Нашли работу? хватает на съем жилья и питание? Что со знанием языка?
Galyna1211• 30 мая 2022
Тим хто зараз виїхав по cuaet не до порадниці. Вони у фейсбуці (чи телеграм) в місцевих локальних групах діаспори шукають поради по адаптації.
Ответ дляkidi_cow
А так можно ? Открыть сейчас визу и кататься ?
А почему нет? Нас иммиграция не интересует, были проблемы с получением канадской визы ранее, сейчас всё упростили. Мы все - беженцы из Украины в связи с войной, просто кому-то хочется в другой стране заякориться, а кому-то это не нужно)
Rikitikitavi_2022• 30 мая 2022
Меня в Канаде стремают больше всего сами недавние или давние переселенцы из Украины, которым и таких поблажек не было, они ехали туда с суммами от 20 до 60 тысяч долларов, и откровенно ржут и издеваются над нашими беженцами у которых в карманах от силы 2 тыщи наберется. Вот это стремно рядом с такими людьми жить, при том что федеральное государство Канады по минимуму оказывает помощь, разве что облегчило получение визы, и запустило раз или два чартер, но по сути все остальное там помогают местные добрые канадцы за свой счет или за счет громады местной, и расселяют и помогают. Просто нигде ни в каком чате страны я не находила такое откровенное издевательство от самих же украинцев там над нашими. Я просто хотела туда подать визу когда штурмом Киев брали, т.к. проще чем в Америке получить визу, а в Америке я жила и мне проще по менталитету там и просторнее и работу найти можно. Но я как почитала все то лайно которое пишут украинцы там нашим о том, как трудно, невозможно с малыми деньгами и прочим. Потом сопоставила как помогает правительство Канады (а там реальный минимум). Плюс почитала про условия рядом в Европе, где и привычнее, и климат получше, и ближе к Украине...то поняла, что овчинка выделки не стоит. Европейцам кстати комплимент и благодарность за приют и реальную помощь, молодцы! А то что правительство Канады упростило получение визы - это ни о чем, это больше поможет тем кто изначально хотел иммигрировать в Канаду, а не реальным беженцам. А так вбухать денег на перелеты, на проживание, на покупку машины, на то, чтобы обставить все и заново начать жить - условия там так и остались, как раньше, разве что действительно добрые люди местные помогут, только с их помощью реальным беженцам там и можно будет устроиться. А так, эта вся их программа CUAET расчитана на тех, у кого уже там родные есть, или тем кто изначально туда хотел и мог по типу востребованных айтишников например, или тем кто продаст квартиру в Украине и поедет туда трынькать в поисках лучшей жизни, с надеждой отработать потраченное и остаться на ПМЖ.
Ответ дляdaryl
Спасибо большое , обязательно попробуем .
А там по приезду нужно оформлять какие то документы ? Или можно просто приехать , снять отель и потом уехать ?
Ответ дляkidi_cow
Это смотря на цель вашего визита: если просто посмотреть Канаду - то как туристы снимаете отель и всё. Если непосредственно касательно визы для внж - там другой план.
Galyna1211• 30 мая 2022
Ответ дляRikitikitavi_2022
Безкоштовна медицина по прильоту і 3 тис долл на людину допомоги, дозвіл на роботу, безкоштовне навчання на курсах англійської мови. Не знаю, де ви зустрічали погане ставлення, в усіх фейсбучних групах нормальне ставлення до прибулих чи хто збирається їхати. Більш того, люди кооперуються, віддають візочки для дітей, одяг, меблі, забирають з аеропортів і потім їздять оформлюють документи і відкривають рахунки новоприбулим. Може два ідіота якихось були, їм громада розказала куди йти.
Galyna1211• 30 мая 2022
Ответ дляSweet_Cat
я теж про це думала - зробить цю візу лише заради того,щоб колись поїхать подивиться Канаду
вона на 10 років ,думаю,за 10 років таки зберуся ))
Останні візи вже вклеюють на пів року, а не на десять.Вони зрощуміли, що велика кількість людей вирішила просто покататись і почали прикривати лавочку.
Galyna1211• 30 мая 2022
Ответ дляТа ту та
Круто. Я думала на 3 года дают.
Це 3 роки дозвіл на проживання. А саму візу від 6 місяців за які ви можете вїхати і до кінця паспорта якщо пощастить. Але вони зараз почали клеїти саме на 6 місяців, бо зрозуміли що люди чисто покататись її роблять.
Ответ дляSweet_Cat
100% на 10 років
але,думаю,що не довше,ніж строк дії паспорта
в мене він по 2028 рік,тому,думаю,віза теж убде по 2028 рік
треба ще почитати на цю тему
Зараз часто дають foil less з нею можна виїхати одноразово упродовж 6 місяців,але таку наче також можливо вклеїти
Rikitikitavi_2022• 30 мая 2022
Ответ дляGalyna1211
Дякую, можно про 3 тис на людину допомоги детальніше будь ласка? Во всіх провінціях, де в інете почитати? Я не знайшла нічого по income support, лише якусь відсилку до соцслужби Онтаріо і все, але сума грошей не вказана, нічого не вказано ніде офіційно, що за 3 тис на людину? Про відношення мови не було, відношення це там на місці буде видно, але була спроба в чатах та в онлайні та в ютубі подивитися по країні і такої кількості лайна я ніде більше ні по якій країні не зустрічала, навіть по США. Безкоштовна медицина - то добре, але ж стоматологія та окуліст - в приватному порядку, якщо людина здорова - то їй та медіцина безкоштовна не край важлива, важливіше чим харчуватися де жити, тому прошу ще раз детальніше про 3 тисячи пояснити та розповісти
Galyna1211• 30 мая 2022
Ответ дляRikitikitavi_2022
23 травня 2022 року Шановний Шон Фрейзер, Міністр імміграції, громадянства та біженців, оголосив додаткові відомості про тимчасові заходи підтримки доходів, які допоможуть громадянам України та їхнім найближчим родичам, які перебувають у Канаді в рамках Канадсько-Україна. Дозвіл на екстрену подорож (CUAET).
1. Усі особи, які мають дійсний дозвіл на роботу, дозвіл на навчання, дозвіл на тимчасове проживання або облік відвідувачів у Канаді відповідно до CUAET, матимуть право на отримання одноразової фінансової допомоги в рамках Канадсько-української ініціативи з надання допомоги в перехідний період у розмірі CAD $3000 доларів на дорослого (18 років і старше) та CAD $1500 доларів на дитину (17 років і молодше).
2. Батьки та опікуни можуть подати одну заяву на себе, на дружину та утриманців.
3. Оплата буде здійснюватися шляхом прямого депозиту.
4. Заявникам знадобиться банківський рахунок у канадській фінансовій установі, на якому має бути те саме ім’я, що й ім’я документа про статус тимчасового резидента дорослої особи (дозвіл на роботу, дозвіл на навчання, дозвіл на тимчасове проживання або довідка про відвідувачів).
5. Онлайн-заявки на ці нові заходи будуть доступні 2 червня 2022 року.
Я коли очистила себе максимально від російськомовного контенту в інтернеті - лайна стало менше. Порада - ідіть в українсько-канадські закриті групи у фейсбуці (в деяких правило писати виключно українською) і регіональні групи типу Українці в Манітобі (Альберті, Саскачевані чи по містам Едмондон, Віннепег) - там і роботу періодично пропонують і розказують де взяти їжу і одяг, якщо зовсім голі, босі і у вінку.
Rikitikitavi_2022• 30 мая 2022
Ответ дляGalyna1211
о, дуже дякую, це щось нове вони придумали, дуже добра ініціатива, оце вже ближче до діла та реальна підтримка, я просто ’забила’ на ту Канаду ще на початку травня, а вони молодці, щось там додають для біженців) Щодо російськомовного контенту - то не від мови залежить, а від порядності, я якраз дивилася спецом белорусів та україномовних і наслухалась достатньо про суми і про складність і про все інше від них. Ось наприклад цей кадр, розмовляє на мові наче співає, а говорить таке лайно що на голову не натягнеш, я маю на увазі біженцям українцям які від войни тікають та у біді, це просто неподобство якесь . А так да, є багато добрих людей, як україномовних так і російськомовних українців, головне щоб людина була порядна, от як ви, яка допомогла з інфою хоча б корисною а не пугала б страшилками. Ту лінку що ви мені зкинула - я бачила до вас, але та програма ще досі не запрацювала на повну, може запрацює літом (безкоштовний перельот туди в один кінець), але дякую що продублірували. Я зрозуміла що уряд Канади дуже багато обіцяє, а як діло доходить до чогось реального так починаються затори і там треба перевіряти чи є таке насправді від людей які дійсно отримали, чи то тільки на словах.
Rikitikitavi_2022• 30 мая 2022
Ответ дляGalyna1211
Я доречі не ’зовсім голі, босі і у вінку’, у мене просто немає бажання викидувати десятки тисяч доларів щоб переховатися від війни, бо якщо я б їхала то як дійсний біженець до Канади, а не доїти їх на соціалку та інше. Мені б дійсно потрібна була допомога, а не викачування моїх грошей зароблених в Україні в економіку і так небідної Канади. Якщо країна добра то вона і прихисток дасть, і допомогу для адаптації і навіть навчання безкоштовне із житлом, як от Німеччина та інші європейські країни, бо дійсно йде війна, і не всі тут в Україні мільонери щоб тринькати останні накопичення. Тому я і сказала, що канадській уряд так і зробив умови для тих хто і не справжній біженець, а просто імігрант. Але якщо дійсно дають допомогу 3 000 на людину то це вже хоч щось, на два-три місяця вистачить по мінімуму, а там і роботу можно знайти, непогано, ще раз дякую
Galyna1211• 30 мая 2022
Ответ дляRikitikitavi_2022
Не ображайтесь, я не вас мала на увазі, а образно ,,голі, босі..,, бо справді є люди які виїхали саме в такому стані .Є ще проблема, що люди чомусь в Канаді знають 2 міста - Торонто і Ванкувер які дорогі навіть для канадійців. А жителі того ж Віннепегу чи Саскачевану бігають за нашими і буквально віртуально хватають за руки і пропонують їхати до них. Не хочуть. Бо не модно чи що. Знову ж таки зараз літо ось, маленькі туристичні містечка запрошують українців (роблять на цьому акцент) на роботу в готелі з проживанням - непоганий варіант на перші 3 місяці. Але всі хочуть в найдорожчій район Торонто.
А, і ще момент. Cuaet це ж не біженство. Біженство це окремо, там сирійці, афганці живуть по біженству на виплатах. Може на місці і українцям так можна. Хоча мені здається, що Сuaet- ом уряд Канади якраз показує, що вважає українців кращими, спроможними адаптуватись, знайти роботу і жити повноцінно, а не дармоїдами
Але ж - фудбанки (безкоштовна їжа), пільги для українців (в деяких банках обслуговування рахунків безкоштовне), в Калгарі хочуть для українців зробити на рік проїздний за 50 долл (так він 100 на місяць коштує і т.д.) все це є. Просто в кожному місці/провінції свої плюшки. Якщо розбиратись, то наразі Канада дуже гостинна для українців.
Rikitikitavi_2022• 30 мая 2022
Ответ дляGalyna1211
по Віннепегу чи Саскачевану - я дивилася, там не розвинена транспортна інфрастуктури чи я не права? Бо купляти машину та права робити це тяжко для біженця, особливо для жіночки, а якщо ще й з досвідом водіння погано та з діточками, то не до того буде, чи ні? Там є паблік транспортейшн? Бо в Ванкувері я дивилася там молодці вони і веліком користуються і автобусами їздять. Бо біженство це ж не про комфорт та велікі заробітки зразу ж, це виживання та життя на мінімум. То чи позволяє інфрастура в Віннепегу чи Саскачевані без машини жити перший рік поки на неї не заробив чи ні? Буду вдячна за підказку, бо шукала-шукала, наші українці все кажуть ; все пропало, без машини ніяк, капець-триндець повний та інше , совісті в них нема. А потім заходжу в відеоблог американця -імігранта студента, то він з такою радістю розповідає як він користується громадськім транспортом в Ванкувері, все детально описує, бо він купив машину коли вже знайшов роботу гарну та стабільну і житло арендував, тобто осів на місці, а наших послухати - то все, в Канаді без машини не можна. І тому я вас і запитую бо не жила в Канаді, а жила в Америці, і там дійсно без машини ніяк, але можно, але в великих мегаполісах по типу Нью-Йорка то там і самі жителі не мають машин, то можна жити. Може тому українці і їдуть не до Віннепегу чи Саскачевану, а до Ванкуверу, Монреалю, Торонто...
Rikitikitavi_2022• 30 мая 2022
Ответ дляGalyna1211
Ні, я зрозуміла, що ’Cuaet це ж не біженство’ але ж ви зрозумійте й українців. Я наприклад ніколи не планувала своє життя так, а в мене ще поки не так все 1 погано, я і не планую ані імігрувати ані тікати зарубіж, але все ж таки меня життя змушує повернути на 180 градусів та думати про переїзд до іншої країни, саме тоді коли я все вклала і вкладаю в свою країну і я її люблю і буду тут до останнього, але вже як поїду - то це дійсно буде біженство. І ті гроші які Канада потребує щоб я в неї вклала на початку, тобто десятки тисяч доларів, то я краще їх залишу чи то батькам які тут залишаться, чи собі на чорний день, якщо війна забере все і майно і залишиться лише це, а може і цих грошей не стане, хто зна. А у інших навіть гірші справи, там бої, житло руйнують, роботи нема, і це люди які ніколи і не думали нікуди їхати. Це справжє нещастя та горе, ви навіть собі не уявляєте що це таке пережити і жити у війну з такими як росіяни. І потім я йду до канадськіх чатів та ютубчиків, і бачу як якась курва мені та іншим втирає що без грошей в Канаду нефіг лізти, що там важко, там тяжко. Вона імігрувала чомусь, тут в Україні не знамо чим займалось, свою рідну країну не будувала, не інвестувала, а тупо злилася в іміграцію коли були мирні часи, а тепер в неї гівно кипить до своїх співвітчизників які в такій біді опинилися. Це просто нелюдь якась, тому я Канаду для себе закрила тимчасово поки там не буде норм підтримки, я не хочу з такими поряд жити і думати що я якась не така тільки тому що в мене війна все забрала. Пробачте але по іншому я не бачу цього. Німці, поляки, англійці, французи, чехи, прибалти та інші - всі допомогають, а ці паскуди тільки і можуть що: ’А в тебе грошей нема, то і не суйся’. Той і не треба, є багато інших країн, уряд яких дійсно допомогає, має серце та душу та не бросив людей у біді, от вони люди, а Канада це так...треба ще придивлятися і бути насторожі, бо без грошей я так зрозуміла там з гівном зрівняються і на вулицю вибросять, ото і вся Канада. США доречі ще гірше, ті зрадники просто для мене особисто, нічого для українськіх біженців не зробили, повний нуль, ще й озброєння нашим хлопцям дають вже четвертий місяць, якоюсь фігньою маяться а реальної допомоги простому українцю від них ноль
Galyna1211• 30 мая 2022
Ответ дляRikitikitavi_2022
Я розумію ваші почуття. Просто ви мені пишите так, наче я в Канаді 20 років живу. Я тут, поряд з вами, з сиренами, періодичними прильотами і з незрозумілою перспективою по роботі, бо всі активи моєї компанії в тій частині Харківської області, де або бої, або окупація. Але я маю ще якийсь запас грошей, інженерну професію, англійську - Канада для таких як я непоганий варіант. Я не хочу вчити німецьку, чи адаптуватися до французського менталітету, в Европу я хочу їздити у відпустку. Та з того що я бачу глобальна допомога Україні це якраз англомовні країни плюс Польща і країни Балтії. Шольц з Макроном викликають гидування - куплені на російські гроші простигосподи якісь, а не керівники країн
До речі, якщо Канада вам не підходить, то можливо розгляньте Шотландію, вони надають житло і допомогу і наче теж можна на 3 роки жити і працювати.
Ответ дляSweet_Cat
Не на 10. Максимально на 10, або до закінчення дії паспорта. Але іміграційний офіцер залишає за собою право вирішити сам, на скільки Вам дати ту візу. Деяким людям дають на три роки. Деяким взагалі надсилають foil-less visas, згідно з якою людина повинна в´їхати в Канаду на протязі пів року. І по ній не має права виїжджати з країни.
Rikitikitavi_2022• 30 мая 2022
Ответ дляGalyna1211
До вас та інших питань зовсім нема, навіть якби ви і 20 років жили б там, бо люди допомагають як можуть, я просто в шоці від деяких унікальних зразків людства, вони мабуть думають що тут в Україні всі мільонери та використовують війну як привід до іміграції, а тут у людей і родичі і друзі і майно і любов до країни і все інше, не було б війни я б навіть і не думала і не гадала про ту Канаду чи США, ну по роботі може поїхала б туда або ще щось, а так...я люблю свою країну як і ті люди що їдуть зараз з неї, не всі звісно, є різні, але в більшості їдуть туди від горя та по необхідності. Переїзд до Канади це дуже складно при тих умовах що були і є, от хоч може дійсно допоможуть 3000 дадуть та літак забезпечать безкоштовний хоч в один кінець, це вже буде більш менш цивілізовано) Про Шотландію - так, я вчора зачиталася занурилася, і справді якщо поїду то туди якщо візу дадуть, і навіть пораду тут написала вчора ввечері, там дуже гарно, і навчання безкоштовне і допомогу дадуть і прихисток і все від держави, тобто залізобітонно ти їдеш і ти знаєш куди і на що ти їдеш...Я навіть позаздрила деяким українцям там, бо зараз ювілей 70 років правління королеви, то там такі шикарні свята будуть....а в Канаді той там без федеральної допомоги, поїдеш як у прірву, що дадуть то й дадуть добрі люди, все залежить від місцевих та діаспори в яку я вірю та надію маю на порядність, але без федеральної допомоги, соцжитла та соцпакету з допомогою на адаптацію на перші півроку, або без запасу грошей достатнього, там запросто можно залишитися на вулицях ванкувера або в борделях торонто, це реалії життя, а не просто ігри в допомогу. Якщо допомогаєте - то беріть відповідальність, а не так що прихистили як ото дворового собаку, підгодовуєте, а там воно саме якось буде. Ще бісить коли порівнюють сирійців, афганців, афріканців з українцями, це просто треш. Хай порівнюють далі. У нас країна до війни була квітуча, люди жили добре, більшість з вищим навчанням, деякі з двома-трьома дипломами і навіть мовами, крім тих хто працювати не бажав, або вчитися або ледащі, у нас була гарна країна і ми звикли до гарного життя, не богатого але достойного, і втирати зараз українців у гівно- це бути останньою паскудою , нічим не краще за тих росіян. Українці - розумні, працелюбні, ти їм дай надію, підтримку та час на адаптацію, вони все повернуть ще й проценти виплатять, а тут таке відношення від країни де одна з найбільших українськиї діаспор. Але гарно що є новини про 3000, мабуть наша діаспора там достукалася і буде допомога, рада за людей, хай живуть у мирі та спокої, може і мені доведеться туди поїхати або в інше місце через війну.
Ответ дляGalyna1211
Наскільки я зрозуміла, то це foil-less віза на пів року без вклейки. А ту, що вклеюють на 10 років/до кінця дії закордонного паспорту.
Galyna1211• 30 мая 2022
Ответ дляДейнеріс
Зараз масово пішли випадки, коли по cuaet люди віддають паспорти на вклейку фізичної візи, а їм її вклеюють на пів року. Я так розумію залежить від офіцера, хто розглядає вашу анкету. Ранком ось, на фейсбуці, одна жінка жалілася, що забирала паспорти з іншими людьми- одним вклеїли до кінця дії паспорта, їй на 6 місяців. Причини не має, як повезе.
Ответ дляRikitikitavi_2022
Подивилась це відео і не почула там нікого лайна, як ви сказали. Людина розповіла про складнощі з якими доведеться зіткнутися.
Я теж вважаю, що саме в Канаду без грошей і мови дуже ризиковано летіти. Європа набагато простіше буде для біженців без фінансів і мови.
Ответ дляGalyna1211
Ясно :(