Гадаю_По_шнуркам• 22 июня в 20:55
Як Москва знищувала українських патріотів.
Кривава Москва: 22 червня 1941 року – початок масових розстрілів у в‘зницях Західної України
22 червня 1941 року - початок масових розстрілів у в‘зницях Західної України, що тривали цілий кривавий тиждень! На момент вибуху німецько-радянської війни львівські тюрми сбули переповнені. Наприклад, у тюрмі на Лонцького при ліміті 1500 осіб перебувало 3638 українських патріотів! Розстріли розпочалися вранці 22 червня.
Радянські кати використовували різні страхітливі способи страти. Згідно зі звітом начальника тюремного управління НКВД УРСР «Про евакуацію в’язнів з тюрем Західної України та інших областей УРСР» від 12.07.1941 року, у Львові протягом 22-28 червня 1941 знищено 2464 в’язнів. У Львівській області розстріляно 4140 осіб. Спочатку убивали в’язнів пострілом у потилицю у спеціальній камері, а трупи вивозили за межі міста. До сьогодні ці місця не віднайдено. Фронт швидко наближався, і процес розстрілу «спростили».
Одна розстрільна команда закидала в камеру гранати, а інша – добивала тих, хто вцілів. Тому останки людей були сильно понівечені. Спочатку мертвих виносили із камер і ховали у подвір’ях тюрем. Часто не встигали замести сліди. Близько 700 тіл було поховано у зовнішньому дворі тюрми на Лонцького у трьох ровах. Знищували евакуйованих в’язнів і в центрально-східних областях України – у пересильних тюрмах Умані, Києва та Харкова.
Одне із масових знищень заарештованих відбулося на Тернопільщині Заліщицька трагедія. Тоді з обох боків зруйнованого залізничного моста через Дністер пригнали 14 вагонів із в’язнями, в кожному з яких знаходилося від 50 до 70 людей. Вагони облили пальним, підпалили та скинули у ріку. Ніхто не вижив. Радянська пропаганда приписала всі ці злочини нацистам. Загалом у перші тижні війни в тюрмах Західної України було умертвлено близько 22 тисяч українських патріотів.
Світла пам‘ять загиблим.
Ця фашистсько москальська орда і зараз так діє.
Не дай Боже не втриматись буде ще гірше.
Це основи "русского міра", імперії сатани.
Світла пам‘ять загиблим.
Околовита• 22 июня в 21:24
А чего кровавая Москва, она могла отдать приказ, а делали наверняка свои же коммуняки, потомки, которых сейчас удачно в тцк устроились.
Гадаю_По_шнуркам
• 22 июня в 21:56
Ответ дляХата на мати
Надо делать выводы и не переть против танка с топором.
Танк треба спалить разом з російським екіпажем.
Гадаю_По_шнуркам
• 22 июня в 21:58
Ответ дляНевловимий Джо
До сих пір в цю дату йдуть панихиди.
Якщо смерті Вам прикольні, то це лякає.
Невловимий Джо• 22 июня в 22:23
Ответ дляОколовита
В точку
Гадаю_По_шнуркам
• 22 июня в 22:28
Ответ дляНевловимий Джо
В точку
Своїх там не було. Не придумуйте. Вся сволота з Росії приїхала і заселилася в квартирах закатованих українців.
Невловимий Джо• 22 июня в 22:30
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Полицаи украинцы были
Гадаю_По_шнуркам
• 22 июня в 22:35
Ответ дляНевловимий Джо
Полицаи украинцы были
Ви навіть книжку з історії в руках не тримали,які поліцаї в 39 році?
Край громили росіяни.
Околовита• 23 июня в 00:30
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Сначала их надо было закатовать, а потом уже сволоту в гости приглашать. Кто катовал-то? Кто в тюрьмах работал все из России приехали? Могло высшее начальство приехать, а остальные свои выслуживались.
Гадаю_По_шнуркам
• 23 июня в 13:43
Ответ дляОколовита
Сволота прилізла масово і поміч місцевих непотрібна була.
Порівняйте дати окупації СРСР, і сам склад тих хто катував українців.
Це не біли місцеві. В тому то й справа.