Не гавкаю- но охраняю• 20 апреля 2021
Математика і її нюанси.
Моя тема буде будуватись на темі
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-2879481
і тій частині її обговорення, що рівняння з Х в 3-му класі не розв´язуються і діти не зможуть їх зрозуміти (особливо для цієї задачі).
Проблема не в задачах не в Х, а в тому, що відношення до освітян і до вчителів привело до провалу вступу в виші розумних людей. І вчителі молодшої школи не можуть нормально і просто пояснити прості речі учням. Хто там у нас іде на вчителів молодшої школи? Відмінники? чи посередні учні. А пояснити математики на початку потрібно досить грунтовно і завжди давати навантаження на мозок дітей.
Крім того в програмі НУШ 3-го класу є !!! знайомство з рівняннями і є робота з рівняннями з одною змінною!!!
Але не всі вчителі беруться за ці теми!!!
І що таке дужки і розкриття дужок - учень повинен знати.
Зверніть увагу на 108 сторінку підручника НУШ Скворцова Онопрієнко
Якщо у вас іде легше, то це тільки означає, що при вступі в 5 клас (якщо будете переходити в іншу школу), або при вступі в 10 чи в виш, ваша дитина стикнеться з більш розумними дітьми і підкованними на ці теми.
дуже часто вчителі знижують планку і знань і оцінок дітей, бо батьки падають в обморок, як ставиш 5 чи 7 балів дитині. в нас є вчителі, що не ставлять нижче 9. але тим самим це приводить і до щнецінення оцінок і до нерозуміння батьками, що насправді гарні знання всього, що є в підручнику не можуть оцінюватись більше ніж 11. 12 - це у будь якому разі більше ніж підручник. тобто це Мановці. а 10, 11 - це олімпіадники.
а 9 - це впевнене знання і те, що за радянських часів було 5 балів. - це саме 9!, а не 12.
але....але....батьки падають в обморок....
барабанщица• 20 апреля 2021
Ребёнок в 3 классе.Все ему доходит на уроке.пол класса не понимают.Тут не от учителя зависит,а от ребёнка .Программа доступная
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ длябарабанщица
рівняння розв´язували?
Ластоноша• 20 апреля 2021
Сама особисто пояснювала своїм дітям рівняння через Х у 2класі, зрозуміли. Найважче - пояснити зміну знаку і від´ємні числа, але і це зрозуміли.
Редисочка• 20 апреля 2021
В первой половине текста соглашусь. Во второй вы из категории, как мой учитель в школе: «На 5 знает Бог, на 4 педагог.» Ни к чему хорошему это не приводит. Вообще некорректно сравнивать пятибалльную и двенадцатибальную системы.
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляЛевый Локоть
А в чем вопрос?
в тій темі почали писати, що рівнянь в 3-мі не має в такому вигляді. і що та задача не розв´язується через рівняння ну ніяк.
і більше того, що і саме рівняння буде занадто важким для 3 класу.
хоча насправді все там спокійно розв´язується.
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляЯ_на_кожухе
Дочка во 2, уравнения с x есть, доходит нормально.
в тому то і справа
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляРедисочка
чому некоректно їх порівнювати?
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
4-5-6 середній !!! рівень знань - це 4 бала
7-8-9 достатній !!! рівень знань - це 5 балів
10-11-12 високий !!! рівень знань!
н/а - неатестація - це 2 бала по 5-ти бальній
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляЛастоноша
там хм потрібно пояснити не через зміну знака, а через те, що для того, щоб знайти невідомий доданок, то потрібно від суми відняти відомий доданок! це вони вчать ще в першому класі!
Редисочка• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
чому некоректно їх порівнювати?
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
Это кто вам такие критерии дал? 7-9 - 5 баллов?
Майор Медуза• 20 апреля 2021
Ну так в учителя идут или те, у кого призвание(это редкость) или те, кто больше никуда не попал. Но это и раньше так было. Я 77г.р, моя однолетка-двоечница сейчас учитель математики в сельской школе. Училась на контракте в пединституте
Редисочка• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
в тому то і справа
Так проблема в том, что с уравнением разве что обезьяна не решит. Гораздо важнее понимать решение без уравнения, а не наоборот. Потому и ставятся разные задачи - решить с помощью уравнения и решить без уравнения.
Опля Картопля• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
чому некоректно їх порівнювати?
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
о, СБ вы не наш учитель!!!!!!! Я еще скрепя сердцем могу понять, что 11 - это твердая 5, а 12 - это высший пилотаж, но не ставить ребенку выше 9 баллов - это низко. перечитайте еще раз методрекомендации. ’5’ - это 10, 11 и 12.
КараПузовна• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
чому некоректно їх порівнювати?
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
Это вы придумали?
КараПузовна• 20 апреля 2021
Ответ дляОпля Картопля
Да кто их читает те метод рекомендации, когда на советчице ещё проблема решения уравнений не обсуждена
ЯяяКакаджамбо• 20 апреля 2021
автор, ви трохи все спростили. проблема в освіті - це проблема абсолютно в усіх учасників процесу.
1. є претензії до викладацького складу, це абсолютно нормальна річ, зрозуміла широкому загалу. але це дуже комплексна проблема: починаючи з того, ХТО є більшістю випускників пед. вишів і закінчуючи тим, СКІЛЬКИ викладачів пенсійного віку нині працює в системі освіти і через брак нових кадрів, і через копійчані пенсії вчителів, і через мільйон інших обставин (знайомства з адміністрацією школи, наприкад). додайте сюди різний рівень мат-технічного оснащення шкіл, в більшості своїй застарілі методи управління освітніми установами тощо.
2. але не менше претензій є й до учнів: якщо порівняти учнів нинішніх с учнями 30-40 років тому, ми з´ясуємо колосальне провалля у суто життєвих навичках і самостійності. плюс будь-які етичні поняття (повага, ввічливість, взаємодопомога, рівність, співчуття і емпатія тощо) сьогодні максимально обезцінені. з одного боку доступ до різноманітних занять і гуртків, з іншого боку непомірні амбіції батьків з більшості дітей роблять не індивідуумів, в тих, хто аж до моменту вступу у ВНЗ пливе чи то за течією, чи то за батьківськими бажаннями, мріями і установками. ну і плюс ера диджіталізації все це посилилила и зрештою, самі батькі вже не в змозі дати раду з дітьми. школі й поготів (бо нині про права дитини розповідають власне й дошкільнята:))).
3. батьки. більшість з них залишилися великими інфантільними дітьми. або вдарилися в іншу крайність - в якій тільки ’вище, швидше, сильніше’ за усіх інших треба обов´язково бути. страшно, коли це поєднується в одних і тих самих людях, яким ’на голову’ впало багатство, але разом з тим не додалося мізків, на жаль. абсолютна більшість дорослих людей не здатна самостійно приймати рішення, аргументувати, розібратися в собі і в довкіллі, не знає елементарних речей про життя, але є експертом з того, як треба нині вчити і кому, за якою програмою, як налагодити дистанційку і чому всі вчителі незграби.
висновок: може, треба шукати причину кожному в собі? мене, наприклад, абсолютно влаштовує більшість вчителів моєї дитини: я знаю, що з тими ресурсами і інструментами, що вони мають (включаючи сотні недолугих методичних посібників тощо), більшість з них виконують свою роботу не гірше, ніж усі інші професії:). а подекуди, навіть краще;-). але ж усім видно, як погано і неправильно спілкуються вчителі з дітьми, як вони не знають своїх предметів, як вони не розбираються у дитячій психології. і мало хто бачить, що в нас подекуди абсолютно ’неробочі’ поліція, медицина, адміністративні послуги, торгівля із вічними переклеюваннями ектикеток із строком придатності, суди, уряди з міністрами-плагіаторами. правда ж, школа й садки - на сьогодні найбільше зло?:))))
Капризуля• 20 апреля 2021
Ответ дляЛастоноша
Уличный термометр - вот Вам и отрицательные числа.
Знак - при переносе через = . Уравнение - это весы с двумя чашечками по разные стороны от знака равенства. Если с одной стороны от равно убрали,допустим,3 единицы,то их надо убрать и с другой стороны,иначе равновесия не будет.
2х+5=3
2х+5-3=3-3
2х+5=3
2х+5-3=3-3
Ластоноша• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
Я знаю як пояснюють у школі. Я пояснювала як дорослим: невідомі в одну частину, відомі в іншу. Навіть це доступно у 2 класі.
Капризуля• 20 апреля 2021
В Харькове есть отличный кружок Эврика. Идея преподавания в том,что сначала ребенку дают понять суть вопроса на доступных примерах. И,только поняв природу происходящего,ребенок начинает что-то решать.
Один из моих любимых примеров для дошкольников. Педагог объясняла,что от перемены мест слагаемых сумма не меняется. Взяла 3 и 2 фломастера и спросила,сколько всего. А потом скрестила руки (поменяла местами) и спросила:’А так? ’
У меня,человека с высшим техническим образованием,красным дипломом и вышкой 4 семестра такой подход вызывает восторг. У них дети решали задачи на класс,2 старше. Потому что понимали суть. До них грамотно донесли. А я наконец-то поняла двоичную систему счисления))
Как нефиг делать• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
чому некоректно їх порівнювати?
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
Я согласна с Вами, но учителя ещё бывают предвзятыми, к сожалению, Моей дочери налепили девяток в атестат по предметам кот она сдавала ЗНО, и какое же было их удивление когда в результате 188, 192, 195 баллов и к тому ещё призер МАН и тп. На атестат плевать, балл атестата имеет слишком мизерный коэффициент. Поступила без проблем в желаемый вуз. Учится на отлично. Так что знания самое важное!!!!
ШобВам_КакНам• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
чому некоректно їх порівнювати?
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
А чему тогда отвечают оценки советские оценки 1и 2?
ШобВам_КакНам• 20 апреля 2021
Ответ дляНе гавкаю- но охраняю
чому некоректно їх порівнювати?
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
1-2-3 низький рівень знань - це 3 бала
10-11-12 високий !!! рівень знань!
Н/а - это ребенок проболел и пропустил тему, как можно ее приравнивать к 2 ?
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляКараПузовна
Это вы придумали?
ні, не я придумала, а реальність.
є те, що прописакли наші міністерства, а є те що по знанням є насправді.
за радянських часів, навіть найтупішому ставили 3 бала.
а 2 ставилось в самих унікальних випадках і вимагало залишення учня на другий рік або відпрацювання влітку - все те саме і вимагає н/а.
стосовно 10-11-12, то зараз рівень знань дітей впав на порядок, томе вже не має тих знань, що були раніше у дітей.
і тому не можна очікувати вже тих твердих знань, що були.
зараз не можна ставити вже 11-12 майже нікому...нажаль...
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляОпля Картопля
в чому ’низько’
тобто для вас важлива саме цифра 9 чи 10?
а для мене важливі знання дитини!
ставлю я і 10 і 11 і 12.
але я пишу про те, що рпеально учні їх не заслуговують, що ці оцінки ставляться лише через ось такі думки батьків, що і ви проговорили.
’низько’
що ’НИЗЬКО’? а не вміти ділити чи множити в 5 класі, це не низько для учнів?
а для мене важливі знання дитини!
ставлю я і 10 і 11 і 12.
’низько’
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляРедисочка
ви що!?
хто вам таке сказав!?
рівняння ж потрібно скласти самостійно!?
тобто мавпа до будь якої задачі складе рівняння!?
хто вам таке сказав!?
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляМайор Медуза
тому що всі знущаються з вчителів і постійно вважають, що вчитель чомусь повинна бути і святою (в нас батьки загнобили вчительку за фотографії в купальнику в інстаграмі) і моделью (постійно обговорюють наряди і зовнішній вигляд вчителів) і психотерапевтом і екстрасенсом і спеціалістом і своїй сфері і ще шоуменом і ще стільки всього, і наркологом і лікарем і і.і.і.і.і.
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляКак нефиг делать
ось, знову, вчителі винні....
так певно ж ваша дитина перед ЗНО готувалась і готувалась до іспитів і дуже добре, що так здала.
а чи готувалась вона так до кожного уроку?
що жодної 4-5-6-7 не отримувала в темі?
що в неї всі теми були 10-11-12?
не повірю!
і ще, ЗНО передбачає перевірку кінцевої відповіді, а не самого розв´язку.
це зовсім різні способи перевірки знань! оцінка по різним способам перевірки знань не може бути однаковою.
бо при вгадувані відповіді і при розв1язування навмання задачі з алгебри оцінка ну точна не може бути однаковою!!!
що жодної 4-5-6-7 не отримувала в темі?
що в неї всі теми були 10-11-12?
не повірю!
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляКапризуля
ой, та і в молодшій школі їм це пояснюють і в садочку так само показують.
тільки багато їто ще не готовий.
а в такі кружки ідуть зацікавлені дітки або тих кого мотивують батьки (підеш в гурток - купимо телефон)
тому і ефект вище ніж на уроках ( і їх же не 30 як в школі)!
тільки багато їто ще не готовий.
Не гавкаю- но охраняю
• 20 апреля 2021
Ответ дляЯяяКакаджамбо
дякую, за таку підтримку. в 90% з вами згодна. можливо якісь тільки нюанси.
і шукаю причину і в собі і намагаюсь змінити і стіль і якість викладання в кращу сторону. тут просто про це не пишу.
ця тема виникла через те, що постійно пишуть про неможливість щось розв´язати. про допомогу в розв´язуванні задач. про проблему з ДЗ.
не писала в такий темах ніколи. а тут дуже красива задача і настільки проста і настільки логічна. і знову не бажання зрозуміти, що повинна дитина розв´язувати вже з рівняннями (не від автора в більшості, а від інших форумчан).і дещо інше.