My Business• 15 мая 2022

Люблю суржик!

нажарю каклєт. і піду їсти в калідор.
Результат:
вже голосів: 126
52 (41.27%) і я люблю!
36 (28.57%) тиц
22 (17.46%) фууу, я щира українка
16 (12.7%) фу,я руська,сл.Даля на покутті
Piracanta• 15 мая 2022
Ответ дляnightwoman
Не люблю суржик, правильно тут написали это безграмотность. И безграмотно составлен опрос. Я украинка и не люблю суржик.
А пачиму ни любите? Што имена ни нравица?

lyuba111• 15 мая 2022
Люблю свій місцевий суржик) і той, яким розмовляв Кузьма) багато схожого з нашим
Piracanta• 15 мая 2022
Ответ дляlyuba111
А мені подобається суржик в серіалі ’Одного разу під Полтавою’
Буко• 15 мая 2022
Ответ дляMy Business
опростоволосилась, як бачите. пишуть, діалект. а для мене суржик.
Неправильно понимаете определение ’суржик’.
DamianaD• 15 мая 2022
Ответ дляАмарилис
А от і ні. Є чітко визначене поняття суржику, і ’всігда’, це саме він)
При розмові. А коли люди так пишуть, то це що?
Gal_etka• 15 мая 2022
Дуже не люблю суржик, ну такий, як ви описуєте, відразу слова мами в голову приходять - «стицько».
Anitia• 15 мая 2022
Ответ дляPAJAMA ROOM
У мене в університеті був предмет - діалектологія, дуже цікавий, любила його.
Але не можу на око ось так, як ви зробили, класифікувати кожне слово.
Бо так у кожному регіоні, у кожній області та містечку - є свої особливі слова. Ближче до сходу України - багато русизмів, але то не суржик.

Ви або дисертацію по мові пишете, або трохи багато на себе берете.

Бо це форум, і чекати від людей тут чіткого дотримання правил сучасної літературної мови не варто.
А ви не багато на себе берете, вказуючи що і кому робити?
В якому «суржику» є слово «калідор» чи «каклєти»?
Амарилис• 15 мая 2022
Ответ дляPAJAMA ROOM

Я не науковець, але, на мій погляд, русизм від суржика таки можливо відрізнити. Русизм, це ж походження слова і в нього і воно не має іншого перекладу, а суржик, це поєднання в одному слові двох.
PAJAMA ROOM• 15 мая 2022
Ответ дляAnitia
Не багато)
Бо не вказувала, а припустила які варіанти є)

Амарилис• 15 мая 2022
Ответ дляDamianaD
Суржик. А хіба від того, що слово написане, а не вимовлене, воно перестає бути суржиком?
PAJAMA ROOM• 15 мая 2022
Ответ дляАмарилис
Та можна звичайно, але все одно плутаєшся. І то цікаво визначати в наукових цілях - як мова живе та розвиваєтьсч, а не в тицянні носом у помилки.
Лали30• 15 мая 2022
Ответ дляMa-Xi-Ma
Не любила суржик, пока не посмотрела ’Будиночок на щастя’.
Кіно бомба, те,що треба,щоб ні про що не хвилюватись. Подивились всі серії.
Суржик не люблю.
Anitia• 15 мая 2022
Ответ дляPAJAMA ROOM
Не багато)
Та ні, ви чітко написали: «Ви або дисертацію по мові пишете, або трохи багато на себе берете» і це не «припущення» варіантів.
Якщо не хочеться згадувати університет і наукове визначення, то стисло Вікіпедія відповідає на питання.
Амарилис• 15 мая 2022
Ответ дляЛали30
Суржик не люблю.
А тепер уявіть, що Ви подивились той фільм, з суто літературною мовою. Чи він Вам сподобається?
мама любимой дони• 15 мая 2022
Ответ дляlyuba111
Кузьма - у мене такий самий суржик був все моє дитинство)
Лали30• 15 мая 2022
Ответ дляАмарилис
Не люблю в реальному житті ,намагаюсь говорити українською або россійською.
lyuba111• 15 мая 2022
А ще в серіалі ’Спіймати Кайдаша’ цікаво вийшло з суржиком)
Элис 2013• 15 мая 2022
Я развариваю на русском, но шокаю, гакаю и употребляю укр слова когда мне хочется. Мне нравится.
Lyucia2• 15 мая 2022
Мне без разницы.

Veronikca• 15 мая 2022
Ответ дляИрэн1983
это не суржик
Згодна. Це просторічні слова.