Зараз знаходжуся з донькою 3 роки в Польщі. Живемо в будинку на 2 кімнати - я з дочкою і мама з 2 дочками (10 і 16 років) зі сходу України. Моя сусідка працює. Але це не заважає їм постійно просити/внаглу їсти мої продукти. Холодильник у нас поділений по полкам. Вчора купила дитині молока на каші, старша донька попросила трохи молока до кави, кажу візьми. Потім другий раз. Ввечері відкриваю холодильник - літри молока немає! Я просто обурена. Потім купила собі десерт - сиджу їм на кухні, прибігає молодша донька сусідки - починає його в мене просити. Так само купила соус до м´яса, попросили 2 рази - дивлюся, вже майже пуста банка в холодильнику. То ковбасу мою доїли, бо не знали, що це моя( з моєї полички).Вони мене вже так злять своєю наглістю. Реально, тепер вже думаю над тим, щоб ходити їсти в кімнату. Бо тільки сідаю на кухні - одразу біжать. При цьому як їм борщ чи суп - то такого ажіотажу немає
Виктория-Ли• 08 мая 2022
Ответ дляsashik77
А якщо у тій мами грошей впритик?
И? Если нужна помощь - надо научиться ее просить и благодарить, а не воровать. Это огромная разница...
Попросить - это святое!
А воровать - это наглость, преступление и свинство..
Тема о воровстве и наглости. А не о том что автора попросили, а ей жалко и она недовольна...
Надо уметь организовывать свою жизнь ТАК, чтобы не портить жизнь тому кто рядом. Нуждаешься - попроси! Надеюсь понятно пояснила, чем потребности отличаются от свинства...
Попросить - это святое!

Ответ дляВиктория-Ли
Попросить - это святое!

Я вже 10 разів пояснила, що мала на увазі маму, в якої беруть молоко без дозволу (тобто автора). З вами повністю згодна.
Виктория-Ли• 08 мая 2022
Ответ дляsashik77

Виктория-Ли• 08 мая 2022
Ответ дляsashik77
Так скажіть їй: Іра, вчора я купляла молоко, сьогодні ти. Бо випили всі разом. Або ковбасу і т.д. якщо нормальна людина, то так і будете по черзі купляти. Або заборонить своїм просити.
++ Я как-то жила летом у людей, снимала жилье и покупала у них молоко.. договоренность была - свежее. Мне приносили вчерашнее, видать надеялись, что я не отличаю.. а потом принесли меньше оплаченного и сказали ’нам самим не хватило, потому тебе меньше’. Стоп, я же его оплатила!
Народ иногда не понимает элементарного, надо пояснять. Увы, увы... вот так и мамы: я же мать, все должны или это же дети - пусть все прогнуться... Тут только в лоб! Сказать прямо..
Ответ для Shady lady
І для мене це за межею, випити все молоко від малечі. Та і взагалі, я б чуже молоко не брала і не просила взагалі. Максимум позичитив кашу, піти купити і віддати, якщо купують окремо.
Але які б вони не були наглі, дорослі, зі сходу чи заходу.
Це війна і це їжа.
Дві жінки, в одній чужій країні, яких об‘єднує одна біда -війна!
І не щоб бути дружніми, триматися разом, підтримувати одна одну, а ні - будуть сваритися і ображатися через молоко чи десерт.
Ну молоко для маленькоі дитини, можна і сказати, щоб залишили дитині наступного разу.
Але десерти та інше.. ну, це справа кожного.
Я би спробувала подружитися з тією мамою. Так набагато простіше.
Це війна і це їжа.
Война это когда в подвале водой и хлебом поделились
Виктория-Ли• 08 мая 2022
Ответ дляirenyra
Я правильно понимаю, что если у одной из женщин нет денег, то вторая должна теперь кормить себя со своим ребёнком и ещё троих сверху? Такая логика?

Вы чудо! и самое главное у второй не надо спрашивать может ли она??? Обязана кормить..
Вот должна и ВСЕ
Ответ дляВиктория-Ли
Так, іноді люди такі цікаві бувають. Мені здається - випробовують межі дозволеного. Якось так. Я, наприклад, зависаю від наглості. Декілька разів мовчу потім гавкаю. Але розумніше вирішувати одразу і нормально. Якщо не вийшло - тоді вже сваритися. Але свої межі тре захищати обов’язково.
Виктория-Ли• 08 мая 2022
Ответ дляsashik77
+++ Супер как все верно! Мы на юге когда-то жили в одном доме несколько семей, чужих, не друзей, утром готовили на одной кухне и я всегда делилась продуктами, юг, море, дети.. мир! Но сейчас и вообще, не попросив... приучать детей к наглости = примитивность поведения. Перебор! Полный..таки да, прощупывают на грань дозволенного и если спросить то будет ’я думала тебе не в тягость и все устраивает! ты же молчала!’
Ответ для Shady lady
Не бачу, щоб автор писала про сигарети, але не важливо..
Я зовсім не переконую вас, що це нормально так себе вести як сусіди.
Просто мені б було їх шкода, і якби вони з‘їли мою ковбасу, то я б промовчала.
А десерт самій собі я не звикла купувати і їсти на кухні при чужих дітях. Я або купую всім, або не купую.
Мені важко уявити як це так. В обріз грошей, то я обійдуся без десерту, або по дорозі з‘ім, або на лавці в парку, але купити один десерт, одній собі і сісти їсти на спільній кухні, а ті діти мають мовчки спостерігати. Серйозно?
Про молоко зробила б зауваження, щоб залишили на ранок дитині і все.
Але без десертів і ковбаси я спокійно проживу термін, поки я живу з наглими людьми. Але не буду їсти це при них і казати «не дам, не можна. Це я собі купила»
Да, серьезно, детям 10 и 16 и не надо им заглядывать в чужие тарелки. В поезде тоже надо выходить, вдруг чужие дети захотят?
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляoboeva
Також варто пригостити дітей - моя думка.
herba fresca• 08 мая 2022
Ответ дляЛинда
мелочно
Ага, а соседи не мелочные. Сама щедрость-подъедать чужие продукты.
Ответ дляArt_ksenya
так живите отдельно, едьте в Украину: но жлобить молоко - это реально перебор
Это хамство . Я купила молоко и хочу утром сварить кашу ребкнку. А молока нет. Это нормально? Пусть мамаша поднимает задницу и топает за модоком детям. Почему ее дети лучше моих? Они съели мою еду до капли и я утром осталась без еды, на которую рассчитыаала. И молрком все начинается. Дело не в молоке а в том что они будут все выедать самое вкусное и то что им захочется на постоянной основе. Это наглость и невоспитанность, которую мамаша поощряет. 10и 16это здоровые кобылицы. У меня дочь никогда не возьмет чужое. Детей надо учить, а не поощрять наглость. Они с голоду не пухнут. По поведению видно, что нашли дурочку, у ко орой можно стянуть то что хочется и съесть. Беззазрения совести. Наглость и полное отсутствие воспитания. У меня бы такой номер не прошел. Я не долдна кого то кормить.молоко это начало только. Выжрать молча 1 л молока это просто наглеж. Я бы потребовала чтобы та мамаша шла и покупала мне для моего ребенка.
Ответ дляArt_ksenya
приготувати щось інше... або кашу без молока ... або жити окремо, якщо вже автор така, але зажати молоко дітям, хоч і не своїм це низько. Зараз багато дітей в жахливих умовах і без молока, а може часом і без води! Будьте добріші, діліться, якщо ви вже опинились разом! Жадіни
Свой ребенок ближе, это раз. Пусть старшая не курит и покупает себе молоко, это два. Таким наглым я бы не давала ничего
Ответ длямаринабаранова
Сразу - резануло слух ’Семья с востока...’) И этим всё сказано!!! А если спокойно, без эмоций разобраться в данной ситуации - первое, что приходит на ум: автор жлобиха! В полном смысле этого слова: живёт исключительно для своего рыла, извините!!! Её бесплатно привезли в другую страну, бесплатно предоставили жильё и деньги дали - это всё было принято, как должное. Но, какая досада: холодильник на две семьи! И тут автор включила счётчик: на глоток молока, на кусок хлеба, на ломтик колбаски. Ну живут рядом девочки - подростки, постоянно голодные. Именно в этом возрасте - самый зверский аппетит, и вполне возможно - их мама просто не в состоянии их прокормить, даже работая. Человечнее быть надо и Бога не гневить, если сама всё получила бесплатно!!! ’Не оскудеет рука дающего’ - не я сказала...
По- перше, рило у тебе.
По-друге, читайте уважно. ’Глоток молока’ я не зажала, а позволила взяти до кави. Але дівчата без каплі совісті випили цілий літр, хоча я попереджала, що це моїй дитині на кашу.
І по-третє, звідки тобі відомо, як саме я добиралася до місця призначення.
Читаючи цей коментарій, в мене складається враження, що це пише мама таких самих ’діток’
Ответ дляlinamark
Чужие люди помогли вам бесплатно, бескорыстно. А тут свои зажимают своим и считают все до грамма…
Тем более продуктами тоже помогают вам наверняка …
Всегда можно как то мягко намекнуть или посмеяться с той мамой с этого .. если уж вам так жалко
Поляки не помогают бескорыстно, снимите розовые очки. Они по количеству людей получают деньги от своего государства.
Соседи автора просто крысятничают. Мама таким образом решает проблему питания своих детей за чужой счет.
Ответ дляVlada-Maria
Автор, то такий тип людей. Ім ’всє должни’, вони ’самиє пострадавшиє’ і т.п. Я на таких за час роботи в волонтерському центрі надивилась сповна, затопчуть любого, як лиш халяву унюхають або лоха, на котрому можна паразитувати, лупаючи очками ’а шо такоє, тєбє жалко дєтям, фу как мєлочно’. Тому Вам правильно написали, ставте хамів на місце і не ведіться на їх маніпуляції. ’Дєточки’ в 10 і 16 років вже прекрасно розуміють, що роблять. Впевнена, що своє вони ні Вам, ні Вашій дитині не несуть, щоб поділитись)
Почему вы так уверены? Возможно автор не отказывалась от угощений предложенным этой семьёй, а сейчас забылось? Может принимала от них угощения или подарки когда-то? Как вам такой вариант, волонтёр?)))
Shady lady• 08 мая 2022
Ответ дляКиппи
Не знаю як поляки, а от моя сусідка в Чехіі на заробітках з чоловіком, заочно поселила в свій великий, гарний будинок дві сім‘ї.
І ті люди просто користувалися всім безкоштовно.
Держава сусідам за оренду також не оплачувала. Це було зроблено як внесок у нашу перемогу, як спосіб зробити щось для наших земляків, українців, для країни, та просто зробити добру справу. В мене не настільки широка душа.
Але ми в мамських чатах домогали фінансово, збирали і гуманітарку і на ЗСУ які з нашого смт.
Просто щоб допомогти.
То ж оплачуючи продукти та одяг для одних переселенців, я б не стала ображатися за доідену ковбасу від інших, хоч і вкрай наглих, але це на їх совісті.
Просто щоб допомогти.
МиссКаприз• 08 мая 2022
Ответ дляОльга520
А навіщо із заходу там бути? Ясно, що люди їдуть зі сходу, де є бойові дії.
Як навіщо? Щоб там безкоштовне житло займати, а своє в оренду здавати за 35000+ грн
Ответ дляok1904
Я в Борисполі автору можу свого психолога порадити, саме вона мені пояснила, що ті, хто жив у гуртожитку дуже добре охороняють, вибудрвують свої особисті межі , на відміну від людей , які не жили в гуртожитках
Не знаю что там психолог рассказывает, но я пять лет жила в общежитии студенческом. Битвы за еду (именно за еду), вспоминаю с смесью отвращения и жалости. Сейчас, когда уже 16 лет прошло, понимаю, что это просто опыт, которого лучше бы не было.
LadyLuck777• 08 мая 2022
Ответ дляArt_ksenya
Дуже цікава тема)
Автор, яка поділилась(!) молоком - жлоб. Бо треба не ділитись, а все віддавати, навіть за рахунок своєї дитини.
Сусідки, які не подумали про автора і її дитину і випили все чуже молоко - бідосі.
І жодного значення не має хто з якого регіону, хтось працює чи ні, в кого скільки дітей і кому легше. Брати без дозволу чуже - ненормально. Автор же не зобов‘язувалась їх утримувати, правильно?
А «тарілкою супа» люблять шпиняти якраз ті, хто сам ніколи не візьме собі на утримання незнайому сім‘ю.
Сумніваюсь, що всі, хто вважає Автора жлобом йдуть самі в магазин, купують за свої кошти продукти, витрачають час на приготування їжі для сусідів. А потім, дають їм добавку і кажуть «ой, які ви молодці що виїли все смачне, а я собі щось інше приготую, просто крупу зварю і олійкою полию, я так люблю навіть…». Такі люди тільки чужими руками люблять бути щедрими. Знаєм таких)
Автор, а Вам треба обов‘язково говорити про ці ситуації. Наступного разу, коли у вас щось просять заготуйте відповідь «так, звісно можна. Але, Катя, давай не як минулого разу, коли я дозволила пригоститись, а ви з‘їли все, не залишили ні мені ні дитині. Давай ще раз покажу, це моя поличка, з неї нічого без мого дозволу не брати.»
Наталия Александровна Днепр• 08 мая 2022
Ответ дляZhukOlena
Ну звісно-звісно
А с востока Украины - это какой город? Просто интересно
МиссКаприз• 08 мая 2022
Ответ для Shady lady
Я реально не знаю чи прийнято на всій Україні всіх пригощати чи ні. Може це лише у нас так. Я не знаю. А чого не знаю, того і не стверджую.
А про «не запропонувати» я писала про конкретну жінку.
У нас таких людей я не зустрічала. Це правда, щоб сісти і істи при мені десерт, цукерки, пити каву і не пригощати - у нас такого нема. Це пояснює чому відмовити в десерті чи цукерці за межею мого розуміння.
А не поділ краіни на ваших і наших.
Такое поведение нигде не принято! Сесть и жрать при людях и не предложить угостить - это такая же невоспитанность, как и нагло выпить чужое молоко.
Мой ребёнок, выходя играть во двор многоэтажки при своих друзьях конфету в жизни сам не съест, не предложив всем! Также поступают и другие детки!
Да, на юге у нас не принято угощать кофе курьера, например. Но соседке, сантехнику, который находится в доме больше получаса - всегда предлагают.