Дама_из_рекламы• 20 февраля 2019
Снова вопрос к историкам!!)
Династичні шлюби Ярославичів:
Спроба Ярослава Мудрого наблизити Україну-Русь до цивілізаційного європейського простору чи прагнення втамувати особистісні великодержавні амбіції?
Помогите пожалуйста кто чем может !)
Гербария• 20 февраля 2019
я, конечно, не историк, уж извините, что пишу в вашей теме...но та же Франция времен Ярослава разве была цивилизованной? неграмотный король, вот уж цивилизация.
Дама_из_рекламы
• 20 февраля 2019
Ответ дляГербария
и да, никакой Украины тогда в помине не было.
Какая разница , ну Київська Русь , если ва м от этого легче ))
Дама_из_рекламы
• 20 февраля 2019
Ответ дляКидстаффовна
Автор - вам нужно наше мнение или работа для школы/института ?
Работа для школы , но мнение аргументированное тоже приветствуется:)
Дама_из_рекламы
• 20 февраля 2019
Ответ дляДую ветер
автор, вы имели ввиду КИЕВСКУЮ РУСЬ?
Даа
Губной рояль• 20 февраля 2019
Ответ дляГербария
с неграмотным королем они жили, живут и будут жить в разы лучше, чем мы с ’умными’ правителями
Кидстаффовна• 20 февраля 2019
Ну если вам интересно) - то мое мнение, что история не наука, а идеология, которая переписывалась миллион раз под каждую власть, кому как было нужно. Правды в этом нет и грамма. Очень хорошо видно это на сегодняшней ситуации - как послушаешь, у каждого своя АРГУМЕНТИРОВАННАЯ правда))))
Гербария• 20 февраля 2019
Ответ дляДама_из_рекламы
вы очень вежливы как для человека, который задает вопрос и хочет получить ответ.
Гербария• 20 февраля 2019
Ответ дляГубной рояль
чем лучше они жили в 11 веке?
Зоя Жорівна• 20 февраля 2019
Зовнішньополітичні заходи Ярослава Мудрого
Далекоглядна зовнішня політика Ярослава Мудрого сприяла зростанню міжнародного авторитету Київської Русі. Князь-політик уникав воєн, намагався підтримувати з європейськими країнами добросусідські відносини. У зовнішній політиці він використовував усі можливості дипломатії, серед яких чільне місце посідали міждинастичні шлюби. Недарма Ярослава Мудрого називали тестем Європи. Про масштаби зовнішньополітичної діяльності Ярослава та про авторитет його як володаря свідчить той факт, що всіх своїх дітей він вигідно одружив. Породичавшись із найшляхетнішими європейськими родинами, мудрий князь пов’язав Київську Русь із Європою кровними узами.
Сестра Ярослава Мудрого Марія-Доброніга була дружиною польського короля Казимира І. Один син Ярослава був одружений із сестрою цього ж короля, другий взяв шлюб з візантійською царівною. Дочки Ярослава були видані заміж: Анастасія - за угорського короля Андраша, Єлизавета - за норвезького короля Гаральда, а по його смерті - за норвезького короля Свена; Анна - за французького короля Генріха І. Племінниця Ярослава Анна-Євпраксія Всеволодівна (Адельгейда) вийшла заміж за саксонського маркграфа Генріха, а по його смерті - за германського імператора Генріха IV.
Міждержавні зносини Київської Русі свідчать про великий авторитет держави Ярослава Мудрого в Європі.
Гербария• 20 февраля 2019
Ответ дляIshtar
да, вы не историк... и не можете оспаривать всем известные факты.
всем известные факты это которые? и зачем их в принципе оспаривать, если они всем известны.
Зоя Жорівна• 20 февраля 2019
Ответ дляДама_из_рекламы
Дама_из_рекламы
• 20 февраля 2019
Ответ дляЗоя Жорівна
Так все таки вы склоняетесь больше к первому мнению про наближення європейського простору?)
Зоя Жорівна• 20 февраля 2019
Ответ дляДама_из_рекламы
Да к первому
Дама_из_рекламы
• 20 февраля 2019
Ответ дляДую ветер
я тоже склоняюсь к первому
Всем спасибо !