Гл@ша• 24 октября 2022

Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.

* * * * *

Так було завжди.

Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.

Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.

Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.

Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.

Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?

Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.

Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.

Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.

Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.

Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.

Якщо не забули – досі триває війна з роsією.

Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.

Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:

мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.

Автор: Ivan Baidak
mama63• 25 октября 2022
Ответ дляSvetrise
Удалено администрацией...
Ще ’мальчика в трусиках’ згадайте і буде повний комплект

Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляFilomena
Уявіть себе в стресі, коли важливо не помилитися?
Закордоном такі питання через волонтерів вирішують. У нас розраховано на відсутність мовного бар‘єру.
Все вирішить «політика партії». Маю надію, що з закінченням війни, не закінчиться розвиток української культури та поширення її в маси.
Там просто немає бажання .От і все.
Takamaka• 25 октября 2022
Ответ дляSvetrise
Удалено администрацией...
Полная калька с рашапропаганды. Только западную заменить на целую Украину, а ваше «едынакраина» на «адиннарод».
Svetrise• 25 октября 2022
Ответ дляmama63
не знаю о чем вы. и такие «интеллектуальные» беседы меня не впечатляют. не интересно. чего не хватает для нормальной дискуссии в цивилизованном обществе. сколько всего гадостного написано в мой адрес. зачем?
это показывает вас- тех, кто пишет мне какой то бред, обвинения, как людей не обременённых знаниями, здравым смыслом, ясным умом.
и это не мешает другим думающим людям поддержать меня и мое мнение. спасибо🤗❤️❤️
Svetrise• 25 октября 2022
Ответ дляTakamaka
Удалено администрацией...
Takamaka• 25 октября 2022
Ответ дляmama63
Та тут деяких почитати уважно, то справа не у мові, там раша та совок ніяк не вивітриться.
З одного боку добре усвідомлюють, що коїться, під обстрілами сидіти теж страшно, а з іншого - суцільна ретрансляція рашапропаганди на місцевий лад.
В якійсь темі рашаботиха писала щось накшталт, що за кілька років українці будуть все одно брататися з рашистами. Щось думаю, даремно я їй суперечила. Бо щодо частини українців вона права.
Takamaka• 25 октября 2022
Svetrise, а это у вас называется диалог - ответить и заблокировать сразу же? 🤣
Если решили игнорировать, то и самой писать не стоит.
Нежные. На правду обиделись?

Еще и клевету распростряняете, где я оскорбляла и проявляла вражду?
klux• 26 октября 2022
Ответ дляFilomena
Ви вважаєте напором? А мені здається, що ні. Навпаки досить м‘яко. Безвідповідально в плані контенту тв, сайтів і тд.
Я не проти російськомовних, бо розумію, що декому дійсно складно перейти одразу. Але якщо так триватиме і далі, то і 50 років незалежності ми будемо святкувати на тому ж місці.
Хотілось би щоб хоч наші діти вже говорили мовою своєї країни.
Главное, чтоб 50 лет Независимости мы отмечали в мире и процветающей стране, а язык общения - дело десятое.
На украинский перейдут, когда он сам по себе будет представлять ценность для человека
mama63• 26 октября 2022
Ответ дляTakamaka
Зверху над вашим коментарем прочитала відповіді, скажімо так, нашої опонентки. Абсолютне не сприйняття не те що іншої точки зору, а реальних фактів, критичного мислення нуль, образливий, зверхній тон - чистий совок і раша головного мозку. Безнадійний випадок.

Takamaka• 26 октября 2022
Ответ дляДарьяР.
Я сподіваюсь вас забанять на форумі, але все ж таки відповім. Це саме ви історію не знаєте. Я зараз вимушена була приїхати в Німеччину і вчити німецьку мову. Тоді з якої статі ми живемо в країні, яка називається Україною, але для нас ’какаяразніца’ якою мовою розмовляти? Не порівнюйте європейські країни типу Швейцарії, або ту ж саму Канаду з Україною. Там дво- або кількамовність формувалсь сторіччями, а не є штучно насадженою шляхом вирізання селян та заслання їх в табори і заселення на їх місця рускіх. Мої пращури є саме такими, приїхавшими на Донеччину росіянами. Тому не кажіть, що хтось мене російськомовну в Україні притісняв. Де ще українці можуть реалізувати своє право на спілкування та обслуговування українською, як не в Україні? Я не розумію таких обмежених парашею ТВ людей, як ви. Видно ж, що ви ненавидите нашу країну.
Takamaka• 26 октября 2022
Ответ дляmama63
Згодна. Як вона не намагається прикривати всі свої висловлювання «утисканням» російської мови, рашапропаганда випирає з усіх боків. Он навіть Україну 4-м рейхом назвала. І жодної згадки за те, що тут сторіччями коїла раша, та що продовжує коїти зараз.
Mrs.Ochmonek• 26 октября 2022
Ответ дляrybka21
В 2012 році в Києві не було жодного україномовного журналу? Це правда?
Були в 90-ті точно, шомісяця чекала на журнал ’Всесвіт’
Там був прочитаний Парфюмер (в тому перекладі називався ’Запахи’), ’Кохання під час холери’, ’Механічний апельсин’ і багато чого іншого.
Чи видавався в 2012 ще не знаю.
Але ж не в тому річ. Не так в журналах, як в загальному ставленні до української і україномовних. З дитячих садків і шкіл кожна україномовна дитина переходила на російську для спілкування в соціумі, щоб ’вписатись’.
Mrs.Ochmonek• 26 октября 2022
Ответ дляKrisell
А така,що цей спір ніколи не вирішиться, бо у кожного своя правда. Така наша країна багатонаціональна. Конституція дає право розмовляти на своїй рідній мові - мові батьків. Але зараз на кожному форумі тикають тим, хто пише російською. Але форум,то не держ установа. Так, державна українська, але не можно насильно примусити вчити нічого.
Якщо ви помітили, то в цій темі багато російськомовних пише те саме, що і україномовні - про утиски і зверхнє ставлення до української. І ніхто їм не тикає)
Mrs.Ochmonek• 26 октября 2022
Ответ дляklux
Просто в какой-то момент времени украинский язык потерял свою ценность
Меня тут заплевали, когда я писала про моду на язык, но это есть - мода, престиж и тд
А нашему старшему поколению проще было перейти на другой язык, чем отстаивать свой родной
Теперь мы поменялись ролями, только многие русскоязычные хотят сохранить свой родной язык.
Но зато украинский сейчас - в тренде, разговаривать на нем потихоньку становится правилом хорошего тона.
И скажу вам, что это куда больше способствует украинизации и прививает любовь к мове, чем тупое навязывание в сферах обслуживания
Ее може бути моди на рідне, на своє коріння, воно просто твоє незалежно від моди.
Mrs.Ochmonek• 26 октября 2022
Ответ дляklux
Я спрашиваю, для чего ему переходить на пару минут на украинский в держустанове?
За межами держави ни украинский, ни русский (кроме Молдовы-Болгарии) не понимают. У нас понимают прекрасно.
Так для чего это?
Для того, щоб не порушувати закон?
Mrs.Ochmonek• 26 октября 2022
Ответ дляinco
Я была в лагере на западной, так реально обзывали местные дети за то, что приехали с киева и на русском говорили. И это дети, и это 80 годы.
Напевно, у тих дітей дисонанс виникав: Київ -столиця України, а приїхали з Києва російськомовні.
У мене навпаки при поїздках на захід України був подив, що діти на майданчиках українською говорять, а не тільки в сім’ї. ’А що так можна було’? Так от, у Києві не можна було. Чомусь навіть з такими самими україномовними вдома.
Takamaka• 26 октября 2022
Ответ дляKrisell
Тут справа насправді не в тому, хто якою мовою спілкується.
Ви б почитали, що буквально пару років тут писали про українську мову та україномовних.
Просто на даний момент не ризикують так відкрито, та ще й без анонімів.
Takamaka• 26 октября 2022
Ответ дляvikka-vs
Не перевирайте. Я всегда читала такие темы
Одни там чмырили русский язык, вторые в ответ украинский. Не было такого, что украиноноворящие вели себя как зайчики, а их отправляли в полонини.
Принципиально решила поискать доказательства, где на ровном месте чмырили именно украинский язык и украиноговорящих. Могу предоставить. Темы 2-3 летней давности. Хотите?
Mira29-c3c3• 26 октября 2022
Ответ дляklux
Цікаво яку таку цінність для вас несе рос.мова? Ви б хоч трохи думали ,перед тим як писати .

Ksu160576• 26 октября 2022
Ответ дляklux
Вызывайте через приложение, мы в Одессе так делаем ))
вже і я так дєлаю, а то або сонна або назву вулиць не знає
Ksu160576• 26 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Що з вами сталося на ЗУ ,що ви так репетуєте?Розкажіть вже ту страшну історію
навіть страшно уявити? бачила таких із Харкова: їх бомлять, а вони за рашу топлять в І-Ф, догавкались що їх тітки трохи не набили
Ksu160576• 26 октября 2022
Ответ дляSvetrise
у вас никогда не будет такой поддержки. за агрессией и тупой ненавистью никто уже не пойдёт. сколько можно обманывать народ.
заграничное что то.
ну высказались, оскорбили, нахамили. стало легче? это сделало вас там счастливей.
а я живу в своей стране, со своей семьей, мечтаю об окончании войны и счастливом будущем своих детей здесь. и все кто меня поддержал мечтают и желают этого.
а коли приїхали ? чи ваши батьки? а може краще на історичну родіну?
Ksu160576• 26 октября 2022
Ответ дляrybka21
Харків з часів заснування був двомовний. І нікому це не заважало роками.
не правда не видумуйте історію Харкова, найкраща українська родом іх Харкова
Filomena• 26 октября 2022
Ответ дляklux
Тобто українська мова для вас цінності не представляє? Звідки ваші предки? Ви українка чи маєте іншу національність?
Яким чином українська мова може стати цінною для вас?
klux• 26 октября 2022
Ответ дляFilomena
В первую очередь для меня представляет ценность мир и благополучие моей страны. А на каком языке при этом я буду общаться с согражданами - не столь важно, я знаю 4 языка
Конкретный язык важен, когда без него тебя не поймут в магазине и на улице, когда ты не сможешь устроиться на работу и тд. Именно поэтому за рубежом наши соотечественницы так активно изучают другие языки ))
В нашем фрилансе, например, сейчас востребованы украинский и английский языки, русский существенно сдал свои позиции
Лично для меня знание мовы ценно, тк это язык моего государства, владеть им обязательно и это не обсуждается
rybka21• 26 октября 2022
Ответ дляKsu160576
Що неправда, що частину населення Харкова складали ’служилые люди’? Вони й говорили російською. А ще більше їх було в Охтирці та Чугуєві. І це зовсім не завадило іншій частині городян розмовляти українською.