Гл@ша• 24 октября 2022

Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.

* * * * *

Так було завжди.

Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.

Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.

Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.

Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.

Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?

Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.

Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.

І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.

Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?

Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.

Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.

Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.

Якщо не забули – досі триває війна з роsією.

Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.

Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:

мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.

Автор: Ivan Baidak
автор Гл@ша • 25 октября 2022
Ответ дляrybka21
Авторко, то ви мені про мультики відповісте? Чи образитесь і видалите з теми
тут про мультики сказано було дуже багато, я з дівчатами згідна, й не маю бажання товкти воду в ступі. Мені запав автор з своїм дописом, я вирішила ним поділитися, й висловила в коментарях свою думку про утиски які були саме зі мною. І мені байдуже що комусь щось там не до вподоби, адже шушукалися групами,щоб мене забанити , значить тема то зачепила. Щодо образ , вкотре пишу не треба щось там додумувати. Я вас видалю обов´язково коли ви почнете хамити і ображати.

inco• 25 октября 2022
Ответ дляnatallochka
З часів коли почалась русифікація, в приїхали отакі як ця дама без роду і племені, заселили наші міста
Полностью население Киева, Луганска вывезли и заменили русскими. Бред.
Ваша величність• 25 октября 2022
Ответ дляContento
Очередной провокатор с мовным срачем
Ви дивна. Або просто троль.
Я повністю погоджуюся з автором теми.
natallochka• 25 октября 2022
Ответ дляinco
Брэд який, той що Піт?
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляГл@ша
А ви «міцний горішок».
rybka21• 25 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Так автор брехун.
Я вважаю неетичним обговорення його допису як джерела інформації.

Р. S. А як вам відео, сподобалося?
Мені дуже
Чекаю продовження
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляrybka21
Так автор брехун.

Р. S. А як вам відео, сподобалося?
Мені дуже
Чекаю продовження
Ви вважаєте …А хтось вважає інакше.
І ви чому людину обзиваєте брехуном ?
Все у тому дописі правда .До єдиного слова !!!
klux• 25 октября 2022
Ответ дляnatallochka
Ви ще раз підтвердили теорію що кацапи тільки про своє печуться. На всіх інших їм пофік.
Всі інші нижча раса. То лі дєло учіть другой язык, нэээт
мне пофиг про что там пекутся кацапы
Я о нас, о сегодняшних украинцах
автор Гл@ша • 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
А ви «міцний горішок».
Удалено администрацией...

Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Удалено администрацией...
Все буде Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍👍👍
автор Гл@ша • 25 октября 2022
Ответ дляrybka21
Так автор брехун.

Р. S. А як вам відео, сподобалося?
Мені дуже
Чекаю продовження
Як показує тема у кожного своя правда. Як і поняття етичності в цьому контексті. Відео не дивилася ще ,на роботі вимкнули світло, а мобільний також чомусь не тягне.
автор Гл@ша • 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Все буде Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍👍👍
Тут без питань
Verano-2020• 25 октября 2022
Ответ дляLE-NA-YA
ага -ущемлять -не ущемляли ,но смотрела как на селюков !
да и сейчас -многие просто так и считают украинский язык второсортным ! мозги промылись и у наших !
Почему все считают оскорблением, когда украинский считается языком села? Разве это позорно, родиться и жить в селе? Это ведь просто констатация факта, что в городах большинство людей русскоязычные, а в сёлах да, разговаривают на украинском. Это не правда? Что за обиды вообще?
Krisell• 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Ви вважаєте …А хтось вважає інакше.
І ви чому людину обзиваєте брехуном ?
Правда у каждого своя,а истина одна))
klux• 25 октября 2022
Ответ дляinco
Хех, по логике некоторых писателей полУкраины вывезли и заменили русскими
Особенно смешно читать это мне - в нашем регионе национальностей мешано-перемешано, какие хочешь. Не украинцы и не русские. А говорят на русском.
Моей бабушке румынский насаждали. В школе запрещали говорить на родном болгарском. В итоге она выросла, зная 3 языка - румынский, болгарский и русский. Вот такая интересная украинка ))
Реверанс• 25 октября 2022
Ответ дляVerano-2020
Дійсно і ліміта теж не образливо.Ні разу.
Люди другого сорту
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляKrisell
Правда у каждого своя,а истина одна))
І яка ж та Істина одна ?
rybka21• 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Ви вважаєте …А хтось вважає інакше.
І ви чому людину обзиваєте брехуном ?
В 2012 році в Києві не було жодного україномовного журналу? Це правда?
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляrybka21
Жінко,вгомоніться .Що було у 2012 р в Києві -офіційних даних не маю .
Писала вже ,у 2018 була на курсах ,викладач читав лекці рос.мовою.
2018 рік.Ви вважаєте це нормальним?

Krisell• 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
І яка ж та Істина одна ?
А така,що цей спір ніколи не вирішиться, бо у кожного своя правда. Така наша країна багатонаціональна. Конституція дає право розмовляти на своїй рідній мові - мові батьків. Але зараз на кожному форумі тикають тим, хто пише російською. Але форум,то не держ установа. Так, державна українська, але не можно насильно примусити вчити нічого.
inco• 25 октября 2022
Ответ дляklux
Я сейчас в дургой стране, там действительно притесняли местный язык. Люди боялись говорить на нем на улице . И в школе не изучали раньше Но все равно все местные говорят на нем. В Украине такого не было. И почему то все равно, не все говорят на украинском. Или не старались детям дать ридну мову или много населения русскоязычного.
Krisell• 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
2018 рік.Ви вважаєте це нормальним?
Скажу більше. Зараз в маленьких європейських країнах с дефіцитом викладачів ,їх запрошують з інших країн. Наприклад,в Естонії лекціі такі вчителі читаюсь англійською, не естонською.
Sanechko• 25 октября 2022
Гра на публіку. Не більше. Ніхто не примушує вже років двадцять вивчати російську. Навіть твори Пушкіна, Єсеніна та ін подавалися українською на уроках зарубіжної.
Піар.
Як і Ірина Фаріон. Теж вважала її ідейним борцем за все укоаїнське
А виявалися: хамовита самозакохана особина.
rybka21• 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
2018 рік.Ви вважаєте це нормальним?
Ну ви ж кажете, що Іван каже тільки правду. Виходить, журналів не було. Так?
klux• 25 октября 2022
Ответ дляinco
Просто в какой-то момент времени украинский язык потерял свою ценность
Меня тут заплевали, когда я писала про моду на язык, но это есть - мода, престиж и тд
А нашему старшему поколению проще было перейти на другой язык, чем отстаивать свой родной
Теперь мы поменялись ролями, только многие русскоязычные хотят сохранить свой родной язык.
Но зато украинский сейчас - в тренде, разговаривать на нем потихоньку становится правилом хорошего тона.
И скажу вам, что это куда больше способствует украинизации и прививает любовь к мове, чем тупое навязывание в сферах обслуживания
My_Dream• 25 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Дівчата україномовні з народження, в кого було таке? Пам´ятаю як дійсно ламали починаючи з університету, викладаючи виключно російською, а у школі я вивчала українську, в побуті також лише українська, а ще пам´ятаю як вперше купувала сірники й у мене запитали що це таке Мені тоді так дивно було.
1994 рік київський ВУЗ, 5 факультетів. На одному з них викладання велось лише російською мовою.
Mira29-c3c3• 25 октября 2022
Ответ дляKrisell
Якби ж то тільки на форумах та в соцмережах. Працюю в сфері надана АП.Серед великої к-сті ВПО дуже рідко почуєш українську.Навіть у держустановах вони не хочуть. Розмовляти державною.Чому?
Чому я у своїй країні повинна чути мову окупанта?
inco• 25 октября 2022
Ответ дляklux
Я полностью согласна про моду.
klux• 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Они работают в держустановах или клиенты? Если второе, то говорят на том, на каком считают нужным
Можно прикинуться непонимающей и не обслуживать. Это, конечно, странно, но ваше право
Krisell• 25 октября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Зараз я в країні де багато кац..пів, але повірте, я чітко відрізняю їх від російскомовних украінців , по акценту, по ’Г’