Единая страна!• 15 декабря 2021

Матюки в піснях це норма?

Були з друзями на концерті Жадан і собаки. Класний драйвовий вечір вийшов для мене та чоловіка, наші друзі хотіли втекти після першої пісні. Для них еталон ОЕ.

А як ви ставитесь до матюків у піснях? Чому взагалі їх використовують? Для вас це образливо?
Результат:
вже голосів: 299
150 (50.17%) матюки неприпустимі
122 (40.8%) Ні, не ображають
27 (9.03%) Тиць
Божий одуванчик• 15 декабря 2021
Ответ дляЧучело-Мяучело
Это в вас прям сразу видно, можно было даже об этом и не писать
нет, ну вы же разбираетесь в панк-роке настолько, что решили в теме написать)
расскажите нам, какие группы этого направления вы слушаете ежедневно?
автор Единая страна! • 15 декабря 2021
Ответ дляЧучело-Мяучело
У вас забыла спросить что мне делать) прилягте может вы и не раздавайте советы, где вас об этом не просят
Не нервуйте, випийте чайочок, вас всі почули, я так розумію більше вам сказати нічого. Дякую, надобраніч
Чучело-Мяучело• 15 декабря 2021
Ответ дляБожий одуванчик
Почему вы решили, что я слушаю группы этого направления да ещё и ежедневно? )
Чучело-Мяучело• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Да я не нервничаю, собственно говоря) интересно просто читать ваши ответы) и вам спокойной ночи)
Наездница• 15 декабря 2021
Ответ дляМэри Попкинс
Я особисто надто багато чую цього в повсякденні і в музиці хотіла би від того відпочивати. Для того ж для чого і суржик з ламаними словами використовують, типу вони є в житті значить най будуть і у піснях. А ще це риса особисто Жадана і частина його в тих матах. В нього ще більш-менш порівняно з Карпою наприклад, яка вважає, що чим більше лайки, тим краще. Досить напружено виходить і не по справжньому
Чему Ви тоді настільки обізнані, як та про що співають виконавці, які начебто Вам не подобаються?)
Божий одуванчик• 15 декабря 2021
Ответ дляЧучело-Мяучело
так вы же специалист, раз берете на себя смелость судить)
Чучело-Мяучело• 15 декабря 2021
Ответ дляБожий одуванчик
У вас, к сожалению, как-то проблематично с логикой и с соответствующими умозаключениями(
Божий одуванчик• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Хотіли спробувати - не сподобалось( переконати що в піснях подібна музика може бути доречна я не змогла(
Ну можно объяснить примерно так: Сочетание воспитания и отборного мата еще никого не портило. Мат - это часть языка, и часть жизни тоже. Требование не материться — примерно как требование ’не носить костюм единорога’. Понятно, что это не всегда уместно, но это мое дело, как мне выражать мои чувства и мои мнения.
Мат позволяют говорящему дать выход агрессии. Это замена удара: место физической агрессии занимает символическая. Она неприятна, потому что это агрессия, но замечательна, потому что слово используется вместо дела. Анализируя такие слова, нужно учитывать, в какой ситуации их произносят. Это знак определенной близости. Мат — признак «своего».
Божий одуванчик• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
И в принципе почитайте статьи об апологетике мата. Обычно агрессивно отрицают мат люди ограниченные. Задайтесь вопросом - почему мат является матом? Почему некоторые слова, связанные с половой функцией, считаются ругательными и оскорбительными. Почему эти слова, а не связанные например с кровообращением? Причина существования мата - антисексуализм традиционной идеологии. Запретом секса пропитаны все авраамические религии (христианство, ислам, иудаизм). Грязными представлениями о сексе пропитана вся наша культура. Грязный смысл не в словах, а в головах. Поэтому ’борьба’ с матом на уровне лексики это самообман. Если уж хотим искоренить мат - бороться надо не с наборами букв, а с отношением к сексу, как к чему-то грязному, позорному, недопустимому, нежелательному.
Angelina-9b1f• 15 декабря 2021
Ответ дляСерьезная баба
Це можна зробити без матюччя.
Лайка - це неповага до співрозмовника.
Я розумію, що деякі не мають достатнього словникового запасу, щоб висловити емоції і тому вдаються до лайки, або ж лайт варіанту - Карлів.
Також я розумію, що для когось це звично, для когось - смішно.
Я можу під настрій почитати щось з матюками, особливо, коли усі в захваті, рекомендують, але не пригадую, щоб мене це захоплювало, чи що я знайшла за матюком глибинний зміст, чи щоб хотіла ще раз перечитати чи відкрити інші твори.
Інколи,дійсно, читати чи слухати такі витвори огидно і хочеться пошвидше втекти.
Так втiкайте,в чем проблема?
автор Единая страна! • 15 декабря 2021
Ответ дляБожий одуванчик
Ну впринципі ви зробили нормальний такий копіпаст і спробували розібратися в темі. Але єдине з чим особисто я незгодна це те що табуйована лексика це завжди агресія. Іноді просто не вистачає цензурних слів для того щоб висловити захоплення, радість і тд. Це емоції і вони не завжди агресивні.
Божий одуванчик• 15 декабря 2021
Ответ дляГубной рояль
Класичний ’малолєтній блатняк’ за текстом. Там завжди любов до мами, який я поганий, тоталітарна машина и т.п.
а вы правда не слышите, что это стеб? удивительно.
Кукусик• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Можливо це ще один спосіб донести зміст? Посилити почуття, наголосити на чомусь, достукатись до когось?
Есть теория, что матерные слова разрушают биополе человека, делают там дыры и таким образом человек становится более уязвим для негатива, в том числе и для болезней. И у тех, кто их произносит, и у тех, кто их слушает кстати тоже.
А можно усиливать чувства красивыми литературными словами? Или только на матюки и способны?
автор Единая страна! • 15 декабря 2021
Ответ дляПолБатона
Мне такое нравится. А как маты могут обижать? https://www.youtube.com/watch?v=b_SMd82BwcU
Образити можна і звичайним : Добрий день, все залежить від обставин. Зараз нецензурна лексика стала не такою забороненою, спочатку в літературі то був епатаж, зараз майже норма і в багатьох випадках вона виправдана.

Єдине що, повсякденне життя це не пісня і не твір, в ньому не потрібно увесь час шукати особливо влучні і емоційні слова, або передавати мову якогось персонажу. Ми стикаємось із повсякденною рутиною і говоримо самі за себе. І є великий арсенал мовних засобів, які допомагають висловити будь-які почуття без табуйованої лексики.

Ну це моя думка.
автор Единая страна! • 15 декабря 2021
Ответ дляКукусик
Ну я думаю що все залежить від ставлення до конкретних слів, особливо якщо із ними пов’язаний якийсь травматичний досвід, може воно працює на рівні підсвідомості.

Там вище були два класні пости про це.
Запароленое одеяло• 15 декабря 2021
Нейтралтно отношусь к мату.
У самой вырывается за рулём ...
Вбигудях• 15 декабря 2021
Та 90% песен иноязычных с матами, просто мы не знаем
Не представляю, что будет, если зацензурить Жадана и собак.
Это их стиль, и действительно, перед походом на концерт стоило бы познакомиться с исполнителем.
Мэри Попкинс• 15 декабря 2021
Ответ дляНаездница
Річ не в ’подобається/не подобається’, а в тому, що якщо ти про щось висловлюєшся необхідно мати уявлення про предмет бесіди. Я би не сказала, що я прямо таки обізнана по самі вінця, проте як людина що вивчає сучасний український музичний і літературний простір стикалася і з цією групою, от і знаю, що вони там творять
Пенсіонер• 15 декабря 2021
Неприемлемы везде.
В быту, на работе, в песнях.
Леди_на_драндулете• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Про вікенд не чула, але я перекладала Рамштайн коли це був мейнстрім)) але не всі, пари вистачило ))
А что не так с Рамштайн?
Там мата нет.
Да, иногда пробегает что-то одно на песню, но уж матом они точно не поют.
Ручки-Крючки• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Я думала вы моложе, раз только узнали про Жадана недавно.

Я его знала и читала еще задолго ДО его песен и группы.

Сейчас его «слушаю» только по радио Джем ФМ. Где матов нет.
Советую вашим друзьям там его и слушать (хотя бы начать. Потом может втянутся)

А так мне пофиг на мат в песнях. Только уже с подросшими детьми не удобно слушать. Муж проматывает песни :))
Братья Капли• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
А що ви порадите слухати?
У Калуша значно менше лайки, на концерті взагалі тих пісень не було
Языката Хвеська• 15 декабря 2021
Нормально отношусь, слушаю всю жизнь сектор - не матерюсь как сапожник,
Опля Картопля• 15 декабря 2021
З юності обожнюю Бумбокс, важко уявити тексти Хливнюка з матюками:-) ОЕ, Мумій Троль, Земфіра - колись для мене були еталоном, також важко їхні тексти уявити суцільним матом; ці артисти і зараз приємно дивують дорослою поезією. Але в сучасному світі є нові артисти, наприклад, Моргенштерн - у нього крути біти, тексти «попсові», для підлітків, але його важко уявити без матюків, іноді проскакує, здається, доречним, у стилі підлітків. Мати були завжди. Але, наприклад, як трек доньки Ольги Полякової - де просто мати, для мене це якась гидота, на її концерт би не пішла.
Чаюри• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Ну ось наприклад. Тут же окрім матюків є ще зміст…

https://youtu.be/fZurXykTNyA

Або тут

https://youtu.be/CWf6j3U9li4

Чому вони чують лише матюччя?
Мальвы - моя любимая песня, про наш район
Тоже люблю Жадана, и книги, и даже когда-то давно пересекались с ним у общих друзей в гостях, очень приятный мужчина.
Кина_не_будет• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Ви знаєте, в мене є донька, в подруги - син. Їм по 13.

Особисто я не заперечую існування лайки та навіть якби могла, то було б неможливо це зробити. Єдине що я вимагаю від доньки - навчитися правильно і коректно формулювати думку. Якщо вона колись захоче використати лайку, то вона виклристає і я ніяк на це не вплину. Вона сама повинна вирішувати як спілкуватися.

Подруга навпаки вчить сина що матюкатись погано, ніколи нетреба використовувати такі слова. Вона робить вигляд що їх не існує. Але її син потайки у спілкуванні із друзями часто так висловлюється. Розказати як все насправді я немаю права, вона вчить мене як треба виховувати підлітків, а я мовчу …
А держать язык за зубами дочь не научили.
Я Главная• 15 декабря 2021
Смотря какие песни. Ленинград гениален, например, в этом смысле) А какая-нибудь Инстасамка одним своим существованием меня оскорбляет 😅
Бандитка Сью• 15 декабря 2021
Ответ дляЕдиная страна!
Серьёзно? Давайте рассмотрим очень старые песни Нежность, Не отрекаются любя, По улице моей. Вдумаемся в Реквием Цветаевой. Это слова, от которых мурахи бегут по коже, наверное, добавив туда матов, чувства усилятся, да?
Дама_с_караваем• 15 декабря 2021
Ответ дляБандитка Сью
А у Пушкина были маты и ничего. У Есенина и Маяковского тоже.
Бандитка Сью• 15 декабря 2021
Ответ дляДама_с_караваем
А я разве рассматриваю авторов? Я говорю о произведениях с пиком чувств. Но по мнению автора темы, мат бы их усилил