Alessa 35• 30 октября 2022

Откуда эта ностальгия по СССР

По работе общаюсь с большим количеством людей из Украины, так вот очень часто именно у молодых людей от 30-35 проскакивают грусть тоска по СССР , конечно в скрытой форме намеками но все же. Интересно вообще с чем это связано, если они даже не застали это время в сознательном возрасте.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляБезимени890123
Громадська війна. Напевно, ви ж знаєте визначення ’громадянська війна’. Чи пояснити?
Поясніть, якщо Ваша ласка.

VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляsur_sur
100%
не знаю кого жаліти, я хоч в теплі під плєдом за ноутом розважаюсь, попиваючи чайок, а пані ганяє галопом по ТЦ з авоською не жаліючи ніг, от кого пожаліти треба
Sanechko• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
’з нашою УПА’ а з чим саме Ви не можете розібратися з УПА?

’Світ чомусь не сприймає нащих дідів- героїв’ - хто саме не сприймає наших героїв? По-моєму всі пам’ятають
В темах про УПА- завжди срачі.
Одні- вважають їх героями, інші- зрадниками.
І посрілкуйтеся з пересічним поляком, наприклад, про Другу Світову та внесок українців у Перемогу- будете неприємно здивовані
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
відкрили тему цікаву, чому ні, у нас свобода слова і думки, ми ж не в рашці-парашці, чи ні?
Ви трохи зміст не зрозуміли. Я ж тільки ’за’ свободу слова. Просто цікаво, у вас таке нудне життя, що єдина недільні розвага - допис на форумі. І, навіть, не якусь цікаву тему, а просто срач про неіснуючу країну. Погода на дворі гарна, гриби в лісі, в кіно можна сходити, тривог не було сьогодні. Парк, якісь розваги. Ні? Не для вас? Вам нецікаво чи змоги не маєте?
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляSanechko
В темах про УПА- завжди срачі.
в цивілізованих європейських демократичних країнах це називається ’плюралізмом думок’, цілком нормальна практика
Чи ми не цивілізована європейська демократична країна?
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляБезимени890123
я інвалід дитинства, дуже б хотілося за грибами, але моє хобі - історія і срачі в інтернеті
таке життя, у кожного своя доля і свій шлях широкий

або не дуже широкий
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
і ото вистачає у Вас часу за мною слідкувати)
як там ТЦ? Закупилися гречкою і обоями?
Ну, знову-таки, по-перше, не ’обоями’, а шпалерами, але то таке, не дякуйте. ТЦ - все добре, фільм подивилися, хоча мені не надто сподобався, але дякую, що спитали. А от обід в ресторані добрий, особливо десерт. Сподіваюсь, ви в ж знаєте, що ТЦ - це тільки магазин. Там ще є декілька поверхів, ви спробуйте піднятися колись, буде цікаво.
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляБезимени890123
хіба що якщо є ліфт
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляБезимени890123
що за фільм? щось романтичне про кохання?

обожнюю десерти, але вони зазвичай такі дорогі, особливо в ресторанах, заздрю доброю заздрістю що Ви таке можете собі дозволити, ще й кіно... мрія

frolik• 30 октября 2022
Ответ дляБессмертный пони
Так и сейчас можно пойти в гос . поликлинику и поставить пломбу бесплатно . Качество - это другой вопрос . Только сейчас у вас есть выбор , а тогда выбора не было .
Чому ж не було. Можна було піти до стоматолога в тій самій безкоштовній клініці по блату, за гроші. І навіть отримати укол лідокаїну замість миш´яку. І в лікарні отримати більш людське ставлення за гроші. Але чомусь про цей аспект безкоштовної медицини ніхто з любителів совка не згадує. Так само, як про хабарі при вступі до безкоштовного ВНЗ.
Мимо_шла• 30 октября 2022
Ответ дляjannjann77
Может быть. Я в детстве обожала пирожные ’картошка’. Сейчас они не такие.
Или я не такая....
Даааа, я тоже помню этот вкус. Наверное мы уже не такие)
VerkaZvezda• 30 октября 2022
добре дівчулі, всім чмоки в цьому чаті, піду спати і плакати в подушку

вибачте якщо що не так, всі знервовані і дещо збуджені
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Якщо вважати введення військ військовими діями - то так, військовими діями анексувала.
Тобто, Польща ввела війська, свою армію на територію ЧСР?
VerkaZvezda• 30 октября 2022
Ответ дляБезимени890123
хто куди і що ввів? Господь з вами в такий пізній час)
1234svetsvet• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
ваши родные не знали другой жизни, их никуда не выпускали, а за недовольство страной была статья. что такого я обесценила ценного для вас?
Всегда есть, где лучше. Не для всех маркер хорошей жизни возможность поехать в Европу.
Ценно для меня прошлое моих близких. Я его уважаю априори.
И их мнение для меня важно.
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Поясніть, якщо Ваша ласка.
Будь ласка! Просто, до цього ви з таким завзяттям копипастили чималі тести, а тут у вікіпедію не змогли зазирнути.

Громадя́нська війна́ — військова боротьба за владу між громадянами одного суспільства чи країни
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Ну, куди ж мені до такого цікавого життя, підтримувати посередній срач на форумі. За мною ’обої’ скучили.
nabludatel• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Але є межа свободи слова.
В розвинених країнах не виправдовують вбивць і педофілів. Більше того, якщо ви на публічному форумі будете виправдовувати фашистських вбивць - у вас будуть великі проблеми.
А ви чомусь вважаєте, що ви вправі виправдовувати вбивць совкових, які вбили чи не більше людей, ніж фашисти.
Але це не так. У нас заборонена компартія і нашою країною викриті злочини совка.
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
хіба що якщо є ліфт
Так! Є! Ще й зі скляними стінами.

Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda

Ні, не романтика. ’Чорний Адам’. Типу бойовик. Я б не радила.
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
Це ж ви почали цю тему. ЧСР - Чехословаччини. Так вела Польща військові дії на території ЧСР? Як відбулася анексія?
frolik• 30 октября 2022
Ответ дляOlenenka_Ter
Напишу за себя,мне 40,ностальгия есть и большая.Не отождествляю Советский Союз и Рашку,хотя политика у путьки именно такая,но это две отдельные страны.Почему ностальгия:это было самое хорошее время в моей жизни.У нас было счастливое детство,где все дружили,не смотрели лет до 15,кто во что одет,были октябрята и,нравилась атмосфера в школе,конкурсы,макулатуру собирали,день здоровья-всей школой ездили за город на вылазку.На море я была ежегодно все лето,лагерь,потом по путевке с родителями,потом с бабушкой и дедушкой.По телеку всегда хорошие новости,добрые фильмы.Обычную одежду,обувь купить не было проблемой,что-то импортное-ездили родители раз в год в Москву отдохнуть и скупиться модного.Очень вкусные продукты,иногда вижу в нет советские обертки,сразу вспоминаю вкус.Мы были обычной семьёй,и наши потребности были удовлетворены.Период перестройки был сложным у всех,но я считаю,это уже не был СССР.Гдето до 1995 года,для меня были лучшие годы.Я не знаю,как познав ту сытую спокойную размеренную жизнь,можно говорить,что сейчас лучше.Это мое мнение.Сильных очередей при СССР в моем городе не было,продукты питания были до 95-97 года всегда,единственное жаль,квартиру мы от завода так и не успели получить,машину и дачу получили😉
Вам було 8 років, коли СРСР розвалився, що ви можете пам´ятати про ту саму перебудову?
Безимени890123• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda

Я вас зрозуміла. Ну, помилилися ви, ну не зовсім розібралися в подіях осені 1938 року. Буває, але визнати то не є соромно. Не обов´язково ж одразу тікати з теми. Якщо що, я все одно довго тут не сидітиму. Зможете і далі своє бачення викладати.
frolik• 30 октября 2022
Ответ дляkristi_ana
Вот видите, как ломается ваша картинка мира)) Если вам так легче думать, пусть будет не правда) Маме на работе оплачивал профсоюз 70% путевки. И дядя мой, который работал на заводе обычным мастером и подчёркиваю не состоял в партии, ездил по путевке в Бельгию и Испанию, которые были на тот момент кап.странами)
Парикмахерський профсоюз?
english book• 30 октября 2022
Ответ дляЭ-велин@
Кто сделал три шага, настучали по голове, и хм...добровольно, но все там.
Я понимаю вашу ненависть,но зачем врать?
sur_sur• 30 октября 2022
Ответ дляSanechko
Зрозумійте мене правильно.
Ми не можемо розібратися з нашою УПА та подіями навколо неї.
А тут- чужа країна.
І скажу ще. Світ чомусь не сприймає нащих дідів- героїв , які в рядах ЧА гнали фашистів. То якось образливо. Вся слава раші
А що з УПА, щось не так?
sur_sur• 30 октября 2022
Ответ дляfrolik
Ага, а ще були платні кліники, принаймні у Києві. Я так колись завітала (до речі ще й по блату, бо не зразу можна було попасти) у клініку на Подолі полікувати зуб, досить такий міцний зуб, так, ввели лідокоін, а потім поклали миш´як, потім ’полікували’. Незабаром зуб почорнів, а потім з ним довелося розлучитися)) Років мені тоді було зовсім небагато.
sur_sur• 30 октября 2022
Ответ дляkristi_ana
Впро дядька не дуже цікаво, бо з срср змогу виіхати мала мізерна укількіст, ну, дуже мізерна, особливо у кап. країни. І тільки під пильним наглядом майорів з кдб)
frolik• 30 октября 2022
Ответ дляVerkaZvezda
нєнє, поляки напали на Чехословаччину разом з Гітлером, і відтяпали там частину території

біленькі і пухнасті
Це якось виправдовує те, що ГІтлер зі Сталіним зробили з Польщею?
jannjann77• 30 октября 2022
Ответ дляfrolik
Против стоматологии не поспорю, это было ужасно. Ужасно с точки зрения оборудования. Стоматологи всегда попадались прекрасные.
Бесплатная медицина тоже прекрасная , врачи прекрасные.
Могу по пальцам пересчитать затраты на врачей
1. Бутылка коньяка хирургу после выписки
2. Банка кофе стоматологу после лечения
3. Конверт терапевту для выдачи больничного.
4. Деньги гинекологу вместо талончика (перед кабинетом была очередь, а мне нужно было вчера).
Больше никому и ничего не платила.
Относительно взятки при поступлении... Не знаю, может заочники и приплачивали. Среди моих знакомых никто не платил, в нашей группе точно таких не было. Потому что из 25 человек 20 медалистов и 4 человека с подготовительных курсов.
Так что все было очень хорошо.