Пописанная парта• 30 июля 2022

У кого то есть реальный опыт? Пересение границ Болгарии, Греции

Была в Польше 06.03., оформила песель укр., 90 безвиза истекло. 29.06 я улетела в Грецию, здесь не оформляла врем.защиту. планирую ехать в Украину. Как пропускают на границах ? Греция, Болгария? Грубо говоря после того как истекли 90 дней безвиза. Ребенок вклеин в мой паспорт, паспорт биометрический
Мандолина Бу• 30 июля 2022
В Украину впустят ,но назад в ЕС нет, через год получается
автор Пописанная парта • 30 июля 2022
Ответ дляМандолина Бу
В Украину это понятно
Но вот именно пересечение границ Греция-Болгария-Румыния? Или нужно доп.визы делать

Думала вернутся самолетом в Польшу и выехать из Польши
Не знаю как лучше
Ольга_1301• 30 июля 2022
Їзала через Болгарію транзитом.
Паспорт не біометричний. Візи не було.
Пропустили в Туреччину.
Сказали, що назад не пустять. Дуже категорично сказали.
Сказали, щоб я робила візу в Стамбулі (я їхала до Туреччини) або назад літаком з Туреччини.
Запитала чи може є якийсь штраф, щоб по дорозі назад я його просто на місці оплатила. Ні, немає.
Бо логіка дивна, пускають лише вперед, а назад ні))
Поверталася літаком, щоб оминути Болгарію.
Пишу без аноніма.
Ольга_1301• 30 июля 2022
Ответ дляПописанная парта
В Украину это понятно

Не знаю как лучше
Через Румунію, Молдову проблем не було.
На паспортному контролі в аеропорті Молдови запитали як мені вдалося прохати через Болгарію))
Молдова в аеропорту ставить візу в паспорт.
Ольга_1301• 30 июля 2022
А з біометричним закордонним всіх пускають без візи.
автор Пописанная парта • 30 июля 2022
Ответ дляОльга_1301
Ви маєте на увазі пускають всіх і в Болгарії? Бо саме чомусь за неї багато питань.
Ми колись з чоловіком проїхали машиною, все ок
Ольга_1301• 30 июля 2022
Ответ дляПописанная парта
Транзитом точно пускають.
А якщо Ви хочете зупинитися я Болгарії, то я не знаю.
автор Пописанная парта • 30 июля 2022
Ответ дляОльга_1301
Транзитом точно пускають.
Ні, я вже хочу додому
Мандолина Бу• 30 июля 2022
Ответ дляПописанная парта
В Украину это понятно

Не знаю как лучше
По евросоюзу вы можете ездит
без ограничений
автор Пописанная парта • 30 июля 2022
Ответ дляМандолина Бу
По евросоюзу вы можете ездит
без ограничений
Не визнав на 90 дней?
автор Пописанная парта • 30 июля 2022
Ответ дляМандолина Бу
По евросоюзу вы можете ездит
без ограничений
Невзирая на 90 дней?
Мандолина Бу• 30 июля 2022
Ответ дляПописанная парта
Невзирая на 90 дней?
Да. Внутри евросоюза это одна территория, за пределы нельзя
автор Пописанная парта • 30 июля 2022
Ответ дляМандолина Бу
Для, отсталых, меня выпустят греки и богары?
Мандолина Бу• 30 июля 2022
Ответ дляПописанная парта
Правила перебування в ЄС 🇪🇺

❓Перебування повинно бути 90 днів (3 місяці) поспіль?
🖇 Ні, ви можете виїжджати і знову вертатися, набираючи ці 90 днів ’набігами’. Але майте на увазі, що ці 3 місяці повинні вкластися в період 180 днів. Зауважте, що день виїзду та в´їзду теж враховуються у 90 днів.

Перевірити сукупний строк перебування в ЄС можна за допомогою калькулятора на офіційному сайті Єврокомісії.

❓Якщо виїхати з ЄС на один день, а потім знову заїхати, тоді дадуть нових 90 днів перебування?
🖇 Ні, перш ніж вам дадуть нових 90 днів повинно пройти 3 місяці.

❓Якщо я роз´їжджаю по країнам ЄС, то 90 днів сумуються чи рахуються окремо в кожній країні?
🖇 90 днів рахуються разом по всіх країнах ЄС, а також території Ліхтенштейну, Швейцарії, Ісландії та Норвегії (дані держави не відносяться до Євросоюзу, але входять в Шенген). Болгарія, Кіпр, Румунія і Хорватія - строк перебування в цих державах не буде врахований при підрахунку періоду в 90 днів.

❓Якщо 90 днів пройшли, а я досі знаходжусь в ЄС, що мені робити?
🖇 Ви повинні оформити посвідку на проживання, інакше ви - нелегал. Штраф від 500 до 1.000€ та
заборона на в´їзд протягом 5 років.

❓Якщо я захочу повернутися в Україну, а в мене ще немає посвідки на проживання, мене випустять?
🖇 Випустять, але назад не впустять.

❓А можна подовжити ці 90 днів?
🖇 Так, необхідно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання статусу. Термін перебування може бути продовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.

❓Я отримала NIE, але картку ще роблять, 90 днів не пройшли, я можу повернутися в Україну, а потім приїхати?
🖇 NIE - це простий реєстраційний номер іноземця. Тому можете, на основі паспорта, та поки не закінчилися 90 днів, на протязі 180 днів.

❓Навіщо картка TIE?
🖇 На основі TIE та паспорта ви можете виїжджати та заїжджати стільки разів, скільки захочете. Ви зможете
пересуватися на правах резидента ЄС.

❓А що це за 183 дні? Всі ж кажуть про 180?
🖇 Це різні речі. Пробувши в ЄС 183 дні,
у межах календарного року (з січня до грудня), ви автоматично переходите у статус податковиих резидентів. Однак, деякі країни вважають українців податковими резидентами з першого дня, зокрема, Естонія.

#єс_спв, #закордон_спв
Джерело: Помощь Украинцам Валенсія