Вапщета• 15 января 2023

В какую сумму вам обошлось строительство дома? Или покупка?

Девочки, кто строился сам в какую сумму вам обошлось строительство без стоимости участка? Сколько квадратов дом? Либо все же решили купить дом вместо стройки?
Новогодняя пальма• 15 января 2023
купити дешевше.

parele• 15 января 2023
Мы в какой-то момент просто перестали считать)
Ищите готовый.
Новогодняя пальма• 15 января 2023
Зараз буд. матеріали так підскочили в ціні, що то просто жах. До війни вже було дорого. А з початком - взагалі. Шукайте готовий. Зараз часто люди продають трохи дешевше, щоб швидще продати.
Новогодняя пальма• 15 января 2023
автор а скільки квардартів плануєте*?
АнтиТроль• 15 января 2023
Купити дешевше. Дом-це прірва. 140 квадратів, витрачено 2 млн грн 4 роки тому, зараз ціни виросли набато. Зараз я би не будувалась.
задумчивая мордочка• 15 января 2023
без внутренней отделки, дом 220 кв и двор 180 тыс $
Брюнетка в Мармеладе• 15 января 2023
Десь 1 тис за 1 кв м будинку
Це без ремонту звичайно
Кюветчица• 15 января 2023
С 2003 по 2009 строились. Сройка, ремонт, двор, сауна - около 300 т. $ 250 м кв.
ЯНаПэПэ• 15 января 2023
Покупали, ждать пока построится не было желания.
2 года назад стоил 320 тысяч

автор Вапщета • 15 января 2023
Ответ дляНовогодняя пальма
автор а скільки квардартів плануєте*?
Ми планували будівництво якраз перед війною. Купили під Харковом ділянку на якій була недобудова, знесли все якісно. Провели світло 15 кіловат, зробили дорогу ґрунтову. Підготували проект будинку. Це десь близько 275-300( без ділянки) тисяч гривень на той час обійшлося. Будинок 125 квадратів. Все ж хочеться жити у будинку, а не у квартирі. Але розумію, що війна ще не закінчилась і в‘язуватись в будівництво великого бажання немає. Тому можливо все ж дешевше купити, не знаю. Хочу всіх вас послухати.
Кюветчица• 15 января 2023
Ответ дляВапщета
Честно? Я бы не покупала сейчас недвигу в Украине. Ну, может только в приграничных районах на западе Украины.
Ку ка ку ка ку• 15 января 2023
Ответ дляВапщета
Ми на заході і то не ризикну зараз добудовувати, на коробку з дахом і комунікаціями пішло біля 50 тис, 200 м, зараз все заморозили,ціни на матеріали шалено виросла .
Скромняшка• 15 января 2023
в 2016м купили коробку под ремонт 145 квадратов за 125 тыс. Полтава. Земли 10 соток. Сейчас аналогичные дома (под ремонт) уже по 150-170 тыс. И участки тоже подорожали сильно.
автор Вапщета • 15 января 2023
Ответ дляКюветчица
Я поки і не збираюся купувати, ще грошей назбирати потрібно. Можливо в кінці наступного року. Просто подумки себе готувати все ж до покупки, а не до будівництва.
Галябалована• 15 января 2023
построила 300квадратов.участок тоже покупала.тихий ужас.тоже сначала считала в блокнотик записывала.потом плюнула....и то еще осталось куча доделать
Кюветчица• 15 января 2023
И еще - если уже и строить, то не просто дом, а как частные дома в Израиле: с убежищем, с возможностью автономии и т.д. Жалею, что не установили солнечные батареи и тепловой насос. Это сделало бы дом абсолютно независимым. Но, благо и так, есть 2 котла отопления, своя скважина и генератор.
автор Вапщета • 15 января 2023
Ответ дляСкромняшка
Дякую, що написали. Перед війною нам кошторис малювали в 550-600 доларів за м2 коробки. Але розумію, що відсотків 20% ще тоді треба було накидувати зверху, а зараз мабуть взагалі…
Кюветчица• 15 января 2023
Ответ дляВапщета
Покупать, наверное. Еще пару лет назад во всем мире была тенденция подорожания стройматериалов, а после всего, в Украине они будут стоить космос...
Любви вам!• 15 января 2023
Ответ дляНовогодняя пальма
купити дешевше.
І швидше+менше стресу.
Новий будинок 90м, землі 5сот, 65000 у 2013.

Новогодняя пальма• 15 января 2023
Ответ дляЛюбви вам!
І швидше+менше стресу.
Так ми цого ще будували кілька років. Ще перегризлися, капець, з чоловіком
автор Вапщета • 15 января 2023
Ответ дляКюветчица
З одного боку ваша думка слушна, а з другого, якщо буде повторна навала рашистів і раптом, будинок буде десь на території таких міст де зараз йдуть запеклі бої, то хоч в тебе і супер все буде, а доведеться залишити, бо знищують все підряд, руйнують інфраструктуру. В мене двоякі думки. Типу хочеться щоб і все було супер якісне і стояло 150 років, а з іншого думаєш, шо не знаєш коли тобі доведеться залишати свій будинок.
автор Вапщета • 15 января 2023
Ответ дляНовогодняя пальма
Уявляю! Тут ремонт робили, вже сварки, а будівництво, то взагалі!
Новогодняя пальма• 15 января 2023
Ответ дляВапщета
Так. Розраховували на одну сумму - вийшло вдвічі більше. Нє, тільки купляти. Тут навіть 10 років тому писали - купляти. Я тоді тему робила. Не послухала. Купляйте. А ділянку після війни продасте.
любименькая• 15 января 2023
Еквівалент вартості чотирьох та одно-кімнатної квартири в спальному районі Одеси + 50 тис. дол. Будинок 250 кв.
Але це було в 2017-19 роках, вже у 2019 був дуже значний стрибок вартості матеріалів та робіт.
Якщо зараз продавати, і близько не отримаємо таких коштів, хоча дом будувався на совість. Наприклад, у самі холодні місяці, ми не витрачаємо більше 300 куб.газу (опалення, горяча вода на п´ять людей, та готування їжі)

Знайомий будував 160 кв.м по 700 долл за квадрат, під ключ, но він там жив на будівництві.
Новогодняя пальма• 15 января 2023
Ответ дляВапщета
ми 100 побудували на трьох. Пошкодувала - завеликий. Може хоч не такий великий...
автор Вапщета • 15 января 2023
Ответ длялюбименькая

Скажіть, по відчуттю вам 250 квадратів не багато?
любименькая• 15 января 2023
Ответ дляВапщета
Нас п´ятеро, ми з чоловіком, двоє дітей та свекруха. У неї окрема частина будинку, з кухнею та санвузлом на 40 метрів.

Насправді, будинок 180 кв, додаткових 70 кв виникли після внесення змін в конструктив покрівлі, там к нас велика кладовка-гардеробна.

Так що нормально, не забагато.
Аристократка-тунеядка• 15 января 2023
Ответ дляКюветчица
а чем помогут солнечные батареи зимой в Украине?