Личко Невеличке• 29 мая в 03:23
В Румынии шахед врезался в дом
Обвинят рашу или Украину, что не сбили на нашей территории?
Квітка папороті• 29 мая в 08:21
Ответ дляИграйМойГормон
А чого думаєте скандинави так сполошилися і вкладаються в Україну?
AP опублікували цікавий матеріал недавно, це вже друге навчання таке.
12 травня 2026 року. Острів Готланд, Швеція.
«Сценарій військових навчань - коли шведський острів Готланд теоретично зіткнеться з відключенням електроенергії та нестачею продовольства через саботаж - перевірив, що можуть зробити члени НАТО до того, як буде застосовано пункт про колективну оборону НАТО, статтю 5.
На цих навчаннях вперше в якості радників з дронової війни була запрошена Україна - країна, яка навіть не є членом НАТО.
Не американці. Не британці. Не французи з їхніми Rafale і SCALP.
Група українських дронових пілотів, запрошених навчати західні сили дронової війни, знищила шведські війська у навчанні, де українці грали роль агресора.
НАТО переписує доктрину. Запрошуючи українських дронових пілотів навчати шведських солдатів, альянс фактично визнає: досвід, накопичений Україною в реальній високоінтенсивній війні, є активом, якого немає більше ніде у світі.
Ніхто не заперечує високу кваліфікацію українських ЗСУ.
Але скажіть будь ласка, що може зробити дроновод без дрона, а ППО-ник без снарядів для збиття ракет і без пускових установок?
Україна має висококваліфікованих людей і не має всього іншого. ЄС має все інше, але не має висококваліфікованих людей. Як думаєте, у кого більші шанси вижити? Нагадаю, що на початку війни Україна взагалі нічого не мала, і тим не менше вистояла. ЄС досить швидко навчить своїх людей. А ми? Тому в наших інтересах об´єднувати зусилля з європою і припинити нести нісенітниці про ’нас використовують/ми щит’ і т.д. Це взаємовигідне співробітництво з явно більшою вигодою для України. Потрібно це цінувати і допомагати один одному, а не сіяти розбрат, як того дуже хочуть кацапи.
ИграйМойГормон• 29 мая в 08:25
Ответ дляКвітка папороті
Я за нові взаємовигідні союзи на базі Ес, чому ні. Наші мають досвід і напрацювання в польових умовах, європейці мають кошти.
Все інше, маніпулятивне стенання і вода.
Який розбрат? Де в моїх словах? Світом керують інтереси, тому в котре повторюю- у Ес свої інтереси і свої ризики, тому просто так вони кошти не вкладають в такі союзи, сп і виробництва, бо це не голий альтруїзм і казочки.
Верочка 100%• 29 мая в 08:25
Ответ дляДобротная
Удалено администрацией...
Поки ваші мамки будуть отримувати джекпоти за своїх зетників- нічого не закінчиться, ваші дегенерати не вміють заробляти інакше ніж вбивати. Зе не починав війну і закінчити її не може, не піньтесь тут. Лижіть шоколадне око свого фєдєраста на рашистьких пабліках. Зе запустив безпілотник з території рашки, чи зе заставляє ваших зетників вбивати?
Квітка папороті• 29 мая в 08:25
Ответ дляИграйМойГормон
Перша частина вода, одне і теж кругами, нам допомагають не через альтруїзм, і що такі всі сердобольні, хоча емпатія серед розвинутих країн існує, і дякуємо за допомогу. , а реальні ризики і для Ес. Тому, при відмові Сша безоплатно давати зброю , нам її купляє Ес.
До другої частини я відношення ніяке не маю, я не писала хай дрон кудись летить,комусь хай буде, ви притягуєте.це не мені відповідайте.
А думку свою, чому Ес вигідно вкладатися в Впк України донесла, ще можете Дріскола почитати і керівника Мюнхенської безпекової Конференції ’ війна в Україні стримує Росію і дає Європі час
Війна в Україні стримує російську армію і дає Європі час, тоді як припинення бойових дій може збільшити загрозу для країн східного флангу НАТО,
Україна - щит для Японії? Південної Кореї? Канади? А ці країни є досить серйозними донорами. Спробуйте обгрунтувати вашу теорію ’щита’ і ’своєї вигоди’ з цими країнами.
Квітка папороті• 29 мая в 08:30
Ответ дляИграйМойГормон
Розбрат - відверта маніпуляція про ’нас використовують/ми щит’. Людей налаштовують, що без них світ зупиниться і перевернеться, бо вони ’захисники Європи’. Це брехня і маніпуляція. Мета її - відірвати Україну від партнерів, що її підтримують. Без фінансової і військової підтримки Україну окупують дуже швидко. Кому це на руку?...
І так, Європа обійдеться без нас чудово. А ми без неї не виживемо. Ось в цьому вся різниця.
ИграйМойГормон• 29 мая в 08:34
Ответ дляКвітка папороті
Ви повторюєтеся і падаєте в дебрі казуїстики, намагаючись намацати аргументацію з потолка.
Свою думку я донесла вище.
Я про східний кордон Нато в Ес, і ризики для малих країн Нато, які отримали ультиматум двічі в 2008, і 2021. В гуглі ж досить великий шар статей про ці ультиматуми, і в цю логику лягає все що вище я сказала.
Також ,є маса статей від чиновників Ес і військових вмсоких звань, чому саме підтримка України йде, і це не про доброту, а про цинічність в нових умовах.
Знову про Францію і Канаду, Японію я відповідати не буду, бо воно притягнуте і недоречне в логіці діалогу . Ще раз перечитайте, як вам не зрозуміло про що я. Якщо таки не зрозуміло, так і буде.
Можна вірити, що Румунію захистить зонтик Франції і Канади, чому ні.
Я притримуюсь думки, що країни Ес входять в новий ритм і фазу оборонних союзів, нових доктрин, нових виробництв, нового досвіду , де є резон залучення досвіду України. Тому Україна важлива, і ці всі розробки.
Але це вже повтор.
Свою думку я донесла вище.
Але це вже повтор.
Верочка 100%• 29 мая в 08:33
Ответ дляПлету интриги
Ось вам що думають румуни!
Так лижуть зад містєрупітєну, а він по них пуляє, клоуни, не розуміють, що дарма лижуть
Квітка папороті• 29 мая в 08:37
Ответ дляИграйМойГормон
Свою думку я донесла вище.
Але це вже повтор.
Свою думку я донесла вище.
Але це вже повтор.
Ви просто не можете натягнуту сову на глобус - впихнути участь Японії чи Пвд Кореї в захисті України в вашу теорію ’використання України як щита’ і вся ваша ´теорія’ сиплеться.
Просто прийміть як даність, що Україна отримує значно більшу вигоду, ніж всі інші разом взяті. Але люди у нас невдячні і судять по собі про інших.
ИграйМойГормон• 29 мая в 08:55
Ответ дляКвітка папороті
Всі мають свої інтереси, я вже як папуга.
Річ не про країни глобального Заходу, союз демократій і ті внески, а про Ес. І ризики країнам Східної Європи. Чому чим ближче раша, тим більші внески до України? Якщо брати на душу ввп, % відношення. то багато в нас вклалися саме Балтія і тд .тому ЩО їм є РИЗИКи, Польші є, Румунії теж. Бо це близько і це відповідає новому порядку путіна, який його виклав в ультиматумах.
Щодо інших внесків, допомогу далеких країн( про які не йдеться тут ), це ж не чистий альтруїзм, країни мають стратегічні цілі, інтереси.
У Півд кореї доступ до півн корейсткого озброєння, вони просили розвід дані по корейсиким військам і доступ до корейстких ракет. Також бажають мати розробки в епоху новітніх війн.
В Японії стратегічний інтерес, як демократія в тихому океані, при можливості війни там Китаєм, мати союзи з европейсткими союзниками, всі боряться і це нормально за свої інтереси і перспективу.
А східні країни Нато вкладаються більше в Україну, бо є свій інтерес. Так, як бізнес Франції і Німеччини вкладається, бо там законтрактовані договори на млд. Бізнес і інтереси.і досвід українців і розробки вже важливі.
Це не заради гарних очей українців, оце головна думка. Не емпатія головне, а чистий розрахунок на перспективу
Телефон Рубика• 29 мая в 09:07
Ответ дляГарачий Чокалад
этой ночью Украина запускали дроны по рф и ракеты какие-то, видела новость, это украинский дрон и не первый раз, недавно был уже инцидент
Это ваш мозг улетел.
Телефон Рубика• 29 мая в 09:13
Ответ дляПлету интриги
Ось вам що думають румуни!
Наверно, кремлеботов уже выпустили на работу, изображать из себя румынов.
Не соромлюсь• 29 мая в 09:56
Ответ дляКвітка папороті
Наступного разу, коли писатимете чергову маячню, подумайте за рахунок кого і чого українські ЗСУ мають можливість збивайте все, що летить в Україну. Якщо завтра ЄС, США, інші країни відмовлять у фінансуванні і постачанні снарядів для ППО, то все летітиме на вашу голову. ЄС віддає власну зброю, щоб ми могли захищатися, десятки країн в світі фінансово підтримують Україну, щоб ми могли захищатися. Якщо це все припиниться, Україна дуже швидко буде окупована. Хоч інколи думайте своєю головою.
Они нам платят чтобы воевать нашими руками и прикрыть свои опы. Почему не посылают своих военных, а воюют моим мужем? Дают ровно столько, что бы этот ад не затушил угли. Почему,если так переживают, дают как журавлю на тарелке оборонительную, а наступательную нет?
Простецкая• 29 мая в 09:58
Ответ дляЛичко Невеличке
Не наша забота, но наши европейские партнеры будут недовольны, мы же должны их защищать.
Що ще ви придумаєте?
Простецкая• 29 мая в 09:59
Ответ дляЛичко Невеличке
Типа над нашей территорией мы должны все сбивать, не пропуская к ним, а не наше пво к ним.
Типа…типа…о-па!
Не фантазуй, Манька
Птиця Говорун• 29 мая в 10:48
Ответ дляНе соромлюсь
Нам очень важно мнение Румынии. Я очень о ней беспокоюсь, как о соседней стране, как и она о моей ночи не спит и думает как помочь, пока моя должна заботиться, что бы все овно летело исключительно на наши головы.
Румыны не высыпали наше зерно, не перекрывали границы, не захватывали инкассаторов, не блокировали помощь, не предоставляли свои территории для росармии и тд. Они оказались самым вменяемым соседом из всех, и самым эффективным. Зачем ерничать? Что б там ни случилось - румыны за нас.
когдадеЦкие• 29 мая в 10:51
Ответ дляНе соромлюсь
Мы и есть их пво...капец
Падажите, тут все говорят что нам сбивать нечем. Люби друзи не дают патриоты и т. д.
Мама Чели• 29 мая в 11:04
Ответ дляЛичко Невеличке
Вины Украины никакой нет, но Румыния может иначе посчитать.
Пох
Личко Невеличке
• 29 мая в 11:38
Ответ дляПростецкая
Типа…типа…о-па!
Не фантазуй, Манька
У вас манькомания? Вы плохо изучили манеру своего кумира, даже я лучше определю где Манька, а где нет. Вам лишь бы вставить про маньку, это нечто.
Мне без сахара• 29 мая в 11:57
Президент Румунії Нікушор Дан пояснив, що чому Збройні сили країни не збили російський дрон, який впав на один із будинків
Дан зазначив, що Збройні сили країни діяли відповідно до встановлених для таких ситуацій процедур, маючи чіткий наказ збити безпілотник, щойно умови дозволили б провести таку операцію без ризику жертв серед цивільного населення чи руйнувань інфраструктури.
’Після того як армійські радари виявили безпілотник при вході в національний повітряний простір, два літаки F-16 румунських ВПС та вертоліт IAR-330 SOCAT відстежували його в межах національного повітряного простору. Рішення не атакувати ціль було прийнято, оскільки не було дотримано умов, що дозволяли б знищити її без значної загрози безпеці цивільного населення’, - пояснив президент.
Не то, что у нас... Главное ебалы получить
маминаБубочка• 29 мая в 12:23
Ответ дляМне без сахара
І цивільні все одно постраждали. Владу, НАТО критикують. І це не варіант просто спостерігати, як дрон влітає.
Пацаааааааан• 29 мая в 12:24
Ответ дляЛичко Невеличке
типа с чего ви ето решили?
Щаслива Я• 29 мая в 12:27
Ответ дляМне без сахара
Допомогло?
Не соромлюсь• 29 мая в 12:35
Ответ дляПтиця Говорун
Ну тогда румын будем прикрывать своими жизнями, будем им живым щитом, раз они такие адекватные. Уговорили. Я Польшу привела как яркий пример готовности к обороне, когда самолётами за дровами гонялись, но Вы видимо не поняли или не хотите. Они даже не вникают что да как, так уверены в живом щите по соседству. Яркий пример тому, что к ним прошмыгнул дрон. Если есть угроза, то она касается всех, а не дал три пули и сиди в безопасности.Это как маньяк в соседней квартире насилует соседку, а когда выходит на перекур,ты прибегаешь и отличаешь ее водой, приводишь в какие та чувства, что бы не скончалась быстро и маньяк не пришел к тебе...
Не соромлюсь• 29 мая в 12:46
Почему мы должны быть щитом Европе,которая нас ,даже Европой не считает. Летит к ним и пусть летит. А то как же так упал в Румынии на головы румынам, а не украинцам.
Не зацілована• 29 мая в 13:09
Ответ дляКвітка папороті
Не підтримую. Якщо би ми були непотрібні Європі, нас би вже давнісько здали. Їм від нас щось треба. Здогадатись, що наші тіла, які все таки щитом захищають від неадекватного і дикого сусіда.