Миленька Лебідко• 27 мая 2022

Хто зараз в Німеччині і планує виїжджати тимчасово, ви втрачаєте статус?

Привіт, з дітьми заїхали в ЄС 18 березня, чекаємо на Aufenthaltstitel, зараз є тільки Fiktionsbescheinigung. Я хочу поїхати в Україну на декілька днів в серпні (в джобцентрі дають до 21 дня "вихідних"), але не знаю чи зможу потім заїхати через Польшу знову, навіть якщо вже отримаю Aufenthaltstitel. Ви щось про це чули? Єдине джерело, що про це пише це Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, але я шось все одно нічого не зрозуміла.
katyunik• 27 мая 2022
Так, вивчила цю тему у юристів Німеччині т.я ми виїжджаємо з Німеччині і не плануємо вертатись. Але потрібен план Б і це законно повернутись до Німеччини.
З внж можна виїхати з Німеччині до 6 місяців, внж анулюється тільки через 6 місяців і ніяких негативних наслідків це не має. Тому з внж ви сміливо зможете виїхати до України на декілька тижнів і законно в´їхати через Польшу саме по внж. Питання лише в виплатах, в джоб центр не ставали тому тут не підкажу.

автор ДарьяР. • 27 мая 2022
Ответ дляkatyunik
Дуже вам дякую. Я також ще не ставала, тільки відправила документи, чекаю на Термін. Мабуть ще коли стану на облік, то спитаю це у працівника.
Goldig• 27 мая 2022
С Fiktionsbescheinigung снова въехать не получится. Надо ждать карту.
Goldig• 27 мая 2022
Или снова 90 дней безвиза,наверное еще можно
OOH• 27 мая 2022
Мені пояснювали, що з Aufenthaltstitel зможу виїхати на термін до 21 день якщо отримую фінансову допомогу в Джобцентрі. И до 6 місяців - якщо не зав´язана з допомогою, але бажаю зберегти статус ВНЖ. Там все прозоро і зрозуміло.

З Fiktionsbescheinigung поки що нема точної трактовки (це мені казали тиждень назад). Тому не рекомендували перетинати кордон з Україною.
До Польщі навідуюсь регулярно машиною. Поки ні разу не зупинили.
автор ДарьяР. • 27 мая 2022
Ответ дляGoldig
Ну так, це я зрозуміла. А з картою тобто точно впустять?
автор ДарьяР. • 27 мая 2022
Ответ дляOOH

На території ЄС я так розумію, що можна перебувати без проблем з Fiktionsbescheinigung, а ось залишати ЄС без Aufenthaltstitel можна тільки, якщо не плануєш повертатися.
Goldig• 27 мая 2022
Ответ дляДарьяР.
Ні. Це тільки для Німеччини
maria40• 27 мая 2022
Ответ дляkatyunik
А вид на жительство это Aufenthaltstitel?

Goldig• 27 мая 2022
Ответ дляДарьяР.
Так, але сроки треба з´ясовувати
автор ДарьяР. • 27 мая 2022
Ответ дляmaria40
Так, на 2 роки.
Goldig• 27 мая 2022
Ответ дляOOH

Fiktionsbescheinigung це стандартний документ.Він не тільки для українців, тільки параграфи різняться,тому і правила однакові.
katyunik• 27 мая 2022
Ответ дляmaria40
Да
Пластик или вклейка в паспорт если паспорт биометрический
Goldig• 27 мая 2022
Ответ дляДарьяР.
Тобто, Німеччина то впустить, а як з іншими країнами шенгену? Для них це не документ. А їхати нам по любому треба через якусь іншу країну Шенгену.
katyunik• 27 мая 2022
Ответ дляGoldig
Це такий же документ як і біометричний паспорт України.
Goldig• 27 мая 2022
Ответ дляkatyunik
Ні))))
helena81• 27 мая 2022
Ответ дляGoldig
Я когда получала внж, мне обьяснили, что если есть загран биометрия, с внж можно в течении 2 лет прибывать в Германии, выезжать на срок до 6 месяцев , посещать др.страны Евросоюза.Если просто внж( вкладыш), его давали тем, у кого нет загранпаспорта, для них открыта только Германия, границы Евросоюза закрыты.