Стоишь в очереди в магазине, едешь в транспорте, идёшь по улице, а человек потерял кров, родственников или на его глазах убивали или даже насиловали . . Все это раненые души. Среди нас
Ответ дляTatatka7
Вбивати не так легко, як вам може здатится. Я мала справу з солдатами, які воювали з 2014 року. Ви собі не уявляєте скільки серед них людей з важкими посттравмтичними розладами, скільки з них намагалися накласти на себе руки після повернення. І скільки таки це зробили. Зробили тією зброєю, яку привезли з війни.
Я просто хочу, аби вже була запроваджена програма психологічної реабілітації для солдат, дієва, серйозна програма, бо це набагато страшніше, ніж може здатися.
Мой знакомый имеет псих заболевание и сказал , что он ошибся, все иначе
Вот по этому и тяжело
Это другая война
Вот по этому и тяжело
Это другая война
Ответ дляfetinia-s
О да. Одна психолог из РФ, была я тогда ещё подписана, написала, мол я тоже пережила стресс - теракт в питерском метро много лет назад.
Я ответила, да, это безусловно стресс, но он случился один раз. И все. А у нас это уже месяц длится (на тот момент). И конца и края нет!
У Стивена Кинга есть прекрасная вещь, ’Баллада о гибкой пуле’. Там смысл в том, что необязательно какое-то глобальное событие, но может быть даже случайная фраза или кадр из фильма застревают в голове, занимают мысли - и это и есть гибкая пуля, неизвестно, как она срикошетит((
У нас был бы шанс выйти самостоятельно из ПТСР (не у всех, но все же), но как вы правильно написали, нам не дают передышки и снежный ком растет
Ответ дляTatatka7
це тоді було, а це зараз!
Зараз страшне, що рашисти зробили з Україною і дітьми нашими, і людьми!
І солдати це знають і бачать, і ми всі знаємо і бачимо! Тому рівень ненависті росте і вбивати цих тварюк вже можуть майже усі українці, а потім всі будемо тихо спати і без ракет, бо тварюки здохли...
людська психіка тринується і закаляється і це факт.
Ответ дляTatatka7
Согласна с Вами, убивать - противоречит всем нормам морали, о которых учат в детстве..
А видеть своих товарищей раненными, убитыми, страшные картины, которые отстаются навсегда с теми кто это пережил.
Ответ дляagata116
це тоді було, а це зараз!
Ви дуже погано розумієтесь на людській психології і не уявляєте, що відчуває людина, яка щодня вбиває сама і щодня бачить смерті своїх друзів. Бачить, покалічених жінок, пошматованих дітей.
Від цього так швидко не оговтаєшся. На відновлення потрібні навіть не місяці, а роки.
Ответ дляTatatka7
Впевнена, що ви дуже хороша, емпатична людина. Але, на превеликий жаль, наразі це нездійсненна мрія, бо з ПТСР працювала ще з 2015. І так, реальний відсток самогубств тупо замовчують. Ми з пожружкою ще в березні дуже пробивали цю тему - психологічна допомога людям с ПТСР. Якщо щось і вийде - це буде суто на кошти небайдужих добродіїв, які віддаватимуть власний час і ресурси, бо хоча ПТСР (на рінніх стадіях) і не ваажається складним розладом, він, нажаль, швидкоплинний і дуже непердбачуваний
Ответ дляCаванна
Постоянно об этом думаю, очень тяжело на душе..Боль навсегда, ни за что погибли тысячи людей, этот мир никогда не будет прежним, иногда возникают мысли, ну пусть лупанет ядеркой и так погибли многие ни в чем не виновные люди ни за что..
Да, пусть лупнёт ядеркой по бурятии, белгороду и по санкт-ленинграду, у этих жопоголовых русских так и должно получиться, потому что ’бей своих чтоб чужие боялись ’, ’один раз не пидорас’ это их народные кацапские мудрости
Ответ дляagata116
це тоді було, а це зараз!
Ні, так лишень здається. Психіка тренується зовсім не так, не чкерез такі обставини. Те, що наразі відбувається, її руйнує((
Ответ дляTatatka7
я розумію, що всі люди різні і у всіх все по різному.
мій близький друг був в АТО
( по справжньому) і з ним все ок.
А хтось не був і з ним щось не так.
Чоловік моєї близької подруги не так давно приходив, ротація, був в замісах реальних, бачив і робив багато що...на разі все ок, працював стоматологом і дай Бог і далі буде.
мій близький друг був в АТО
( по справжньому) і з ним все ок.
А хтось не був і з ним щось не так.
Ответ дляhabba
Дякую. Я не лише емпатична, я й трохи в темі. Я працювала психологом у ТЦСО і мене просили проводити бесіди з солдатами, що повертались з війни. Але у мене не було програми, у мене просто не було досвіду роботи з особами, що мали ПТСР. І найстрашніше те, що я сама стикалась із солдатами-самогубцями. Один з них підірвав себе гранатою у власному будинку. Він просто не міг знайти себе у мирному житті, бо його друзі загинули на війні, а він повернувся. Він не бачив сенсу жити далі.
Тому, коли мені оптимістично пишуть, що все буде добре, я знаю, що добре не може бути. Бо людина з ПТСР - це ніби вибухіка сповільненої дії. І якщо цій людині не допомогти, то вона може зашкодити не лише собі...(
Ответ дляTatatka7
і ще дуже багато залежить від рівня емпатії.
часто у воїнів вона висока інакше вони б не були воїнами.
Ответ дляTatatka7
Так, я це знаю. В мене все почалося з дуже хорошої подруги, чоловік її пройшов АТО. Вони були ідеальною родиною, мали сина і доньку. Непагано заробляли (вона могла в Мілан на шопінг літати). А повернувся він з АТО - неначе інша людина. Злий, агресивний, мовчазний. Почав випивати. Проблему не визнавав, лікуватися не мав бажання. Якось побив її так, що лікарі ледве врятували. Але вона вибачала, жаліла(( І це була її величезна помилка. Одного дня (ніхто не знаю, що його трігернуло) він зґвалтував власну доньку, а потім застрелився на очах дітей
Ответ дляhabba
Який жах...(
Ответ дляhabba
він був хворий, АТО, як трігер.
MARCIPAN85• 13 мая 2022
Ответ дляalena2013
И кого они воспитают? Они же нас ненавидят, вот зачем им украинские дети?
Читала,что на органы😭дай Бог чтобы не правда
Ответ дляTatatka7
Який жах...(
Так, це жах. Бо він (??) скалічив долі всіх: свою, жінчину, доньчину, синову. От я дуже часто питаю себе, а чи вартувало воно? Відповіді я не маю, але маю велике бажання якось запобігати подібним випадкам, яких я знаю безліч(( Але одного бажання замало, і це дуже гнітить
Ответ дляhabba
я с вами не спорю, но по своему опыту могу сказать, что к виду трупов можно привыкнуть, правда я их не убивала и видела их в мирной жизни
Ответ дляhabba
Я знаю, що тоді для психологів ніби проводилося начання за Ізраїльською програмою. Кажуть, що програма досить дієва. Але тоді в мене не було змоги долучитись. Навіть десь мала контакти, зараз не знайду, на жаль.
Сподівась, що ця проблема таки буде на порядку денному і солдат не покинуть наодинці з їх психологічними травмами.
Про це потрібно говорити вже. Навіть не говорити, а кричати. Але як донести в потрібні вуха?
Masako Katori• 13 мая 2022
Да, до сих пор иногда кажется, что это все страшный сон или я тронулась умом.
Меня немного успокаивает осознание того, что наши предки уже проходили через это и выстояли, значит, и мы сможем.
Ответ дляgizma2019
В американской и израильской армии солдаты регулярно проходят психологов. И тех, кто привыкают, увольняют, такие правила. Это считается профнепригодностью
Ответ дляagata116
а я часто думаю о родителях, кто потерял детей,( а сам выжил....
Читала о мужчине переселенце с Донбаса, переехали, устроились, родили второго и в эту войну убили детей и жену, на глазах. Ему конечность не спасли, ампутация....просто читала и ужасе от прочитанного((
Вы правы, это ужасно для родителя потерять ребенка.
У меня подруга оказалась в такой ситуации (((. В дом попал снаряд, прямое попадание. Убило ее маму и двоих детей (2010 и 2013 г.р). Она выжила. В разводе, дети и мама это все для нее было...
Ответ дляTatatka7
Наразі ніяк(( Нас не чують, або роблять вигляд, що не чують. Але потрібно свого триматися. Я впевнена, що рано чи пізно відкриються потрібні двери.
Ответ дляhabba
на самом деле я за псих помощь, тоже боюсь таких последствий после этой войны
хм, не знала такого, но видимо это касается военных, так как они убивают, потому как менты все к ним привыкают со временем, невозможно остро реагировать на труп когда их у тебя несколько за месяц (как пример), а ты уже много лет работаешь