Lena-Lena12• 04 апреля 2022

Перетин кордону батька-інваліда 2-га група з сином?

Доброго вечора, дівчатка. Кума турбується, адже її чоловік (вік 60+, інвалід 2-Ї групи) вичитав новий закон, начебто можна батьку-інваліду 2-гої групи у супроводі повнолітнього сина перетнути кордон. Можливо хтось знає детально? Чи справді випускають без усіляких додаткових довідок, наприклад, довідка про те, що батько на утриманні сина, чи син-супроводжуючий? Адже чоловік куми - людина дуже емоційна, вичитав закон, кричить, що не треба ніяких додаткових довідок від сина. Лише доказ, що син і батько рідні. Батько їде на обстеження і син його супроводжує (документів лікарні нема). А кума переживає, і за сина, і за чоловіка. Ми з нею весь Інтернет перерили, знайшли, що дійсно, закон такий прийняли наче… Кума наполягає, що може ще почекати, мирних часів… Можливо, хтось розбирається, чи дійсно випустять мужчину 60+ з дорослим сином, і нічого не спитають? Я звикла, що потрібна купа довідок у мирні часи… а тут якось не віриться. Що лише свідоцтво про народження, і слова, мовляв, син - супроводжує (документи і довідки щодо інвалідності батька і посвідчення є). От питання по сину - чи його пропустять? Дякую. Вибачте, що довгий текст. Хочеться словом кумі помогти. Вона в істериці.
автор Lena-Lena12 • 04 апреля 2022
Забула додати, якщо це важливо, інвалідність через проблеми з серцем.

Xue• 04 апреля 2022
Якщо цей син - офіційний опікун доглядальник утримувач.
Якими словами в законі написано?
ольга521962• 04 апреля 2022
Ответ дляLena-Lena12
Если сын опекун
Жужa• 04 апреля 2022
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
автор Lena-Lena12 • 04 апреля 2022
Ответ дляXue
Якими словами в законі написано?
Вичитав тут… кажуть, що довідок не потрібно… мені навіть не віриться, що справді не треба довідки, що офіційний супроводжуючий…
Горськ• 04 апреля 2022
Якщо син опікун,то так
автор Lena-Lena12 • 04 апреля 2022
Ответ дляЖужa
От він і каже, що довідки не потрібно… читає, що треба його (батька-інваліда посвідчення) і синове свідоцтво про народження. І все. А я читаю, і мені здається, що ця офіційна довідка потрібна, що син не просто син, а піклувальник… кума теж вважає, що довідка якась офіційна потрібна. Що просто свідоцтва про народження сина - мало. Як ви вважаєте, чи треба довідка, що син - супроводжує?
автор Lena-Lena12 • 04 апреля 2022
Ответ дляГорськ
Якщо син опікун,то так
Син не опікун. Ось батько вичитав, мовляв, що треба документи батька і свідоцтво сина… і доводить до сказу, і куму, і вже мене. Я вважаю, що так просто не пустять. Без цієї довідки.
Горськ• 04 апреля 2022
Ответ дляLena-Lena12
То нехай іде,нам то зо,на кордоні пояснять

Жужa• 04 апреля 2022
Ответ дляLena-Lena12
Більш нічого відносно додатових документів в постанові КМУ не викладено. Але це теоретично, як це буде на практиці, хто його знає
Клава 1968• 04 апреля 2022
Не пустят. 1 апреля нас развернули. Только официальный опекун. Все...
автор Lena-Lena12 • 04 апреля 2022
Ответ дляКлава 1968
А що вам сказали? Про довідку опікунства в законі наче нема?

https://visitukraine.today/uk/blog/188/pravila-per...
Xue• 04 апреля 2022
Ответ дляLena-Lena12
Хай їдуть, пробують, а раптом вийде. Країна трохи очиститься.
Горськ• 04 апреля 2022
Ответ дляLena-Lena12

Як нема,як є.Здійснює догляд відповідно до законодавства.
автор Lena-Lena12 • 04 апреля 2022
Ответ дляКлава 1968
Із оновлених
https://dpsu.gov.ua/ua/news/uryad-vnis-zmini-do-pr...
автор Lena-Lena12 • 04 апреля 2022
Ответ дляГорськ
Це вам так сказали на коридоні, що довідка потрібна? Ви також прочитали спершу і зрозуміли, що наче довідки не треба?