Я вся ваша• 06 июня в 20:35

Чому дорослі жінки ображаються на слово «жіночка»?

Дорослі, я маю на увазі 35+

Що в цьому образливого
Мені , наприклад, 38.
Так я жіночка.
А хто я?
Не мужчина ж.
Басноплетка• 06 июня в 23:20
Ответ для18 мнеУЖЕ
Ну яка в сраку пані, хто так говорить крім заходу України????!!!!!
А гарно, насправді.

Для драки• 06 июня в 23:31
Мені всерівно. Але звучить некрасиво.
Ніколи не збрешу• 06 июня в 23:32
Ответ дляПишна молодиця
Мне пофиг что там,да и остальным тоже,если речь о Украине идёт
Вы правы, до нас цивилизация ещё не дошла. Заграницей всё объективно, мисс - не замужняя, миссис - замужняя. Всё просто. Нет тыканья по возрасту с целью унизить
Вся в кредитах• 06 июня в 23:32
Ответ дляЯ таке знаю
Мадам официальное обращение и не к замужним
А мы уже французская колония?
Для драки• 06 июня в 23:32
Ответ дляЯ вся ваша
А як? Дівчинка?
Стоїть тітка 175 см зросту вагою 90 кг і ви до неї «Дівчинко!»
Пані? Красива альтернатива
Для драки• 06 июня в 23:36
Ответ дляВся в кредитах
Шляхта та привілейовані верстви (історично): Спочатку це був титул, який позначав приналежність жінки до шляхетського (аристократичного) стану або те, що вона була господинею маєтку/землі.
Усі верстви населення (сучасність та традиція): Поза межами вузького феодального контексту, в українській культурі (зокрема в народному побуті та літературі) це звертання використовувалося як знак глибокої поваги. Звертатися так могли до будь-якої заміжньої жінки, незалежно від її статків чи походження.

1. До заміжньої жінки.
Якщо я вас вперше бачу, я там знаю, чи ви заміжня, чи розлучена. А якщо вам 50 і ви не були заміжня, то вам сподобається ’ стара панна’? А так говорили. Це скрізь в літературі зустрічається

2. Знак глибокої поваги. Я вас вперше бачу, за що повага, за вік? Чим старша, тим глибша? Поважають не за вік, це вам не совок.
Ну на ’ви’ ви ж звертаєтесь, не тикаєте людині, яку і знати то не знаєте. А це також знак поваги. Яка різниця? Ввічливе звертання і є ввічливе звертання.
автор Я вся ваша • 06 июня в 23:42
Ответ дляДля драки
Пані? Красива альтернатива
Дивакувата.
Те саме шо «Сеньора»
Сиреневая цапля• 06 июня в 23:44
Ответ дляВідірву та викину
Сколько вам тогда было ?
Для драки• 06 июня в 23:49
Ответ дляЯ вся ваша
Дивакувата.
Те саме шо «Сеньора»
Як би там не було, але зменшено-пестлива форма звертання впринципі неприйнятна в спілкуванні між незнайомими людьми. Сеньйора буде органічніше. Краще вже тоді використовувати звертання ’жінко’, раз ’дівчино’ чи ’панянко’ у вас лімітовано під підпис видають.

Для драки• 06 июня в 23:51
Ответ дляГонУрова дівка
Мне не нравится,когда меня девушка называют.Видно же,что далеко не девушка,а женщина. Льстят и смотрят на мою реакцию,а я лесть ненавижу.пофих на вашу лесть.
Ой, не перебільшуйте. Вірите чи не вірите, але приємно вам точно.
Ну що ви, мамо!• 06 июня в 23:58
меня прото типает от этого слова,без разницы, кому оно адресовано
ГонУрова дівка• 06 июня в 23:59
Ответ дляДля драки
Вам виднее.
Для драки• 07 июня в 00:06
Ответ дляГонУрова дівка
Вам виднее.
Так, кожного разу бачу, як жінкам це ’не подобається’) Навіть самим-самим ’нетакусям’
Ну що ви, мамо!• 07 июня в 00:06
Ответ дляПишна молодиця
Автор,женщина есть женщина хоть в 30,хоть в 50.Люди просто не принимают свой возраст,доходит до смешного.3 детей и девушка она.Прямо непорочная Дева Мария))О,дэвущки подтянулись
Да при чем тут возраст.
Вы реаьно не пониамаете, что обращение по половому признаку это дичь в любой стране?А ’жиночка’ это просто извращение какое то, такое хамство с подвывертом,
ГонУрова дівка• 07 июня в 00:07
Ответ дляДля драки
Я уже сказала.Все!
Ну що ви, мамо!• 07 июня в 00:09
Ответ дляЯ вся ваша
Ну от мені одразу маркер, що у людини Куку з головою.
а вот это ’жиночко’ глухое хуторянство
Давно без алко• 07 июня в 00:44
Ответ для18 мнеУЖЕ
Я, киянка.
Подвійна веселка• 07 июня в 00:52
Не понимаю, когда говорят на посторонних женщин жiночка. Мужчин же мужчинками не принято называть
Відірву та викину• 07 июня в 08:24
Ответ дляВся в кредитах
Яка ви дівчина, якщо маєте сексуальне життя? Вічно молода незайманка?
А кто знает имею я его или нет ? У меня на лбу не написано

Хропочка з гривкою• 07 июня в 08:24
Ответ дляЧорнобаївка
У кого это бабуси в 35, у цыган? Жиночко, вы хоть закусывайте иногда
Ну в 36. За умови що народжували в 18.
автор Я вся ваша • 07 июня в 08:24
Ответ дляВідірву та викину
Ну поправьте тогда людей : «Какая я ва жиночка! Я нецелованная ишо!»
Відірву та викину• 07 июня в 08:25
Ответ дляВся в кредитах
Леді (від англ. lady) — це шанобливе звертання до жінки, а також узагальнена назва вихованої, ввічливої жінки з бездоганними манерами та високим соціальним статусом.

І що ці леді роблять в атб та на базарі? А як рота відкриють та матом скажуть, то вся ледяність з них злітає як пил

Мадам — це ввічливе звертання до жінки (найчастіше заміжньої) у Франції та деяких інших країнах, що дослівно перекладається з французької як «моя пані».
Які у вас ознаки заміжності в разі відсутності обручки? Як звертатися до незаміжніх та розлучених?
Мадам обращаются во Франции сейчас по всем . Даже к 20 летним . У них там какой то закон
Вся в кредитах• 07 июня в 10:36
Ответ дляВідірву та викину
Раньше все про всех все знали. И не ошибались с обращениями. Вообще-то написано, даже если вам кажется, что нет.
Статус и социальное положение были очевидны. И никто к сельским женщинам не обращался ’пані’.
В ходу было и тітка, і баба.
І стара панна, для городской небедной незамужней девушки 50-ти лет.

Забавно, конечно, как на 35-м году все ещё непонятно, как максимально нейтрально нужно называть женщину, чтобы не задеть 100500 её тригеров, ею же и придуманных. Это только наши смогли перевернуть уменьшительную форму в оскорбительную.
Борьба за равенство ? Ок. И сколько паней стали сантехникинями, например? Или пани-водійка сміттєвоза. Все же хотят в пані-директорка, пані-депутатка
автор Я вся ваша • 07 июня в 10:39
Ответ дляВся в кредитах

1. До заміжньої жінки.

Хоч хтось це пояснив
Вся в кредитах• 07 июня в 10:48
Ответ дляЯ вся ваша
Хоч хтось це пояснив
А ось ще з цікавого. Чому жіночка - образливо, а панночка - ні? Може, це ще з тих часів культ вічної молодості?

Яскравим прикладом використання звертання «панночко» в класичній українській літературі є цитата з драматичної поеми «Бояриня» Лесі Українки:
«Дай боже, панночко,* тобі щасливу та красну долю!»*(Степан до Оксани).
Інші відомі приклади з літератури та фольклору
Іван Котляревський, поема «Енеїда»:«О музо, панночко Парнаська! Спустись до мене на часок...»
Українська народна календарно-обрядова пісня (русальна):«А за нею да русалочка:— Та послухай мене, красна панночко,*Загадаю тобі три загадочки...»
Олена Пчілка, повість «Товаришки»:«– Стривайте, голубонько, панночко,* бо я за старістю й не збіжу за вами!..»*
Йоганн Вольфганг фон Ґете, трагедія «Фауст» (в авторитетному українському перекладі Миколи Лукаша):«Прекрасна панночко,* не буде злого в тому,*Що буду вас супровожать до дому?»
Вся в кредитах• 07 июня в 10:50
У контексті згаданої вище повісті «Товаришки» (1887 рік) Олени Пчілки (матері Лесі Українки), «товаришки» — це молоді, освічені українські дівчата нового покоління, які виборюють своє право на вищу освіту, професію та фінансову незалежність.

Совка ще не було, а товаришки вже були.
Вся в кредитах• 07 июня в 10:53
Особливість для «нових жінок» (феміністок)
Оскільки Люба та Раїса (героїні твору) були представницями прогресивного жіноцтва («синіми панчохами» або феміністками, як їх тоді називали), вони часто відкидали патріархальні світські умовності. У своєму студентському та революційному колі (зокрема під час навчання в Цюриху) вони найчастіше зверталися одна до одної просто на ім´я або використовували нове на той час прогресивне слово — «товаришко».

На ’пані’ чи ’панна’ вони б образились.
Парадокс нашого часу. Феміністки хочуть звертання ’пані’. А хто не феміністка, то чому ви ображаєтесь на ’жіночка´ ?
Вся в кредитах• 07 июня в 11:09
Гендерно-нейтральний рух (Mx): В англомовному світі, окрім Ms., зараз активно набирає обертів звертання «Мікс» (Mx.). Його використовують як альтернативу не лише для «пан/пані» (Mr./Ms.), але й для людей, які взагалі не бажають підкреслювати свою гендерну приналежність у спілкуванні.

Готові бути міксами? По нашому: міксо, передайте за проїзд, будь ласка.

Ну або сер/мем, але це гендерне розподілення теж. Несучасно.

Я собі уявляю, ’пане-співробітнику тцк, будьте ласкаві передати пані її особисті речі’. Звучить гідно, нікого не ображає?
Для драки• 07 июня в 11:23
Ответ дляГонУрова дівка
Я уже сказала.Все!
А я вам вірю, так вірю. Ніби ніколи не бачила панянок ’нетакусь’.