Olwia• 25 октября 2019

Дівчата - бухгалтери, підкуйте мене трохи у такому питанні

Суть справи. Я з вересня 2017 знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до 3х років (ну, саме з вересня по січень - лікарняний, а далі відпустка по кінець листопада 2020р.)
Зараз 2га вагітність, лікарняний з 16 вересня на 126 днів.
З роботи я не звільнялась. Чому мені пораховані лікарняні по мінімальній з/п, а не по ставці на момент настання страхового випадку?
Йду в понеділок у бухгалтерію розбиратися, хочу трохи підготуватись )))
Знаю точно, що ставка на момент настання страхового випадку ну точно більша мінімалки.
Пупсятина• 25 октября 2019
Потому что у вас перед наступлением страхового случая (декретного) нет страховых взносов в периоде 12 календарных месяцев
Ася1• 25 октября 2019
нужно было хоть на месяц выйти на работу...

если работник не выходит -то минималке считают
Пупсятина• 25 октября 2019
Ответ дляАся1

Месяц не спасет положение
ole4kakissa• 25 октября 2019
Для расчета д.б. взять тарифную ставку на дату БЛ. При этом она не может быть меньше чем тогда, когда вы уходили в декрет.
Порядок #1266, п.п.5 и 28
Танюша• 25 октября 2019
автор, все правильно вам посчитали.
из декрета в декрет минималка
автор Olwia • 25 октября 2019
Пример 3. Перед наступлением страхового случая женщина не имела заработка. Женщина
находится в отпуске по уходу за ребенком и снова идет в декрет с 05.03.2017 года. На момент
наступления страхового случая согласно штатного расписания работнице установлен должностной оклад 2500 гривен.
Согласно п. 5, 28 Порядка 1266 если в расчетном периоде перед наступлением страхового случая
женщина по уважительным причинам не имела заработка или страховой случай наступил в первый день работы, средняя заработная плата определяется исходя из тарифной ставки, установленной на день наступления страхового случая. Среднедневная заработная плата определяется путем деления тарифной ставки на среднемесячное количество календарных дней (30, 44).
Пособие по беременности и родам составляет: 2500 грн. ÷ 30,44 дня × 126 дней = 10348,38 гривен.

Користувалась цим прикладом розрахунку декретних. Ніде не вказано, що треба було виходити на роботу.
Якщо виходити, то на 12 календарних місяців, щоб рахувалось по середньому заробітку
автор Olwia • 25 октября 2019
Ответ дляole4kakissa
Порядок #1266, п.п.5 и 28
Ось, і я про що. 2 роки назад я отримала на 8 тис.грн. більше. Для мене це має велике значення (((
Юсия• 25 октября 2019
Ответ дляole4kakissa
Порядок #1266, п.п.5 и 28
+++ вот я тоже так когда- то считала, но я сейчас не работаю, поэтому не знаю может что- то поменялось.
Танюша• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
можно подробнее. кем вы работали, какая тарифная ставка? были ли у вас стимулирующие выплаты и премии?
автор Olwia • 25 октября 2019
Ответ дляТанюша
Викладачем, мала надбавку за звання канд. наук. Цифри не потрібні - однозначно це вище мінімальної заробітної плати.
автор Olwia • 25 октября 2019
* науковий ступінь кандидата наук (не звання, помилилася )
ole4kakissa• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Ваша ’голая’ ставка (без надбавок) на момент ухода в первый декрет была выше 4173 грн?
Танюша• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
вы ошибаетесь.
есть такое понятие тарифная ставка согласно этс.
а есть надбавки и стимулирующие выплаты.
прошлый больничный вы получили согласно реально рассчитанной зп.
а этот от голой тарифной ставки, но не менее минималка.
какой у вас разряд?
Танюша• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
это все надбавки.
они не входят в тарифный оклад.
автор Olwia • 25 октября 2019
Ответ дляole4kakissa
Ага, ось де собака зарита. Думаю, ні.
Рахується по голій ставці?
І послання для тих, хто хоче дитину запхати в аспірантуру: ставка доцента - обняти і плакати
Танюша• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Ага, ось де собака зарита. Думаю, ні.
Рахується по голій ставці?
ставка лікаря - обняти і плакати
ole4kakissa• 25 октября 2019
Народ, кто отписался про ’отработать месяц’ и ’из минимальной ЗП’, я надеюсь вы не работаете бухгалтерами?
Про порядок #1266 никогда не слышали?
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1266-2001-п
28. Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи (для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі внаслідок захворювання або травми, що пов’язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.
Танюша• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Ага, ось де собака зарита. Думаю, ні.
Рахується по голій ставці?
взагалі бюджетна сфера це самі сльози
автор Olwia • 25 октября 2019
Ответ дляТанюша
вы ошибаетесь.
какой у вас разряд?
Все, зрозуміла. Я була на посаді доцента - не любить нас наша держава.
автор Olwia • 25 октября 2019
Ответ дляТанюша
взагалі бюджетна сфера це самі сльози

От думаю, який чорт мене дьорнув туди податися?
автор Olwia • 25 октября 2019
Ответ дляole4kakissa
Про порядок #1266 никогда не слышали?
Ось! В мене теж були радники вийти на роботу на 1 місяць. Це не дуже би помогло, чи помогло б?
ole4kakissa• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Ага, ось де собака зарита. Думаю, ні.
Рахується по голій ставці?
Вы узнайте, может сейчас ставку подняли, тогда да, БЛ вам недосчитали
ole4kakissa• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Например: если б за этот месяц вы получили 10 тыс, то декретные б были 19283 грн (вы же получили 17273 грн)