Galira• 04 августа 2014

Let´s speak and practice English together

Навеяло темкой о самостоятельном обучении английского языка. Девочки, давайте общаться и практиковать английский.
автор Galira • 04 августа 2014
Ответ дляlimpopo_2k

So, let me introduce myself. My name is Ksenia, i´m 24, i work for a big company, not married, don´t have children.
And you?
My name is Iryna. I´m 28. I´m married, have 2 children. I am work ’whenever to take me’ but I hope it´s temporary.

rabbit• 04 августа 2014
Ответ дляlimpopo_2k

And you?
Nice to meet you , Ksenia. I am Irina.
автор Galira • 04 августа 2014
Ответ дляrabbit
Are you in Florida ?
Yes, but it´s very beautiful country.
автор Galira • 04 августа 2014
Ответ дляrabbit
Nice to meet you , Ksenia. I am Irina.
Hi, namesake!
rabbit• 04 августа 2014
Ответ дляGalira
Hi, namesake!
Yeep! )
limpopo_2k• 04 августа 2014
Ответ дляGalira
Hi, Irina Nice to meet you
limpopo_2k• 04 августа 2014
Ответ дляrabbit
Nice to meet you , Ksenia. I am Irina.
Same here, nice to meet you too, Irina
rabbit• 04 августа 2014
Ответ дляlimpopo_2k
Same here, nice to meet you too, Irina
namisha• 04 августа 2014
Ответ дляGalira
what does it mean?

hi to all

my name is Natasha, i am 33, married and have two children

i can easily read in English, but very bad write and do not speak

i shall be grateful for correcting my mistakes

namisha• 04 августа 2014
Ответ дляrabbit
Yeep! )
what does it mean?
rabbit• 04 августа 2014
Ответ дляnamisha
what does it mean?
Yes.)
namisha• 04 августа 2014
Ответ дляrabbit
Yes.)
limpopo_2k• 04 августа 2014
Forgot to add, i´m from Poltava
rabbit• 04 августа 2014
Ответ дляnamisha
what does it mean?

hi to all

I can speak ... so-so.. sometimes... ) But I am so bad writing. Shame of me.
автор Galira • 04 августа 2014
Nice to meet you too.
Lets write here, when have free time, how we spend our time during the day. In the process will appear new questions so its will be easy to keep a conversation. What do you think about?
golyachenko• 04 августа 2014
My name is Natasha. Im 28. Im married, have 2 children. I am not work . I am from Petrykivka, Dnepropetrosk region.
автор Galira • 04 августа 2014
Ответ дляnamisha
what does it mean?

hi to all

I don´t know how correct, but it´s mean I am don´t have permanent work now and I am happy any part time job, which offer to me
автор Galira • 04 августа 2014
Ответ дляrabbit
That´s why we must speak here!
rabbit• 04 августа 2014
Ответ дляGalira
That´s why we must speak here!
It is writing , what is very difficalt for me. Not speaking.

автор Galira • 04 августа 2014
Ok, Guys, I go night-night. Have a good day everybody! See you soon!
KatrinkaSh• 04 августа 2014
Hi, girls! Please take me to your company!!! My name is Katya, i´m from Kyiv. Married and have a little daughter, so now i´m not working (as my husband say´s). Now with daughter going for a walk, cos it´s very hot to stay outdoor later, but i´ll came back in a few hours.
автор Galira • 04 августа 2014
Ответ дляГравицапа
Welcome Katya! Have a great walk with your daughter!
Olesenka• 04 августа 2014
Good morning, everybody:)
Nice morning for this difficult day - Monday:)
My name is Olesya, I am 33, I have 4 children.
My writing not so good maybe but I understand everything:)
Have a good day everybody
автор Galira • 04 августа 2014
Ответ дляOlesenka
Good morning, everybody:)
Have a good day everybody
Wow, 4 children! You are rich mom! Welcome to our company!
Olesenka• 04 августа 2014
Ответ дляGalira
Nice to meet you too:)
namisha• 04 августа 2014
Ответ дляGalira
Nata1674• 04 августа 2014
My name is Natasha. Im 39. Im married, my daughter is teen girl)
i can easily read in English, but very bad write and do not speak too
@rink@• 04 августа 2014
Ответ дляGalira
Good night everybody. I go to sleep. Hope, when I´ll be back, our company will be bigger.
I invite all who wants useful spend their time on this forum.
. Good night, sweet dreams. See u later.
Nata1674• 04 августа 2014
look! this forum is very useful for all of us
sofiyka35• 04 августа 2014
Hi everyone! My name is Lilya. I´m 28. I´m married, have a daughter.
I´m from Lviv