Аноним Анонимыч
• 09 января 2017
Ответ дляIrina_Y
Уравнение Менделева-Клапейрона ’сработает’)
При повышении температуры газа (воздуха в бутылке), прямо пропорционально вырастет давление, как итог - выстрел картошкой)
Ребенок так ответил, а мне что-то его ответ не было равится
При нагрівання пляшки - температура скла збільшується. Скло взаємодіє з молекулами пари і передає частину своєї енергії (тепла) молекулам пари. Тому і температура пари збільшується. Збільшення температури будь-якої речовини приводить до збільшення швидкості руху молекул. Тому молекули пари будуть мати більшу швидкість руху ніж до нагрівання. Збільшення швидкості руху молекул пари приводить до збільшення тиску всередині пляшки. Збільшення тиску всередині пляшки буде відбуватись до тих пір поки корок з картоплі буде витримувати тиск. Тому тиск більше ніж критичному - корок з картоплі вилетить з пляшки.
коротко:
збільшення температури -> збільшення швидкості руху молекул -> збільшення тиску
Змочування пляшки тут - це техніка безпеки! - бо якщо не змочити пляшку і засунути картоплину, то вона може ’приваритись’ до пляшки і тиск в пляшки зможе досягнути небезпечної позначки, що рване або пляшка надрузки або так корок вилетить ,що всю стелю вам розтовче (чому тут на цьому не наголошується?! не знаю?! тому такі завдання дітям не даю)
коротко: