Якщо нас запитати, ця війна нам не потрібна на жодну хвилину в жодній точці світу. Цю війну нам нав´язали. Чеченська Республіка Ічкерія, як і інші республіки, які відокремилися від Радянського Союзу при розвалі, ми також оголосили свою незалежність та суверенітет. З того часу у нас із Росією і почалися проблеми. У 1991–92 роках розпочалися диверсії, напади, вибухи. І з того часу я беру участь у всьому цьому. 1994 року офіційно Росія, втративши надію на цих опозиційних проросійських людей у Чечні, яких постачали та нацьковували на наше керівництво, сама вже напала 11 грудня 1994 року. Пройшло багато часу, а війна у нас триває.
Коли в Україні у 2014 році розпочалася війна, то ми ухвалили рішення брати участь на боці України та бити нашого спільного ворога
Першу війну ми виграли, це знає весь світ. До другої війни, 1999 року, вони врахували свої помилки, недоробки, згуртованість чеченського народу… Хоча були підписані різні домовленості, підписали незалежність один одного. Все це було.Ми були змушені з різних причин виїхати з Чечні. У нас загинули чотири президенти! Весь командний склад, що вижив, поїхав за межі Чечні. Дехто повернувся.
– Я жодного боргу не віддаю нікому. Я такого не говорив ніде і не говоритиму. Українці прийшли доброю волею 1994 року до Чечні і допомогли, чим могли. Коли покійний Сашко Білий (Олександр Музичко – керував проічкерійським українським загоном під час війни у Чечні – ред.), десь в інтернеті має бути цей ролик, був у Чечні зі своїм загоном, так його запитали: «Чеченці – мусульмани, ви – християни. Що вас пов´язує? Чому ви приїхали допомагати чеченцям?» Він відповів: «Ми приїхали сюди, бо якби не почалася війна в Чечні, росіяни напали б на Україну. Цією війною Чечня врятувала Україну, відтягнула війну на себе, ми зобов´язані допомогти». Вони так говорили у 1994–95 роках.
Коли все це почалося тут, ми прийшли сюди не під прапори Зеленського чи Порошенка, не те, щоб не підтримати якогось президента чи партію. Ми прийшли сюди допомагати українському народу, щоб Україна не потрапила під вплив Росії, була самостійною. Сьогодні тут вирішується дуже важливий момент. Якщо Україна впаде, то впадуть усі республіки колишнього СРСР. Незалежні країни довкола Росії втратять шанс на свободу. Сьогодні, якщо вистоїть Україна, це шанс для всіх. Розуміючи все це, ми далі дивимось і далі бачимо. Ми ніколи не ворогували і, гадаю, не будемо в майбутньому. Сподіваємось переламати хребет цьому кремлівському режиму. І з цього розпочнеться звільнення нашого Кавказу та всіх пригноблених людей від Росії!