Бывает и такое• 17 сентября 2016

Первоклашки и желание учиться? как заинтерисовать?

моя дочь (6 лет) пошла в первый класс. желания учиться не вижу вообще. письменное задание еще кое как делаем, то что усно- вообще туго. посещала год курсы подготовки, читать, писать умеет. но в школе программа совсем другая, т.е. не ото того что не интересно. Мамочки с опытом, поделитесь, как вы заинтерисовываете детей к учебе? как мотивировать. пообещала по концу года мини йорика- она очень просит такую собачку- но мотивации такой хватило ровно на полдня. Помагайте!!!
Техпаспорт на медузу• 17 сентября 2016
Сократила работу в 12забираю ребенка!Гуляем отдыхает под вечер,именно в часов пять не позде уроки,их практически нет!в муз школу планируем с класса второго или третьего,не перегружаю!а приятельница на 8отвела и в шесть с продленки забрала,ребенка неузнать,он вообще прячется утром под стол!

ЖонДуан• 17 сентября 2016
да зачем? по новой системе образования детй не надо напрягать. вот и не напрягайте
ХудоЖницА• 17 сентября 2016
Какое у вас устное? Вы в спец-школе? Там чтение, мова и математика. Все вместе на полчаса работы.
автор Бывает и такое • 17 сентября 2016
Ответ дляХудоЖницА
школа не спец. класс с углубленным узучение англ. но как раз англ. домашку и не задают, а письмо- по пару строчек, но это как бы более менее, а вот текст прочитать, предлоежния по схеме сотавить/подобрать, звуковий анализ- это вообше капец. вообщем не хочпет абсолютно.
Ну ниче се• 17 сентября 2016
со 2го класса у нас и знакомых началось понимание, что надо учится
Посудомойка• 17 сентября 2016
Как-то рановато еще не хотеть, там же и нагрузки сейчас вроде пока не должно быть. ..
Но ситуация близка, у дочери старшей пропал интерес ко второму семестру напрочь, во 2й класс уже вообще с наррягом ходили( тоже в 6 повела, даже 5,11
Уже 10 класс в лицее, а до сих пор себя ругаю, что рано пустила.
Сыну 6,3 ходит в сад как миленький, хоть и подготовлен хорошо, побоялась повторения
ХудоЖницА• 17 сентября 2016
Ответ дляБывает и такое
Не знаю в какой школе в первом классе дают звуковый анализ. Просто не делайте и все. Чтение - да. Остальную белиберду пусть разбирают на уроке.
Ваша главная задача сейчас это НЕ ОТБИТЬ ОХОТУ УЧИТЬСЯ. Все!!
Остальное подтянется. К новому году даже те кто не умел читать и писать догоняют подготовленных.
Зарядка для хачапури• 17 сентября 2016
У моей желание пропало учиться после того как с одноклассниками не заладилось, теперь смотрю что становится замкнутой. Так что проблема не всегда в нагрузке по учебе.
Кинг-Конгша• 17 сентября 2016
Если ребенок уже так сходу не хочет учиться, то скорее всего вы ее передавили еще на подготовке. Оставьте ребенка в покое.
Отдала дочку в 7 лет с хвостиком, ходит с удовольствием, уроки делает быстро, все схватывает на лету, но я ее и не трогаю вообще, не заставляли никогда ни читать ни писать, на подготовку ходила, но уроки делала по своему желанию. Читает с удовольствием сейчас, все делает.
Зря вы так рано отдали и еще давите на нее..

Бла бла бла• 17 сентября 2016
Ответ дляБывает и такое
Убрали звуковой анализ и схемы предложений из программы! Я учитель 1го класса, знаю точно, сейчас попробую документ приложить.
автор Бывает и такое • 17 сентября 2016
Ответ дляБла бла бла
у вас может и убрали. а я за неделю сделала звековой, геометрический и цифровой пеналы. спички некуда выбрасывать. итого 24 спичечных коробка. брррррр........
Бла бла бла• 17 сентября 2016
Вы на Украине живете? В программах наших его нет. У меня документы в др. компьютере, сейчас попробую их вам кинуть.
автор Бывает и такое • 17 сентября 2016
конечно в Украине. Сумы.
Бла бла бла• 17 сентября 2016
Опис ключових змін до проекту оновленої програми з української мови
1 клас
Навчання грамоти.
1.Навчання читати
Добукварний період
• знято фіксовану кількість годин
• знято теми «Умовне позначення слів», «Спосіб умовного позначення речень», «Складання речень за поданою графічною схемою».
• Натомість: практичне ознайомлення з реченням. Складання речень. (у змісті).
• Розуміє зміст речень, складає довільні речення. (у вимогах).
• Додано у вимоги: робить звуковий аналіз простих за звуковою будовою слів типу: сир, тато, калина.
2.Навчання письма
Букварний період
• Із вимог вилучено: пояснює важливість рукописного письма.
3.Мовленнєва змістова лінія (аудіювання)
• У зміст додано: визначає кількість слів у реченні (без прийменників, сполучників, займенників).
• Говоріння. У вимогах зменшена кількість віршів із 5 до 3-4.
4.Мовна змістова лінія (Текст.Речення)
• Знято: поділ речень на слова, розпізнавання в усному мовленні і на письмі прийменників, сполучників, часток як окремих слів (без уживання термінів), побудова графічних схем речень, які складаються з 1-5 слів.
• Натомість (у змісті): поділ речень на слова, розпізнавання окремих слів в усному і писемному мовленні; (у вимогах): визначає кількість слів у реченнях типу Іде осінній дощ (без службових частин мови); складає усно речення (1-4 слів) із службовими частинами мови.
5.Із переліку слів (так званих словникових) вилучено: влітку, ворота, гроно, ганок, грунт кватирка, посередині, фартух, якір; додано: комп’ютер.

Всю программу кидать не буду, там очень много, сейчас еще слова нашего министра найду, что делать, если учитель не выполняет новых методических рекомендаций.
Бла бла бла• 17 сентября 2016
«Я б говорила не про контроль батьків над вчителями – а про партнерство батьків та вчителів. Це нова категорія, яку ми мусимо додати до нашої школи. Тому що батьки часом зараз розглядаються школою, як ’ті-хто-мають-принести-гроші-на-школу’. А вони мають бути партнерами. Школа теж не має, де ще шукати інших партнерів, – бо це дві сторони, які найбільше зацікавлені в успіху цих дітей», - зазначила Лілія Гриневич, наголосивши, що культура партнерства в новій українській школі – це взагалі одна з базових цінностей нової школи.
Вона також зазначила, що у разі порушення методичних рекомендацій, батьки мають право у ввічливій формі навести свої аргументи вчителю, оскільки все робиться заради якості освіти дітей.
Наприклад, сказати: «На сайті МОН написано, що діти мають писати олівцем, а ви змушуєте писати ручкою, а ще червоним підкреслюєте помилки – це стрес для дитини. Будь ласка, чи можете ви перейти до нових методичних рекомендацій».
«Якщо вчитель буде казати, що він не погоджується і хоче вчити так, як вчив 25 років до того, у цьому випадку ви звертаєтеся до дирекції школи про порушення методичних рекомендацій», - зауважила міністр освіти.
У разі, якщо дирекція школи не реагуватиме, батькам необхідно буде звернутись на електронну скриньку Міносвіти з чітким вказанням номера школи та прізвищем вчителя.
«Якщо є порушення методичних рекомендацій і програм, які затверджені Колегією МОН, це для нас є приводом для інспекції і визначення, наскільки вчитель виконує посадові обов’язки», - повідомила Лілія Гриневич.
Вона також зауважила, що держава не має коштів змінювати підручників на цьому етапі. Нові підручники будуть під нові стандарти.
«Але вчитель завжди має право щось пропустити в підручнику і орієнтуватися на програму. У підручнику для 6-річних дітей в перші місяці навчання було визначення нуля: ’Нуль – це відсутність елементів в множині’. Значна частина вчителів розуміли, що це абсолютно глупота – змушувати дітей вчити це напам´ять в 6-річному віці у перші місяці навчання в школі. Вони просто опускали це визначення і подавали його вже тоді, коли дитина була до цього готова», - зазначила міністр.
Вона висловила переконання, що шлях збільшення кількості фактичних знань та інформації, яким йшла наша школа останні десятиліття є безперспективним.
«У нас відбулася знаннєва криза української школи. Ми мусимо це зрозуміти і визнати. Ми повинні виділити ядро знань, з яким треба обов´язково працювати. На цьому ядрі знань будувати вміння, як застосовувати ці знання для вирішення практичних життєвих ситуацій, як формувати навички критичного мислення. Таким чином ми маємо сформувати в дітей ключові компетентності, які сьогодні визнані провідними освітніми системами світу як такі, що необхідні для сучасної людини в 21 столітті. І їх буде покладено в основу змісту освіти в новій українській школі», - зауважила міністр.
За її словами, в будь-якому випадку, оновлення програм – це вже крок назустріч тим дітям, які сьогодні вчаться у початковій школі.
«Я весь час звертаю увагу вчителів на те, що ми живемо в новому столітті. Це інше покоління дітей, яке по-іншому сприймає інформацію. Ми теж мусимо мінятися. Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас», - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Бла бла бла• 17 сентября 2016
А ваш ребенок только дома учиться не хочет, в школу с удовольствием идет? Обычно в первом классе все хотят в школу, если дома правильно смотивировали, не пугали школой. Желание уже потом может пропасть, когда что-то не получается с учебой, когда нагрузка возрастает, в классе, коллективе что-то не заладилось. Но в середине сентября в школу первоклассники еще летят.
Бла бла бла• 17 сентября 2016
Да, кстати, там в интервью Гриневич (министр образования), молола про карандаш и красную ручку, на это внимания не обращайте, в документах, которые она же подписала, или ее зам, все совсем не так. Главное в том интервью, как действовать, если есть явные нарушения, как у вас, например.
Пффф 100%• 17 сентября 2016
Ответ дляХудоЖницА
о, вы как я)) ’Мам, а можно я не буду природу читать, мы же на уроке ее читали))’ Ну не читай) и это 3 класс