13 июля 2020

А в Ивано-Франковске все говорят на украинском?

Просто интересно что-то стало)) навеяно темой про переезд
показать весь текст
ХикориДикори 13 июля 2020
Ответ дляПоумничка
Там така українська мова, що не кожен українець зрозуміє :)))
Там суміш польської, угорської, румунської.
Насправді , десь чисту українську мову дуже важко почути. Скрізь суржик ). Хіба що у викладачів-філологів ВУЗів (на лекціях).
Як на мене, максимально наближено до української це Черкаська обл, Хмельницька і тп. Хоча там теж багато суржика ( хоДю, сиДю і тд)
Вибачте, а хіба хоДю і сиДю суржик, а не діалекти? Я не філолог, але в різних місцевостях можуть по різному розмовляти. А як тоді розрізнити?
Olen4a 13 июля 2020
Ответ дляРесничный червь
Мешканці ЗУ вважають тупенькими тих, хто не володіє мовою країни в якій проживає!
Це не тільки мешканці ЗУ.
Рыжик-пыжик 13 июля 2020
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Це нормадьно! В Сполучених штатах теж не все ідеально з англійською
сполучени штати на то и сполучени, шо там нет коренного населения, кроме индейцев, конечно, им простительно
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Ну не повірю ніколи, що таке говорили. Різати ? Я ваш пост зкопіюю і дам меру почитати. Це брехня, ніколи не повірю. Мій син теж вчився в 3 школі, в польському класі, вони дружили з паралельним російським класом, разом їздили в подорожі, в Польщу, і вчителі їх не ділили. Вже пару років, як закінчили школу і далі дружать, говорять на різних мовах, але це не заважає їм бути друзями. Про ’різати’ це відверта провокація.
Ви думаєте, що Марцінківу це потрібно?) До речі, в Франківську, в школі, мені тут кричали на батьківських зборах, звідки ти вилізла... їдь за Донбас воювати... І весь клас мовчав. Навіть вчителька слова не сказала! Хоча, та жінка сама вилізла з якогось села й переїхала до Франківська.
Печенюшка 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
В Ивано-Франковске может 10% разговаривают на украинском. Были случаи, когда таксист не повёз местную из-за того, что она обратилась к нему на русском. А она просто всю жизнь была на заработках в Рашке и соответственно, ей удобнее разговаривать по русски.
Родителям тут в Метро нагрубили, когда услышали русскую речь. Сказали, что ваше на Донбассе. В магазине дурили. Поэтому, они не выдержали такого отношения и вернулись домой после того, как почти 4 года тут прожили. Ребёнка травили в школе, в 14 году. Сейчас, чуть местное население не так остро реагирует на русскоговорящих. А в начале войны был капец. На местных форумах поливают грязью русскоговорящих, пишут чтобы им не отвечали и делать вид, что их не понимают.
Пишут, что челюсти у них не такие, что люди умственно отсталые... Хотя, сами на суржике разговаривают и употребляют и польские и венгерские слова. Нормальной чистой украинской речи не услышишь!
Не вірю. Моя тітка все життя розмовляє російською, у Франківську є російськомовна школа, і нічого.
Мексиканочка 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
Ми тоді були у свекрухи в райцентрі. Два місяці там провчилися. Школа брудна, до нового року взагалі ніхто не готував( Одразу однокласник сказав, що росіян треба різати і ще показував руками як, а на перерві прийшов старший його брат бити мою дитину. Хоча, чоловік тут народився, вчився в технікумі, працював в райадміністрації... знає того директора школи, його знають... Я була в шоці! І це м’яко кажучі! Плакала місяцями... й до сих пір не можу прийти до тями від ставлення людей. Намагаюсь взагалі ні с ким більше не спілкуватися.
В райцентрі якої області?
Престидижитатор 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
Ви думаєте, що Марцінківу це потрібно?) До речі, в Франківську, в школі, мені тут кричали на батьківських зборах, звідки ти вилізла... їдь за Донбас воювати... І весь клас мовчав. Навіть вчителька слова не сказала! Хоча, та жінка сама вилізла з якогось села й переїхала до Франківська.
ужасно! И это сограждане которые по идеи должны были протянуть руку поддержки
Почемучечка 13 июля 2020
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Удалено администрацией...
Не хочу Вас расстраивать, но владение украинским языком, отнюдь не означает высокий уровень интеллекта....
Тетя из министерства 13 июля 2020
Ответ дляРесничный червь
Ану скажіть американцям, що їхня англійська зовсім не англійська, а галімий суржик, оскільки там, не повірите, в кожному штаті своя англійська, суржикова, теж саме і в Німеччині))) А цей міф про суржикову українську вам нав’язали росіяни, щоб ви цурались мови та переходили на язик. Дивує одне, в часи глобалізаціі цей метод все ще працює!
А коли українсько з вживанням російських слів, то до такого суржика ви теж ставитеся з розумінням?
Мой завтрак 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
Ми тоді були у свекрухи в райцентрі. Два місяці там провчилися. Школа брудна, до нового року взагалі ніхто не готував( Одразу однокласник сказав, що росіян треба різати і ще показував руками як, а на перерві прийшов старший його брат бити мою дитину. Хоча, чоловік тут народився, вчився в технікумі, працював в райадміністрації... знає того директора школи, його знають... Я була в шоці! І це м’яко кажучі! Плакала місяцями... й до сих пір не можу прийти до тями від ставлення людей. Намагаюсь взагалі ні с ким більше не спілкуватися.
Ну не можна ж через одного неадеквата робити висновки про всіх жителів ЗУ. В нас є багатодітні сім’ї переселенців, їм дали будиночки в селах ( безкоштовно), вони там прижилися, живуть нормальним життям, люди до них дуже добре ставляться, допомагають. Є люди, а є людиська. В Калиновій теж колись вивісили прапор лугандонії, я до цього відноситись ?
Рыжик-пыжик 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Перш за все потрібно знати мову і історію своєї країни, а перспектива може бути, а може й не бути.
историю знать невозможно, ее переписывают каждый год. насчет мовы-опротивело все, а перспектив тут давно нет
неДоПриличий 13 июля 2020
Ответ дляРозаФиалковна
Какая связь?
Человек столько раз человек, сколько языков он знает
ХикориДикори 13 июля 2020
Ответ дляНежная Лапка
Удалено администрацией...
Скарга. Не судіть інших по собі
Печенюшка 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
На Донбассе больше в лицо говорили, что ты дурной или не догоняешь...))) А тут с тобой соглашаются, улыбаются, а потом в спину плюют. Была в школах в родительском комитете, помогала всегда, по хорошему относилась... с открытой душой... Некоторые лезли дружить... А потом все) Стоило уйти со школы и где те подружки пропали)))
Ага. У нас в гостях була якось знайома з Макєєвки. Так прямо і заявила ’а мой отец всегда говорил, что украинский-телячьий язык’.
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляПеченюшка
Не вірю. Моя тітка все життя розмовляє російською, у Франківську є російськомовна школа, і нічого.
Мені теж чоловік розповідав, що Франківськ був військовим містом. І коли він, в підлітковому віці, сюди приїжджав, то розмовляв російською, щоб не говорили, що село приїхало) Але зараз, мабуть, село сюди так переіхало, що краще не розмовляти російською взагалі)
І до чого тут російськомовна школа? Це що показник того, що тут терплячі до російськомовних? Ви місцевих читаєте, наприклад, в групі на ФБ Франківчани, як вони за язік всіх брудом поливають?!!
Почемучечка 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Хтось з видатних людей сказав: ’ Чим більше ти знаєш мов, тим більше ти людина’.
Якщо по темі, то є багато людей у Франиківську. що говорять російською, і принципово не скажуть ні слова українською. Я недавно задумалась, як це так, в нас є російськомовні українці, а чи є в Росії україномовні росіяни ?
Не знаю, как там в России, а у нас - русскоязычных украинцев гораздо больше, нежели украиномовных... И в Киеве, в том числе...
Ресничный червь 13 июля 2020
Ответ дляOlen4a
Це не тільки мешканці ЗУ.
Котомафия 13 июля 2020
Ответ дляРассказница
Ви не праві. Є певний момент, з якого виникла сучасна літературна українська мова. Її норми сформувались в середині 19 століття і взірцем стала мова, якою розмовляв і писав Т.Г. Шевченко, оскільки він був перший, хто в своїх творах поєднав мову право- та лівобережжя, таким чином його твори стали зрозумілими для всіх. Та мова, що була в Київської Русі канула в літа і зараз не актуальна.
Это Вам так рассказали. Язык - это то, на чем говорят и пишут! много людей, а не один Шевченко.
У меня дома лежит книга, судя по буквам, как раз на старословянском. Это русские слова, вперемешку с украинскими. Встречаются конечно анахронизмы, но большая часть слов в ходу и сейчас (и Шевченко использовал эти же украинские слова, которые пришли из старославянского. Он стихи сочинял, а не язык придумывал). Зная оба языка, я прекрасно понимаю то, что там написано! Так что все актуально
Почемучечка 13 июля 2020
Ответ дляБарбитта
А с чего Вы это взяли? Русскоговорящие жители Украины изучали украинский язык и украинскую литературу в школе и прекрасно могут общаться, писать документы, а так же знают произведения известных авторов. ЗНО уже 15 лет сдают по всей территории Украины, а там украинский язык и литературу необходимо знать. Русскоязычные думают на русском языке и им привычнее общаться на русском языке.
+1000!
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляМексиканочка
В райцентрі якої області?
Івано-Франківської обл., звичайно.
Рыжик-пыжик 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Не розумію, це хтось навмисно робить, щоб нас розсварити ? Це політика Опоблоку і Медведчука. Готують собі дорогу ? Зєля довго не протримається, ось їх тролі і лізуть з щилин.
вообще-то это политика шоколадного
ХикориДикори 13 июля 2020
Ответ дляПерловая Кашка
Я уверена. Езжу часто. Трачу много. Поэтому они вкрай любезны. А за моей спиной пусть хоть пеной изойдут. Я приказы раздаю на русском
Більше можете нічого не писати. Все зрозуміло, тут вже до лікарів
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляПрестидижитатор
ужасно! И это сограждане которые по идеи должны были протянуть руку поддержки
Вы правы! Даже муж не мог ту дуру заткнуть! А родители всего класса наблюдали! Только одна сказала, что не обращайте внимание.
Рыжик-пыжик 13 июля 2020
Ответ дляПеченюшка
Згідно перепису, таких не може бути багато.
это у вас мантра такая? 70 процентов-русскоговорящие. все.
Почемучечка 13 июля 2020
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Тобно ви володієте, але не спілкуєтесь, це одне, а є люди які не володіють, розумієте в чому різниця?
Нет в Украине людей, которые не владели бы украинским языком... А вот, на каком языке они предпочитают общаться и развиваться - это их личное дело, их выбор...
Ресничный червь 13 июля 2020
Ответ дляТетя из министерства
А коли українсько з вживанням російських слів, то до такого суржика ви теж ставитеся з розумінням?
В США домішують іспанську, французьку і навіть латинь. Так, ставлюсь з розумінням, якщо в розмові переважає українська, а не навпаки.
Почемучечка 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Пишу, значить знаю про що пишу. Є в мене знайомі такі. Вони навіть під дулом пістолета , не скажуть слова українською, і це в Івано-Франківську.
Ну чому ж ви не пишете українською ? Продемонструйте свої знання.
Питання не до мене, але навіщо?
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Ну не можна ж через одного неадеквата робити висновки про всіх жителів ЗУ. В нас є багатодітні сім’ї переселенців, їм дали будиночки в селах ( безкоштовно), вони там прижилися, живуть нормальним життям, люди до них дуже добре ставляться, допомагають. Є люди, а є людиська. В Калиновій теж колись вивісили прапор лугандонії, я до цього відноситись ?
Так ми ще й тут, в Франківську, в двох школах навчалися)
Стосовно прапора, вважаю, що погано тут СБУ працює, якщо таке допустили. Луганськ і Донецьк взагалі дві різні області. Луганськ тех як село місцями) Спілкувалися тут спочатку з переселенцями... Потім вирішили взагалі з ними не мати ніяких справ.
Почемучечка 13 июля 2020
Ответ дляРыжик-пыжик
вообще-то это политика шоколадного
+++++
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляПеченюшка
Ага. У нас в гостях була якось знайома з Макєєвки. Так прямо і заявила ’а мой отец всегда говорил, что украинский-телячьий язык’.
А мой отец родился тут в Коломые и всегда на Донбассе этим гордился) Любил выступления гуцулов смотреть)))