Бутерброд з ікрою• 04 мая в 06:57

В Україні тестують електронне працевлаштування

Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради повідомила про запуск експериментального проєкту у сфері праці, який передбачає цифрове оформлення трудових відносин.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №41 від 7 січня 2026 року, йдеться про впровадження електронного працевлаштування через Єдину інформаційно-аналітичну систему «Обрій». Проєкт спрямований на цифровізацію кадрових процесів і зменшення паперової бюрократії.

У межах експерименту планується запровадити електронне оформлення працівників, укладення трудових договорів онлайн, передачу даних між державними органами без участі роботодавця, спрощення кадрових процедур і скорочення часу на прийняття працівника на роботу. Передбачається, що більшість кадрових дій можна буде здійснювати дистанційно.

Водночас чинні правила залишаються без змін. Постанова Кабінету Міністрів №413 щодо повідомлення податкової служби про прийняття працівника на роботу продовжує діяти. Роботодавці, як і раніше, мають подавати повідомлення до початку роботи працівника.

Наразі стандартні кадрові процедури зберігаються, повідомлення до ДПС подається у звичному порядку, а електронний формат працює в тестовому режимі.

В інспекції зазначають, що попри експериментальний характер проєкту, бізнесу варто вже готуватися до можливих змін. Роботодавцям рекомендують перевірити кадрову документацію, впорядкувати персональні дані працівників, забезпечити наявність електронних підписів, оцінити готовність до цифрового документообігу та стежити за подальшими роз’ясненнями уряду.
Мамкиня доця• 04 мая в 07:09
Мне плевать как меня оформят. Главное официально и белая зарплата.
А кадровики вообще зло,и лишний элемент.
Трудовая оцифрована,бумажный вариант надёжно спрятан(на всякий случай😉).

Шикаю і викаю• 04 мая в 07:32
На животных можно тестировать все. Скот не имеет прав
Все і одразу• 04 мая в 07:40
Ответ дляМамкиня доця
Трудова схована, щоб злий кадровік не знайшов?)
Мамкиня доця• 04 мая в 07:56
Ответ дляВсе і одразу
Він не злий, він недолугий, як правило. Але в мене, на щастя норм 😁
Схована,бо історія показала тисячу разів,що без бумажки щось довести вкрай важко.А якщо ляже все цифрове хазяйство,з якихось причин...
Я не люблю бігати по архівах і збирати документи.
Радикальная• 04 мая в 08:04
Эксперименты трудоустройства над людьми, не плохо, не плохо😒 И многие это примут чуть ли не с восторгом, потому что делается же для блага, а ни как иначе. А потом когда система пойдёт по пиз*е, будут говорить, как бы раньше знали, то и соломки бы подослали, чтобы не так больно было падать с цифровым ярмом в яму.
Русланка з гілки• 04 мая в 08:42
Ответ дляМамкиня доця
подскажите самой можно оцифровать книжку?
Мамкиня доця• 04 мая в 08:47
Ответ дляРусланка з гілки
Можна звичайно. Є відео інструкції на Ютуб,Фейсбук, і просто алгоритм дій, як це робиться .
Але мінус в тому,що потрібен певний час,щоб зрозуміти як правильно зробити.Якщо ви працюєте,то значно простіше попросити це зробити роботодавця.Ні,то і самій не буде проблемою.

Svitlo_• 04 мая в 09:01
Ответ дляМамкиня доця
Кадровик - це не тільки накази про прийняття і звільнення.
Мамкиня доця• 04 мая в 09:06
Ответ дляSvitlo_
Кадровик, це той хто не розуміється в професіональних якостях претендентів,і часто підводить своє керівництво. Працевлаштуванням повинні займатись ті, хто може оцінити людину з професійної точки зору.

Хай займаються папірцями.
Русланка з гілки• 04 мая в 09:10
Ответ дляМамкиня доця
зараз не працюю, а оцифрувати треба
Svitlo_• 04 мая в 09:13
Ответ дляМамкиня доця

Хай займаються папірцями.
Кадровик і не має займатись підбором працівників. Його справа - папірці. А це не лише прийняття - звільнення.
Аноним Советчик• 04 мая в 11:53
Ответ дляРусланка з гілки
Можна і нужно, а ще дипломи, якщо освіта закінчена до 2004 року і свідоцтва про народження дітей додайте.
Аноним Советчик• 04 мая в 11:52
Передачу даних між державними органами без участі роботодавця цікаво це як воно так має бути ? На роботу приймає роботодавець, а передачу , яку таку передачу, чого вік кого, даних без нього і яким чином ? Зараз роботодавець прийняв співробітника- про що в електронному вигляді завчасно одразу повідомив податкову і ПФ по факту звіту за перший робочий місяць. Куди ще елетронніше ?
автор Бутерброд з ікрою • 04 мая в 12:13
Ответ дляРусланка з гілки
Делаете фото трудовой и вводите на сайте ПФУ эти данные в электронном кабинете