* * * * *
Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.
Так було завжди.
Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.
Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.
Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.
Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.
Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?
Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.
Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.
І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.
Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?
Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.
Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.
Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.
Якщо не забули – досі триває війна з роsією.
Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.
Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:
мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.
Автор: Ivan Baidak
Так було завжди.
мені незручно російською
і для мене є різниця,
Автор: Ivan Baidak
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляPmB
Вы часто ваши фантазии выдаете за реальность?
А ви часто приписуєте людям фантазії, коли їх немає насправді?
Ответ дляOdna Takaya
Серйозно? Ви самі читали те, що опублікували. Чи так через слово?????
В скопійованому Вами опусу, тричі згадується Київ. Вам відповіла корінна киянка. Відповідь Ваша виглядає, як ’ нема що сказати’.
Так серйозніше не буває, поменше емоцій та знаків питань, бо щось мені підказує,що ви, як і багато інших тут намагаєтесь свої домисли приписати мені. Не вийде. За своєю пеленою прийміть нарешті той факт що тут не одна єдина киянка відписалася і ... Вони в той чи інший спосіб спростували допис іншої киянки.
Ответ дляДарьяР.
В чому травля? Я з Донецької області, де прожила все своє життя до 24 лютого. Українською у нас спілкувались виключно жителі з сел, і лише тому, що їм вдалося зберегти мову в колі своєї родини і не зрусіщитися. І я чудово пам´ятаю, як у нас в школі цькували дітей, що спілкуються українською. А коли ввели це зобов´язання в магазинах обслуговувати українською - боже, скільки лайна лилося на тих бідних продавщиць в АТБ
. Тому коли чую про травлю російськомовних хочеться просто кричати. Досить вже захищати мову окупанта.
Удалено администрацией...
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляРеверанс
почитайте,як буде час
Арештована коляда, або Погром 12 січня 1972-го
вам буде не так смішно
Не будуть вони читати .То марна справа ,пані.
Ответ дляГл@ша
Ось і авторка.
Я на вас чекала.
Як ви гадаєте, в 2012 році в Києві насправді всі журнали були російськими?
Я на вас чекала.
Ответ дляSvetrise
Удалено администрацией...
Я сподіваюсь вас забанять на форумі, але все ж таки відповім. Це саме ви історію не знаєте. Я зараз вимушена була приїхати в Німеччину і вчити німецьку мову. Тоді з якої статі ми живемо в країні, яка називається Україною, але для нас ’какаяразніца’ якою мовою розмовляти? Не порівнюйте європейські країни типу Швейцарії, або ту ж саму Канаду з Україною. Там дво- або кількамовність формувалсь сторіччями, а не є штучно насадженою шляхом вирізання селян та заслання їх в табори і заселення на їх місця рускіх. Мої пращури є саме такими, приїхавшими на Донеччину росіянами. Тому не кажіть, що хтось мене російськомовну в Україні притісняв. Де ще українці можуть реалізувати своє право на спілкування та обслуговування українською, як не в Україні? Я не розумію таких обмежених парашею ТВ людей, як ви. Видно ж, що ви ненавидите нашу країну.
Ответ дляJhenya_Sh
Ну так на западной Украине есть территории, которые поочередно были в составе трех государств. Вы серьезно думаете, что люди брали под козырек и становились свидомыми патриотами каждого из трех государств, учили и полтзовались тремя языками , гимны распевали со слезами любви к новой Родине?
з чого ви взяли, що я щось таке думаю. Якщо в попередньому повідомленні говорю якраз про те, що ніхто зразу свідомим українцем не став за один день?
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляJhenya_Sh
Да и вообще захватнические войны были в порядке вещей, и обязательно население обращалось в нужную веру, и насаждался язык государства, которое захватило эти территории. Но почему-то именно украинцы самый пострадавший народ почему-то.
Там «визволителі»прийшли!Зустріли з «хлібом і сіллю»?
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
То навіщо заходити в тему яка про тих, кому питання мови болить?
То на порадниці така забава традиційна.
Natalishka-8242• 25 октября 2022
Мене притісняли за українську в Харькові, чоловіка за російську навіть в Мукачево не притісняли. А так хз, було б добре якби ми відліпились від Росії і її мови. В мене суржик)
Ответ дляmavka.cy
Извините, не вам писала. Но в целом так и есть, после смены власти люди не будут переключаться на новый язык и прочее.. надо работать с молодежью.
Ответ дляKsu160576
я бачу зараз як ’патріотичні’ херсонці в рашу евакуюються, при чому радісно так ’с надєждой’
Вы вообще в своем уме? Такое писать? Вы живете в оккупации? Видите их каждый день, терпите когда у вас проверяют телефон на наличие хоть чего-то украинского, ? Когда ты понимаешь, что тебе насилуют мозг, но физически сделать ничего не можешь. Вы знаете что у нас город пустой, потому что люди боятся за свою жизнь и выезжают? Многие пенсионеры живут впроголодь, но не идут оформлять их пенсии. А сколько пропавших, закатованих в подвалах? Да нет, зачем вам это знать, головне ж розмовляти українською, ось тоді ти справжній патріот. Вот такие разговоры и высказывания, что мы уже все сепары... Ну и прочая ересь...). Слышать все это - просто невыносимо, руни опускаются.
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляanducci
Ну это вообще капец. Война идет, и вы такое пишете.
А їй що вперше ?То знаменита поціновувачка всього расейського .
Ответ дляДарьяР.
Удалено администрацией...
Ответ дляДарьяР.
так і є
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляДарьяР.
Оця свєтрісЄ чи як її мене заблокувала))). Бідолажна, так її прітіснілі бандерівці з Донеччини. Але всім тим, хто її лайкав присвячується. Організуйте рух проти прітіснєнія рускагаварящіх, але десь подалі від України, будь ласка. Ближче туди до своїх, до сибіру.
Ви крута бандерівка .Вам 👍👍👍👍👍
natallochka• 25 октября 2022
Ответ дляSvetrise
Удалено администрацией...
Від вас ненавистю тхне, не здивуюсь якщо ви не навидите всіх хто розмовляє українською.
Ще може і портретик волдеморта великого носите в кишенці?
Ответ дляГл@ша
Навіть корінний киянин не може дати 100 процентну відповідь на ваше запитання, а людина яка не проживає в Києві й поготів. Тому не знаю
А в дев’яності роки насправді на телебаченні не було мультфільмів з українською озвучкою? Може і телеканалів українських взагалі не було?
З журналами вже все ясно, українських в 2012 році в Києві не було.
Ответ дляnatallochka
не я ненавистью разговаривать. а вы со мной. не я пишу многочисленные жалобы и требую расправы, а вы и подобные вам. и особенно, работающие за соблюдение единого мнения и/или живущие заграницей и раздающие глупые, ненужные советы.
нигде не писала и не говорила, что я ненавижу говорящих укр яз. и даже думала, что такое же уважительное отношение к нам ко всем русскоговорящим гражданам Украины. для меня было шоком уродское отношение, особенно, в период войны, зу к таким гражданам. но вы не способны ни понять не почувствует. ваше мнение- это обвинять, оскорблять, хамить, банить и т.п.
это так заезжено и уже не трогает. все равно.