Гл@ша• 24 октября 2022

Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.

* * * * *

Так було завжди.

Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.

Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.

Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.

Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.

Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?

Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.

Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.

Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.

Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.

Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.

Якщо не забули – досі триває війна з роsією.

Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.

Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:

мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.

Автор: Ivan Baidak
mariya59• 24 октября 2022
Ответ дляwhenallissaidanddone
Я не собираюсь переходить на украинский язык. Хотя его люблю, уважаю и знаю. Если ко мне обращаются на украинском языке, я незаметно сама на него перехожу, но не говорю на нем дольше, чем есть необходимость.
И я также

Zelenkа• 24 октября 2022
Ответ дляuul
Большего бреда я ещё не читала:’не обслуживали в киевском кафе’ или ’не мог вызвать такси в Одессе’.
Удалено администрацией...
silma• 24 октября 2022
Ответ дляRemensa
І чому я такого не вчила? Єдине, що ми вивчали ( але не вчили) - це Інтернаціонал. Все
Наверное ваше детство происходило в другое время и в другом месте. А может вы на хор не ходили.
Svetrise• 24 октября 2022
Ответ дляwellka
Ну давайте я скажу. Одесситка, разговаривая на русском языке. на Львовском вокзале в киоске не продали шоколадку. Продавец хлопал на меня глазами и с наглой улыбкой, 2006 год. 2010, Ковель, продавец в магазине на мою просьбу показать такой-то товар- просто отвернулся. Я даже не поняла сначала, что меня просто игнорируют. Но тут же обратился к нему следующий в очереди на украинском- с абсолютным профессионализмом и вежливостью все рассказали и показали. Мои родственники из луцка приезжая на море боялись обратиться в больницу, думали, их камнями забьют. Да вот что-то одесситы гостеприимнее оказались.
подтверждаю! была у вас в Одессе, умные, хорошие и добрые люди! спасибо, что вы есть❤️🤗
xterminal• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Я поступила в Нархоз в 92м, до этого уже год, как шло преподавание на украинском.
Мне было тяжело , если я лекцию писала на украинском, потом с трудом экзамены сдавала, поэтому переводила по ходу лекции и писала на русском. Экзамены можно было сдавать на каком хочешь языке .
Julia 2020• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
И много вы того деда Панаса смотрели? Мне он не нравился. Катрусин кинозал был раз в неделю.
достаточно, чтобы помнить о нем, и помнить и украиномовных воспитателей в детсаду, и не выдумывать чушь, никто в УССР за мову никого не притеснял
HelensiC• 24 октября 2022
Киів - 1986 рік - на районі з 6 шкіл 1 украінська, 98 рік - викладання у вузі російською мовою. Украінську мову просто витисняли. В Криму, кримчане відверто говорили, що не люблять україінских туристів, бо мало грошей тратять, росіян та білорусів - облизували!
amoa• 24 октября 2022
Ответ дляuul
То ви не стикалися. В Одесі мого україномовного чоловіка в магазині не розуміла продавчиня, це був рік 2004-2005. Може зараз щось змінилося, хочеться так думати.
Karandaeva• 24 октября 2022
Какой -то лох притесненный.Мой папа украиноговорящий по работе всю Россию объездил ,никто нигде его не притеснял.

silma• 24 октября 2022
Ответ дляxterminal
Мне было нормально, потому что я училась в украинской школе. Тяжело было особенно тем, кто математику учил на русском. Кстати, я в 91м ходила на подготовительные курсы, уже читали на украинском
JENYABEST• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Вот не надо только про окружение. Окружение было разным. А песни я пишу, которые мы в детстве учили и пели, при чем тут пластинки.
Почему же не надо, вас окружали русскоязычные ( меня в основном тоже ) но и украинский язык изучали и книжки читали на украинском. А пластинки
в моем детстве были наравне с книжками.
Так какие конкретно песни ? Я ни одной песни про Россию не помню чтобы в школе учили, ну возможно в России и учили, но в Украине песни были или из ссср Широка страна моя родная... или про Украину обычно про природу..
Remensa• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Я школу закінчила в 95 році.
Дев´яту школу м. Києва
_Аськана_• 24 октября 2022
Если восточная Украина говорит на русском то уже не народ? Или сразу надо говорить о предательстве и бОльших грехах? Українську також шаную. Для мене мовне питання це ганьба! Головне які думки, якою б мовою не міркував.
Piracanta• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Саме так, читаючи вас згадала про Крим, вже незалежна Україна й один водій маршрутки на звернення до нього українською мовою спочатку просто мовчав ніби не чув, а потім визвірився ц сказав що розмовляти ’на своем язике будете дома у себя’. Але зараз нам напишуть що то брєд та видумки.
Ні не вигадки. Знаю людей, які з цим стикалися.
silma• 24 октября 2022
Ответ дляJulia 2020
У меня не было украиноязычный воспитателей в детсаду. Я шла в украинскую школу вообще не знаю украинского языка, родители русскоязычные, мама из России.
storia moderna• 24 октября 2022
Ответ дляxterminal
А Альф на украинском, это же шедевр)))
Я его слушала на русском, вот вообще не то.
Серіали і мульти на тб в кінці 90-х - на початку нульових пам´ятаю в переважній більшості українською мовою. Шикарні переклади та озвучка.
xterminal• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Кстати да, я ходила на географию, то читали на украинском)
Zelenkа• 24 октября 2022
Ответ дляwellka
Одесити, ви зараз нас бережете, честь і хвала вашим хлопчикам, які збивають 30% балалайок.
Yulia-3262• 24 октября 2022
Ответ дляSvetrise
какая изощренная травля русскоговорящих граждан Украины.
мало вокруг бед и горя, надо ещё вам и вам подобным добавить..
Удалено администрацией...

rybka21• 24 октября 2022
Мене запитав нещодавно молодший син, як я так гарно знаю українську, що мене приємно слухати. А завдяки тому, що в дитинстві я читала багато українських книжок. Авторко, вам буде цікаво, звідки я їх брала в 70-80 роки? Чи ніхто мене за це в тюрму не посадив?
MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляgrechka827
Ну тут ж вже 9 рік пишуть брєд про те як у Львові не можливо було розмовляти в кафе російською, як від них відвертались і не обслуговували, це теж відвертий брєд
Нет, не бред. Лично была в такой ситуации больше 10 лет назад: на ж/д вокзале был ещё обменник в торце слева. Я хотела поменять евро и перед моим носом кассир, или как правильно, валютчица, буквально закрыла ролет. без объяснений. А мне нужно было поменять деньги и ехать дальше. И в киоске слева от вокзала, темный такой, женщина одна и та же работает всю дорогу, так та тоже делала вид, что не слышит или не понимает русский. Просто отворачивалась попой к окошку.
Mrs.Ochmonek• 24 октября 2022
Ответ дляPiracanta
Автор, це було ще в радянські часи. Після того, як Україна стала незалежною державою, українську мову ніхто не притісняв.
До 2006 в кінотеатрах не було дубляжу українською.
Це тільки один приклад.
silma• 24 октября 2022
Ответ дляJENYABEST
в моем детстве были наравне с книжками.
Нам нужны такие корабли на море
Уголок россии, отчий дом
Это то, что вспомнила.
rybka21• 24 октября 2022
Ответ дляstoria moderna
Альф то було шось неймовірне
Marisha1715• 24 октября 2022
Ответ дляЧаюри
Ви впевнені? Притісняли.
Отказались в обслуживании в кафе из за того что на укр обратились ?
В школе - змушували прям только депрессивную литературу читать ? Прям про концлагерь какой-то .
Когда дети во дворе разговаривали на русском это тоже притисняли ?
Remensa• 24 октября 2022
Ответ дляHelensiC
Я в 97 закінчила ВПУ на Кіото. Тільки українська. Всі викладачі. Навіть російськомовний фізрук.
silma• 24 октября 2022
Ответ дляRemensa
Я школу закінчила в 95 році.
Дев´яту школу м. Києва
А я в 97м уже закончила университет. 115 школа Киев
unser• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
95 рік викладання в універі виключно російською, але то не Київ.
Не врите. Я в Горловке в Донецкой области в 95 году сдавала при поступлении в ин яз диктант по укр мове и историю Украины на укр языке.
JENYABEST• 24 октября 2022
Ответ дляHelensiC
Так не из за мовы, а вот именно что из за денег..я тоже это помню про крымчан, но так всегда все кто продает товары, услуги ищут более выгодных клиентов.
Julia 2020• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
мне родители покупали детские книжки на 2 языках и я с 5 лет самостоятельно их читала, по контексту сама догадалась про букву і