Гл@ша• 24 октября 2022

Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.

* * * * *

Так було завжди.

Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.

Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.

Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.

Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.

Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?

Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.

Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.

Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.

Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.

Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.

Якщо не забули – досі триває війна з роsією.

Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.

Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:

мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.

Автор: Ivan Baidak
silma• 24 октября 2022
Ответ дляJENYABEST
Удалено администрацией...
Ну вообще-то нормально украинский притесняли, но не совсем так, как стартовом посте написано. Например я училась в украинской школе, где все предметы читались на украинском, при этом часов русского языка и литературы у нас было больше, чем украинского. Кстати, таких украинских школ на Киев было всего несколько.
Ходила на хор. Песни только на русском, еще и про ’родину Россию’. Книги, журналы, фильмы, мультики на 90% на русском. Украинский не запрещали, его просто потихоньку выдавливали. А еще в голову вливалось, что украинское - это шароварщина, сельское, простонародное. Я пишу о времени до 90го года.

XXXOLYA• 24 октября 2022
Ответ дляЮлия 0811
Так. Навіть тут писала російською, щось запитувала. Якщо тема була українською мовою, було дуже мало коментарів.
О, і я так само, тут рос писала завжди...І оголошення в продавалці російською друкувала. Зараз викорінюю. Нічого з тим стадом подібного мати не хочу.
Remensa• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Дивно чи не так живучи в Україні, нехай і тогочасній УССР, мати всього одну школу, ну ніскільки не насаджування та утиски)
Тому що столиця сраного ссср була Москва. І мова російська.
OlgaDS• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Дівчата україномовні з народження, в кого було таке? Пам´ятаю як дійсно ламали починаючи з університету, викладаючи виключно російською, а у школі я вивчала українську, в побуті також лише українська, а ще пам´ятаю як вперше купувала сірники й у мене запитали що це таке Мені тоді так дивно було.
На роботі всі говорили російською, а вдома українською
В універі з друзями теж російською, бо всі міські говорили так.
Завжди чула що укр.мова, це мова селюків і тд.
Живу в Києві, народилась в україномовній родині, де всі за межами дому говорили російською, бо так було прийнято.
MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляЮлия 0811
Тема не зашла. Так бывает вообще-то. Или вы комменты собираете? У меня все немногочисленные темы на русском, зайдите посмотрите сколько комментариев. В моей теме про брови 3 комента, а через день такая же тема и коментов на 4 страницы. И при чем тут язык?
Людмила-85fc• 24 октября 2022
Ну таке... Образи за те що, кривляли українську, а сам в тіж самі роки кривляє російську.
автор Гл@ша • 24 октября 2022
Ответ дляXXXOLYA
Автор, я це теж читала вчора чи сьогодні. Правду пише людина. Є таке. Стикнулась, коли в Харків поїхала на міжнародну конференцію з хамством в аптеці, що говорю мовою, а не язиком...(але Харків всеодно обожнюю, там родичі наші, щоправда теж рос змушені говорити ) В Криму взагалі повний треш був з мовою, особливо в мого україномовного чоловіка, бо я то рос говорила, щоб не нариватись. Прикро все це. Але існувало таке. Потрібно вміти визнати такі речі.
Саме так, читаючи вас згадала про Крим, вже незалежна Україна й один водій маршрутки на звернення до нього українською мовою спочатку просто мовчав ніби не чув, а потім визвірився ц сказав що розмовляти ’на своем язике будете дома у себя’. Але зараз нам напишуть що то брєд та видумки.
silma• 24 октября 2022
Ответ дляMandarinaS
Ну, в Одессе свой особый диалект))
А я чешский язык выучила, а закарпатский( диалект? язык?) до сих пор не понимаю
Там венгерский у многих в ходу.
MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляAmalpi
ЗУ суржик
Западная Украина и суржик?

нова_Я• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
я соромилася, що ми дома розмовляли українською, у дворі, у школі завжди переходила на російську ( вважалось, якщо ти говориш укр, ти якийсь ’ з села’ не ’ городской’
Remensa• 24 октября 2022
Ответ дляMandarinaS
Западная Украина и суржик?
А що вас дивує? Їх біцеглі, фномшаги з леваром, когути. Ще й говорять 100 слів в секунду
silma• 24 октября 2022
Ответ дляMandarinaS
У вас терминологии больше, потому и позже, я думаю
Нархоз с 91го года перешел на украинский.
grechka827• 24 октября 2022
Ответ дляuul
Большего бреда я ещё не читала:’не обслуживали в киевском кафе’ или ’не мог вызвать такси в Одессе’.
Ну тут ж вже 9 рік пишуть брєд про те як у Львові не можливо було розмовляти в кафе російською, як від них відвертались і не обслуговували, це теж відвертий брєд
JENYABEST• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Про родину Россию это какие песни ?
Это у Вас такое окружение просто было, я помню даже пластинки Трио Маренич это 80годы.
uul• 24 октября 2022
Ответ дляgrechka827
За Львов не знаю,не была. А вот в Буковеле, все прекрасно обслуживали на русском.
автор Гл@ша • 24 октября 2022
Ответ дляNastyushaK
Мовные патриоты скажите а на кого вы работаете ? Разве не на врага?? Ребятам из армии русскоязычным нужно вместо автомата букварь взять ? А Украину кто будет защищать сейчас?
Ось саме ваші наративи які ви написали продвигають у наші маси кацапня все чудово доведено, навіть технода який вперше цю ідею продвинув знаю, він зараз правда покаявся, ц активно спілкується українською.А з парнями російськомовними як і з дівчатами тут ми чудово спілкуємося й ніхто нікому не видирає волосся.
MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Там венгерский у многих в ходу.
Я в курсе. Диалектов полно. И не только у нас. Зная немецкий, я ни единого слова не понимаю на баварском диалекте. Моравский диалект отличается от чешского языка. А сколько ж той Чехии?))
wellka• 24 октября 2022
Ну давайте я скажу. Одесситка, разговаривая на русском языке. на Львовском вокзале в киоске не продали шоколадку. Продавец хлопал на меня глазами и с наглой улыбкой, 2006 год. 2010, Ковель, продавец в магазине на мою просьбу показать такой-то товар- просто отвернулся. Я даже не поняла сначала, что меня просто игнорируют. Но тут же обратился к нему следующий в очереди на украинском- с абсолютным профессионализмом и вежливостью все рассказали и показали. Мои родственники из луцка приезжая на море боялись обратиться в больницу, думали, их камнями забьют. Да вот что-то одесситы гостеприимнее оказались.
xterminal• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Не знаю, нам преподаватели говорили, что это первый год на украинском(
Самое смешное, что поток переводил и писал на русском, а в это время препод переводил с русского и говорил на украинском )))

MandarinaS• 24 октября 2022
Ответ дляRemensa
Я думала, что суржик у нас)))
silma• 24 октября 2022
Ответ дляJENYABEST
Про родину Россию это какие песни ?
Вот не надо только про окружение. Окружение было разным. А песни я пишу, которые мы в детстве учили и пели, при чем тут пластинки.
JENYABEST• 24 октября 2022
Ответ дляgrechka827
Про кафе действительно бред.. а так да во Львове одна барышня так на меня напала, что я не на том языке говорю... и еще одна из Коломии ...
Julia 2020• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
угу, а катрусин кинозал и дед Панас на русском были? и мультики были на украинском, тот же Капитошка, просто сейчас модно кричать про утеснения, помню и в книжных и в библиотеках полно было книг для детей на украинском, у меня до сих пор дома есть сказки народов мира на украинском где то 1985 года издания
Авокада• 24 октября 2022
фу, какое враньё!
училась в укршколе №129 Киев.
вывески все на магазинах на укрмове:Взуття,Одяг,Тканини,Перлина (Ювелирный на Крещатике),все названия улиц на табличках на украинском.
книг полно на укр и русском.
при союзе русский был как сейчас английский и только в эти последние годы подняли мовный срач.
а он плачет,как побитая проститутка.

я сама 24.02.сказала что теперь на русском не разговариваю,но сила привычки пока побеждает.
silma• 24 октября 2022
Ответ дляxterminal
Я поступила в Нархоз в 92м, до этого уже год, как шло преподавание на украинском.
Zelenkа• 24 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Не звертайте уваги на тролів і латентних малоросів.
xterminal• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
Не хочу спорить )
Нам , что сказали, в то мы и поверили . Может было не обязательно, а в 92 обязали .
mariya59• 24 октября 2022
О, давно не было языкового с***а, на ночь глядя...
silma• 24 октября 2022
Ответ дляJulia 2020
И много вы того деда Панаса смотрели? Мне он не нравился. Катрусин кинозал был раз в неделю.
Remensa• 24 октября 2022
Ответ дляsilma
І чому я такого не вчила? Єдине, що ми вивчали ( але не вчили) - це Інтернаціонал. Все