13 июля 2020

А в Ивано-Франковске все говорят на украинском?

Просто интересно что-то стало)) навеяно темой про переезд
показать весь текст
КоКоКоКоКоКо... 13 июля 2020
Ответ дляПеченюшка
Багато поколінь-це скільки? Бо на початку 20 століття згідно перепису, іншими мовами (не польською, не українською, не німецькою) розмовляло 485 людей.
Багато, це ті, кому зараз під 90, їхні діти, онуки і правнуки розмовляють російською
Перловая Кашка 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Ні мови не знають, ні жартів не розуміють, що за люди...
Аааааа, это вы так пошутили....
Честно сильно начала о коровах переживать
Мой завтрак 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
В Ивано-Франковске может 10% разговаривают на украинском. Были случаи, когда таксист не повёз местную из-за того, что она обратилась к нему на русском. А она просто всю жизнь была на заработках в Рашке и соответственно, ей удобнее разговаривать по русски.
Родителям тут в Метро нагрубили, когда услышали русскую речь. Сказали, что ваше на Донбассе. В магазине дурили. Поэтому, они не выдержали такого отношения и вернулись домой после того, как почти 4 года тут прожили. Ребёнка травили в школе, в 14 году. Сейчас, чуть местное население не так остро реагирует на русскоговорящих. А в начале войны был капец. На местных форумах поливают грязью русскоговорящих, пишут чтобы им не отвечали и делать вид, что их не понимают.
Пишут, что челюсти у них не такие, что люди умственно отсталые... Хотя, сами на суржике разговаривают и употребляют и польские и венгерские слова. Нормальной чистой украинской речи не услышишь!
Ну це ви вже загнули. Як травили в школі ? Чому не віддали в зош №3 в російський клас ? А Калинову Слободу хто викупив , не переселенці ?
Котомафия 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Перш за все потрібно знати мову і історію своєї країни, а перспектива може бути, а може й не бути.
Историю страны надо учить не по придуманным учебникам истории в школе.
Например, я искала на вики самые ранние книги на ураинском языке. Знаете, какая оказалась? Украинско-русский словарь, изданный в ВИЛЬНО!
Престидижитатор 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
В Ивано-Франковске может 10% разговаривают на украинском. Были случаи, когда таксист не повёз местную из-за того, что она обратилась к нему на русском. А она просто всю жизнь была на заработках в Рашке и соответственно, ей удобнее разговаривать по русски.
Родителям тут в Метро нагрубили, когда услышали русскую речь. Сказали, что ваше на Донбассе. В магазине дурили. Поэтому, они не выдержали такого отношения и вернулись домой после того, как почти 4 года тут прожили. Ребёнка травили в школе, в 14 году. Сейчас, чуть местное население не так остро реагирует на русскоговорящих. А в начале войны был капец. На местных форумах поливают грязью русскоговорящих, пишут чтобы им не отвечали и делать вид, что их не понимают.
Пишут, что челюсти у них не такие, что люди умственно отсталые... Хотя, сами на суржике разговаривают и употребляют и польские и венгерские слова. Нормальной чистой украинской речи не услышишь!
Языковой вопрос - это тот рычаг который может изменить геополитику в регионе. Те кто воюет с языком неужели это не понимают?
Я инженер, меряю от 1 13 июля 2020
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Яж кава в авто розлилась ))))))))))))
Как ненавязчиво прихвастнуть, что пью не воду и не в маршрутке)))
Кстати, кофе лучше заваривать дома в турке, а не пить из пластикового стакана.
Счастье_же_вот_оно 13 июля 2020
Ответ дляЯ инженер, меряю от 1
Знать язык и пользоваться им в быту- это две большие разницы. Вы же не будете везде пользоваться китайским, даже если выучите его до совершенства?
А вообще нельзя возвыситься , унижая других, обзывая их тупенькими .
Ще одна )) Поясню і вам Вчити будь-що дуже корисно, це дає вам розвиток, будь то мова чи математика, ніхто нікого не принижував, а відповідала на питання ’навіщо’.
Запитаю вас особисто: навіщо ві розвиваєтесь?
Глас_Народа 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
А як назвати людей , які ціле своє життя живуть в Україні і не можуть вивчити українську мову ? Але водять своїх дітей до репетиторів з англійської мови, ніби в англомовній країні живуть.
Дійсно, як?
Коли мова для тебе рідна, але пишеш з помилками, які й дитина початкових класів зі Сходу не робить...
І таких текстів ми бачили багато у своїх групах.
А це взагалі стали мем ’Єзар Калєдор’.
Престидижитатор 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
Тоже так лет 10 сюда приезжала. Бегали вокруг, «що пані бажає»... толков бы у них купили. Потом пришлось сюда переехать. И увидела во всей красе местных. В глаза улыбаются, а в спину потом плюют(((
Ну это не только в ЗУ. Это по-моему присуще всем людям без исключения. Обсудить человека за его спиной - это вненациональное развлечение. И чем меньше населенный пункт, тем больше времени этому увлечению посвещают
Мой завтрак 13 июля 2020
Не розумію, це хтось навмисно робить, щоб нас розсварити ? Це політика Опоблоку і Медведчука. Готують собі дорогу ? Зєля довго не протримається, ось їх тролі і лізуть з щилин.
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Ну це ви вже загнули. Як травили в школі ? Чому не віддали в зош №3 в російський клас ? А Калинову Слободу хто викупив , не переселенці ?
Ми збирались в український клас. Я за першою вищою освітою викладач української мови і літератури. На роботі вся документація була українською мовою. Тому, з мовою немає ніяких проблем! Дитина пішла тут в 1 клас. Зрозуміло, що ми жили в російськомовному регіоні й дитина спілкувалася лише російською. Але ж діти, мабуть, повторювали за своїми батьками, що росіян треба різати... В Калиновій Слободі не була. Знаю, що там багато луганських ви купляли цілі під’їзди. Багато людей знімають житло. Моі батьки не витримали таке ставлення й прожити нормально було неможливо, тому повернулися додому. До речі, в 14 році ще й квартиру зняти в аренду тут було неможливо.
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ 13 июля 2020
Ответ дляЛиса Патрикевна
Знаєте, що російськомовна людина називає суржиком? Всі літературні українські слова, які вона й не чула ніколи)

Вы уверены?
Для меня суржик украиноговорящих,это среди украинских слов,порою даже не правильных присутствуют русские слова
Печенюшка 13 июля 2020
Ответ дляКоКоКоКоКоКо...
Багато, це ті, кому зараз під 90, їхні діти, онуки і правнуки розмовляють російською
Згідно перепису, таких не може бути багато.
Ресничный червь 13 июля 2020
Ответ дляПерловая Кашка
Да вважайте как угодно. Может я корейский знаю, а также португальский и немецкий. А вы нет. Кем мне вас считать?
Я не живу ані в Кореї, ані в Португалії, ані в Німеччині, але, якби жила, то мову б знала! Покажіть тане одного поляка чи росіянина, який не знає своєї державної мови?
Рассказница 13 июля 2020
Ответ дляКотомафия
Вот вопрос к украинскоговорящим. Никто не видит, что у народа половину языка практически украли? И с активной народной помощью таки украдут?
Вы видели старославянский язык, на котром в Киевской Руси говорили.
Вот вам Википедия в помощь https://ru.wikipedia.org/wiki/Старославянский_язык
Посмотрите на алфавит кириллицей. Буквы и с русского и с украинского языка видите?
Старославянский просто распался на два диалекта - один нынче украинским зовется, второй- русским. РУССКИМ - НЕ РОССИЙСКИМ. Это НАШ язык, вторая его часть. В двух языках наши корни, НЕ В ОДНОМ, это все равно что одну из рук отрубить. Откажемся от чего-то, калеками останемся. Нельзя привязывать язык к названию государства, а если бы страну в 91-м не Украина назвали, а еще как-нибудь, Розария например, розарский бы государственным был??? Язык- это вам не то, что можно придумать и перепечатать, в нем закодировано мировоззрение, психика. Отказаться от языка, это все равно что отказаться от себя и своей самоидентификации.
Ви не праві. Є певний момент, з якого виникла сучасна літературна українська мова. Її норми сформувались в середині 19 століття і взірцем стала мова, якою розмовляв і писав Т.Г. Шевченко, оскільки він був перший, хто в своїх творах поєднав мову право- та лівобережжя, таким чином його твори стали зрозумілими для всіх. Та мова, що була в Київської Русі канула в літа і зараз не актуальна.
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляПрестидижитатор
Языковой вопрос - это тот рычаг который может изменить геополитику в регионе. Те кто воюет с языком неужели это не понимают?
Вы правы! Но тут провинциальный город. В новостройках, в основном, люди переехавшие с сел. После школы девочки и замуж и рожать) Муж на заработки.
Образованный человек понимает, что специально спекулируют языком. А они тут только грязью поливают русскоговорящих. Несколько дней назад митинг провели «за мову»
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ 13 июля 2020
Ответ дляТетя из министерства
Розумна людина не буде називати іншу людиною тупою, та хизуватися своїми знаннями мов
Ресничный червь 13 июля 2020
Ответ дляНежная Лапка
Удалено администрацией...
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляПрестидижитатор
Ну это не только в ЗУ. Это по-моему присуще всем людям без исключения. Обсудить человека за его спиной - это вненациональное развлечение. И чем меньше населенный пункт, тем больше времени этому увлечению посвещают
На Донбассе больше в лицо говорили, что ты дурной или не догоняешь...))) А тут с тобой соглашаются, улыбаются, а потом в спину плюют. Была в школах в родительском комитете, помогала всегда, по хорошему относилась... с открытой душой... Некоторые лезли дружить... А потом все) Стоило уйти со школы и где те подружки пропали)))
Мой завтрак 13 июля 2020
Ответ дляКлин_Кляйн
Ми збирались в український клас. Я за першою вищою освітою викладач української мови і літератури. На роботі вся документація була українською мовою. Тому, з мовою немає ніяких проблем! Дитина пішла тут в 1 клас. Зрозуміло, що ми жили в російськомовному регіоні й дитина спілкувалася лише російською. Але ж діти, мабуть, повторювали за своїми батьками, що росіян треба різати... В Калиновій Слободі не була. Знаю, що там багато луганських ви купляли цілі під’їзди. Багато людей знімають житло. Моі батьки не витримали таке ставлення й прожити нормально було неможливо, тому повернулися додому. До речі, в 14 році ще й квартиру зняти в аренду тут було неможливо.
Ну не повірю ніколи, що таке говорили. Різати ? Я ваш пост зкопіюю і дам меру почитати. Це брехня, ніколи не повірю. Мій син теж вчився в 3 школі, в польському класі, вони дружили з паралельним російським класом, разом їздили в подорожі, в Польщу, і вчителі їх не ділили. Вже пару років, як закінчили школу і далі дружать, говорять на різних мовах, але це не заважає їм бути друзями. Про ’різати’ це відверта провокація.
Эт вернячОк 13 июля 2020
Ответ дляРесничный червь
Мешканці ЗУ вважають тупенькими тих, хто не володіє мовою країни в якій проживає!
Почему сами тогда на сурджике общаются?
автор РозаФиалковна 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Хтось з видатних людей сказав: ’ Чим більше ти знаєш мов, тим більше ти людина’.
Якщо по темі, то є багато людей у Франиківську. що говорять російською, і принципово не скажуть ні слова українською. Я недавно задумалась, як це так, в нас є російськомовні українці, а чи є в Росії україномовні росіяни ?
Думаю вряд-ли. Тоже задавалась этим вопросом. Хочу чтобы мои дети говорили на украинском .
автор РозаФиалковна 13 июля 2020
Ответ дляРесничный червь
Мешканці ЗУ вважають тупенькими тих, хто не володіє мовою країни в якій проживає!
Зачем этот срач?
автор РозаФиалковна 13 июля 2020
Ответ дляСчастье_же_вот_оно
Зв´язок такий, що розвиток свій потрібно вдосконалювати, і якщо ви живете в країні і не знаєте мови, то це не зовсім добре. Довелось жити в різних країнах і з поваги до її громадян, вчили і спілкувались їхньою мовою, не зважаючи на досконале володіння англійською. Чомусь в Україні вважається нормою сказати речення з вживанням російських слів.
Володію трьома мовами, окрім російської, і так, тупенька, бо важко дається китайська ))))
А я писала , что не знаю языка?
Ресничный червь 13 июля 2020
Ответ дляЭт вернячОк
Почему сами тогда на сурджике общаются?
Тому що жива мова відрізняється від літературної. І не лише в Україні ( я вже наводила приклади в попередніх постах)
Лиса Патрикевна 13 июля 2020
Ответ дляЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ

Вы уверены?
Для меня суржик украиноговорящих,это среди украинских слов,порою даже не правильных присутствуют русские слова
Абсолютно впевнена
Ресничный червь 13 июля 2020
Ответ дляРозаФиалковна
Зачем этот срач?
Який? Я навмисне написала «володіє», а не « спілкується», але ж кожен бачить те що хоче, чи не так?
Рыжик-пыжик 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Наприклад, в цій темі хтось спілкується суржиком ?
так может, вы в гугл-переводчике сидите, откуда мне знать? выйдите на улицу и послушайте
Эт вернячОк 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Пишу, значить знаю про що пишу. Є в мене знайомі такі. Вони навіть під дулом пістолета , не скажуть слова українською, і це в Івано-Франківську.
Ну чому ж ви не пишете українською ? Продемонструйте свої знання.
Перед кем. Вами? А вы кто, простите ? и более чем уверена, она знает еще парочку языков, а вы и по украински кое как ’шпрэхаете’
Клин_Кляйн 13 июля 2020
Ответ дляМой завтрак
Ну не повірю ніколи, що таке говорили. Різати ? Я ваш пост зкопіюю і дам меру почитати. Це брехня, ніколи не повірю. Мій син теж вчився в 3 школі, в польському класі, вони дружили з паралельним російським класом, разом їздили в подорожі, в Польщу, і вчителі їх не ділили. Вже пару років, як закінчили школу і далі дружать, говорять на різних мовах, але це не заважає їм бути друзями. Про ’різати’ це відверта провокація.
Ми тоді були у свекрухи в райцентрі. Два місяці там провчилися. Школа брудна, до нового року взагалі ніхто не готував( Одразу однокласник сказав, що росіян треба різати і ще показував руками як, а на перерві прийшов старший його брат бити мою дитину. Хоча, чоловік тут народився, вчився в технікумі, працював в райадміністрації... знає того директора школи, його знають... Я була в шоці! І це м’яко кажучі! Плакала місяцями... й до сих пір не можу прийти до тями від ставлення людей. Намагаюсь взагалі ні с ким більше не спілкуватися.