Скоро_вчера• 12 декабря 2022

Оренда квартири. Як не попасти на шахраїв?

Дівчатка, питання в наступному

Я зараз поза межами України, в Україні зосталися родичі - ВПО.
Терміново шукають квартиру, але не як ВПО, а хочуть орендувати.
Знайшли варіант на ОЛХ.
Власниця хоче укласти письмовий договір, без нотаріуса, квартиру дивилися, все влаштувало, фото документів, що вона є власницею квартири, прислала, оплату (перший і останній місяць) домовилися передати в день заселення.
Що мене непокоїть:
- ціна нижча за такі самі квартири у тому ж місті;
- оголошення на ОЛХ вже видалено (але вона попередила родичів, що якщо вони домовилися, оголошення знімає).
Начебто все добре, але моя інтуїція бунтує.
Як можна перевірити, чи не шахраї це?
Розумію, що зараз в фотошопі можна зробити будь-які документи.
Маю адресу квартири, ПІБ власниці, номер телефону.
Як можна без адвоката перевірити інформацію?
Фантазерша• 12 декабря 2022
Нанять надёжного риэлтора, который будет присутствовать на сделке и всё проверит.
Оскорбляю всячески• 12 декабря 2022
В реестре можно проверить, принадлежит ли эта квартира этому человеку. Но если паспорт подделали, то как тут проверишь? Разве что оплату будете вносить тоже на счет этого человека, то в Приват24, например, видно ФИО. Если карточка арендодателя в Приватбанке открыта.
Добро с Кулаками• 12 декабря 2022
Як варіант перевірити через реєстри і попросити оригінали документів на право власності плюс договора з енергетичною/газовою компанією.
ВЗРЫВ_МОЗГА• 12 декабря 2022
Квартиру видели? Пойти и поговорить с соседями.
Майор Медуза• 12 декабря 2022
А что смущает в письменном договоре без нотариуса ?
автор Скоро_вчера • 12 декабря 2022
Ответ дляОскорбляю всячески
Документы, подтверждающие право собственности на квартиру, - свидетельство о приватизации 1998 года.
Прочитала, что в Реестре недвижимости можно увидеть данные после 2013 года.
автор Скоро_вчера • 12 декабря 2022
Ответ дляОскорбляю всячески
автор Скоро_вчера • 12 декабря 2022
Ответ дляФантазерша
Нет лишних денег, впритык на арендную плату.
автор Скоро_вчера • 12 декабря 2022
Ответ дляВЗРЫВ_МОЗГА
Да, квартиру смотрели, все устроило, но вот с соседями не додумались поговорить(
автор Скоро_вчера • 12 декабря 2022
Ответ дляМайор Медуза
Тот вариант, который скинули на почту, просто незаполненный шаблон из интернета.
Но смутило даже не это, смутило то, что подписать договор предложила хозяйка, хотя, насколько я знаю, обычно арендодатели не хотят подписывать договор, чтобы не платить налоги.
КоКоКоКоКоКо...• 12 декабря 2022
Ви краще скажіть!! Як не попасти на шахраїв,які арендують(?! Після зараз арендарів, треба не те що ремонт робити,облити бензином і спалити(( Такі’порядні’ зараз люди арендують житло. А по темі, у власника квартири є паспорт і є документ на право власності квартири. Які ще докази Вам потрібні? А нотаріус до аренди- яким боком? А ріелтор чим Вам допоможе?
КоКоКоКоКоКо...• 12 декабря 2022
Ответ дляСкоро_вчера
Зараз усі підписують договір і беруть завдаток обов´язково ( на випадок, якщо буде пошкоджено майно) і фото роблять усіх сторінок паспорта людини, яка буде арендувати житло.
Майор Медуза• 12 декабря 2022
Ответ дляСкоро_вчера
Почему не хотят ? Многие заключают договор , это дисциплинирует арендатора и арендодателя , вносит ясность в отношения и исключает ’я не так понял’ , ’вы такого не говорили’ . Могу скинуть свой вариант договора , если хотите .
Котенок аки рысь• 12 декабря 2022
Ответ дляСкоро_вчера
Так если не нотариальный договор, то хозяйка не будет ничего платить. Я сдаю 2 квартиры, договор обязательно подписываю. А как без него?
Майор Медуза• 12 декабря 2022
Ответ дляКотенок аки рысь
Ну , по хорошему , налоги и с ненотариальным платить надо ... Но такое ... Я тоже заключаю . А то потом начинается ’я не так понял’ , ’вы такого не говорили’ , ’мы так не договаривались’ ...
Котенок аки рысь• 12 декабря 2022
Ответ дляМайор Медуза
Ну по хорошему... по хорошему нужно и налоги платить с полной зп, а не с минималок. Поэтому и здесь так, мало кто платит налоги с ненатариального договора. Плюс , если платить налоги, это удорожает стоимость квартиры, так как налоги лягут на плечи арендосьемщика
Майор Медуза• 12 декабря 2022
Ответ дляКотенок аки рысь
Да я ж не спорю ))) Вы правы )))) Но договор дисциплинирует в первую очередь арендатора ( ну , и арендодателя тоже ) . Поэтому - только с договором . А налоги ... ну , такое ... На месте автора я бы из-за договора переживала бы в последнюю очередь .
Мадам БрЮшкина• 12 декабря 2022
Тут краще запитати як знайти порядних орендарів? У вашому випадку, перевіряйте право власності і платіжки на квартиру. А договір потрібно обов’язково заключати, щоб потім не було питань, що ми не знали + залогова сума. Те що хазяйка сама хоче підписати договір , це нормально, вона хоче зазначити всі ньюанси. Що вас дивує?
Стервочка• 12 декабря 2022
Ответ дляСкоро_вчера
А чем соседи помогут? Я в квартире 10 лет живу - мало кого знаю.
Стервочка• 12 декабря 2022
Ответ дляСкоро_вчера
Можно подписать договор и не платить налоги. Это просто договор, чтобы квартиросъемщики были в курсе всех условий проживания и было меньше недопонимания.
Идууу--уууу блин• 12 декабря 2022
Ответ дляФантазерша
Ріелтор ні за що відповідальності не несе!
НеВРотик• 12 декабря 2022
Ответ дляФантазерша
А разве риелтер за что-то отвечает и может что-то гарантировать???
Инстагра_мерша• 12 декабря 2022
Нам орендодавець скидувала фото паспорту та прописку, документи права власності не дивилися. Всі платіжки приходять на орендодавця, тому сумнівів немає. Договір обов´язково, на цьому більше я наполягала, все прописали, узгодили і всім спокійно. Так іноді пишу власниці квартири по дрібницям, комуналку так само я рахую їй тільки кошти перераховую.
Инстагра_мерша• 12 декабря 2022
Автор, а яке то місто у Вас?
автор Скоро_вчера • 13 декабря 2022
Ответ дляИнстагра_мерша
Автор, а яке то місто у Вас?
Дніпро
Инстагра_мерша• 13 декабря 2022
Ответ дляСкоро_вчера
Дніпро
Думала, якщо Закарпаття, то шахрайські об´яви якось одразу видно, в них ціна смачна та зазвичай на олх нова регістрація та одне оголошення. За Дніпро не знаю який там ринок.