* * * * *
Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.
Так було завжди.
Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.
Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.
Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.
Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.
Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?
Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.
Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.
І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.
Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?
Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.
Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.
Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.
Якщо не забули – досі триває війна з роsією.
Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.
Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:
мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.
Автор: Ivan Baidak
Так було завжди.
мені незручно російською
і для мене є різниця,
Автор: Ivan Baidak
Ответ дляTakamaka
Ну раз человек за границей, ему надо молчать в тряпочку? Еще можно предложить там подружиться с русскими, ну а что.
Знакомая с ребенком была в лагере для беженцев в Швейцарии. Им назначили психолога (это обязательно) - русскую, которая давно там проживает. Ну большинство же наших русскоязычные, да и вообще русский знают, так почему бы и не прислать русскую.
Но оказалось, что дама очень любит пуйло и поддерживает его политику. И началось промывание мозгов. Вначале аккуратно прощупала почву, потом перестала стесняться вообще. Был скандал. Проблему решали долго, по процедуре, дошло до расследования (удаленные ею впоследствии скрины из соцсетей как дополнительное доказательство наши сохранили).
Вот вам очень яркий пример «какая разница».
Почему молчать, где вы это читаете?
Тем более ребенок остро все воспринимает
Речь шла о том, что все это здорово и правильно, но мало помогает стране сейчас
Ответ дляTakamaka
Після прочитання цієї теми в мене якийсь осад на душі. Склалося враження, що навіть після 24.02 для більшості майже нічого не змінилось.
Вірю що змінилося. Просто агресори кричат найголосніше.
Для прикладу ВСІ з ким я спілкуюся виїхавших з мого російськомовного міста перейшли на українську. Також , реально помітила що багато хто просто не знав історію і зараз з подивом відкривають її для себе. Все буде добре, тільки вистояти, віра в ЗСУ, а після перемоги матимемо і проблеми і час їх вирішити
Ответ дляnatallochka
Так притісняли,моїх дідуся і бабусю, вивезли примусово в Сибір
Я рада що нарешті через покоління розмовляю українською. Мені всерівно якою хто там розмовляє.
Не розумію в цій темі тих хто ’тіпа пробует кичиться опять что я только на русском’
Ну то ваша справа. Не маєте здібності вивчити, розум не вложимо.
Вистоїмо з вірою в Бога та ЗСУ відродимо Україну.
І на Хрещатику купуючи перепічку з словами ’Дайте мне пожалуйста’ одного разу ви почуєте відповідь’ Вибачте я вас не розумію’
І
Дуже хотілося б це побачити, це я щодо « не розумію». Але у нас притіснити укр. на раз два, а сказати щось щодо рос. Боже збав, то ж святе, то рідна мова українців.
1234svetsvet• 25 октября 2022
Ответ дляРеверанс
Там русні немає.
Скрізь де росія кров і війни.
Там просто мировые банки сидят....
МаргаритаЛьвовна• 25 октября 2022
Ответ дляanabelia
Питання на фіга мені Лермонтов, у кожній нації є свої генії. Хтось читає Джека Лондона і Шекспіра. Але ми про своїх мало знали і мало читали.
кому-то нафига, кому-то нет. не нравится - не читай, то ж такое. это в разных предметах ведь изучалось - украинской и зарубежной литературы.
опять же как всегда возникает вопрос - что нельзя считать своим? Гоголь, Булгаков - их куда? литераторов местного масштаба (курс ’литература ридного краю’ - куда? на левобережной в творчестве исторически использовали два языка. всё, их запретить? я не знаю. слава богу, в миносвиты не работаю))
Пам´ятаю як в 2012 влаштувалась працювати в Укравто на посаду офіс менеджера. Прифмала дзвінки від менеджерів автосалонів з усієї країни. І одного разу взяла слухавку і на українській відповіла - Доброго дня, Компанія Укравто, я вас слухаю. І тут секундне мовчання і голос одеського менеджера - А это что за прикол? Теперь на украинском будете отвечать? І таких смішок дибільний. Я якось тоді не знайшлась шо йому відповісти, перейшла на російську і перевела розмову в ділове русло. Але так гидко стало якось.
Ответ дляsilma
В яких роках ви навчались в університеті? В Києві з 91 року перейшли на викладання українською. В нас навіть темношкірі студенти та афганці ходили на курси української.
У Кропивницькому викладачі в 2014му році виїжджали, бо не змогли перейти на українську мову
natallochka• 25 октября 2022
Ответ дляanabelia
Ми повинні бути єдині. І починати з слів я вас не розумію потрібно вже зараз.
Ответ дляTakamaka
На жаль, це правда. Я думаю, реально зміняться тільки ті, хто суттєво постраждав, у кого загинули рідні від рук росії. Дівчата, які виїхали з Миколаєва і розказували як їм страшно, кажуть, що не вміють розмовляти українською. «Понимаєшь? Не хочу каверкать» Розумію, що складно. Але розумію, що це відмовки. Бо Польську вони каверкають і дуже активно.
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ для1234svetsvet
Не мешайте мух и котлет.
Автор ересь пишет по большей части. Хочет кусок славы себе таким способом. Где его притесняли? Родился в Тернополе в 1990, учился во львовском на ин язе, стажировался за границей не один раз.
Как можно не понять машину на дерибасівську? Это и узбек со знанием русского на уровне школы поймет.
Не можливо не зрозуміти ’машину на дерибасівську’, але можливо зробити вигляд, що ’не розумієш’
Ответ дляanabelia
Вся інформація дуже приховувалась
’Щасливий’СРСР де за жуйку на стадіоні затоптали десятки людей.21 особа загинула, з них 13 жертвам не виповнилося 16 років, 25 осіб зазнали травм. У радянських ЗМІ про трагедію в Сокольниках не було ні слова, проте на рівні чуток подію обговорювали в Москві дуже широко.
Де літак впав на дитсадочок, батьків кгб туди не пустило,до ранку все прибрали.Хто відкривав рота, тягли до міліції.
І це тільки,те що першим спало на думку.Падіння літака на дитячий сад трагедія, про яку мовчали 30 років.Про цю авіакатастрофі, яка сталася в травні 1972 року, мовчали три десятка років. Тоді серед білого дня на відомчий дитячий садок в курортному Світлогорську звалився військовий літак. Трагедія, яку відразу ж засекретили, відразу забрала життя 35 людей. А місце, на якому стояв нещасливий дитячий сад, за одну ніч зрівняли з землею і розбили там клумбу.
Ответ дляTakamaka
Но если человек интересуется и желает разобраться, то почему не использовать шанс объяснить?
Раша не зря тратила немыслимые средства на пропаганду за рубежом.
Ну представьте ситуацию, что вы скажете австрийцу, что он немец, только на основании общего языка. Промолчит и правильно сделает? Нет.
Использовать нужно все шансы, просто эффект от разных действий сейчас очень отличается
А поводу притеснений языка - я никогда не сталкивалась с притеснением украинского. Хотя да, выборка у меня маленькая - студенты в универе, туристы в городе, ну и друзья из других частей Украины.
Зато не сосчитать, сколько помоев на меня вылили с февраля за мой язык. Хотя и никуда не уехала, не спряталась, пытаюсь помочь делом. Самое забавное, что практически вся грязь идет от украинцев за рубежом ))) а украиномовные переселенцы тут еще ни разу не спросили меня, почему я говорю на русском. Они просто помогают
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляrybka21
Так володіємо. Хіба ні?
Якою мовою я з вами спілкуюсь?
Ви так, і володієте, і не маєте упереджень.
Але ж не всі, як ви, на жаль.
Ответ дляklux
Почему молчать, где вы это читаете?
Одно другому не мешает.
Понимание реальной ситуации, а не из рашапропагандистских источников и местной прижившихся там рашистов, на самом деле играет очень большую роль, в частности, что касается международной поддержки.
Вы считаете случайностью, что местные рашисты пытаются организовывать там антиукраинские митинги под лозунгами «Европа замерзнет из-за Украины», «Почему мы должны платить за помощь Украине и содержать беженцев» и т.д.? Они активно мутят воду, распространяют пропаганду, втягивают и подстрекают местных.
Ответ дляYammystar
какое ж горе случилось. одессит посмеялся и столько лет вы ходили в шоковом состоянии. наверно, даже опустошённой. это ведь надо такое было сказать.. в его словах ведь одни оскорбления, он просто уничтожил вас как личность.. плачу вместе с вами.
Ответ дляTakamaka
Одно другому не мешает.
Обсуждение уже пошло по кругу (
natallochka• 25 октября 2022
Ответ дляYammystar
Таких історій мільйон.
Нас притісняли завжди тих хто розмовляв українською в своїй же країні! не потрібно соромитись зараз про це говорити.
Ответ дляЛика32
Странная привычка учитывая ущемление украинского и прочее. Ведь Вас прекрасно понимают русскоговорящие. Вообще в Украине все друг друга прекрасно понимают. Ну кроме тех районов Закарпатья где говорят вообще не на украинском. Кстати, это никого не волнует. Что там происходит с украинской культурой, языком и паспортами - никого не волнует.
крім кацапні
вони не можуть жити, не влізши в чуже життя...
1234svetsvet• 25 октября 2022
Ответ дляYammystar
Ну и перешли бы тогда на украинский. Мало ли кто как реагировал. Вам то по большому все равно должно быть. Кто хотел тот говорил на украинском и 10 лет назад.
Я в 2007 одевала бабушкину вышиванку в Днепре и ходила с счастливым видом. И как-то не думала что там кто скажет.
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляJhenya_Sh
Прододжайте думать, что обманываю ))) вы просто хотите верить, что ВСЕ обычные люди жили плохо. Продолжайте, жалко время тратить , если вы правду видеть не хотите
Ті, хто в торгівлі був в часи тотальних дефіцитів жили непогано)
І кпсс
і кгб
І кпсс
і кгб
Ответ дляanabelia
Бо в Польщі в них вибору немає, а в Україні є, що би не намагались довести ті, хто кричить про утиски та заборони.
Tatka Kiev• 25 октября 2022
Я з Києва завжди розмовляла російською, але зараз я не розумію як можна свідомо хоча би не намагатися говорити українською, так ще є російська вдома, бо дітей тяжко одразу навчити, але вони будуть україномовні.
Мені стало все російське бридке, ця мова гвалтівників.
Ответ дляSvetrise
Я не ходила в ’шокавом састаяніі’. Я просто зараз це згадала. А шо обовязково бути бидлом і ржати на співробітником? Класні цінності ви захищаєте.
Ответ дляklux
Що саме ви інтерпретуєте як грязь? Наведіть приклади.
Ви ділете людей на сорти і наділяєте в залежності від сорту правами. Якби мільйони українців не виїхали де б в Україні вони зараз жили? Що їли б де працювали
І ще, якби я мала можливість залишитися вдома - я б залишилася. Але мені не залишили шансу. 2 спроби виїхати на підконтрольну безуспішні, третя вдала бо через раісю.
Це треба детально розписувати ? Маса людей мають різні обставинами і із задоволенням розказували б на форумі що мають право говорити бо вдома лишилися. Тому ви й така що вас дому не лишили, нажаль, без болю до українців не доходить((
1234svetsvet• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ой да, оператор такси прям так и сделает.
Примеры автора рассчитаны для иностранцев....которые здесь не разу не были и поверят во все....
natallochka• 25 октября 2022
Ответ дляTatka Kiev
Я Вас підтримую.
Вдома ще трохи на російській, син принципово перейшов на українську
Ответ дляLidiyaZi
Історію не знали і чесно особливо ніхто не цікавився. Я про себе. Щось там читали в школі і добре. Донбас годує, ну напевто так, шахтарі бастують,ну вони ж годувальники, їм треба.
Ответ дляYamarisha
В караїнах прибалтики зараз стільки українців, що про «позбуваються російської мови» навіть звучить смішно. Наші дівчата там вже скрізь: на касах, в кафе, манікюри і тд. І розмовляють вони виключно російською, бо англійської не знають, а українську ніхто не розуміє.
така тупа брехня,Вам зовсім не соромно?