Бывает и такое• 21 декабря 2022

Вопрос к тем, кто приехал в Польшу до 24.02

Здравствуйте, у меня вопрос к тем, кто заехал в Польшу до войны на основании рабочей визы или карты побыту. Издали кучу новых законов и я уже ничего не понимаю, продлили ли срок законного пребывания до 24 августа 2023 года? Или тем, кто заехал до 24.02 нужно подаваться на новую карту до конца ее окончания? Я это к тому, что у меня контракт рабочий до конца декабря, а новую работу уже 2 месяца найти не могу и вообще не понимаю, на каком свете нахожусь.
Единственное, нашла такую статью на сайте SIP:

«На громадян України, які приїхали до Польщі у зв’язку з воєнними діями на території України, поширюється дія т.зв. спеціального українського закону (закон від 12 березня 2022 р. про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави (Dz.U. z 2022 r., poz. 583)). На підставі цього закону вони можуть легально перебувати в Польщі протягом 18 місяців від 24 лютого 2022 року включно. Відповідно до норм польського Кодексу адміністративної процедури, вказаний період у 18 місяців закінчується 24 серпня 2023 року. До кінця цього періоду особам, які володіють документом diia, нічого не потрібно робити – вони перебувають у Польщі легально. Закон також передбачає, що вони можуть подати заяву на дозвіл на тимчасове проживання, який надається один раз на термін 3 років. Заяву про дозвіл на тимчасове проживання можна подати лише через 9 місяців від дати в’їзду, але не пізніше 18 місяців з 24 лютого 2022 року».

И тут вроде написано, что до августа продлили, но с другой стороны такое:

«Стосовно осіб, які в’їхали / перебували в Польщі до 24 лютого (або приїхали після цієї дати, але НЕ У ЗВʼЯЗКУ з війною, а з інших причин) – на них не поширюється дія спеціального закону, тому вони можуть подавати заяву на дозвіл на тимчасове проживання в будь-який час.

Це можливість, а не обов’язок, тому що зараз ми маємо два закони, якими уряд продовжив легальність перебування та роботи іноземців на території Польщі і які стосуватимуться вищезгаданих осіб. Один це «ковідний закон» (закон про особливі заходи щодо запобігання, протидії та боротьби із COVID-19, іншими інфекційними захворюваннями та спричиненими ними кризовими ситуаціями від 2 березня 2020 року (зведений текст Dz.U. z 2021 r., poz. 2095,)), який в принципі продовжив законність перебування іноземця в Польщі до 30го дня після дати відкликання останнього з епідемічних режимів. Другий, уже згадуваний український спец.закон, який силою закону продовжив терміни легального перебування громадян України в Польщі до 31 грудня 2022 року.»

Насколько я знаю, то ковидный закон уже отменили.

Вообще не въеду, может кто-то что-то понимает, то просветите непутевую. Мне чтобы понимать, выезжать в Украину надо или могу оставаться и дальше искать работу.

Вот вся статья, если кому-то надо:

https://ukraina-interwencjaprawna-pl.translate.goo...
Мамаша в бигудях• 21 декабря 2022
На яких документах ви заїхали і коли?ваш опис не всилах прочитати

автор Бывает и такое • 21 декабря 2022
Ответ дляМамаша в бигудях
Заїхала 20.02 по карті побиту.

Коротше описати, на жаль, не вийде. Там якийсь бардак в законах. Ну або я тугодум і не розумію нічого)
Мамаша в бигудях• 21 декабря 2022
Ответ дляБывает и такое
Заїхала 20.02 по карті побиту.

Ну то ваша карта продовжена.Коли вона закінчилась? Ковід діє до 31.12 ,його ще ніхто не відмінив,уства в сенсі
автор Бывает и такое • 21 декабря 2022
Ответ дляМамаша в бигудях
Якраз до цієї ж дати. До 31.12. Але наче і пишуть, що її термін продовжили до серпня 2023 року.

В мене давно дні по біометріі закінчились, а подаватись на нову карту не можу, бо немає зараз підстави.

Тому і питаю, може хтось розуміє, продовжили її чи ще трохи більше тижня і все, вона більше неактуальна)
Хи хи, ну ну• 21 декабря 2022
В фб есть группы с юр консультациями, там есть ответы на впши вопросы
https://www.facebook.com/groups/2093143500817217/?...
https://www.facebook.com/groups/legalpoznan/?ref=s...
Мамаша в бигудях• 21 декабря 2022
Ответ дляБывает и такое

Ну то навіть по тій ковідній уставі,у вас після неї є ,ще 90 дній безвізу,це тільки для Польщі і + 30 днів).Закон є на розгляді що продовжать до серпня,його ще не прийняли.
Ра ру ра ру ра• 21 декабря 2022
Сейчас подготовили проект, но он на рассмотрении(11.01 введут или нет узнаем) и согласно проекту, возможно, продлят ’стан эпидем.’ до конца марта 2023. И потом будет +30дней и +90дней на безвизе(у кого паспорт био)
Действия спец.уставы на заехавших до 24.02 действуют частично, т.е. на них сейчас больше ковидный закон распространяется(его еще не отменили, на сколько знаю).

Находитесь легально.
Ждём подписания.

автор Бывает и такое • 22 декабря 2022
Ответ дляРа ру ра ру ра

Находитесь легально.
Ждём подписания.
Спасибо большое)