ПуФФынка_мисс• 02 октября 2013
Как правильно на укр языке?
Надо подписать открытки.
С Днем Вчителя, АннА ГригорывнА? Или АннО ГригорівнО?
МОжет кто кинет ссылку, где правила почитать?
Вот в ступоре я, плохо учила мову, да и давно это было.
Canary-bird• 02 октября 2013
сие правило-правописание кличного видминка 1й видмины.
короче кличный падеж... гуглите.
Афродитушка• 02 октября 2013
Анна українською буде Ганна правильно, але дуже багато носіїв цього імені такого правила не визнають. Анно Григорівно пишіть - і буде правильно. Звертання українською мовою вимагають Кличного відмінка. Я викладач української мови.
ПуФФынка_мисс
• 02 октября 2013
нашла!
У кличному відмінку іменники твердої групи мають форму типу Василино, колего, мамо, донечко, тату, сину, Петре, Іване, Іменники м’якої групи мають форму типу Насте, Маріє, закрійнице, Ігоре, лікарю, вчителю. Пестливі імена утворюються за формою Галю, Тоню, бабусю, тітусю. ·Імена по батькові жіночого роду мають у кличному відмінку закінчення -о, імена по батькові чоловічого роду - закінчення -у: Ірино Петрівно, Надіє Михайлівно, Степане Івановичу, Петре Васильовичу. ·У звертаннях, що складаються із загального слова та власного імені, обидва слова мають форму кличного відмінка: пане Олексію, друже Михайле, тітко Надіє.
Матеріали взяті з:
ПуФФынка_мисс
• 02 октября 2013
Ответ дляtanyushushechka
Дякую та червонію від сорому
Я Вас не боюсь• 02 октября 2013
Вам нужно ее фио поставить в кличний відмінок
Получится ганно гргорівно
Афродитушка• 02 октября 2013
Наприклад, я знаю багато дівчат, які в паспорті записані як Анна, тому не ризикуйте писати Ганна, якщо в школі до неї так діти не звертаються.
ЗабежАЛОЧКА• 02 октября 2013
Я когда регестрировала свою дочь (10 лет назад) у меня спросили Анна или Ганна,потому что это разные имена-вот так то!)
Принцепесочка• 02 октября 2013
до этой темы, я була за мову...но превращать человека в средний род при приветствии....Я у шоци. Как то ухо даже режет, и Ганна, то ваще.
Добро с Кулаками• 02 октября 2013
Ответ дляПринцепесочка
Де Ви тут побачили середній рід? Це КЛИЧНИЙ ВІДМІНОК, який вживають при звертанні. Вухо ріже якраз Ваш суржик. Це українська мова, і пора вже всім вийти із ’шокового стану’ і зрозуміти, що висміювати будь-яку мову - показник безкультур´я. Тож не бійтесь, а головне не лінуйтесь вдосконалюватись, і вивчіть хоча б одну мову.
Автору: правильно буде - З Днем вчителя, Ганно Григорівно! Також можливий варіант ’Анно’. Все залежить від того, який із наведених варіатів імені вказано в документах (або якому варіанту надає перевагу людина, до якої Ви звертаєтесь)