Кусачая Я• 2 часа назад

Неприватизована ділянка та будинок- яка його доля після смерті?

У батька є неприватизована земельна ділянка в садово-дачному кооперативі (11,8 сотки). Київ

Земля перебуває в оренді кооперативу, у власності батька не знаходиться. На ділянці близько 20 років тому збудований будинок, який також не оформлений у власність.
Але батько платить кооперативу членські внески 3000 грн в рік і свято вірить шо то його власність

Цікавить, що буде після смерті батька. Чи можуть спадкоємці переоформити право користування ділянкою, чи кооператив має право забрати її та передати іншому члену? Як у такому випадку вирішується питання з будинком?
Буду вдячна якщо поділитесь інформацією
Помаранчова душа• 2 часа назад
Членство в коореративе переходит

Цвіпканя• 2 часа назад
Батько мах рацію має лише частково: він є членом кооперативу, але не власником майна. Оскільки ані земля, ані будинок не приватизовані та не зареєстровані в державних реєстрах, формально після його смерті спадкоємці не зможуть успадкувати їх через нотаріуса як приватну власність. Кооператив може спробувати розпоряджатися ділянкою, але спадкоємці мають законне право через суд визнати право власності на будинок та переоформити землю.Юридичний статус майна за життя батькаВаш батько володіє лише членством у садово-дачному кооперативі.Земля: Перебуває в оренді або постійному користуванні самого кооперативу (юридичної особи). Батько користується нею на правах члена товариства, сплачуючи внески.Будинок: Будівля не введена в експлуатацію і на неї відсутні правовстановлюючі документи (свідоцтво про право власності, витяг з реєстру). Сплата членських внесків 3000 грн на рік є платою за утримання інфраструктури кооперативу, а не викупом чи податком на власність.Що буде після смерті батька: ризики з боку кооперативуЧи може кооператив забрати ділянку? На практиці правління кооперативів часто намагаються «переписати» таку ділянку на іншу людину чи нового члена, мотивуючи це тим, що попередній помер, а спадкоємці «не мають прав».Законність таких дій: Кооператив не може просто так відібрати ділянку, якщо на ній є нерухоме майно (будинок), яке належало вашому батьку на праві будівництва/володіння понад 20 років, і за яке сплачувалися внески. Проте без активних дій спадкоємців кооператив дійсно може перерозподілити землекористування.Як вирішується питання з будинком та спадщиноюОскільки документи відсутні, єдиний робочий шлях для збереження майна — судовий порядок:Відкриття спадщини: Протягом 6 місяців після смерті батька обов´язково треба звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Нотаріус дасть офіційну відмову у видачі свідоцтва через відсутність документів на будинок і землю.Звернення до суду: З цією відмовою спадкоємці подають позов до суду про визнання права власності на будівлю в порядку спадщини (на підставі давності володіння, технічного паспорта на будинок, довідок з кооперативу про членство та сплату внесків).Оформлення землі після суду: Після визнання права власності на будинок за спадкоємцями згідно зі статтею 120 Земельного кодексу України переходить право користування або можливість приватизації земельної ділянки, на якій він стоїть. Члени садове товариство мають право приватизувати ділянку за статтею 35 ЗК України без згоди інших членів.Поради на майбутнєНайкращий вигляд рішення цієї проблеми — переконати батька або зайнятися цим самостійно вже зараз (якщо є його згода та довіреність):Виготовити технічний паспорт на садовий будинок (звернутися до БТІ чи сертифікованого інженера).Запустити процедуру приватизації земельної ділянки через загальні збори кооперативу та органи місцевого самоврядування (Київська міська рада), поки батько живий, адже приватизація за життя є значно простішою, ніж суперечки зі спадщиною
il-mari• 2 часа назад
Ответ дляЦвіпканя
а якщо є кадастровий номер. то ділянка приватизована чи ні? дякую
Цвіпканя• 2 часа назад
Ответ дляil-mari
Кадастровий номер — це лише цифровий код, який підтверджує, що ділянка сформована як об´єкт, внесена до Державного земельного кадастру (ДЗК) та має чіткі межі.Але земля з кадастровим номером може перебувати у будь-якій формі власності:У комунальній власності (належить місту/громаді, наприклад, Київській міській раді).В оренді (саме те, про що ви писали у першому питанні — кооператив орендує у міста велику сформовану ділянку з кадастровим номером або окремі ділянки членів мають номери, але власник — громада).У приватній власності (ділянка дійсно приватизована).
Як дізнатися правду за 5 хвилин?Єдиним підтвердженням приватизації є запис у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП).Щоб остаточно перевірити статус, вам потрібен ЕЦП (електронний підпис) або Дія
Підпис:Зайдіть на портал Дія або на сайт Онлайн-будинку юстиції.Зробіть платний запит (близько 40–50 грн) за кадастровим номером ділянки.Отримайте інформаційну довідку.Що ви там побачите:Якщо у графі «Форма власності» вказано «Приватна», а «Власник» — ваш батько, то земля приватизована.Якщо у довідці написано, що інформація відсутня, або власником вказано Київську міську раду (чи кооператив), а батько зазначений максимум як орендар чи користувач — земля не приватизована.
Королева спама• 2 часа назад
Ответ дляЦвіпканя
дуже дякую
автор Кусачая Я • 2 часа назад
Ответ дляЦвіпканя
Ого ви мабуть юрист
Так гарно обізнана
Цвіпканя• 2 часа назад
Ответ дляКусачая Я
Ого ви мабуть юрист
Так гарно обізнана
Ии, все просто
Тоскующая• 2 часа назад
Ответ дляКусачая Я
Ого ви мабуть юрист
Так гарно обізнана
Підійдіть до голови садового і запитайте, що Вам робити. В нас платиться внесок і вступають в право
Н@Диете• 2 часа назад
Ответ дляil-mari
Кадастровий номер це просто кадастровий номер. Приватизована ділянка чи ні, невідомо.

Ща как дам• 2 часа назад
Ответ дляКусачая Я
Ого ви мабуть юрист
Так гарно обізнана
То ШІ писав
Повелитель бітка• 56 минут назад
Я вступала в спадщину за вітчимом. Він написав на мене заповіт. З цим заповітом я прийшла до голови кооперативу і він на мене все переоформив без зайвих питань. Знаю випадок, коли ділянка з будовою стояли довгий час безхозні, членські внески ніхто не сплачував, то кооператив перерозподілив це майно і віддали бажаючому. Мабуть голова ще й добре отримав за цю оборутку.
ПробілНеПрацює• 5 минут назад
У меня подобная ситуация:
Домик в садовом кооперативе. Земля не приватизирована. Дом оформлен ( был куплен еще до приватизации).
Открыла наследство. Дом в случае наследования можно оформить без кадастрового номера земли. Членство в кооперативе по заяве и свидетельству о смерти.
А дальше уже приватизация земли на себя.

Вот если и дом не оформлен, то беда. В одних кооперативах вас просто зарегистрируют новым членом, а в других могут выгнать и будете доказывать и добиваться права собственности за давностью пользования.