Дівчина з космеями• 13 мая 2022

У мене немає мови

До війни спілкувалась російською. Тепер не хочу!! Але все життя говорити певною мовою - вона ж пустила коріння, ти думаєш нею. Говорю українською і це якось обтяжливо, з напруженням, а головне - внутрішнє відчуття, що штучно.
Російською не хочу, українською не можу - от що робити? У кого подібна картина, як ви виходите з ситуації?
Family Fashion• 13 мая 2022
Ответ дляМіражана
Удалено администрацией...

rybka21• 13 мая 2022
Ответ дляgorob4uk
По вашій логіці у нас тільки 10% людей знають і вміють говорити на українській мові.
Не може людина бути патріотом своєї країни якщо вона навіть не знає її рідної мови і не хоче знати.
В самом деле, только 10% людей вміють говорити мовОЮ.
Остальные - на мове.
Heksa• 13 мая 2022
Ответ дляBrovalia
При том, что еле русский учим, а вы призывает всех говорить на другом языке....
По поводу, Шекспира, могу вам ответить, а вы русских классиков тоже на украинском читаете?
И да, у русских 2 ноги, 2 руки, не хотите иметь общее с ними, отпилите себе чтото
Я призиваю? Покажіть скріни моїх дописів, де я призиваю.

Ось типова росіянська риторика в усєй красє, як то кажуть.
Brovalia• 13 мая 2022
Ответ дляHeksa

Ок, не призывает, но поддерживаете всеми фибрами своей души...
Вы прямо аналитик - експерт ,во всей красе уже и ярлык мне навесили
Pavelolka• 13 мая 2022
Говорю себе, что на английском говорит США, Англия, Канада, Новая Зеландия и т.д. кто сказал, что русский - российский?
brandomania• 13 мая 2022
у мене так само, вашу напругу розумію((
для себе вирішила просто виробити певні правила на які спираюсь.
російською - зі своїми батьками і деякими самими близькими людьми в родинному колі. думаю російською. для себе якісь нотатки веду теж рос. для мене то моє особисте.
а от українською - у медійному просторі, у сфері обслуговування, взагалі з будь-якими незнайомими людьми і з новими знайомими. Помітила що якщо при знайомстві з новою людиною одразу говорити укр то це сприймається для мене зручно і природньо, ніж переходити потім.
ну і для розвитку своєї мови і звикання - укр контент, книги, фільми у більшості часу, перевела налаштування телефону на укр, гуглю укр і тд.
Тимофейка• 13 мая 2022
Це тимчасово. Повірте мені. Я з російськомовної родини, навчалася в російськомовній школі. Думала російською, поки у 2014-му році не почали вдома спілкуватися українською. Воно прийде, трішки часу й терпіння 👌🏻 ( нині я кандидат наук, спеціальність - українська мова 😉 )

Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляFamily Fashion
Послушайте видео наших ребят ЗСУ по ссылке ниже и скажите им спасибо на всех языках !!!
90% русскоязычных воинов ЗСУ и Азовстали сейчас на русском языке стоят за Украину.
Патриот Украины на любом языке.
Солдат ЗСУ на любом языке.
Волонтер в Украине на любом языке.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=307405...
Офіційне посилання,будь ласка .
dolce_ira• 13 мая 2022
Я Вам посоветую много читать на украинском, очень много.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляСветлана2409
так це справа звички. Скільки людей, які в родині україномовні переходили на російську для зручності співрозмовника?! І в них вийшло, спочатку важко, а потмі звикається.
Ніколи таким не страждала, хіба співрозмовник росіянин, який не розуміє українську. Нащо мені переходити на іншу мову, якщо людина розуміє мою.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляЛадомира
Не створюйте проблем,де їх немає. Вчіть і розмовляйте українською. І у Вас все вмйде!!!! Це ж класно знати різні мови і, особливо, мову своєї Батьківщини!
Розуміти і розмовляти - різні речі. Я от польську, білоруську і навіть болгарську розумію. І толку, розмовляти і думати на них я не можу. Хоч вони споріднені з українською, на відміну від російської.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляGrga
Это манипулятивная тема и в наших силах ее не раздувать. Уважать выбор и чокнутых тоже
Та най там чокаються, аби у вічі не плигали.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляЧаЧаЧа
А що не так з місцевим діалектом?
Все не так. Це діалект, а гонору на чисту класику)
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Хіба я про вас чи ваш вибір? Питання просте: чи пов’язано те, що ми (хоч і не я особисто теж) обрали яника з тим, що отримали війну?
Ні, війну ми отримали, бо кишнули його звідси.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляMashaizDusha
Мені так само в рази простіше спілкуватись російською, але я себе запитую, а якою мовою мені б приємніше було, щоб до мене, наприклад, звернулася пересічна людина на вулиці?
НЕ російською.
Друзі, рідні, я їх знаю і тому мене не хвиліює якою мовою вони спілкуються. Але заговорить молода незнайома людина російською, і закрадається питання, а вона просто лінується, не вважає за потрібне, чи принципово російською говорить бо ’за русский мир’, чи може взагалі з росії і не знає нашої мови? Українська ці питання одразу знімає.
Ну але літні люди можуть досі не володіти мовою, їм вже дуже складно опановувати, можна зрозуміти.
Добре, якщо людина принципово хоче розмовляти російською, далі що? В каву плюнути їй? В суспільстві сильний ажіотаж навколо мовного питання, тиск на російськомовних. А будь-яке насилля викликає опір. Будуть і ті, хто піде на принцип. Мають право, як на мене.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляTatianaKirill
Знаєте, це все прокламації, що українська - патріотично і круто. а ось реалії.
Я з центральної України, з райцентру, вся рідня україномовні і інших не було.
Живу 20+ років у Києві, зараз у Київській області. Коли я працювала в київських офісах, я відчувала себе інопланетянкою з своєю українською. Чоловік в бізнесі - залишився україномовним, і тільки через його природню харизму його нормально приймають як *свого*. Діти в старшій школі україномовні, і скільки таких же буде в класі? Один-двоє. Всі інші - російська в неформальному спілкуванні. Діти вимушено говорять російською з друзями, так диктує оточення. ось вони вступлять в Київські універи, і що там їх чекає? Так, російська по всих кутках.
Вважаю, якщо щось і переломиться природнім шляхом, то може, для наших внуків, не раніше. Може.
Давно живу в Києві. Ніяких проблем з моєю українською немвє. В жодному оточенні. То ваше ставлення таке. Всі в Києві розуміють українську. Який мені резон під них підлаштовуватися.
за крок до весни• 13 мая 2022
Ответ дляPavelolka
Індія ще. І все це колишні або сучасні колонії Англії.
Досі не розумієте чому загарбники насаджують свою мову? І як цього важко позбутися, повернути ідентичність?
kornezka• 13 мая 2022
Родина мого чоловіка з Києва російськомовна. Але приїхавши до нас від бомб, навідріз без натиску відмовились від російської. Вони непогано нею володіють. Лише малий з друзями говорить російською. Ця війна багато чого дала зрозуміти нашим людям що й до чого... В Польщі, де прекрасно розуміють і українську і російську, не розуміють, чому в нас не всі росіяни є ворогами. В них, в поляків, єдина мова. На одну проблему менше.
за крок до весни• 13 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Стільки намішали

’ 90% русскоязычных солдат ЗСУ отдают свои жизни за нас и за всю Украину на русском языке!’ - це ще що за статистика?? Самі придумали?
А це вам як? . Юг, восток, центр Украины всегда были русскоязычными городами. Пані всі історію прогуляла, навигадувала собі й сидить - тішиться.

Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Стільки намішали

Може й придумала. Але в зсу служать не лише хлопці з західної. А також з півдня, півночі, центру, сходу. І їх значно більше´. І більшість з них - російськомовні. Це чомусь на зу прийнята теза, що захищають Україну лише вони, західні воїни. Хоча це дуже далеко від істини. .
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляNatala21
Якщо не хочете вчити українську мову, то будете вчити польську, чеську, німецьку, італійську... Удачі!
Причина не в язику, а в голові. Вас русифікували все життя, а ви і не зрозуміли.
І в якій це розвиненій країні декілька офіційних мов???
Канада?
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляNatala21
Так, ще Білорусь забули)). Хто забуває історію і не цінує своє, той не має майбутнього.
Ті падлюки зараз палять книжки і переводять навчання на русскій, а у вас какая разніца! Удачі!
А давайте, давайте будемо робити, як вони! Прекрасна ідея. Тоді й справді, акакаяразніца, в якій фашистській країні жити, в цій чи в іншій.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляFamily Fashion
Если раньше не притесняли русский язык, то сейчас начнут притеснят язык на фоне войны, то в стране начнется кроме войны с рашей еще и внутренняя война гражданская. Не создавайте провокаций внутри страны. Не создавайте конфликты.

Прекратите в демократической стране указывать человеку и навязывать свои убеждения.
Удобно на украинском - общайтесь на украинском.
Удобно на русском - общайтесь на русском.
Удобно на татарском - общайтесь на татарском
Удобно на английском - общайтесь на английском.

Мы должны быть едины на любой языке.
Мы должны помогать друг-другу на любой языке.
Мы украинцы и патриоты на любом языке.
Плюс мульйон!
Сухогруз• 13 мая 2022
мой муж по национальности болгарин, жил в селе, где все гворили по болгарски - уже 20 лет везде кроме своих пары друзей и семьи по скайпу говорит по русски. я его спросила - на каком ты думаешь? он сказал, что на родном. не думаю, что вы станете думать на украинском, если он не родной. говорить - да. но думать - не уверена.
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляNatala21
О, вже почалася руская істерика))
Мені дивно, що людина взагалі повинна якимось чином виправдовуватися за свою мову. А ви про істерику. Так, її зачіпає і ображає подібне ставлення. Прекрасно розумію і навіть підтримую. Основною нашою відмінністю від Росії є демократичність. Якщо ми це втратимо, то і Україну втратимо.
Natkash• 13 мая 2022
Ответ дляза крок до весни
Особливо ’російськомовний’ Святослав Паламар ’Калина’, заступник командира ’Азову’ з містечка Миколаїв під Львовом.
LE-NA-YA• 13 мая 2022
Это дело времени ! больше слушать,читать ,учить в конце концов.Хотя бы ради детей! Вот все пишут-’свободная страна-не парюсь!’ Но так и никогда наши дети не заговорят на украинском ! Мои старшие учились в украинской щколе-в универе сейчас тоже-язык знают,но конечно ’свободная страна ’ разговаривают на русском,как и родители ! Младшему 8 лет-РАДИ ТОГОЧ,ЧТОБЫ ОН ЗАГОВОРИЛ И ДУМАЛ НА УКРАИНСКОМ ГОТОВЫ НАПРЯЧЬ МОЗГИ и в быту с ним и между собой перейти на украинский! В конце концов разве это очень сложно??
Я не понимаю людей’ какаяразница’ ?? то что путлер сказал ’где заканчивается русский язык-там и закачивается рАссЕЕя ’ смотрю мало кого смутило ...
’чтобы уничтожить нацию-достаточно уничтожить её язык’ ! -неужели не болит ??
я не призываю под расстрелом всех переводить! неужели не доходит самостоятельно ?? ладно старики-там пусть как привыкли...но до 50 лет-так всё плохо с интеллектом ?? тем более большинство в школе учили и вполне смогли бы-пару лет практики и желания !
Может просто не хотят признаться,что так же считают мову-сельским языком** чес..слово...
Столько людей погибло,а им ’какаяразница’??
не приводите мне в пример ’воины воюют на русском ’-даже там многие переходят ,хоть на суржик,который я в общем до войны не любила-сейчас уж лучше с суржика начать хотя бы!...повторяю-постепенно,но нельзя не признать,что это важно ! а не ’свободная страна’...
Оксана_12• 13 мая 2022
Ответ дляMashaizDusha
Я розумію, що привід, але якби одним приводом було менше було б непагано.
В Рашки, до-речі, апетити на західну Україну були не дуже, вони б не проти аби Польща собі забрала. А чому? А я думаю тому що вони україномовні, а не ’какая разница’. Вони не проросійські. Ну може це не причина-наслідок, але кореляція якось присутня. От люди й хочуть відмежуватися як можуть і показати росії, що тут не руський мир.
Ого. Це проросійський Харків, виявляються, бо російською говорять. Ну-ну. Або проросійська Одеса. Ні, Миколаїв проросійський, точно. Ще Чернігів і Суми.. Ну те, що від них залишилось - проросійське точно. Саме тому вони вже три місяці як російські.
LE-NA-YA• 13 мая 2022
...до речі за війну так звикла вже до української,що вже деякі слова з російської забуваєш) ,і наче і звучать вона вже не так красиво,як українська... СПРАВА ЧАСУ ! ЗА РАДИ МАЙБУТНЬОГО НАЦІЇ ! люди можуть вівчити кілька іностраних мов,а тут рідну цураються ?? (виключеня не беремо до уваги)
Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Вже вкотре зустрічаю від вас цю фразу.У вас щось особисте?