Зараз знаходжуся з донькою 3 роки в Польщі. Живемо в будинку на 2 кімнати - я з дочкою і мама з 2 дочками (10 і 16 років) зі сходу України. Моя сусідка працює. Але це не заважає їм постійно просити/внаглу їсти мої продукти. Холодильник у нас поділений по полкам. Вчора купила дитині молока на каші, старша донька попросила трохи молока до кави, кажу візьми. Потім другий раз. Ввечері відкриваю холодильник - літри молока немає! Я просто обурена. Потім купила собі десерт - сиджу їм на кухні, прибігає молодша донька сусідки - починає його в мене просити. Так само купила соус до м´яса, попросили 2 рази - дивлюся, вже майже пуста банка в холодильнику. То ковбасу мою доїли, бо не знали, що це моя( з моєї полички).Вони мене вже так злять своєю наглістю. Реально, тепер вже думаю над тим, щоб ходити їсти в кімнату. Бо тільки сідаю на кухні - одразу біжать. При цьому як їм борщ чи суп - то такого ажіотажу немає
Ответ дляZhukOlena
По- перше, рило у тебе.
По-друге, читайте уважно. ’Глоток молока’ я не зажала, а позволила взяти до кави. Але дівчата без каплі совісті випили цілий літр, хоча я попереджала, що це моїй дитині на кашу.
І по-третє, звідки тобі відомо, як саме я добиралася до місця призначення.
Читаючи цей коментарій, в мене складається враження, що це пише мама таких самих ’діток’
У вас есть судочки или коробки? Пихайте еду туда и скотчем и на полку в холодильник. И скандал обязательно.шоб не думали шо вы дура
Пишу как человек - прошедший общагу в студенчестве. Ошибки автора: попросили молока - взяла сама пакет и отлила сколько не жалко. Все - пакет брать никто не разрешал, молоком поделилась. Десерт нужно есть у себя в комнате, 10 летний ребенок конечно не трехлетний , но если не готов делиться и говорить нет - не нужно провоцировать. За колбасу - сразу идти вглубь, колбаса лежала на моей полке - в смысле Вы не знали, чья она? Далее -спокойно просите маму девочек купить такую колбасу и положить на место.
Ответ дляМиссКаприз
Такое поведение нигде не принято! Сесть и жрать при людях и не предложить угостить - это такая же невоспитанность, как и нагло выпить чужое молоко.
Мой ребёнок, выходя играть во двор многоэтажки при своих друзьях конфету в жизни сам не съест, не предложив всем! Также поступают и другие детки!
Да, на юге у нас не принято угощать кофе курьера, например. Но соседке, сантехнику, который находится в доме больше получаса - всегда предлагают.
Аналогично. Если покупаю мороженное на улице, сразу считаю сколько с ребенком деток, если не могу купить на всех - просто не покупаю своему, но обычно покупаю на всех. И другие мамы тоже.
Ответ для Shady lady
Не знаю як поляки, а от моя сусідка в Чехіі на заробітках з чоловіком, заочно поселила в свій великий, гарний будинок дві сім‘ї.
І ті люди просто користувалися всім безкоштовно.
Держава сусідам за оренду також не оплачувала. Це було зроблено як внесок у нашу перемогу, як спосіб зробити щось для наших земляків, українців, для країни, та просто зробити добру справу. В мене не настільки широка душа.
Але ми в мамських чатах домогали фінансово, збирали і гуманітарку і на ЗСУ які з нашого смт.
Просто щоб допомогти.
То ж оплачуючи продукти та одяг для одних переселенців, я б не стала ображатися за доідену ковбасу від інших, хоч і вкрай наглих, але це на їх совісті.
Просто щоб допомогти.
Разговор был о Польше. К чему Ваше ’Чехія і сусідка’. Не пытайтесь объять необъятное.
Ответ дляВакора
Не знаю что там психолог рассказывает, но я пять лет жила в общежитии студенческом. Битвы за еду (именно за еду), вспоминаю с смесью отвращения и жалости. Сейчас, когда уже 16 лет прошло, понимаю, что это просто опыт, которого лучше бы не было.
Та зашибистый опыт.
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляoboeva
Нет,каждый день угощать это слишком
Або пригощати коли сам їсиш, або не їсти в оточенні.
А ви будете їсти цукерки у потязі і не пропонувати дітлахам-пасажирам з вашого купе?
Ответ дляLadyLuck777
Дуже цікава тема)
Автор, яка поділилась(!) молоком - жлоб. Бо треба не ділитись, а все віддавати, навіть за рахунок своєї дитини.
Сусідки, які не подумали про автора і її дитину і випили все чуже молоко - бідосі.
І жодного значення не має хто з якого регіону, хтось працює чи ні, в кого скільки дітей і кому легше. Брати без дозволу чуже - ненормально. Автор же не зобов‘язувалась їх утримувати, правильно?
А «тарілкою супа» люблять шпиняти якраз ті, хто сам ніколи не візьме собі на утримання незнайому сім‘ю.
Сумніваюсь, що всі, хто вважає Автора жлобом йдуть самі в магазин, купують за свої кошти продукти, витрачають час на приготування їжі для сусідів. А потім, дають їм добавку і кажуть «ой, які ви молодці що виїли все смачне, а я собі щось інше приготую, просто крупу зварю і олійкою полию, я так люблю навіть…». Такі люди тільки чужими руками люблять бути щедрими. Знаєм таких)
Автор, а Вам треба обов‘язково говорити про ці ситуації. Наступного разу, коли у вас щось просять заготуйте відповідь «так, звісно можна. Але, Катя, давай не як минулого разу, коли я дозволила пригоститись, а ви з‘їли все, не залишили ні мені ні дитині. Давай ще раз покажу, це моя поличка, з неї нічого без мого дозволу не брати.»
Неа, в следующий раз только ’нельзя’. И всегда теперь ’нельзя’. И пусть купят и отдадут то, что съели и выпили.
Ответ дляВакора
Да ладно. Сейчас мороженое по 35 гривен. Я представляю как на ораву детей Вы покупаете мороженое или говорите своему ребёнку ’дома съешь’.
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляКиппи
Якщо ви не зрозуміли, то до того, що є люди які можуть допомагати без користі.
І в Польші і в Україні.
І не треба обезцінювати «та ім держава за це платить»
Вам так зручно думати, щоб не руйнувати своі принципи «ніхто нікому нічого не винен»
Проте, люди допомагають одне одному, не всі, але багато.
Моя сусідка - приклад тому!
Вона віддаоа своє житло, не знаючи як бережно будуть до нього ставитися, які з іі речей будуть брати і тд
А тут читала таку тему, де автор пише «Жила у красивому будинку закордоном. Ці люди для пене герої, бо я б не змогла в скбе когось прийняти»
Отакої…
Ви нам допоможіть, але я не готова в себе прийняти.
І в Польші і в Україні.
Моя сусідка - приклад тому!
Отакої…
Ответ для Shady lady
І в Польші і в Україні.
Моя сусідка - приклад тому!
Отакої…
І в Польші і в Україні.
Моя сусідка - приклад тому!
Отакої…
Еще раз , ВЫ понимаете разницу между ’угостить’ и ’на постоянной основе’? Думаю, что нет или кривите душой, чтобы сейчас показать себя в лучшем свете.
IvaMartina• 08 мая 2022
Ответ дляКиппи
Так это норм. Не есть вкуснятину в одну глотку. Кто-то этого не понимает?
Ответ дляВакора
Питання не про їжу, а про особистий простір. є у кожного.
в гуртожитку це питання особливо виражене: хто, що, де, як, з ким. Навіть в громадському транспорті не всі можуть знаходитися, бо все впирається в особистий простір і цого межі
Ответ дляLadyLuck777
Дуже цікава тема)
«так, можна, але...» це найкращий саосіб виставити свої вимоги. Знову таки від психолога, щоб не заперечувати відразу,краще почати фразу з «так, але....»
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляКиппи
Разницу понимаете между ’угостить’ и ’на постоянной основе’?
Розумію.
Я жила в гуртожитку, потім знімала квартиру з дівчиною як стажувалася, я поміняла багато місць роботи і всюди де я жила і працювала, мене оточували люди які пригощали мене, а я їх.
В мене не було наглих сусідів які з‘іли мою ковбасину, чи випили молоко.
Але в умовах війни, я би просто пожаліла ту сім‘ю і зробила зауваження тільки за молоко хіба. Ну бо перебор, що дитина не має що їсти.
А в іншому я б сама іх пригощала!
Запропонувала б ім ковбасу і соус і десерт.
А в іншому я б сама іх пригощала!
Ответ дляSvetljachokkkk
Процітую Вас: ’’Ну не прийнято в них як у нас всіх пригощати. Але зробити собі і не запропонувати - …’’
Може припинимо ділити нашу країну на ’’нашіх’’ і ’’вашіх’’.
Може врешті зробимо висновки з останніх подій?
Люди є хороші і не дуже, і це зовсім не залежить від їх місця проживання.
Це залежить від виховання. Воно різне в різних регіонах. Говорю це як людина, що росла в центрі, а канікули проводила у родичів на сході і заході країни. Абсолютно різні звичаї, традиції і цінності. Якщо мова не про родичів, а сторонніх людей, то на сході немає звичаю пригощати.
Ответ для Shady lady
Я в принципе не думала об этом. Но если у меня будет шоколадка,то да,съем, не смогу терпеть. Не предложу, им может нельзя.
Ну,поезд то ладно, разово,но как это у себя дома терпеть что-то ради чужих детей. Хотят, значит идут к своей маме и говорят, хочу как у тети.
МиссКаприз• 08 мая 2022
Ответ дляКиппи
А варианта присесть на лавочку по пути с магазина, съесть мороженое, чтобы не дразнить других детей - не рассматривается?
Ответ дляZhukOlena
По- перше, рило у тебе.
+++точно. такое жлобье сплошь и рядом. вот такие жлобихи все выжрут без зазрения совести. я покупаю за свои и никого кормить не собираюсь. мне ж соседка просто так литр молока рочему-то не купила?)вся такая правильная и голодающая.. 10 и 16 это уже здоровые кобылицы. не голодающие. автор - один раз сделаете скандал,больше не возьмут. я такого жлобства и некультурщины не переношу. это просто хамло мама и воспитывает так детей. и это надо пресекать. однозначно не давать больше ничего,не разрешать. подвести к полке и сказать всем троим,что с нее больше ничего не брать. покупать мало. все заматывать в непрозрачные пакеты,в бумагу (пергамент шелестящий). покупать немного. всякие йогурты кушать в комнате. поменьше провоцировать,показывать. вы живете с невоспитанным хамлом. вы ж с ее полок ничего не берете, и пусть она не берет.
Ответ дляJeliena
Не торопитесь с выводами, Може вони вам одкуплять те продукты, все бувае. Чи попросить їх купити на місце поставити. Не стоит за еду нервничать, ще и в Польщі, молоко то копійки.
Если есть деньги, то цена неважна, а, если денег децл и с неба они не падают, то уже совсем другая картина. Уважайте чужую собственность и границы.
Ответ длямаринабаранова
Сразу - резануло слух ’Семья с востока...’) И этим всё сказано!!! А если спокойно, без эмоций разобраться в данной ситуации - первое, что приходит на ум: автор жлобиха! В полном смысле этого слова: живёт исключительно для своего рыла, извините!!! Её бесплатно привезли в другую страну, бесплатно предоставили жильё и деньги дали - это всё было принято, как должное. Но, какая досада: холодильник на две семьи! И тут автор включила счётчик: на глоток молока, на кусок хлеба, на ломтик колбаски. Ну живут рядом девочки - подростки, постоянно голодные. Именно в этом возрасте - самый зверский аппетит, и вполне возможно - их мама просто не в состоянии их прокормить, даже работая. Человечнее быть надо и Бога не гневить, если сама всё получила бесплатно!!! ’Не оскудеет рука дающего’ - не я сказала...
Якщо спокійно й без емоцій, то дітей утримують їх батьки, а не чужі тьоті.
Якщо у матері не вистачає грошей, то треба подумати чи доцільно купувати цигарки 16-річній замість молока. І як мінімум запитати чи можна взяти. А не спустошити чужі продукти, бо їм ’треба’.
Ви в ресторані теж їсте без оплати, бо вам ’треба, а грошей немає, організм растущій’? Людиною треба бути, а не поводитися як бидло.
Ответ дляМиссКаприз
Так мороженное и едят присев на лавочку. Мы в парке именно так и делаем. Я могу купить для ребенка из семьи, которая не может в данный момент такие траты, но это не значит, что я буду покупать на всю детскую площадку. Вы никак не можете взять в толк, что мороженое, кофе, какой-то напиток -это не то чем делится. Есть понятие гигиены.
Ответ дляA no name
Я раз спостерігала в ресторані Трускавця ситуацію, коли принесли частину замовлення , це був осетр, а клієнт сказав, я платити не буду, я його не замовляв, чим докажете, відмовляюсь платити.