Счастье_же_вот_оно• 20 февраля 2020

        З‘ЇЖДЖАЛА-правильно написано?
Дівчатка,знаю,що тут багато розумничок,підкажіть чи правильно написано,бо вчителька виправила.
#Пойду_кгадалке• 20 февраля 2020

                        Ответ дляЯ_поехала

                        З´їзжала... Я так думаю

		Неа, ж там должна быть.

мадамГрицацуева• 20 февраля 2020

                        Ответ дляТелаЧьи нежноСти

                        З‘їзджала

		Учитель наверное так тоже думала.

Чтооооооооооо?• 20 февраля 2020

		Девочки,это правило написания этого слова давно? Закончила школу в 1993-м, для меня новость Написала бы з´iзджала Я чего-то не понимаю ,или корень з´ iжд?
Я чего-то не понимаю ,или корень з´ iжд?

	Атаманша• 20 февраля 2020

                        Ответ дляЧтооооооооооо?

		+1 такой же вопрос, только я закончила в 2000, неужели все так поменялось???

Атаманша• 20 февраля 2020

                        Ответ дляЧтооооооооооо?

		Вот нашла:
З словником правильно «з´їжджа́ти», «з´їжджа́ння» (словник УМІФ: «з´їжджа́ти», «з´їжджа́ння»; словники R2U: «з´їжджа́ти», «з´їжджа́ння»; тлумачний словник в 20 томах: «з´їжджа́ти», «з´їжджа́ння»; тлумачний словник в 11 томах: «з´їжджа́ти»).

Апостроф між приголосною і «ї» ставиться завжди. Щодо «„зд“ чи „ждж“» — маємо чергування: в різних словах чи навіть формах із цим коренем маємо різні літери, наприклад, в доконанних формах дієслова часто більш усталилося «зд» («з´ї́здити») чи «х» («з´ї́хати»), а в недоконаних — «ждж» («з´їжджа́ти»); хоча це не завжди так, наприклад, для доконаного «приї́хати» є два недоконані варіанти «приїжджа́ти»=«приїзди́ти».

Такі прості питання в подальшому слід спочатку самому перевіряти за словником — і питати лише в тому випадку, якщо виникли якісь складнощі, наприклад, різні словники пропонують різне написання.
Любимка-анонимка• 20 февраля 2020

		Я не знаю, але мені здається , що правильно було б написати з´їзджала, від слова з´їзд.

всегдаДаДа• 21 февраля 2020

                        Ответ дляЛюбимка-анонимка

		Вы и не знаете.

Чтооооооооооо?• 21 февраля 2020

                        Ответ дляЯ не в теме

                        Саме так і правильно, з´їЖДЖала

Лінгвіст, кандидат наук)
		Это правило менялось? Я на городской олимпиаде когда-то 2-е место заняла, но про это правило слышу первый раз

Нет предела совершенству

Я не в теме• 21 февраля 2020

                        Ответ дляЧтооооооооооо?

Нет предела совершенству

		все тече, все міняється...
Ніколи не пізно вчитись)