Рябушка Ку• 14 июня 2020
Чому всі пишуть російською?
Все таки ми живемо в Україні, а, отже , маємо розмовляти українською. Але як бачимо тут, на Порадниці, майже всі спілкуються російською. Чому? Чому не можете писати українською?
Ситечко для мыслей• 14 июня 2020
Ответ дляAnnaSunny24@mail.ru
браво, вы наш следующий президент, у вас есть план.
Нашому президенту ’какая разница’.
Ситечко для мыслей• 14 июня 2020
Ответ дляОчень добрый аноним
До определенных событий не вызывало столько вопросов о языке, не находите? Сколько себя помню, ни разу не было конфликтов или проблем...У меня кума из Заподнлц Украины, преподает украинский в Универе в Киеве,кандидат наук, вообще ни разу не спрашивала, почему я говорю на русском))))
А тоді був варіант?? Всім керувала Москва, якою могла бути мова?
После шести ни-ни• 14 июня 2020
Ответ дляКуратор дебошей
Согласна с вами на все 100
Насильная украинизация приведет еще к большему расколу общества
Я насильно тоже не буду розмовляти, не такими методами нужно прививать любовь к мове
Треба потихеньку, спочатку серіальчик підігнати, рекламу соціальну, бо народ же сам думати не може, треба через зомбоящик.
Як було в срср- школи всі російські, ось і маємо покоління, чия рідна мова російська
АфродитаПетровна• 14 июня 2020
Ответ дляГопница-Советчица
Противно читать вы либо на украинском, либо на русском. Ваш суржик напрягает
Більшість людей в інтернеті спілкуються англійським суржиком і це нікого не напрягаєт, бо обмежене знання іноземної мови не гріх.
Жителі Мюнхена погано розуміють жителів Гамбурга, наприклад, бо в них різні діалекти. І це вважається нормальним, це нікого не напрягаєт. Жителі різних регіонів Іспанії можуть взвгвлі не розуміти одне одного, настільки різні є вимови і діалекти - це теж все ок.
І тільки в Україні усіх напрягаєт суржик... причому відрізнити суржик від діалекту - зачєм нам еті хлопоти!...
Шлях до грамотної мови лежить через неграмотну, нічого страшного в тому немає. А до діалектів треба звикати, вони мають право на життя.
Капитанша• 14 июня 2020
Ответ дляПосле шести ни-ни
Еее може тому що носії російської мови зараз стріляють по нашим містам??
Можно прекрасно говорить на украинском языке, но при этом не быть патриотом.
ТАЗератти• 14 июня 2020
Потому что большая часть страны - это русскоговорящие украинцы. Ответ элементарен и очевиден, поражает то, что многие пытаются упорно этого не замечать и оспаривать.
AnnaSunny24@mail.ru• 14 июня 2020
Ответ дляСитечко для мыслей
так уже 6 лет на иврите должны говорить
Налитое яблочко• 14 июня 2020
Мені дуже, дуже сумно від цього топіка(((((((
Просто перепис тролів і манкуртів.
І автор теж троль, що найгірше.
Хто себе сам не поважає, того й інші поважати не будуть. А росія спить і бачить, як реорганізувати імперію і повернути українців у стійло. Бо без цього у них імперія не складається. А це їх головний фетиш, як не дивно. Настільки імперіалізм це вже вчорашній день.
Люди у всьому світі хочуть добробут, жити добре, радіти життю, дати хороший старт дітям - і тільки росіяни і їх старечі правителі мріють про господство, прєвосходство, грозіть міру, собірать зємлі і таку всяку хєрь. Для цього готові на все - на будь-яку брехню, злидні, облуду, війну, убивства, катування. це жахливо(((
Просто перепис тролів і манкуртів.
І автор теж троль, що найгірше.
Мексиканочка• 14 июня 2020
Ответ дляАвтопортрет нурофена
Вы лукавите)) Отвечаете на пост, который написан на языке, которым не владеете? Или все же понимаете и можете ответить при желании ? Так и русскоязычные украинцы вас понимают! Ничего не мешает говорить на двух языках сразу. Мы в семье так и общаемся : я - на русском, муж - на украинском. И 20 лет живем вместе счастливо.
А дети на каком говорят?
Мне без сахара• 14 июня 2020
Ответ дляАфродитаПетровна
вы так красиво кугутскую, рагульскую мову назвали диалектом
Ответ дляAnnaSunny24@mail.ru
а вы заметили, сколько линий раскола произошло со времён майдана
мова
религия
восток-запад
день победы
рождество
не важно по какому поводу будет срач. нас направляют друг на друга, а мы и рады в бой.
выгодополучателю не важно из-за чего мы перегрызем друг другу глотки
мова
религия
восток-запад
день победы
рождество
Ось така риторика - дуже хитра і оманлива. Так, давайте забудемо українську, щоб, не дай Боже, не розколоти Україну!
Без мови немає країни. Крапка. І це чудово знають ті, хто працює і цьому напрямку. А народженні в неволі СРСР, які не можуть вивчити мови, їм допомагають.
Бутылка с банками• 14 июня 2020
Ответ дляВеселуха Муха
1)В Украине.
2) А почему вы пишите по украински?
3) Провокатор
2) А почему вы пишите по украински?
3) Провокатор
2) ПишЕте по-украински
Російська точно ваша рідна мова?
ПолБатона• 14 июня 2020
Ответ дляПосле шести ни-ни
Вам нав´язали рос мову при ссср а ви і раді
С какого?!? Я рождена в СССР половина рус половина укр. Говорю на языке , который считаю родным при этом украинка!
Я вам больше скажу у меня муж тоже считает себя украинцем, отец немец, а мать укр. и он рожден в Германии, но с 2 лет тут как то так рос тоже его родной язык.
AnnaSunny24@mail.ru• 14 июня 2020
Ответ дляНалитое яблочко
Просто перепис тролів і манкуртів.
І автор теж троль, що найгірше.
Просто перепис тролів і манкуртів.
І автор теж троль, що найгірше.
сам придумал, сам поверил.
это как в нашей пословице - это всрав...я - невестка.
Синди Кроуфорд• 14 июня 2020
Я б хотіла і писати, і розмовляти українською. Проте я родом з Південної України і жила там до 17 років, звикла вже російською і тому Важко українською.
Проте рідною вважаю українську мову, а російська - це так, нав’язаний спадок радянщини.
Единорог помог• 14 июня 2020
Я живу в своей родной стране Украине и разговариваю на своем родном русском языке.
Твердо убеждена, что русский язык должен быть государственным и иметь тот же статус, что и украинский, потому что русский - основной язык Украины.
Оно само купилось• 14 июня 2020
Спілкування в переписці російською це Пережитки минулого. Було прийнято писати саме російською впродовж століть. Варто згадати Гоголя, вєлікого руського пісатєля, а по факту талановитого українця з під Прюолтави який описував побут українців . Напевно писав російською доя кращих продажів...як і багато-багато інших реально талановитих українців .
З смішного , знайшла нещодавно листівку яку мама писали батькам коли була студенткою. Родина повністю україномовна : текст листівки « дорогие мама и пара, поздравляю вас с праздником октября. Пришлите мне 5 рублей. Ваша дочь....». Питаю мама, а це що таке :) ну так було прийнято.
Всім хто переходить на російську в письмі і при живому спілкуванні варто пожити хочаб кілька місяців в Росії , або зросійщених регіонах поблизу фейкоаих республік, відразу мине бажання мати хоч щось спільне з «братушками». Мій чоловік до 37 років говорив лише російською (батьки ще були українцями на Донбасі , але поступово перейшли на російську) , переїхав в центральну Україну і російську реально забув. Говорить виключно правильною літературною мовою без суржика
Творог для розжига• 14 июня 2020
Не стимула, зачем мне в русскоязычном окружении на украинском говорить?
Даже с ураиномовными все при своих и понимаем друг друга.
Это ж смешно и печально, когда люди «подстраиваясь» ломают себя и становятся посмешищем как Азаров.
Знакомый есть с Западной, у него дед, отец и он родились в разных странах. За сменой флагов над головой не угонишься язык менять.
В этом плане уважаю евреев, вот кто сохраняет свою культуру в любой стране веками!
AnnaSunny24@mail.ru• 14 июня 2020
Ответ дляУтка_в_тапках
да, Швейцария скоро загнётся со своими тремя языками
ТАЗератти• 14 июня 2020
Ответ дляНе фонарь
Мне приятно читать тут украинскую речь, но самой очень долго и тяжко изъяснятся на украинском, я ленюсь. И зря, наверное.
Муж умничка начал переходить на украинский постепенно)
И очень неприятно читать эти ответы, в которых сочится ненависть к украинскому.
К сожалению ненависть к украинскому начала сочиться совсем недавно, после принятия закона о языке, после закрытия русскоязычных школ, после дурацкой озвучки русских фильмов/сериалов, после принудиловки и навязывания. До этого я никогда не слышала столько негатива по отношению к украинскому языку. Людей просто столкнули лбами, отбитые националисты орут, что любой русскоговорящий - это сепар и ему нужно в рашку валить, а многие русскоговорящие откровенно ненавидят украинский язык. Вот к чему это всё привело.
После шести ни-ни• 14 июня 2020
Ответ дляСинди Кроуфорд
Важко на початку. Мені допомагають книжки українською мовою. Фільми теж дивлюсь тільки українською
АфродитаПетровна• 14 июня 2020
Ответ дляМне без сахара
Кугут - у перекладі з української півень. Діалектне слово, до речі, яке зайшло у словник літературної через розповсюдженість у зах. регіонах нашої країни. І часто ви з півнями розмовляєте?
І що частіше буває - ви з ними розмовляєте чи вони вам відповідають?
Якщо друге, то вам до психіатра.
Творог для розжига• 14 июня 2020
Ответ дляAnnaSunny24@mail.ru
Да лоб мы так жили, как они прибедняются!
Налитое яблочко• 14 июня 2020
Ответ дляAnnaSunny24@mail.ru
сам придумал, сам поверил.
афігєнний комент. такий дурний, що не знаєш, що й відповісти на нього.
вважайте, що я нічого не відповідала.
привіт краснодару, чи звідки ви там.
вважайте, що я нічого не відповідала.
привіт краснодару, чи звідки ви там.
AnnaSunny24@mail.ru• 14 июня 2020
Ответ дляСинди Кроуфорд
боже, сколько вы той радянщины застали? сколько вам было в 90?
ПоэтеСССа• 14 июня 2020
Ответ дляТАЗератти
А меня поражает, что люди такие внушаемые и так ведутся на всю эту пропагандистскую бредятину. Пока Петя Кашпировская не вылезла на пьедестал и не начала зомбировать, что ’всё русское и советское это плохо..’ патриотов так называемых было как кот наплакал. А тут эта Ылита независимая якобы и якобы думающая так легко подхватила всю эту чушь и понеслось.. Теперь какждый мало мальски освоивший суржик, мнит себя ’коренным’ украинцем и собирает чемоданы всем русскоговорящим
Синди Кроуфорд• 14 июня 2020
Ответ дляПосле шести ни-ни
Таааак! Обожнюю саме український дубляж фільмів, і книжки намагаюсь українською читати, проти все одно, починаю українською в повсякденному житті, закінчую російською(
І всі навколо російською розмовляють.
Ответ дляAnnaSunny24@mail.ru
Перепрошую, ми не Швейцарія! Нам до Швейцарії як до Марса. Ну дійсно, вже не смішно, одне й те ж саме читати, як під копірку. Нам потрібно підіймати свою мову. Бо вона чудова, мелодійна, гарна; її немає чого соромитися. Бо саме з нею ми станемо сильною країною, яку ні один сусід не зможе відкремсати.