Амiна• 20 июля 2017

Слово "будь-ласка" як правильно пишеться?

Створила я тему, і , як завжди, не обійшлось без "вчительки" https://sovet.kidstaff.com.ua/question-1881382 .
Стараюсь завжди писати грамотно. Зі школи памятаю про слово "будь-ласка". Чому воно вже пишеться без дефіса?
Результат:
вже голосів: 95
72 (75.79%) Правильно "будь ласка"
14 (14.74%) Правильно "будь-ласка"
9 (9.47%) Подивитись результат
Пушистый Пельмень• 20 июля 2017
два окремі слова БУДЬ ЛАСКА

холециститная• 20 июля 2017
зміни
Any• 20 июля 2017
Бо воно завжди без дефіса писалося. Навіть спробувала вигадати правило, чому Ви там дефіс могли притулити - не вийшло. ’будьте ласкаві’ -без дефіса? То чим ’будь ласка’ так відрізняється?
Припускаю, що Ви у школі трохи недовчили, або Ваша вчителька
frezia-frezia• 20 июля 2017
Окремо+ виділяється з обох боків комами
Ду да ду да ду• 20 июля 2017
Окремо
Я вся ваша• 20 июля 2017
Мене вчили ’ будь-ласка’, як правильно тепер і чи є зміни -незнаю
Any• 20 июля 2017
Ответ дляЯ вся ваша
дивно Вас вчили, ще й ’не’ з дієсловами разом. От якщо не пощастило зі школою, то серйозно

Кукарачка• 20 июля 2017
Ответ дляЯ вся ваша
впервые вообще только что увидела подобное написание)
если не секрет, в каком регионе школа и в каком году заканчивали?
Не фонарь• 20 июля 2017
окремо
Значит надо• 20 июля 2017
Будь-ласка
ЗавЛабСнаб• 20 июля 2017
Мене вчили так само, як і вас. Через дефіс. Школу закінчила в 2000 році.
холециститная• 20 июля 2017
Ответ дляAny
Будете здивовані наскільки масово вчили учнів писати через дефіс, це питання вже піднімалось. Мене теж так вчили, при тому змінилось 2 вчительки укр. мови - обидві вчили писати ’будь-ласка’.
Пушистый Пельмень• 20 июля 2017
Ответ дляЯ вся ваша
Дивно... Ніколи не зустрічала подібного. можливо з 2000 року були введені якісь зміни у написанні? До цього писалось як два окремі слова
На паровозе• 20 июля 2017
Ответ дляЗавЛабСнаб
У нас тоже писалось только через дефис, даже книга есть по грамматике - там так написано. О нововведении без дефиса узнала только несколько лет назад, хотя до сих пор пишу постарому
Any• 20 июля 2017
Ответ дляхолециститная
Місто і рік? Я лише знайшла вже в 11 класі випадково, що нам неправильно про кому в складносурядному реченні розповідали. І прямо видала це вчительці.
Реально цікава георгафія непрофесійності вчителів укр. мови раніше. Бо зараз всі кричать, що от погано вчать, а колись...
Звісно, розумію, що післ курсу на зближення мов і в ракурсі політики партії бути вчитеелм української було не дуже престижно, тому не факт, що йшли не завжди найкращі, та все ж.
дЫнька• 20 июля 2017
в школі вчили через дефіс, нове правило ввели пізніше
Any• 20 июля 2017
Ответ дляНа паровозе
какая книга? Я реально на дачу поеду искать старые еще бабушкины словари, писалось черед пробел даже в орфографических словарях года 60 какого-то
АлывердЫ• 20 июля 2017
Змінилося написання після прийняття змін до правопису в 1991році, до того писали через дефіс. Зараз правильно писати окремо. Не переймайтеся всякими розумниками. Просто подякуйте і скажіть, що людина ж не може всього знати.
Any• 20 июля 2017
ось навіть ще радянський словник з купою русизмів, як написано ’юудь ласка’? http://sum.in.ua/s/laska

На паровозе• 20 июля 2017
Ответ дляAny
Буду дома - сфоткаю и выложу тут
Any• 20 июля 2017
Ответ дляАлывердЫ
Ні, не писалося - див. нижче посилання на словник, я пішла до школи раніше, ніж у 91
Any• 20 июля 2017
Ответ дляАлывердЫ
І до відома, 91 був референдум щодод незалежності. а от перший правопис незалежної україни датований 93 роком. Люди, ви ці дати для правдоподібності вигадуєте?
Any• 20 июля 2017
Ответ дляНа паровозе
Буду дома - сфоткаю и выложу тут
реально цікаво, хоча колись працювала у видавничій сфері, переконалася, що книжок без помилок просто немає. До одруківок ставлюся цілком лояльно, але це релаьно неграмотність (не для простої людини, для автора та редактора тієї книжки)
ШапкаУшанка• 20 июля 2017
Ответ дляНа паровозе
заканчивала украинскую гимназию, в маленьком Донбасском городке, но дефисов в ’будь ласка’ точно не было, никогда. Ах, да заканчивала 1999 -м. Допустить мысль, что дефис ввели на год в 2000-м не могу:), тем более и в 2000-м в университете был предмет ’ділова українська мова’ и дефисов тоже не добавили:))) Книгу по грамматике, если можете - покажите и/или ссылку на автора книги ’по грамматике’ дайте пожалуйста. Просто удивительно книга ’по грамматике украинского языка’ так и называлась?
Заранее спасибо!
Any• 20 июля 2017
Автор, нічого особистого, але у Вас яка мова взагалі рідна? https://www.kidstaff.com.ua/tema-22838502.html
Берюковна• 20 июля 2017
звичайно окремо. в якій шорлі вчили дефіс ставити й в якому році?
Серьезная баба• 20 июля 2017
воно вже сто років пишеться окремо.. хто вам таке сказав?
це два слова, тому і окремо, там нема причин писати через дефіс
Серьезная баба• 20 июля 2017
Ответ длядЫнька
ніколи воно не писалось через дефіс!
Бибер-анонимер• 20 июля 2017
мене вчили писати через дефіс, вчилася в різних школах, але знаю, що потім правопис змінився
Мейк-ап форева• 20 июля 2017
Ответ дляЗавЛабСнаб
я теж у цьому ж році закінчувала - ніяких дефісів