❗️Кабмин принял постановление о новом порядке воинского учета
▪️Сверка данных на призывников может проводиться путем обхода дворов, который санкционирует местная власть (мэр, сельский или поселковый голова);
▪️Принимать на работу или учебу военнообязанного смогут только после предъявления им актуального военного билета (в том числе через "Дию"), либо же постановки на воинский учет.
▪️Женщины-врачи или фармацевты, не состоявшие на воинском учете до утверждения этого Порядка, могут трудоустраиваться как невоеннообязанные до конца 2026 года;
▪️На руководителей предприятий возложили обязанность оповещать работников о призыве и доводить приказ об этом им под подпись.
▪️ Все центры занятости будут подавать информацию о безработных военнообязанных.
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
Ні, не говорить інше, якщо з державою в якій видано довіреність, укладено відповідну угоду. В такому випадку апостиля достатньо.
Наші консульські установи лягли б, якщо 100% бажаючих засвідчити свій підпис, туди зверталися би.
Можливо. Не буду сперечатись.
Ответ дляOlga Zelenyak
Найцікавіше, що сьогодні люди, які мають в паспорті відмітку про консульській облік (навіть тимчасовий), спокійно можуть виїхати з України. Про яке тоді присумосове повернення може йти мова, якщо держава таким людям, не дивлячись на обмеження в зв’язку з мобілізацією, відкрила кордон?
Це тільки в теорії за новими правилами та внутрішніми розпорядженнями ДПСУ. І тількі ті, хто має пмж, але не внж. В реаліях все трохи по-іншому.
Студенти іноземних ВНЗ також мали право виїздити (до вересня, принаймні), але, але…
Olga Zelenyak• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Ольго, трішечки не згодна. Для оформлення ПМЖ за кордоном, принаймні у Європі, є чіткі процедури, частину з яких потрібно виконати в українських державних органах. Без цього отримання ПМЖ неможливе.
Я за те й пишу, бо тут вже тягнуть ККУ, депортацію, екстрадицію.
Про Європу не в курсі, США точно нічного такого не вимагають. Тому погоджусь з вашою опппоненкою в тому, що люди, вже навіть маючи громадянство США, мають в Україні місце реєстрації. Але за це кримінальну справу не відкриють і не екстрадують точно.
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Хто би говорив про запущено, у вас дійсно якийсь вінегрет.
Ми говорили про громадянство чи резиденські дозволи та візи?
Добре, коли б з основ держави і права почали такі генії, як ви, що намагаються примусово, на невідомо яких підставах, повернути емігрантів, що мають законні підстави перебування на території інших держав. При цьому думають, як вивезти власних синів.
Так думаю. Чоловік вже майже 11 місяців на фронті. І я впевнена, що моя сім’я всі неіснуючи борги державі віддала вже ще й заплатила набагато наперед.
Ответ дляOlga Zelenyak
Ви, напевне, про грінкард. То певною мірою виключення.
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Ну то звідки ви знаєте про інших, хто і які «борги» так само наперед сплатив державі? Навіщо людям та їхнім сім‘ям примусом ламати життя та зводити нанівець купу зусиль. Вони не знали, що буде війна.
Поки закони та вказівки такі, які є.
Але я вас по-людськи чудово розумію.
Поки закони та вказівки такі, які є.
Але я вас по-людськи чудово розумію.
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
Це все фантазії, бо недотримання порядку оформлення виїзду на ПМЖ не тягне за собою ніякої відповідальності. Тим більше людині не можна «пришити» ухилення від мобілізації, якщо вона багато років проживає постійно закордоном. Бо така людина не вчиняла якихось дій, спрямованих конкретно на те, щоб не бути мобілізованою.
Ви ж розумієте, що було б бажання і все це зміниться. Процедура є, виконувати вимоги закона це обов’язки громадянина. І незнання закону не звільняє від відповідальності.
Продовження терміну паспорту, оформлення спадщини чи ще якісь ситуації і чоловіки будуть повертатись в Україну. Що буде на кордоні - невідомо.
А щодо неповнолітніх хлопів то ще складніше. В 18 років всі доку анти потрібно робити заново.
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Ну то не будуть,якщо такі закони будуть діяти
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Яким нормативним актом дозволений виїзд студентів іноземних вишів у військовий час? Це щось новеньке.
На них навіть відстрочка не поширюється
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
От ви це все описали, а тепер уявіть власного сина. Ви ж закликаєте саме до того, щоб зробили все, щоб ваш син потрапив саме в таку ситуацію згодом.
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
Я маю ВНЖ Европейське вже 10 років. Не було потреби оформлювати ПМЖ. Но перелік документів я знаю. Ніяких оформлених українських документів з мене не вимагають.
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Де ви в мене заклики бачили?
Я про те, що проблеми з виїздом в 15-16 річних будуть ще на початку літа писала. Бо крутиться в ОП такий законопроект.
А варіант спочатку армія потім навчання мене взагалі вбив.
Як і середній вік першокурсника 21 рік
Киев_Елена• 04 января 2023
Ответ длясоняшка
не верю что это возможно реализовать, особенно вернуть мужчину принудительно домой - он напишет письмо, что денег нет на билет, на этом и закончится
Вообще никого не могут депортировать из Европы/Канады/США в страну где идёт война) Европа всех беженцев принимает вне зависимости от пола, а потом будет назад на войну депортировать) это что-то новенькое
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Я вам про те саме писала)) А ви мені про порушення українського законодавства мільйонами людей. Тож, потрібно було починати, яка саме підстава для перебування за кордоном.
А спробуйте в Європі чи де маєте ВНЖ оформити ПМЖ без проходження певних процедур в українських держ.органах.
Киев_Елена• 04 января 2023
Ответ дляnata.ant
Ніяким,ніхто не повернеться.Це або тільки для тих хто виїхав вже на початок війни,то для них ще можливо щось придумати
Закон обратной силы не имеет)
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Було дозволено. До вересня 2022 року. Шукайте, повно інформації.
Ні, не було. Офіційно не було. І якби не з’явились підстаркуваті студенти то і далі б виїзжали.
Мій дуже гарний друг донедавна був 1 заступником голови прикордонної служби.
Olga Zelenyak• 04 января 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Так я якраз про те, що відповідальності немає і написала вище. Якщо людина не знялася з реєстрації та не оформила дозвіл, коли їхала на ПМЖ, вона цим ніяких небезпечних дій для суспільства не вчинила. Тому якоісь жорсткої відповідальності не буде, кримінальної - навіть з мінімальним строком. Адміністративна - можливо.
Навіть якщо її запровадять зараз, людині, яка 5-10-20 років тому виїхала, не можна буде пред’явити.
Ви уявляєте скільки потрібно витратити часу, щоб доча б адміністративні протоколи скласти на мілліони українців, які виїхали з моменту впровадження порядку отримання дозволу на виїзд без такого дозволу? Це нереально і не має сенсу.
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Де ви в мене заклики бачили?
Як і середній вік першокурсника 21 рік
Я пам‘ятаю ті дискусіі та ваші дописи. Недарма такі ідеі було озвучено на найвищому рівні.
В мене з цього приводу виникають ще деякі думки, але краще вже мовчатиму.
Киев_Елена• 04 января 2023
Ответ дляСhanelKa
Ви собі як уявляєте дипломата, яких бігає по чужій країні і ловить украінців ? За допомогою якої виконавчої влади в чужій країні то робити ?
Депортація звичайно існує у випадку порушення законів приймаючої країни, то тоді швидко - місцева поліція, чемодан/вокзал
Все
Інше юридично не можливо
Все
Інше юридично не можливо
И то, депортировать в страну где идет война ещё под большим вопросом
многие нелегально переходят границу, и даже в этом случае невозможно депортировать челрвека назад. А если человек находится легально, имеет внж, то как?
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Ну то ви ж протирічите собі. Виїздили студенти іноземних ВНЗ на абсолютно законних підставах, аж наприкінці літа почали не випускати, а вже у вересні був здається указ. Так, були зловживання з «липою».
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Я 10 років назад без дозволу держави нерухомість купила за кордоном. А ви мені про оформлення ПМЖ розказуєте))
Доречі для оформлення ПМж Іспанії нічого від України не потрібно. Там є свої вимоги згідно з законодавством Іспанії.
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
А нащо дозвіл держави на придбання нерухомості,в іншій країні,ви щось так пишите)
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
Я не кажу про всіх. Чесно кажучи мені по барабану на все це. Але якщо захочуть, то спосіб примусити більшість стати на облік легко знайдуть.
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Дивина. Іспанія, напевне, ексклюзив у Шенгенській зоні)
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Я не протирічу. До лютого їздили всі. Потім очі прикордонники закривали, поки кількість підстаркуватих студентів не стала наближатись до 100 тис. Отут лавочку і прикрили.
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляnata.ant
Дозвіл нацбанку скасували років 5-6 назад.
МАМА НИКИТКИ-2• 04 января 2023
Ответ дляTakamaka
Мені теж цікаво. Це просто потрібно задекларувати згодом.
Ви натягуєте сучасне законодавство на законодавство 10 річної давнини..
Киев_Елена• 04 января 2023
Ответ дляМАМА НИКИТКИ-2
Так чего ж Ви своего сына думаете как вывезти, а других сыновей возвращать думаете?
двойные стандарты