Карапулька• 13 мая в 12:19
У Польщі почали анульовувати ліцензії українським лікарям
У Польщі припинили дію ліцензій для 146 лікарів, які не є громадянами ЄС. Більшість із них — українські медики. Рішення пов’язане з відсутністю підтвердження знання польської мови на рівні B1. Про це повідомляє видання Interia.
Рішення ухвалила Вища медична рада Польщі (Naczelna Rada Lekarska). Головною підставою стало те, що частина лікарів, які працювали за умовними дозволами, не надала документального підтвердження знання польської мови на рівні B1.
У відомстві зазначили, що анульовані ліцензії не підлягають повторному отриманню. Щоб повернутися до професійної діяльності, лікарям доведеться проходити повну процедуру визнання кваліфікації — від нострифікації диплома до складання державного іспиту LEK.
За оцінками керівництва медичної ради, нині в польській системі охорони здоров’я працює близько 3000 лікарів з України. Водночас приблизно тисяча з них досі не підтвердила знання польської мови необхідним сертифікатом.
Президент Вищої медичної ради Лукаш Янковський наголосив, що питання мовної компетенції є принциповим.
«Якщо хтось не розмовляє польською, він не повинен працювати лікарем у Польщі», — заявив він.
У Польщі триває дискусія щодо умов роботи іноземних медиків. Міністерство охорони здоров’я Польщі планує продовжити ще на рік можливість роботи для лікарів без підтвердженого рівня мови.
У Вищій медичній раді цю ініціативу критикують, вважаючи, що навіть рівень B1 є недостатнім для якісного надання медичної допомоги.
Янковський також зазначив, що зниження мовних вимог було вимушеним кроком через дефіцит медичних кадрів у лікарнях, однак це створило ризики для стандартів лікування.
Пільговий режим, запроваджений після початку повномасштабної війни, поступово завершується. Чинні дозволи на роботу залишатимуться дійсними до осені 2029 року.
До цього часу іноземні лікарі мають або повністю підтвердити свою кваліфікацію відповідно до європейських вимог, або припинити роботу в польській системі охорони здоров’я.
Чекаю завтра• 13 мая в 12:41
Ответ дляКарапулька
Нічого! Підуть працювати або на смітниках, або до дому українську вивачати.
Шо ж вы так позоритесь
Анонім Завгосп• 13 мая в 12:43
Ответ дляКарапулька
Без знання мови нема ліцензії
І що? Підуть в суміжні професії де не потрібна ліцензія на мову, працюватимуть в приватній клініці, а не в держ. Польща радо приймала наших закриваючи очі на мову, бо мала дефіцит, за 4 роки тепер треба власним інтернам місця, от і все.
Анонім Завгосп• 13 мая в 12:43
Ответ дляЛама_мама
Трындычиха, ну халтуришь и повторяешься. Уже ж приносила эту тему.
Тема- халтура, що капец
На циголках• 13 мая в 12:45
Ответ дляКарапулька
Це не поляки погані, а наші лікарі не хочуть вчити мову.
А в Україні вже всі лікарі опанували мову? Більше тридцяти років деяким не вистачило, щоб це зробити... Дивно засуджувати людей за незнання польської, маючи у себе упороте населення, яке неспроможне вивчити мову держави, в якій народилися і живуть все життя
Лама_мама• 13 мая в 12:45
Ответ дляАнонім Завгосп
Тема- халтура, що капец
Та боты обленились вкрай
Анонім Завгосп• 13 мая в 12:48
З того ж інфо постору:
Уряд Польщі розглядає можливість відтермінування мовних вимог ще на рік, щоб уникнути кадрової кризи в лікарнях. Медичні установи закликають до гнучкішого підходу, щоб не втратити критично важливих спеціалістів.
Впевнена елементарно відтермінують , щоб не завалити свою систему медичну
Карапулька
• 13 мая в 12:58
Ответ дляАнонім Завгосп
В приватах тех треба ліцензію.
Мозговая пилочка• 13 мая в 13:06
Ответ дляЛялька в колисці
Вопрос не в том, должны или нет, вопрос в том, кто им разрешение дал работать без знания языка
Начнем с того, чтоб иметь право на работу врачом в других странах, нужно пройти все круги ада нострификации диплома. Знание языка само собой, после прохождения нострификации будет уже на высоком уровне, чтоб работать с пациентами.
Судя по требованию к языку, то речь идет именно о младшем медицинском персонале, а не о врачах как таковых. Во врачах нет ни в одной стране острой нехватки, а именно проблема с младшим мед. персоналом, которых и принимали на работу без нострификации дипломов мед. училищ во многих странах с началом войны в Украине. До войны и они не могли работать медсестрам в ЕС без нострификации диплома.
Хорошие врачи и в Украине себя чувствовали и чувствуют очень неплохо, им не зачем искать «счастье» в других странах, и к ним попасть еще тот квест. И все мы прекрасно знаем, что работали они не на голую зарплату.
И это уже не говоря о хирургах или стоматологах, у которых нет недостатка в пациентах и, соответственно, в высоких доходах.
Оскорбляю всячески• 13 мая в 13:34
Ответ дляSo_so
Надеюсь, это сарказм. Вы знаете какие условия труда там и здесь?
Ну нужно было учить язык. Не сдали, то кто ж ’им доктор’