Анонимчик• 20 марта 2020

На період карантину не буде штрафів за несплату комуналки, податків, кредитів

Ну хоч щось розумне зробили наші законодавці.
Якщо я правильно зрозуміла, ніхто не звільняє від обов´язку все те платити, але до кінця травня можна відтермінувати без штрафів та пені.
Далі з закону витяги:

3. На період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється:
4) нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;
5) припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі;

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20

52-1. За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
...
9-11.1. Тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 цього Закону, не застосовуються за такі порушення, вчинені у періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року:
несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів. При цьому абзаци другий та третій пункту 7 частини одинадцятої статті 25 цього Закону щодо такого порушення, вчиненого у періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року, не застосовується.
...
6. У разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит (в тому числі, але не виключно, прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань зі сплати платежів) споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, але не виключно, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язань за таким договором.
9-11.2. Протягом періодів з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-IX
Слоник-тоник• 20 марта 2020
Это типа радоваться?
Слоник-тоник• 20 марта 2020
Никто ничего не отменил, отсрочили немного. И что?
Куратор дебошей• 20 марта 2020
лучший совет - если есть возможность, лучше платите вовремя
90x60x90• 20 марта 2020
Спасибо за информацию
автор Анонимчик • 20 марта 2020
Ответ дляСлоник-тоник
Это типа радоваться?
Не впевнена, якийсь сумнівний привід для радості.
Просто написала, щоб люди не переживали, якщо хтось зараз не хоче кудись пхатися платити, або грошей поки що немає.
У мене он мама-пенсіонерка розпереживалася було, так тепер хоч заспокоїлася.
автор Анонимчик • 20 марта 2020
Ответ дляКуратор дебошей
З цим сперечатися не буду.
Просто обставини у людей різні.
УраганнаЯ• 20 марта 2020
Нет работы 3 недели и зарплаты тоже.( Все за свой счёт)
Передаем запасы. Дай бог не заболеть.
Потом могут ещё продлить карантин.
В мае выходим на работу , в конце месяца получаем зарплату ( например 8 тысяч).
А в конце мая надо оплатить коммуналку за март,апрель, май. Как раз 8 тысяч хватит.
А как продукты покупать эти три месяца, на работу в мае ездить за что , ребенку за что босоножки купить и футболку с шортами , хотя б одни.
Как жить?
СиренаФеоктистовна• 20 марта 2020
Я и не собиралась платить
Хоть бы т со штрафами.
Сидеть голодными но с оплаченной коммуналкой?
Нет, 3000 могут пригодиться.
Я только за!• 20 марта 2020
Хорошо конечно, но долг то будет накапливаться
Весёлая морковка• 20 марта 2020
Ответ дляСиренаФеоктистовна
Я и не собиралась платить
Хоть бы т со штрафами.
Нет, 3000 могут пригодиться.
Хорошо, когда в своей квартире. В съемной попрут нафиг сразу за неуплату. В доме газ отрежут(((
Я только за!• 20 марта 2020
Ответ дляВесёлая морковка
Да, про дом это 100%
В шоколаде• 20 марта 2020
Ответ дляУраганнаЯ
Передаем запасы. Дай бог не заболеть.
Потом могут ещё продлить карантин.
Как жить?
Вам государство должно доплачивать, Вы считаете? Имейте совесть. Наша страна не так богата, чтобы отменить все платежи.
автор Анонимчик • 20 марта 2020
Ответ дляВесёлая морковка
Газ не відріжуть. Відключати за несплату теж заборонили.
СиренаФеоктистовна• 20 марта 2020
Ответ дляВесёлая морковка
А ещё лучше французам, которым отменили начисления.
Я только за!• 20 марта 2020
Ответ дляАнонимчик
Круто
Даха-сваха• 20 марта 2020
а мне сегодня принесли квитанцию за транспортировку газа 119 грн )
СиренаФеоктистовна• 20 марта 2020
Ответ дляВ шоколаде
А при чем тут государство?
автор Анонимчик • 20 марта 2020
Ответ дляДаха-сваха
А я 14-го числа все повністю оплатила за лютий. Хто ж знав, могла б почекати ще кілька днів, і до травня не платити.
Накладная• 20 марта 2020
Спасибо, автор
Я только за!• 20 марта 2020
Ответ дляАнонимчик
Ну и правильно) Я тоже на днях буду платить, все равно долги потом никуда не денутся
Море Счастья• 20 марта 2020
Ответ дляВесёлая морковка
Запрещено отрезать газ.
Живу в доме.
Есть долг.
Море Счастья• 20 марта 2020
Ответ дляАнонимчик
Летом газ будет намного дешевле!
Жду!
Умный хвост• 20 марта 2020
Не знаю на кого распространяется этот закон, но явно не черниговскую Энеру. Сегодня звонила к ним,чтобы не идти на почту с ребёнком и не оплачивать квитанцию (пока такая ситуация в стране). Мне сказали, что отрежут 31,03, если не поступит оплата. И ещё так нагло мужчина общался, мол, если карантин, то что, платить не надо??
Море Счастья• 20 марта 2020
Ответ дляУмный хвост
Не надо. Не отрежут.
Там по другому общаться не умеют- коллекторы отдыхают!
Море Счастья• 20 марта 2020
У меня, правда, Киев.
Смотрите САМИ у себя по ситуации.
Море Счастья• 20 марта 2020
Газ в феврале точно дешевле, чем в январе
Летом будет минимальная цена!
пришла и говорю• 20 марта 2020
А кто платит пеню за невовремя заплаченную коммуналеу?