Дівчата, щойно прочитала про смерть дівчинки в Авдіївці від серцевого нападу. Опікуни, бабуся з дідусем, відмовлялися евакуюватися. Історію можна прочитати по фото. Я зараз не хочу нікого засуджувати(але ж є за шо на перший погляд). Як ви в подальшому бачите взагалі вирішення таких ситуацій, щоб уникнути смерті дітей, які знаходяться в найгарячіших точках? Як вмовляти опікунів, батьків про евакуацію? Чи може вона бути насильною?
L-i-s-a-92af• 12 января 2023
Ответ дляAngelika93
Це не тільки проблема емоційного стану і упереджень батьків/дідів. Якщо немає транспорту, немає куди їхати, немає грошей, то людина сидить і чекає, що війна закінчиться. Молоді люди більш мобільні та сміливі, а старі отакі, їм важко змінювати реальність, особливо, якщо підтримки немає
Не правда!
Їх евакуюють організовано державним коштом.
L-i-s-a-92af• 12 января 2023
Ответ дляTina0506
А им предлагали бесплатное жилье? Куда эвакуироваться пожилым люлям без денег?
Вв тролль на зарплате? Эвакуируют их бесплатно, и селят и кормят бесплатно, и пенсии и впо платят .
Нет,сидят-ждуны
L-i-s-a-92af• 12 января 2023
Ответ дляWendy Rhoades
в условиях военного времени эти все законы могут приниматься быстрее.
А какие проблемы с гранью: зона боевых действий обозначена, все дети должны быть эвакуированы с родителями или без (если у родителей нет ума). Но я думаю, если будет такая норма закона, то даже такие ’бесстрашные’ не отправят ребенка одного, а поедут с ним.
100%
Закон нужно менять уже вчера и вывозить принудительно.
L-i-s-a-92af• 12 января 2023
Ответ дляlus_so
Тому що держава не пропонує підтримку, а відосики. До них мали приїхати з фотками приміщення де вони житимуть, оформленим дитсадком, перведеною пенсією, контактами людини і офіційних осіб, що допоможуть, натомість пропонується сісти в машину до вокзалу і поїхати в невідомість. І верещучка з надутими щоками в телевізорі.
Фото їм привезти? А може ще чемодан грошей в якості мотивації?
L-i-s-a-92af• 12 января 2023
Ответ дляmmi583@mail.ru
Там на фото вказано і волонтер і засновниця Міста добра неодноразово трубила скрізь, що її центр чекає на сімї, мам з дітьми, дітей. Туди і вивезли і переїхали ті, хто хотів. Сарафанне радіо працює.Ось навіть недавно, врятувпли хлопчика без батьків. Військовий наш передав туди ту дитину.
А як в другу світову вивозили дітей без ьатьків в інші країні аби врятувати, ніколи не читали?
Ще напишіть про те, що батьки того хлопчика загинули під обстрілами напередодні.Ще й писали, що мама на 7 місяці була...Не хочеться про покійних погано, але про що вони думали?
L-i-s-a-92af• 12 января 2023
Ответ дляInigma01
Начинайте мыслить критически. Почему безоговорочная вера автору поста?
Если ребенок умер от сердечного приступа в 6 лет, то все должны понимать, что проблемы со здоровьем были очень серьезными. И умереть ребенок мог в любом месте и в любой ситуации.
Все неоднозначно
Вы, ’неоднозначные’,давно на советчице законсервировались?
Ответ дляL-i-s-a-92af
Три, чемоданів має бути три. Така милота. Я читаю і бачу тьотю з собєса, з блондиністою халою на голові. Багіня довідок і вершителька судєб. Класика жанра. Спеціальна порода, для якої люди - гній. А скажіть ще щось на ’собєсівському’. А?
Anita123-13ef• 12 января 2023
Бо срати хотіли на дитину,померла а їм баба з возу. Вони старі, себе доглянути не можуть,ще й за дівчиськом бігай.
Angelika93• 13 января 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Не правда!
А куди їм їхати? Їх десь розміщують чи просто вивозять? Бо вивезти, це одна справа,а як людям жити? Де?
L-i-s-a-92af• 13 января 2023
Ответ дляAngelika93
Розміщують.Останній місяць всіх евакуйованих з Донецької області організовано вивозять на Черкащину.Районні і сільські ради готують житло з комунальної власності і харчування.
Sokol_v_tapkah• 13 января 2023
Ответ дляTata_F
Зрозуміло, що потрібні якісь закони, присутність певних органів. Ну, не розумію я, що може бути важливішим за життя дитини
Возможно, собственная жизнь и жизнь собственных детей. Кто его знает. Наверное, все не так просто как кажется
Ответ дляSokol_v_tapkah
Я маю на увазі, що не розумію тих людей, хто під обстрілами сидить з дітьми, що для них може бути дорожче.
Тим, хто вивозить, волонтерам, памʼятник при житті, і це найменше. Бо дійсно у них є власні сімʼї, яким вони потрібні, власне життя, а вони під обстріли їжу возять. вмовляють виїхати, а їм ще вимоги кидають, що не той хліб привіз, чи фото хати, куди вивозиш, не надав.
Ось зараз у Соледарі залишились люди з дітьми. Десь читала, що тепер просять вивезти. А як? Чому хтось має ризикувати через них? Ситуація ж не вчора трапилась. Що, крім молитов, можуть тепер зробити інші?
mmi583@mail.ru• 13 января 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
ПІдтверджую. Черкаська обл. Моя мама працює вихователем в дитсадку. В нашому містечку 2 дитсадки. У маминому дитсадку всіх дітей перевели в інших садок, а в їхньому зробили пункт проживання переселенців. Топлять. Харчують безкоштовно. Там є плити, якщо вони хочуть готувати самостійно. Є прачечна. Живуть мами з дітьми, чоловіки інваліди (їх меншість), пенсіонери.
mmi583@mail.ru• 13 января 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Та про що ж, мабуть про те, що і ті баба з дідом. Скільки я вже чую історій, і більшість все ж таки ждуни, тому і не виїжджали. Знаю одного нашого військового, він пілот, сам з Херсону. Сімю правдами і неправдами вивіз ще під час окупації. Коли вже звільнили Херсон, поїхав туди забрати авто. У нього там хата і квартира. І свої ж сусіди, деякі родичі здали його всю інформацію про нього росіянам, щей допомагали їм. Він приїхав, то в хату поставили верх дном, нічого цілого не лишилось. А в квартирі на кожному кроці приховані розтяжки.
Sokol_v_tapkah• 13 января 2023
Ответ дляTata_F
Это вопросы, на которые никогда не будет ответов. А как просто так и раньше убивали детей? А как оставляли малышей в роддомах? А как рожают, а дети потом в грязи и живут с родителями-алкоголиками? И так далее. Думаю вы поняли.
А те здоровые лбы, которые решают за детей и живут с ними в таких опасных городах, просто без царя в голове и уроды. Может у кого-то из них и есть причина для этого очень и очень важная, но скорее таких единицы.
Angelika93• 13 января 2023
Ответ дляL-i-s-a-92af
Дякую за інформацію, я цього не знала, це, звичайно, зовсім інша річ, тоді зрозуміти тих опікунів не можу
L-i-s-a-92af• 13 января 2023
Ответ дляAngelika93
Жителі Донецької області, які потребують безкоштовне житло, можуть евакуюватися на Черкащину. Виїхати можна поїздом.
Про це повідомив начальник Слов´янської МВА Вадим Лях.
Він розповів, що людям з Донеччини надають безкоштовне житло, соціальну допомогу та психологічну підтримку у Черкаській області.
Виїхати можна поїздом, який курсує по парних числах кожні чотири дні. Найближчий рейс — завтра, 28 грудня, наступний запланований на 2 січня 2023 року.
За даними Ляха, у середу, 28 грудня, та у п´ятницю, 30 грудня, мешканці Слов´янська можуть виїхати автобусом до Покровська на безкоштовний евакуаційний потяг до Львова.
Записатися можна за телефонами гарячої лінії Слов´янської МВА.
Фото: Facebook / Вадим Лях
Що відомо про евакуацію на Донеччині
Евакуація з небезпечних територій Донецької області триває. В евакуації кожному переселенцю безкоштовно нададуть безоплатний прихисток, гуманітарну допомогу та всі соціальні гарантії, які передбачені для внутрішньо переміщених осіб.
Понад 5,5 мільйонів гривень виплатили жителям, які вирішили евакуюватися з Донецької та інших областей. Такі виплати здійснюють у мобільних відділеннях ’Укрпошти’ на станціях прибуття евакуаційних поїздів у Хмельницькій, Львівській, Тернопільській та Дніпропетровській областях.
Донецька влада закликає жителів евакуюватись. Перелік областей, до яких можна виїхати.
Слов’янську передали автобус для евакуації місцевих жителів.
Фото: Facebook / Вадим Лях
Що відомо про евакуацію на Донеччині
Відповідно до офіційної інформації дідусь та бабуся НЕ БУЛИ опікунами дівчинки. В неї є мати за кордоном. Дитина мала хворобу, що дає ускладнення на серце. Тож смерть дитини за таких обставин могла статися де завгодно. А що більше могло дати напруження на серце - стресс при евакуації чи страх обстрілів, питання ще те. Є діти, які обстріли переносять спокійно, але не перенесуть евакуації - наприклад діти з певними аутичними розладами. Матеріал про дівчинку поданий не правдиво і спекулятивно. Чи варто його обговорювати? Як на мене, не варто. Смерть дитини - жах за будь-яких обставин, але спекулювати нею не гідно ані журнплістам, ані волонтерам.
Ответ дляЮлія-e3b8
Ви вважаєте, що дитина, яка є носієм такої небезпечної хвороби має право залишатися без належної безперебійної медичної допомоги? Якщо баба з дідом знали діагноз і залишали її в таких умовах, то вони реально нелюди… Дякую, що написали, бо тепер я усвідомлюю що ці старі взагалі безвідповідальні.
Ответ дляСтрекоза любви
Якої саме? Ви знаєте, чим хворіла дитина? Бабуся дитини - лікар вжила всих необхідних заходів задля порятунку дитини. Про це наголосив очільник міста. Тож дитина постійно перебувала під наглядом лікаря. Поліція порушила справу із позначкою ’природна смерть’. Жахливо, але це могло статися будь-коли в будь-який час. В школі, в евакуації. А маніпулювати смертю дитини та використовувати її у власних цілях гидко.
Ответ дляЮлія-e3b8
Я не знаю чим хворіла дитина, але судячи з ваших же слів хвороба, яка веде до зупинки серця. Зараз звісно всі будуть казати, що бабуся лікар, все вміла-знала-лікувала. Просто нещасний випадок. Відповідальних немає. Я відкидаю свої емоції і говорю зараз лише з позиції логіки - дітей потрібно вивозити з таких місць бойових дій. Сподіваюся, що такі прикрі історії-приклади для когось стануть стимулом підняти 5 точку і евакуювати своїх дітей.
Сегодня Барабаш сказал, что вскрытие показало, что девочка переболела чем-то вирусным и это дало осложнение на сердце. Мама не на заработках заграницей, а в ДНР. Бабушка медсестра. Бабушка и дедушка довольно молодые, бабушке 50 лет. Ждуны русского мира - так соседи сказали.
Девочка нигде ни в каких списках не отражалась. О ней официально нигде и никто не знал.
По спискам в городе остается 56 детей. В связи с ситуацией с Элей, отправили полицейских по улицам и домам города, разыскивать еще таких же неучтенных. Но это очень опасно, от улиц старого города 300 метров до линии разграничения.