А я на шпагате• 28 сентября 2021

Лист-роз´яснення щодо звільнення невакцинованих.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ-РОЗ´ЯСНЕННЯ

Щодо неправомірності застосування роботодавцем до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19
Відповідно до статті 284 Цивільного кодексу України надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою. Повнолітня дієздатна фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій і може керувати ними, має право відмовитися від лікування.

Статтею 43 Основ законодавства про охорону здоров´я України визначено, що для застосування методів діагностики, профілактики та лікування необхідна згода інформованого відповідно до статті 39 цих Основ пацієнта.

Частиною шостою статті 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" також передбачено, що повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об´єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення.

Крім того, у пункті 3 своєї Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов´язковою і що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію.

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) будь-яка дискримінація у сфері праці, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно, зокрема від стану здоров´я, не допускається.

Слід зауважити, що статтею 43 Конституції України також гарантоване право кожного на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

З ініціативи власника або уповноваженого ним органу трудовий договір може бути розірвано, зокрема у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, що перешкоджає продовженню даної роботи (пункт 2 частини першої статті 40 КЗпП). Водночас таке звільнення може бути проведено лише на підставі фактичних даних, які підтверджують, що внаслідок стану здоров’я (стійкого зниження працездатності) працівник не може належно виконувати покладені на нього трудові обов’язки чи їх виконання протипоказано за станом здоров’я (пункт 21 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 06.11.1992 року N 9).

Зауважимо, що звільнення працівника з цієї підстави не є заходом дисциплінарного стягнення.

Згідно зі статтею 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Разом з тим, пунктом 24 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР за погодженням з ВЦРПС від 20.07.1984 р. N 213 (які зберегли свою чинність в частині, що не суперечить законодавству України), визначено, що порушення трудової дисципліни - це невиконання чи неналежне виконання з вини працівника покладених на нього трудових обов’язків. Отже, відмова працівника від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни.

Крім цього, Дорожньою картою з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021 - 2022 роках, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 24.12.2020 р. N 3018 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров´я України 09.02.2021 р. N 213), встановлено, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, не вбачається правових підстав у роботодавця примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби.
автор А я на шпагате • 28 сентября 2021
https://pon.org.ua/novyny/9001-vakcynaciia-dobrovi...

Вакцинація – добровільна справа кожного громадянина.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянув проєкт Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» і не підтримує його прийняття!

Проєкт документу суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною, а застосування до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від хвороби COVID-19, викликаної вірусом SARS-CoV-2 є неправомірним.

Зокрема, частиною шостою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» також передбачено, що повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення.

Крім того, у пункті 3 своєї Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не може зазнавати політичного соцiального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію.

Згідно зі статтею 147 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Разом з тим, пунктом 24 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій зазначено, що порушення трудової дисципліни – це невиконання чи неналежне виконання працівником покладених на нього трудових обов’язків.

Отже, відмова працівників від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни.

Крім цього, Дорожньою картою з впровадження вакцинації від гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- СоV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID- 19 в Україні у 2021- 2022 роках, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров´я від 24.12.2020 № 3018 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України 09.02.2021 № 213), встановлено, що вакцинація від коронавірусної хвороби СОVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

Відділ експертно-правової роботи
дамаБезСобачки• 28 сентября 2021
Ответ дляШкала Радости
Какую чушь Вы пишете! Чем Вас заразит непривитый здоровый человек? Болеют и привитые, и не привитые. Вакцинация теоретически может помочь перенести болезнь легче, без серьезных осложнений (что очень сомнительно). Вам никто не гарантировал, что привитые не болеют.
Вы читать умеете? Привитые заболевают реже,соответственно заразить могут меньшее количество людей. Или вы дальше третьего слова не читаете?
дамаБезСобачки• 28 сентября 2021
Ответ дляЯ такая боевая
Читайте генетиков, стыдно за вас(((
А мне за вас. Такую чушь нести про гмо))
Петросянша• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
Откуда процентовка 15? Сами придумали?)
Читайте МОЗ и производителей вакцин. Почему-то большинство привитых, вообще не в курсе что им даёт этот драгоценный укол, хотя вся информация доступна.
дамаБезСобачки• 28 сентября 2021
Ответ дляПетросянша
Ну так скиньте раз доступна,вы ж про 15 утверждаете не я)
Ms. Сама прямота• 28 сентября 2021
Ответ дляА я на шпагате
Вимагати офіціцного наказу. Нема наказу, нема підстави щось робити.
Можно всегда найти другие причины для увольнения.
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
Почему никто не ноет когда на работе требуют дресс-код или заставляют надевать уродскую униформу? Не хотите вакцинироваться делайте тогда постоянно пцр тест
А каким образом у вас получился знак равенства между шмоткой и медицинским вмешательством? Это после какой вакцины у вас такие необратимые последствия?
Впрочем, догадываюсь в чем ’фишечка’))) когда услышала первый раз -долго смеялась)))) убогие надеются на полном серьезе, что если невакцинированные поувольняются или их уволят, то оставшимся будут платить больше
Яичница с беконом• 28 сентября 2021
Ответ дляА я на шпагате
Ця аргументація абсолютно коректна і можна сміливо брати в основу її зміст і готувати заяви на роботі, якщо будь-хто офіційно вимагатиме вакцинуватися або звільняти невакцинованих працівників.
нету в ней смысла...Скажут,можете не вакцинироваться. Но ПЦР за свой счет раз в неделю проходите,учителям например. Вроде и не заствляют. Но понятно, что человек не может кажд нед тесты за свой счет сдавать и накладно, и неприятно....
Ms. Сама прямота• 28 сентября 2021
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Я знаю человека, который судился из-за того, что его сократили. Причем, у него нет много денег. Представлял себя сам. Восстановили и выплати за все эти месяцы ему зарплату (ок. 2-х лет). Госструктура
А я знаю девочку, которую уволили из госструктуры, когда она была в декрете и она проиграла суд
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
Как раз вмешательство. Если со мной будет сидеть непривитая фифа,которая в 5 раз больше способна разносить заразу

П.с здоровью вредит,наносит психологическую травму
А привитой фифе можно сидеть рядом с вами и разносить заразу? А до ковидошизы вас сидящие рядом фифы не волновали?
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
Не фиг читать антиваксерские тупые читики, гмо)) жижа забыли дописать))
Удалено администрацией...
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
А вы хамка)
Какая похвальная самокритичность
Пленница SexShop-а!• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
Наверное потому что уродская форма не причиняет вреда здоровью.
дамаБезСобачки• 28 сентября 2021
Ответ дляЯ вся ваша
Какая похвальная самокритичность
Констатация факта. Здесь дискутировать никто не способен,сразу переходят на оскорбления.
дамаБезСобачки• 28 сентября 2021
Ответ дляПленница SexShop-а!
Причиняет. Наносит психологическую травму
Кошка Мурка• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
Вангую....после 30 ноября уже никого примушуваты не будут, просрочка заканчивается 30 ноября...
https://korrespondent.net/ukraine/4401496-v-ukrayn...
Кстати, почему не вакцинируются депутаты в ВР, весь ОП, все министры. Почему нельзя мобильную бригаду организовать, и всех привить, а непривитых уволить!?
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
так не переходите и не будут вам отвечать ’вашим же салом по вашему же чесалу’
Добротная• 28 сентября 2021
Ответ дляДикая Роза
А роз’яснення про премии в конвертах нет? Работодатель всегда может если не уволить, то создать невыносимые условия, чтоб сотрудник уволился. Ввязываться в такие разборки может себе позволить только человек у которого много свободного времени и денег.
+++

У моей родственницы летом начали на работу принудиловку по вакцинации. ДМС.
людям не подписывали отпуск, если те отказывались вакцинироваться. Не пускали на работу. Человеку отмечался типа прогул..и потом на основе таких ’прогулов’ могли уволить. Т.е. создавали реально такие условия, что человек просто вынужден был идти и делать вакцину или остаться без работы. А простому работнику против системы переть - слишком дорого обойдётся. И терять работу во время карантинов/локдаунов тоже не хочется людям.
СКИБИДЫШь• 28 сентября 2021
Ответ дляЯ такая боевая
Не все лохи, в Европе некоторые политики взбунтовались.. наши пока ждут.
так а ’наши’ уже пообещали родить за пару недель про обязательную для педагогов и госслужащих.
новости уже есть какие? а то на работу выходить планирую...
Веселая моль• 28 сентября 2021
Ответ дляЯ такая боевая
На каком основании такие требования??
Внутрішнє розпорядження керівництва з метою убезпечення поширення ковіду серед працівників установи
Jhenya_Sh• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
дресс-код не влияет на здоровье, это не вмешательство в организм человека
Смыкалка• 28 сентября 2021
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
не подіяло.Вакцинувалася.
Ну и зря...
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ дляКошка Мурка
они не могут такое сделать, они отказываются в пользу народа
Смыкалка• 28 сентября 2021
Ответ дляДикая Роза
Я бы по другому сказала... только тот, кто считает себя умным, достойным жизни, который уважает себя.
На-перекуре• 28 сентября 2021
После того, как всех насильно заставили прививаться-теперь они дали пояснение, что это было как бы не обязательно)
дамаБезСобачки• 28 сентября 2021
Ответ дляЯ вся ваша
Где я кого оскорбила? Скрин?
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ дляСКИБИДЫШь
В понеделльник на селекторе ОПУ верещали, что за две недели должно быть привито ДВАЖДЫ не менее 70% госслужащих. У нас в ОГА сегодня собирали списки)) народ и так пачками увольняется, а теперь и вовсе плюнут. А идиоты надеются, что наберут лохов за копейки, наобещав им три короба
Смыкалка• 28 сентября 2021
Ответ дляВеселая моль
За умов відмови від вакцинування працівника зобов´язують надавати довідку з результатами тестування на корону, яка дійсна 72 год, і без неї не допускають на робоче місце. Шах і мат
Полицию вызывайте и составляет протокол о самоуправстве и превышении полномочий. Никакиз тестов никто не обязан делать, и уж тем более приносить их на работу.
Пенять на зеркало• 28 сентября 2021
Ответ дляА я на шпагате
Одно но! На прошлой неделе, на засевании кабмина Ляшко озвучил, что вакцинация от ковид уже обязательна для некоторых профессий. Внесено изменение в приказ МОН.
А для частников данная автором информация вообще не актуальна.
Я вся ваша• 28 сентября 2021
Ответ длядамаБезСобачки
Где я кого оскорбила? Скрин?
https://sovet.kidstaff.com.ua/answers-66814573
Попробуйте внимательно перечитать, я в вас верю, вы поймете