Запароленое одеяло• 03 ноября 2020
Такі вірші у шкільній програмі учити на пам´ять - садизм
байка
Ластівка і шуліка
Трудяща Ластівка край берега літала,
Земельку мокрую збирала,
Щоб хатоньку собі зліпить,
Щоб де було і їй, і діткам жить,
Тихеньку долю веселити,
І бога, і людей хвалити.
Сидів Шуліка на вербі
І так до неї обізвався:
— Дивуюсь я тобі,—
Не раз я придивлявся,
Усе ти між людьми і не боїшся їх,
Пройдисвітів таких,
Не тільки що під стріхою співаєш,
Ще й у вікно літаєш…
От хоч і я — не в тебе вдавсь,
Шулікою на світі звуся,
А лиха від людей набравсь,
І зло бере, а все-таки боюся;
Досадно стане хоч кому:
Тобі привіт, мені — біда велика.—
А та йому:
— Я — Ластівка, а ти Шуліка;
Я людям не чинила зла,
Де не була,
А ти подумай, пане-брате,
Яке життя твоє завзяте:
Ввесь вік курчат і пташечок хапав,
Ні ласки, ні жалю не знав.
Давно-давно мовляють люде:
Що добренько роби, то добре й буде.
Ластівка і шуліка
Трудяща Ластівка край берега літала,
Земельку мокрую збирала,
Щоб хатоньку собі зліпить,
Щоб де було і їй, і діткам жить,
Тихеньку долю веселити,
І бога, і людей хвалити.
Сидів Шуліка на вербі
І так до неї обізвався:
— Дивуюсь я тобі,—
Не раз я придивлявся,
Усе ти між людьми і не боїшся їх,
Пройдисвітів таких,
Не тільки що під стріхою співаєш,
Ще й у вікно літаєш…
От хоч і я — не в тебе вдавсь,
Шулікою на світі звуся,
А лиха від людей набравсь,
І зло бере, а все-таки боюся;
Досадно стане хоч кому:
Тобі привіт, мені — біда велика.—
А та йому:
— Я — Ластівка, а ти Шуліка;
Я людям не чинила зла,
Де не була,
А ти подумай, пане-брате,
Яке життя твоє завзяте:
Ввесь вік курчат і пташечок хапав,
Ні ласки, ні жалю не знав.
Давно-давно мовляють люде:
Що добренько роби, то добре й буде.
Смурфик• 03 ноября 2020
Ответ дляЗамороженная селедка
Та какое читать,там язык набекрень.Ни рифмы,нихр.на,как говорится,ни в звезду, ни в армию,но зато ж на мовЬе.
Яка армия, яка звєзда? Хто і де так говорить?
І що таке мовье?
Слово нихрена ви вивчили, а українською мовою не вистачило мізків прочитати?
І що таке мовье?
Подскажите плиз• 03 ноября 2020
У нас семья русскоговорящих, но по долгу службы мы взрослые разговариваем на украинском языке, пишем, читаем и, без ложной скромности, очень прилично) Ребенок второй класс, влюблен в украинский язык, просит нас разговаривать с ним на нем, что мы родители и делаем) Но что я вам скажу: я когда слушаю домашнее чтение по учебнику-хрестоматии уши в трубочку сворачиваются - я таких оборотов в украинском языке отродясь не слышала и ребенок, через слово: мам, а это что, а это к чему? При этом художественную литературу на украинском языке очень любит читать. Кстати меня так в свое время удивило, что в хрестоматии второго класса на первой странице как вы думаете кто? я теперь такую загадку друзьям задаю) Практически все отвечают Шевченко, но нет правильный ответ: Тина Кароль!
забиякина• 03 ноября 2020
Ответ дляСмурфик
Удалено администрацией...
ах, ну да-ну да
горіти мені у пекельному вогні, за те що я, російськомовна українка сказала щось негативне в бік українськох мови.
Не цепляйтесь к словам и не спекулируйте мовой. Украинский литературный язык прекрасен, но приведенный автором стих - написан некрасиво. И вы хоть головой бейтесь об стену, но другим он от этого не станет.
И я ни разу не слышала, среди своих украиноязычных друзей таких словесных оборотов, как в данном стихе. Так что, идите с миром.
Брызжу ядом• 03 ноября 2020
Ответ дляЗапароленое одеяло
А ось це?
Цитати виділені зірочками замість лапОк.
*Не тільки що під стріхою співаєш,
Ще й у вікно літаєш…*
Що ’що’? У вікно літаєш - це як?
*І зло бере, а все-таки боюся;*
Це як?
*Досадно стане хоч кому:
Тобі привіт, мені — біда велика.*
без коментів
*Я людям не чинила зла,
Де не була*
Тут усе ясно і чесно. Як людям можна чинити зло там, де ти не була?
*Ввесь вік курчат і пташечок хапав,
Ні ласки, ні жалю не знав.*
Бідний шуліка - ніхто не ставився до нього ласкаво і не жалів.
*Давно-давно мовляють люде:
Що добренько роби, то добре й буде.*
Що зробиш добренько, те буде добре?
Тут тільки по тексту здогадуєшся, що автор ´імєл ввіду´.
Це не всі пєрли щодо змісту.
Про формування речень - на це можна виділити ще окреме повідомлення.
*Не тільки що під стріхою співаєш,
Ще й у вікно літаєш…*
Що ’що’? У вікно літаєш - це як?
*І зло бере, а все-таки боюся;*
Це як?
*Досадно стане хоч кому:
Тобі привіт, мені — біда велика.*
без коментів *Я людям не чинила зла,
Де не була*
*Ввесь вік курчат і пташечок хапав,
Ні ласки, ні жалю не знав.*
*Давно-давно мовляють люде:
Що добренько роби, то добре й буде.*
Що зробиш добренько, те буде добре?
Це не всі пєрли щодо змісту.
Автор, вы придираетесь! Написано все нормально, да, такой украинский язык.
Смурфик• 03 ноября 2020
Ответ дляПодскажите плиз
А хто цей позорний автор видання,що помістив таку богему на титульну сторінку?
Вона в рядяз літературних класиків, чи світових діячів?
Чи просто через цицьки?
Запароленое одеяло
• 03 ноября 2020
Ответ дляБрызжу ядом
Це не українська мова.
Це речення, вирубані сокирою (з українськими словами).
забиякина• 03 ноября 2020
Ответ дляБрызжу ядом
Да не такой он!
Масса нормальных стихов, которые написаны красиво, которые читаются легко, звучат как песня..Которые запомнить можно буквально прочитав пару раз. Потому что предложения составлены адекватно, а не вот с этими переподвыподвертами.
Запароленое одеяло
• 03 ноября 2020
Ответ длязабиякина
Да не такой он!
100%.
Радуга-дуга• 03 ноября 2020
Ответ дляПодставка для припева
Дала прочитать своему сыну, 3 класс . С третьего раза зашло легко. Ищите проблему в себе и ребёнке.
Проблема в том, что ребенок не хочет учить, в ещё и мама подливает масла, что да бред и фигня. Ребенку будет ещё сложнее выучить.
Замороженная селедка• 03 ноября 2020
Ответ дляСмурфик
Це для тих, у кого сексу не вистачає. Або чоловік лайно .
Тому вірші здаються складними для затуманеного мозку.
А чего людей оскорблять,мысли не совпадают,да?Со своими мозгами разберись,а стих тот как раз и смахивает на то,что макаке сексу недостаёт. Ну кто ж виноват,что мелодийна так коверкает значение?Это ж надо,так байку на русском исковеркать чтоб на мове читать про похотливую макаку.Не макака,а извращенка,троих ей подавай,я фигею с таких виршиков.
Смурфик• 03 ноября 2020
Ответ длязабиякина
ах, ну да-ну да
Я піду з миром. А пораду битися головою- залишаю за вами . В аду знадобиться
Я взагалі байки терпіти не можу, так само, як і тих ,хто випендрюється на тему української мови,будучи українцем .
забиякина• 03 ноября 2020
Ответ дляПодскажите плиз
а у меня часто глаза кровоточат, когда покупаю книги на украинском языке, изданные в последние годы..Украинский язык уродуют.
Доходит до того, что я ищу в интернете старые книги, изданные давно на том, красивом украинском языке..без всяких дурацких проєктів, авдиторій, траєкторій і етерів.
Смурфик• 03 ноября 2020
Ответ дляЗамороженная селедка
У мене до вас одне питання.чому ви пишите слово на Мове, а не на ЯЗыке.
Це зараз так модно?
Запароленое одеяло
• 03 ноября 2020
Ответ дляПростецкая
Меня удивляет, что вы украиноязычный человек.
Вообще заметила такую закономерность на этом форуме - все элементарные вопросы школьной программы по укр.яз - все от украиїномовних. И вот опять - басня с красивым слогом для вас ’вирубана топором’. Странно.
Да, я - украиноязычный человек.
И не проблема писать на русском.
Иногда темы создаю на укр., иногда - на русс. Під настрій.
Эту спецом на укр, чтоб не писали, что не воспринимаю текст, так как русскоговорящая.
Якось так.
И не проблема писать на русском.
Якось так.
забиякина• 03 ноября 2020
Ответ дляСмурфик
Так вот вы именно и выпендриваетесь на тему украинского языка, будучи украинкой.
Стыдно, что среди украинцев есть такие, как вы.
Замороженная селедка• 03 ноября 2020
Ответ дляСмурфик
І що таке мовье?
Я такой хренью не забиваю свой мозг и дети мои прекрасно обойдутся и без таких стихов и без совы,ясно.Со своими мозгами разберись,видать совсем их нету,раз смысл написанного не в состоянии понять.
Яйцеголовая• 03 ноября 2020
Ответ дляЗапароленое одеяло
А ось це?
*Не тільки що під стріхою співаєш,
Ще й у вікно літаєш…*
Що ’що’? У вікно літаєш - це як?
*І зло бере, а все-таки боюся;*
Це як?
*Досадно стане хоч кому:
Тобі привіт, мені — біда велика.*
без коментів
*Я людям не чинила зла,
Де не була*
*Ввесь вік курчат і пташечок хапав,
Ні ласки, ні жалю не знав.*
*Давно-давно мовляють люде:
Що добренько роби, то добре й буде.*
Що зробиш добренько, те буде добре?
Це не всі пєрли щодо змісту.
*Не тільки що під стріхою співаєш,
Ще й у вікно літаєш…*
Що ’що’? У вікно літаєш - це як?
*І зло бере, а все-таки боюся;*
Це як?
*Досадно стане хоч кому:
Тобі привіт, мені — біда велика.*
без коментів *Я людям не чинила зла,
Де не була*
*Ввесь вік курчат і пташечок хапав,
Ні ласки, ні жалю не знав.*
*Давно-давно мовляють люде:
Що добренько роби, то добре й буде.*
Що зробиш добренько, те буде добре?
Це не всі пєрли щодо змісту.
мне лично все понятно. если вы не догоняете искусства то не надо выставлять всех вокруг тупыми, не в этом проблема)
Яйцеголовая• 03 ноября 2020
Ответ длязабиякина
ах, ну да-ну да
я ни разу не слышала, среди своих украиноязычных друзей таких словесных оборотов, как в данном стихе - вот тут просто ору)) а ваши друзья поди великие писатели или образцы того, как красиво рифмовать слова?))
Замороженная селедка• 03 ноября 2020
Ответ дляСмурфик
Це зараз так модно?
А шоб таких из себя выводить
забиякина• 03 ноября 2020
Ответ дляЯйцеголовая
Вы за ходом разговора следите или лишь бы ляпнуть? Мне же дама выше сказала, что украинцы так говорят
Я и пишу, что, среди моих друзей (а их довольно много из разных регионов Украины), преподавателей в вузе, учителей в школе я никогда не слышала, чтоб говорили в жизни такими оборотами, как в стихе. И я не про рифму говорила..Уточняю, потому что походу вам нужно пережевывать каждое предложение, чтоб вы смысл написанного уловили.
А вы орите на здоровье, если вам от этого хорошо.
Запароленое одеяло
• 03 ноября 2020
Ответ дляЯйцеголовая
Якщо Вам все ´понятно´ , то твір, звичайно, чудовий.
Класний критерій.
Я теж інтуїтивно здогадуюсь, але це не той твір , який має вимагати підключення інтуіції.
І таке формування речень - не є українська мова.
Взагалі, мовна приналежність твору тут ні до чого.
Класний критерій.
ХикориДикори• 03 ноября 2020
Сочувствую, мой Глибова ’Щуку’ в прошлом году одолевал. Все пытался с листа незаметно прочесть (дистанционка, записывал на видео). После 30-й попытки ’Щуку’ выучила вся семья, даже пятилетка ))) Я до сих пор помню
Ваша байка потяжелее будет. Якась вона кострубата ))))
Запароленое одеяло
• 03 ноября 2020
Ці інтуїтивні здогадки схожі на ситуацію, коли людина оговорилась і явно сказала якийсь ´брєд´ випадково, але в загальному контексті ти всеодно розумієш, що вона хотіла сказати.
Яйцеголовая• 03 ноября 2020
Ответ дляЗапароленое одеяло
Класний критерій.
поэзия это форма искусства, она не обязательно должна быть написана бытовым языком. это как абстрактная картина, кто-то скажет - мазня, а для ценителя - шедевр. для тех кто любит необычные слова и обороты - такое читать просто кайф. для тех кто не ценит и не понимает - бредятина.
Яйцеголовая• 03 ноября 2020
Ответ длязабиякина
не стоило столько слов тратить на ответ) ваше окружение не показатель того, каким является укр язык и как украинцы говорят.
Подскажите плиз• 03 ноября 2020
Ответ дляЯйцеголовая
Ну так и Пелевина не все понимают его слог и смысл)))) К счастью те кто понимает, не кичатся этим и не кричат, что все тупые, кто не понимает его)))
Запароленое одеяло
• 03 ноября 2020
Ответ дляЯйцеголовая
Побутовість мови тут ні до чого.
Не плутайте поняття.
Символізм, образність - це одне.
А склав речення, знехтувавши нормальним формулюванням і подачею на користь того, щоб рифма хоч якось лягла, ще й ´попутно´ вставляючи брєдові короткі слова, щоб ритміка збереглась - зовсім інше.
Не плутайте поняття.
Символізм, образність - це одне.
Яйцеголовая• 03 ноября 2020
Ответ дляПодскажите плиз
а кто кричит что все тупые кто не понимает? не понимать это не зазорно. в отличии от того, что бы создавать темы и жаловаться на то, что из программы надо убирать поэзию потому что я ее не понимаю.
ХикориДикори• 03 ноября 2020
Ответ дляЗапароленое одеяло
Це ще більш-менш. Тут збережені ´задор´ і ритміка Крилова.
Тут не дуже, прісненько і , навіть не переклад, а суржик:
’Квартет зіграти мали хіть.’ Эта фраза сломала мне мозг
Запароленое одеяло
• 03 ноября 2020
Ответ дляПодскажите плиз
Ха-ха-ха.
Ну Ви й зрівняли член з пальцем.