Відомий український історик та журналіст Данило Яневський заявив, що Степан Бандера не є українським героєм і про нього потрібно забути. Своєю думкою історик поділився в інтерв´ю Наталії Мосейчук.
Під час обговорення пантеону українських героїв телеведуча запитала Яневського ти потрібно "Бандеру в Харків везти", на що Яневський відповів, що про нього взагалі потрібно скоріше забути.
"Про нього взагалі треба забути. І чим скоріше ми це зробимо, тим краще", – наголосив доктор історичних наук Яневський.
З тезою ведучої щодо того, що Бандера – частина історії України, Яневський також не погодився.
"Ні, це не наша історія. Це історія західних областей України, навіть не всіх, а виключно Галичини. Виключно Львова і деяких повітових містечок навколо Львова. Бандера не є і ніколи не був", – зазначив Данило Яневський.
Також він зазначив, що, на його думку, якщо створювати загальнонаціональний український пантеон героїв, то в нього мають входити науковці, представники культури тощо. А питання військових і політичних постатей лише вносить розкол.
Хто такий Данило Яневський?
Данило Яневський – відомий український історик, теле- та радіоведучий (працював на телеканалах "1+1", "5 канал" (був одним з облич Помаранчевої революції), "Громадське телебачення" та ZIK.), та письменник. Яневський здобув широку популярність завдяки роботі на провідних українських телеканалах, а також через свої резонансні історичні дослідження, що руйнують радянські та національні міфи. Має ступінь доктора історичних наук та звання Заслужений журналіст України.
Як вам така думка?
Хто такий Данило Яневський?
Як вам така думка?
Ответ дляlus_so
Мосійчучка і яневський, ці два знані ’іксперди’, можуть засунути своє ценне мнєніє собі (куди-небудь).
Вы имеете историческое образование? Он имеет.
Ответ дляlus_so
Я маю здоровий глузд, який мені каже не слухати продажну шкуру яневського.
Это не аргумент. Это из оперы сам дурак.
Про Бандеру никто и не вспоминал и дальше бы не вспоминал, пока рашисты не придумали себе оправдание, почему они убивают украинцев и их детей.
Одно то, что это фамилия триггер для полоумных рашистких маньяков, уже должен быть причеслен к героям, как и Зеленский, кстати))
Ответ дляmeatlug
Пффф
Дугин вообще профессор, кандидат и доктор наук. Что не мешает ему быть выжившим из ума идиотом. Какие новости, такие и аргументы.
Автор работает беспалевно, но уже на карандаше.
Речь о Дугине?
Данило Яневський працює у першу чергу на інтереси Данила Яневського. Кому потрібен історик який розповідає банальні речі? А тут така нагода, аж до самої Мосійчук запросили. Накинув лайна на вентилятор і одразу починається хвиля хайпу, згадують хто взагалі такий цей Яневський, усюди починають запрошувати. Кожен заробляє як може
Kot_v_meshke• 20 июня в 10:29
Ответ дляАдляВасЯникто
Свое образование он получил в 70-х в советском союзе). Там история преподавалась несколько иначе, чем сейчас.
woman Warrior• 20 июня в 10:43
Ответ дляlus_so
Приведите примеры не продажных шкур в публичном пространстве.
История наука достаточно гибкая
Фигуры и события достаются с архивных полок в нужное время и так же надёжно прячутся.
История наука достаточно гибкая
Ответ дляlus_so
Хаха. Тобто, ви прямо в темі питаєте, хто що думає. А потім виявляється, що думати дозволено тільки професійним історикам, а всі інші зобов´язані схвалювати і аплодувати. Ви цеє, ’або хрестик або труси’.
Можна почути Вашу точку зору і факти, що конкретно (в прикладному згаченні) зробив Бандера для України?
Ответ дляwoman Warrior
История наука достаточно гибкая
Я провела для себе таке ранжування. Але мої критерії для вас нічого не означають, бо ви сповідуєте гнучкість, яка не знає меж. А для мене є встановлені межі, після порушення яких публічна людина для мене ’помирає’ і переходить в категорію ’кацап якийсь, яка мені різниця що там каже кацап’. І кацап тут це не про національність, а про спосіб мислення і базові культурні засади.
Чудовий магазин• 20 июня в 11:13
Дід яневського був міністром в польському уряді. Тому це спроба особистої помсти. Бо так виходить що Бандера був особистим ворогом його діда.
Ответ дляlus_so
Бандера - герой, один з очільників національно-визвольного руху.
Против фашисткой Германии боролись?
Ответ дляParalelno
Я не ставила питання ХТО він, я спитала, ЩО конкретно в прикладному сенсі він зробив для України?
Вас в вікіпедії забанили? Чи ви читаєте виключно кацапську вікіпедію? Що для вас прикладний сенс? Зарізав сталіна? Зрозуміло, що такі речі як ідеологія, програмні статті, очільництво для вас не зрозумілі, вам треба щось ’помацати’. Мацайте вікіпедію.
woman Warrior• 20 июня в 12:07
Ответ дляlus_so
Это не исповедую.
Это вам сама история показывает.
А видеть или нет-ваше право.
Люди всего лишь носители и исполнители Вы Истрия способны воспринимать только в привязке нации?
Я -нет.
Это вам сама история показывает.
А видеть или нет-ваше право.
Я -нет.
Ответ дляlus_so
Ясно. Можна було так довго не гвалтувати клавіатуру телефона.
Просто б написали: відповід по суті питання не маю.
KrupinkaSs• 20 июня в 12:11
Ответ дляmymoly
А кто не продажный? Кого слушать?
Нужно иметь свою точку зрения.А для этого нужно самостоятельно изучить интересующий вас вопрос,желательно получать информацию не из одного источника,а из разных,а не слушать пропаганду,и примыкать к одному или другому стаду.У нас нет независимых экспертов.
Ответ дляParalelno
’офіс простих рішень на зв´язку’. Оце і є ваша суть, 75%, максимальне спрощення, штампи і кліше, і всі мають танцювати навкруг вас падеде. Ніт, рибочко, вертайтесь в школу, потім поговоримо (мабуть, але навряд).