До війни спілкувалась російською. Тепер не хочу!! Але все життя говорити певною мовою - вона ж пустила коріння, ти думаєш нею. Говорю українською і це якось обтяжливо, з напруженням, а головне - внутрішнє відчуття, що штучно.
Російською не хочу, українською не можу - от що робити? У кого подібна картина, як ви виходите з ситуації?
Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляNatkash
Особливо ’російськомовний’ Святослав Паламар ’Калина’, заступник командира ’Азову’ з містечка Миколаїв під Львовом.
Це точно.Що тут тільки не прочитаєш .
Ответ дляMira29-c3c3
Вже вкотре зустрічаю від вас цю фразу.У вас щось особисте?
Та ні. Я якраз україномовна українка з корінням в центрі та на заході. Але, як справжня українка. - ціную свободу в ненавиджу будь який примус. Це нестерпно для вільної душі, тому незрозуміло, чому деякі люди ставлять себе вище інших, бо розмовляють пародією на українську мову, зате не російською. І змушують до цього інших. І вважають себе правими.
Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Не лукавте.
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Може й придумала. Але в зсу служать не лише хлопці з західної. А також з півдня, півночі, центру, сходу. І їх значно більше´. І більшість з них - російськомовні. Це чомусь на зу прийнята теза, що захищають Україну лише вони, західні воїни. Хоча це дуже далеко від істини. .
Або це ви чомусь вважаєте, що на заході України так вважають.
А хлопці з півдня, півночі, центру, сходу - не більшість російськомовні. Хто бував на Черкащині, Київщині, Чернігівщині, Житомирщині ніколи такого не стверджуватиме
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
А давайте, давайте будемо робити, як вони! Прекрасна ідея. Тоді й справді, акакаяразніца, в якій фашистській країні жити, в цій чи в іншій.
А ми колись робили як вони? так вам хочеться все перекручувати, ще й до фашистів нас готові записати
Ответ дляОксана_12
Все не так. Це діалект, а гонору на чисту класику)
Чомусь ЗУ декому як та невістка. Спочатку була погана, бо розмовляла українською в принципі, тепер, коли українська набуває популярності, - діалект, бачте, не такий.
Чули би ви діалект мешканців Йоркширу! І нічого, від того, що у них ’де бус із кумінг тру де кунтрі’ (the bus is coming through the country), недоанглійцями їх ніхто не вважає, хоча традиційно тролять, звичайно, і їх, і вони.
Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляLE-NA-YA
Это дело времени ! больше слушать,читать ,учить в конце концов.Хотя бы ради детей! Вот все пишут-’свободная страна-не парюсь!’ Но так и никогда наши дети не заговорят на украинском ! Мои старшие учились в украинской щколе-в универе сейчас тоже-язык знают,но конечно ’свободная страна ’ разговаривают на русском,как и родители ! Младшему 8 лет-РАДИ ТОГОЧ,ЧТОБЫ ОН ЗАГОВОРИЛ И ДУМАЛ НА УКРАИНСКОМ ГОТОВЫ НАПРЯЧЬ МОЗГИ и в быту с ним и между собой перейти на украинский! В конце концов разве это очень сложно??
Я не понимаю людей’ какаяразница’ ?? то что путлер сказал ’где заканчивается русский язык-там и закачивается рАссЕЕя ’ смотрю мало кого смутило ...
’чтобы уничтожить нацию-достаточно уничтожить её язык’ ! -неужели не болит ??
я не призываю под расстрелом всех переводить! неужели не доходит самостоятельно ?? ладно старики-там пусть как привыкли...но до 50 лет-так всё плохо с интеллектом ?? тем более большинство в школе учили и вполне смогли бы-пару лет практики и желания !
Может просто не хотят признаться,что так же считают мову-сельским языком** чес..слово...
Столько людей погибло,а им ’какаяразница’??
не приводите мне в пример ’воины воюют на русском ’-даже там многие переходят ,хоть на суржик,который я в общем до войны не любила-сейчас уж лучше с суржика начать хотя бы!...повторяю-постепенно,но нельзя не признать,что это важно ! а не ’свободная страна’...
Дякую вам за ваш допис. Величезне дякую.Ви неймовірна просто.
Ответ дляBabylady
Так война у нас, автор, уже девятый год идет как бы. До этого вам нормально было общаться на русском языке, не противно?
Только с 24 февраля стало противно?
Це із серії про 8 лєт)))) Ніколи не пізно зробити правильний вибір. Російська мова на території України - це також зброя рашки щоб загарбати нас, і оце насадження москальської мови, переселення сюди рускогаварящіх триває століттями. Єдиний захист від такого виду зброї - це припинити самому бути її носієм і поширювачем, заговорити мовою нашої землі, а не смердючих окупантів
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Мені дивно, що людина взагалі повинна якимось чином виправдовуватися за свою мову. А ви про істерику. Так, її зачіпає і ображає подібне ставлення. Прекрасно розумію і навіть підтримую. Основною нашою відмінністю від Росії є демократичність. Якщо ми це втратимо, то і Україну втратимо.
Литва достатньо демократична, як ви вважаєте?
Не втратилась за 30 років?
Ответ дляОксана_12
Ви справді не бачите, що самі зараз принижуєте? Виходить, мешканці заходу - так собі, пародія на українців? Моїй не менш вільній душі, не те, щоб нестерпно (не люблю патетики), але таки неприємно...
Ответ дляОксана_12
P.s. после неоднократного чтения тем, подобных этой, или услышанных аналогичных заявлений от людей в реальной жизни украинский язык начинает вызывать отторжение где-то глубоко внутри, а до этого подобного за собой не замечала
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Ого. Це проросійський Харків, виявляються, бо російською говорять. Ну-ну. Або проросійська Одеса. Ні, Миколаїв проросійський, точно. Ще Чернігів і Суми.. Ну те, що від них залишилось - проросійське точно. Саме тому вони вже три місяці як російські.
а ви знаєте толк в маніпуляціях
Автор, аплодую вам! Російська з уст українця - це також московська зброя проти України, вони насаджували свій язик сюди століттями, винищували українців, заселяли наші землі рускагаварящіми, і робили все, щоб українці зникли як нація. Чим більше українців припинить бути живим носієм цієї мовної зброї, тим сильніша і нездоланніша Україна!
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляLE-NA-YA

Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Територіальні діалекти -це різновиди мови,де вона живе,функціонує і розвивається природним шляхом.Це ті потічки ,які впадають у могутнє річище загальнонародної мови та її вищого ,окультуреного різновиду -літературної мови.Пересохнуть струмки -обі мліє ріка. А ви кажете «пародія».Ваші дописи тхнуть руськими наративами.
Ответ дляRianalady
Так что - предлагаете перебить всех русскоговорящих граждан Украины, кто не захочет по вашему велению переходить на украинский? Для ускорения процесса, так сказать
Mrs.Ochmonek• 13 мая 2022
Ответ дляОксана_12
Вам не болить, як ’справжній українці’, що українську нищили, що націю і все національне цілеспрямовано нищили?
Чи у вас ’стокгольмський синдром’ в плані мови?
Ответ дляQorianka
Я лише вказала на один зі шляхів змогутнення української нації, і захопилася добровільним! бажанням автора внести свій вклад у таке змогутнення. А бажання когось там насильно ´перебить´ то не український стиль, а самі знаємо чий
Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляQorianka
Нічого такого в цій темі не писали.Навіщо ви перекручуєте?
Ответ дляОксана_12
Там не виправдання, а агресія. Ущемльонних хочеться обняти і плакати.
Ответ дляQorianka
’припинить бути живим носієм’ , перечитайте ещё раз.
Перед арабскими туристами с увесистыми кошельками стелились, а своих готовы покусать, бо не такие
Проблема в тому, що ви перекладаєте в своїй голові ’дослівно’. Не знаю, як це правильно пояснити. І бачите не той сенс, який вона вкладає в ті слова. Припинити бути живим носієм - це не означає буквально всіх російськомовних вбити. Там говорилося, що російська мова роками нав´язувалася в Україні, як би російськомовні не кричали зараз, що такого не було. І коли люди це усвідомлять і ДОБРОВІЛЬНО перейдуть на українську, тоді Україна стана ще сильнішою і нездоланною. Це просто думка цієї людини і вона її висловила. Згідні ви з тим чи ні. Це вже інше питання. То може варто все-таки вивчити ту українську мову, щоб не бачити в кожному повідомлені закликів вбивати когось, де їх насправді і не було? Яка цікава ситуація. Одне повідомлення і ми, українці, так по різному його сприймаємо і розуміємо.
Mira29-c3c3• 13 мая 2022
Ответ дляЧаюри
Какая провокативная тема.
Рашаботы уже скринят вовсю.
І нехай.А нам своє робити.
Ответ дляFamily Fashion
Убивает не язык, убивает россиянин!!!
Оккупант не язык, а россиянин!!!
Русский язык - это не собственность Раши.
Почему когда австриец, бельгиец, швейцарец разговаривает на немецком языке, то он не немец ???!!!
Оккупант не язык, а россиянин!!!
На французском разговаривает, кажется ,21 страна.
А французы только в одной.