* * * * *
Мене, україномовного українця, ЗАВЖДИ прєтісняла російська мова.
Так було завжди.
Мене прєтісняла російська, коли ще малим я не міг дивитися українських мультиків, бо були лише російські.
Мене прєтісняла російська, коли нас змушували в школі читати депресивну російську літературу.
Мене прєтісняла російська, коли мене демонстративно не хотіли обслуговувати в київській кав’ярні, бо я говорив українською.
Мене прєтісняла російська, коли в Одесі я не міг замовити таксі, бо операторка не розуміла українською фрази “можна машину до Деребасівської”, а в Херсоні зверхньо кривляли мою мову.
Мене прєтісняла російська, коли мої однокласнники, приїхавши на літо з Києва гаварілі па-рускі, “патамуша мнє так удобнєй, панімаєш”?
Мене прєтісняла російська, коли я закінчивши університет, не міг знайти жодного україномовного журналу в Києві, щоб пройти стажування.
Мене притєсняла російська, коли служба підтримки Розетки, адміністрації готелів чи УкрЗалізниця відмовлялися обслуговувати мене українською.
І я відверто шокований, коли зараз говорять про якесь обмеження прав російськомовних.
Серйозно? Всіх все влаштовувало, коли було навпаки? Чому тоді не було такого обурення?
Нагадаю, українська знищувалася століттями і лише зараз почала справді розвиватися.
Нагадаю, що росіяни на окупованих територіях в першу чергу спалюють наші книжки та замінюють україномовні знаки.
Мені здається, ми інколи буваємо надто толерантними, а треба відстоювати своє.
Якщо не забули – досі триває війна з роsією.
Ніхто не забороняє розмовляти російською в побуті, але якщо комусь незручно творити контент українською, вони можуть переїхати на чудову країну трішки східніше, де тою мовою говорять, і не засмічувати наш інформаційний простір.
Я живу в Україні, у нас є своя чудова мова, роsія напала на нашу країну, тому:
мені незручно російською
і для мене є різниця,
особливо зараз, коли ми обираємо своє майбутнє.
Автор: Ivan Baidak
Так було завжди.
мені незручно російською
і для мене є різниця,
Автор: Ivan Baidak
Светлана -308a• 25 октября 2022
Ответ дляrybka21
А коли перейшли
в своєї родині я завжди розмовляла українською, у суспільстві з цього року
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляЛеди Репях
Полностью поддерживаю.
И очень раздражает, что русский язык отождествляют с Россией.
Русский язык не собственность России, наше дело как раз НЕ отдать его ей. Мы тоже на него имеем право.
вам важко прийняти історичну правду про те, що російська в Україні з’явилась через окупацію і через винищення української, починаючи з Петра Першого.
А ваше право приватно говорити як вам хочеться у вас ніхто не забере.
Ответ дляСветлана -308a
як би це було ’вранье’ ви би зараз розмовляли українською...
Розмовляти українською це дуже начасі, особливо під час війни, але більш важливо не сра..ся між собою зараз, бо російськомовні українці це теж українці. Війна, і зараз підіймати питання які стврюють срач непотрібно.
vasilek5050• 25 октября 2022
Для мене українська — це не тільки засіб спілкування, це ще й святиня, яку треба оберігати все життя. Мову треба цінувати як зіницю ока, тому що народ без неї втрачає свою вартість. Недарма кажуть, що без мови не буде нації.
Ответ дляСветлана -308a
та щас!в Киеве 90% разговаривали на русском,государственном языке той страны.
и только после референдума в 91году украинский стал держмовою.
так что
.мне самой противен русский,но вот эта ваша лагидна украинизация противней в два раза больше.
сама решу ,без пинков и подталкиваний.
так что
.мне самой противен русский,но вот эта ваша лагидна украинизация противней в два раза больше. сама решу ,без пинков и подталкиваний.
vasilek5050• 25 октября 2022
Ответ дляАвокада
так что
сама решу ,без пинков и подталкиваний.
так что
Головне - це зберігати спокій 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Odna Takaya• 25 октября 2022
Ответ дляГл@ша
Якби вам пояснити,1- вчіться дочитувати текст до кінця. Тоді б ви точно знали що це не я написала. 2 - окрім Києва існують дуже багато міст, містечок і сіл.
Серйозно? Ви самі читали те, що опублікували. Чи так через слово?????
В скопійованому Вами опусу, тричі згадується Київ. Вам відповіла корінна киянка. Відповідь Ваша виглядає, як ’ нема що сказати’.
KrupinkaSs• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Винищували,винищували і не знищили,напевно погано намагались
Odna Takaya• 25 октября 2022
Ответ дляKrisell
Поправочка не ТЕЖ українці. А українці, багато з яких захищають свою країну, по щирі українці ’ собачаться’ на форумах.
Не верю в эту историю, интересно сколько лет этому человеку что написал?!
Мне 38, Киевлянка родилась и выросла тут, преподавание в школах и университетах исключительно на украинском, ни разу мою украиноязычную лучшую подругу школьную никто не притеснял, в универе у нас была старости с Винницы тоже самое. Это откровенная ложь, я могу поверить в какие-то локальные случаи, но за 38 лет я ниразу не слышала лично или на примере родственников и друзей чтоб угнетали украиноязычных.
Ответ дляT_G
32 роки йому
І в 90-ті, коли він був малий, не було жодного (!) мультика українською. Може на расії і не було, в це цілком повірю
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляKrupinkaSs
А зараз вбивають, вбивають, та ніяк усіх не переб´ють за вашою логікою?
Ответ дляrybka21
32 роки йому
Тот же Альф был на украинском в переводе канала ICTV кстати лучший перевод украинский был на этом канале, так же как и сериал Друзья, мултик Капитошка, а раз ему 32 и он младше меня, то это тем более чистой воды пиздеж с его стороны. Чисто вбросы для срача
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляАвокада
так когда сидишь на горячей сковороде,а тебе ежедневно про мову,то уже никакой толерантности и вежливости не хватит.
Але ви хочете, щоб з вами ввічливо і толерантно про язик при цьому?
KrupinkaSs• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
За моєю логікою,не треба розводити мовні срачі.
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляKrupinkaSs
А заперечувати історичні факти, офіційні закони і укази для винищення української мови потрібно, за вашою логікою?
KrupinkaSs• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Це все притянуто за вуха,такими гражданами як ви.До певного моменту цим ніхто не переймався і всім було добре,а потім раз і тумблер переключили.
Цікаво,як до нас дійшли твори Шевченка і Сковороди?
за крок до весни• 25 октября 2022
Ответ дляЛика32
И какой Вы сделали вывод, кроме того, что этот человек не знает украинского?
Мені тоді не до висновків було
І взагалі до чого тут висновки? Ви бачили, який допис я прокоментувала? Чи теж не розумієте мови?
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляKrupinkaSs
Які з цих фактів притягнуті за вуха?
KrupinkaSs• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Які з цих фактів притягнуті за вуха?
А що за сайт,і хто автор статті?
Ответ дляrybka21
32 роки йому
’Капитошка’ на украинском языке появилась задолго до рождения вашего сына. Про ’Петю Пяточкина’ тоже. Или о каких мультиках речь?
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляKrupinkaSs
А що за сайт,і хто автор статті?
Ви так вирішили з’їхати з теми? там факти, які ще в школі ми вивчали, нехай і не так детільно. Загальновідомі історині підтверджені факти.
То є щось відповісти у вас з приводу що ’притягнуто за вуха’?
KrupinkaSs• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Добре,де в цих ’фактах’ йдеться про заборону розмовляти українською?
Ответ дляT_G
А мені 58, чоловік на пару років старший. Він якраз вчився в Києві, тоді торгово-економічний, зараз університет того ж профілю. За всі п´ять років лекції українською читали лише два викладачі. І один із них прямо сказав:’Хочеш, щоб тебе тут вважали за людину - переходь на російську’.
Mrs.Ochmonek• 25 октября 2022
Ответ дляKrupinkaSs
Знову переводите тему)
Ви почали з того що
’Винищували,винищували і не знищили,напевно погано намагались’
то ’погано намагались’, судячи з фактів, чи все таки ви сіли в калюжу зі своїм коментарем?
Ви почали з того що
KrupinkaSs• 25 октября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Знову переводите тему)
Ви почали з того що
Ви така вошебна.Ми зараз якою мовою спілкуємся?І що це доводить?
Забороняти друкувати книжки,службу вести у церкві на російській ,це одне,а де я у вас питаю, конкретно ,заборона розмовляти українською?