Суть справи. Я з вересня 2017 знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до 3х років (ну, саме з вересня по січень - лікарняний, а далі відпустка по кінець листопада 2020р.)
Зараз 2га вагітність, лікарняний з 16 вересня на 126 днів.
З роботи я не звільнялась. Чому мені пораховані лікарняні по мінімальній з/п, а не по ставці на момент настання страхового випадку?
Йду в понеділок у бухгалтерію розбиратися, хочу трохи підготуватись )))
Знаю точно, що ставка на момент настання страхового випадку ну точно більша мінімалки.
ole4kakissa• 25 октября 2019
Для расчета д.б. взять тарифную ставку на дату БЛ. При этом она не может быть меньше чем тогда, когда вы уходили в декрет.
Порядок #1266, п.п.5 и 28
Пример 3. Перед наступлением страхового случая женщина не имела заработка. Женщина
находится в отпуске по уходу за ребенком и снова идет в декрет с 05.03.2017 года. На момент
наступления страхового случая согласно штатного расписания работнице установлен должностной оклад 2500 гривен.
Согласно п. 5, 28 Порядка 1266 если в расчетном периоде перед наступлением страхового случая
женщина по уважительным причинам не имела заработка или страховой случай наступил в первый день работы, средняя заработная плата определяется исходя из тарифной ставки, установленной на день наступления страхового случая. Среднедневная заработная плата определяется путем деления тарифной ставки на среднемесячное количество календарных дней (30, 44).
Пособие по беременности и родам составляет: 2500 грн. ÷ 30,44 дня × 126 дней = 10348,38 гривен.
Користувалась цим прикладом розрахунку декретних. Ніде не вказано, що треба було виходити на роботу.
Якщо виходити, то на 12 календарних місяців, щоб рахувалось по середньому заробітку
Ответ дляole4kakissa
Порядок #1266, п.п.5 и 28
Ось, і я про що. 2 роки назад я отримала на 8 тис.грн. більше. Для мене це має велике значення (((
ole4kakissa• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Викладачем, мала надбавку за звання канд. наук. Цифри не потрібні - однозначно це вище мінімальної заробітної плати.
Ваша ’голая’ ставка (без надбавок) на момент ухода в первый декрет была выше 4173 грн?
Ответ дляOlwia
вы ошибаетесь.
есть такое понятие тарифная ставка согласно этс.
а есть надбавки и стимулирующие выплаты.
прошлый больничный вы получили согласно реально рассчитанной зп.
а этот от голой тарифной ставки, но не менее минималка.
какой у вас разряд?
ole4kakissa• 25 октября 2019
Народ, кто отписался про ’отработать месяц’ и ’из минимальной ЗП’, я надеюсь вы не работаете бухгалтерами?
Про порядок #1266 никогда не слышали?
28. Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи (для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, в тому числі внаслідок захворювання або травми, що пов’язані з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням), середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.
Про порядок #1266 никогда не слышали?
Ответ дляТанюша
вы ошибаетесь.
какой у вас разряд?
Все, зрозуміла. Я була на посаді доцента - не любить нас наша держава.
Ответ дляole4kakissa
Про порядок #1266 никогда не слышали?
Ось! В мене теж були радники вийти на роботу на 1 місяць. Це не дуже би помогло, чи помогло б?
ole4kakissa• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Ага, ось де собака зарита. Думаю, ні.
Рахується по голій ставці?
І послання для тих, хто хоче дитину запхати в аспірантуру: ставка доцента - обняти і плакати
Рахується по голій ставці?
Вы узнайте, может сейчас ставку подняли, тогда да, БЛ вам недосчитали
ole4kakissa• 25 октября 2019
Ответ дляOlwia
Например: если б за этот месяц вы получили 10 тыс, то декретные б были 19283 грн (вы же получили 17273 грн)