Престидижитатор• 09 июня 2022

Неправильна вимова слів

Коли спілкуюсь з українськомовними все ок. Коли з російськомовними починаю неправильно вимовляти слова, або вставляти російські. Як боротись?
Приклад: прівєт, капєц . Страшенно дратує, але оточення впливає:(

Особисте оточення переважно українське, а на роботі переважно ні:(
Я не Тролль• 09 июня 2022
Так не буває. Або з усіма неправильно вимовляєте або як це тільки з російськомовними...

Сиренькая• 09 июня 2022
Просто не вживайте, з часом мова стане чистішою, якщо почнете фільтрувати суржик.
автор Престидижитатор • 09 июня 2022
Ответ дляЯ не Тролль
Буває. Автоматом копіюю вимову опонента. Несвідомо.
автор Престидижитатор • 09 июня 2022
Ответ дляСиренькая
Тільки так себе і заспокоюю. З друзями такої напасті немає. Хоч бери і уявляй себе ведучою новин.
Сиренькая• 09 июня 2022
Ответ дляПрестидижитатор
Це точно пройде, в мене так було. З часом у вас буде свій стиль і акцент мови (як мені сказали на західній)
автор Престидижитатор • 09 июня 2022
Ответ дляСиренькая
А скільки вам знадобилось часу?
Я в кабінеті одна українською говорю. Якось так співпало, що дехто звільнився, а набрали російськомовних.
Сиренькая• 09 июня 2022
Ответ дляПрестидижитатор
А скільки вам знадобилось часу?
Пару місяців, коли швидше станете розмовляти.
автор Престидижитатор • 09 июня 2022
Ответ дляСиренькая
Та я швидко розмовляю. Я українською завжди говорила. Частіше російською, бо бідлаштовувалась під інших. Але з друзями, родиною і українськомовними тільки українська.
Сиренькая• 09 июня 2022
Ответ дляПрестидижитатор
Ось коли перестанете підлаштовуватись, все піде як треба)

автор Престидижитатор • 09 июня 2022
Ответ дляСиренькая
Я ж несвідомо)) Але відчуваю себе білою вороною.
Таш• 09 июня 2022
Если действительно нужно, попробуйте отработать 1-2 фразы. Аналоги словарных оборотов. Пусть они будут Тренируйте только их. Крайне!!!! желательно (необходимо) что-бы построение фразы на украинском и на русском отличалось, не были скопированы слово в слово))) (Привіт - Приветик,Здравствуйте, )) так будет легче запомнить. Я логопед и работаю с детьми на рус. и украинском языках. Есть отработанные фразы которые я могу сказать только на рус.языке, но если я буду говорить на украинском языке, я буду говорить иначе, а не одно-два предложения, а больше и наоборот. Есть ситуации, когда ты можешь сказать ответ только по укр. а на рус. проблема с подбором слов)))) Это у всех)))
Сиренькая• 09 июня 2022
Ответ дляПрестидижитатор
Та ну))) я на роботі так само 50:50, і в нас все більше людей переходить на укр.мову повністю. Свідомо. Ще +3 людини до колективу. Загалом вже майже половина офісу. Будьте впевнені у собі))
Сиренькая• 09 июня 2022
Ответ дляТаш
Ви абсолютно праві! Коли автор перестане перекладати дослівно в умі знайомі рос вирази, напруга спаде на 100%. Бо таки мови різні.
автор Престидижитатор • 10 июня 2022
Ответ дляСиренькая
Я не перекладаю слова. Я підлаштовуюсь під вимову оточуючих. Дуже дискомфортно коли 15 людей каже ’пака’, а ти одна ’до побачення’.
автор Престидижитатор • 10 июня 2022
Ответ дляСиренькая
У нас нажаль не 50/50. Близько 20 людей, 3 українськомовних, + я + колега, який щойно перейшов. З тих що постійно на виду українською говорить лише 1. Інші на другому поверсі, чи виїздах, рідко бачу. + В кабінеті одна з рос корінням, інша з Криму, яка каже, що українська для неї іноземна , використовує лише нормативну документацію. Причому та що з Криму реально якась сумнівна, недавно влаштувалась.
автор Престидижитатор • 10 июня 2022
Ответ дляТаш
Я українською з дитинства говорю. Російська набута в школі. Я не знаю , що за фігня, але з друзями вільно говорю, а на роботі як пороблено.
А з підбором слів, так, буває)
Сиренькая• 10 июня 2022
Ответ дляПрестидижитатор
Кажіть папА)