Доброго вечора, дівчатка. Кума турбується, адже її чоловік (вік 60+, інвалід 2-Ї групи) вичитав новий закон, начебто можна батьку-інваліду 2-гої групи у супроводі повнолітнього сина перетнути кордон. Можливо хтось знає детально? Чи справді випускають без усіляких додаткових довідок, наприклад, довідка про те, що батько на утриманні сина, чи син-супроводжуючий? Адже чоловік куми - людина дуже емоційна, вичитав закон, кричить, що не треба ніяких додаткових довідок від сина. Лише доказ, що син і батько рідні. Батько їде на обстеження і син його супроводжує (документів лікарні нема). А кума переживає, і за сина, і за чоловіка. Ми з нею весь Інтернет перерили, знайшли, що дійсно, закон такий прийняли наче… Кума наполягає, що може ще почекати, мирних часів… Можливо, хтось розбирається, чи дійсно випустять мужчину 60+ з дорослим сином, і нічого не спитають? Я звикла, що потрібна купа довідок у мирні часи… а тут якось не віриться. Що лише свідоцтво про народження, і слова, мовляв, син - супроводжує (документи і довідки щодо інвалідності батька і посвідчення є). От питання по сину - чи його пропустять? Дякую. Вибачте, що довгий текст. Хочеться словом кумі помогти. Вона в істериці.
Забула додати, якщо це важливо, інвалідність через проблеми з серцем.
ольга521962• 04 апреля 2022
Ответ дляLena-Lena12
Если сын опекун
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
Ответ дляXue
Якщо цей син - офіційний опікун доглядальник утримувач.
Якими словами в законі написано?
Вичитав тут… кажуть, що довідок не потрібно… мені навіть не віриться, що справді не треба довідки, що офіційний супроводжуючий…
Ответ дляЖужa
От він і каже, що довідки не потрібно… читає, що треба його (батька-інваліда посвідчення) і синове свідоцтво про народження. І все. А я читаю, і мені здається, що ця офіційна довідка потрібна, що син не просто син, а піклувальник… кума теж вважає, що довідка якась офіційна потрібна. Що просто свідоцтва про народження сина - мало. Як ви вважаєте, чи треба довідка, що син - супроводжує?
Ответ дляГорськ
Якщо син опікун,то так
Син не опікун. Ось батько вичитав, мовляв, що треба документи батька і свідоцтво сина… і доводить до сказу, і куму, і вже мене. Я вважаю, що так просто не пустять. Без цієї довідки.
Ответ дляLena-Lena12
Більш нічого відносно додатових документів в постанові КМУ не викладено. Але це теоретично, як це буде на практиці, хто його знає
Ответ дляКлава 1968
Не пустят. 1 апреля нас развернули. Только официальный опекун. Все...
А що вам сказали? Про довідку опікунства в законі наче нема?
Ответ дляКлава 1968
Із оновлених
Ответ дляГорськ
Як нема,як є.Здійснює догляд відповідно до законодавства.
Це вам так сказали на коридоні, що довідка потрібна? Ви також прочитали спершу і зрозуміли, що наче довідки не треба?