пышка_мышка• 20 января 2023
Як відноситеся до фемінітивів?
Точніше до їх нав´язування. От чесно, мене вже місцями це бідбішує. Ну блін, не подобається мені членкиня/ психологиня/ стоматологиня і ТД. Хтось хоче показати, що він жінка профі? Окей. То не навязуйте це іншим як єдиний вірний варіант.
А взагалі, оці всі так звані виступи за рівність з чоловіками.... Можна так, щоб без перегибів? Так, ми маємо мати одинакові права в суспільстві. Не має бути ніде дискримінації за гендерним признаком. Але коли деякі упороті починають боротися щоб не відкривати двері, не дарували квіти і ТД. То бажання підійти , стукнути в сказати, що дорогенька, ти можеш сама все що завгодно робити. Не потрібно добиватися того, щоб це використовували з усіма. Мені блін подобається, коли чоловік відкриває і притримує двері, допомагає нести важку сумку, дарує квіти, оплатить нашу вечерю і ТД. Ну не може фізично бути у нас на 100% однаково. Чоловік не може народити дитину, а жінка підняти ті грузи, які може підняти чоловік. Не потрібно йти проти природи. Ну , або дайте можливість не таким " продвинутим" залишитися все таки слабкою жінкою, а не феміністичною тяговою кобилою
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляСижу на стуле
я про феминитивы в английском, там течение феминизма очень активное, никто американкам не закрывает рот, но в то же время у них doctor, teacher, police officer.
І коли на місце Столтенберга прийде жінка, вона буде Генеральним секретарем НАТО, а не Генеральною секретаркою.
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляEllyM
В нашій чудовій українській мові фемінітиви здавна вживаються.
Здавна. А Ви помітили, які саме професії мали фемінітиви?
кураГАЛЯ• 20 января 2023
Ответ дляСижу на стуле
Хіба їх мова входить в нашу групу мов? чого порівнюємо м´яке з теплим ?
ШапкаУшанка• 20 января 2023
Ответ дляА я женатая
Ага, прибиральниця вам норм, а членкиня - ’чужеродноє’. А чому так, не пробували задуматись?
Потому что слову ’прибиралтниця’ 500 лет, а слову ’членкиня’ - лет 10, его придумали искусственно. Такие неологизмы, даже самые правильные по сути, выглядят чужеродными.
кураГАЛЯ• 20 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
Не факт
Мэри Попкинс• 20 января 2023
До речі... Я пам´ятаю ще часи, коли українці (!) так само билися за своє законне право вживати ’НА Україні’. Летіли на форумах пір´я і драні патли...
А тепер?
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ длякураГАЛЯ
Не факт
На офіційному сайті НАТО вона буде зватися секретарем. У нас її можуть назвати ким завгодно...
Леди Репях• 20 января 2023
Ответ дляЗдесь на минутку
В українській мові вони є відпочатку, але проводилося ’зближення мов’ тобто зросійщення української мови, тому мова зазнала змін і не всі вони є природніми і характерними для неї, ну поцікавтесь, почитайте. Ви, мабуть, думаєте й що традиційний одяг козаків це шаровари а українок то віночки і червоні чобітки?
То есть Вы хотите вернуться к началу? К истокам?
Отлично, давайте все выкинем стиральные машинки и будем руками стирать, как делали украинки раньше! Стирать в реке и ’співати пісень’. Вы этого хотите?))
Есть эстетика. Красота речи. И практика.
Послиня, ендокринологиня - это уродливо и криво.
Простецкая• 20 января 2023
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Отвратительно отношусь. Мой топ-- членкиня. Бррр
Звичайно, член - звучить зрозуміліше
Здесь на минутку• 20 января 2023
Ответ дляЛеди Репях
Краса розуміння дуже суб´єктивне. Вам, як людині що виросла у російськомовному середовищі - некрасиво , іншим - гарно. Але ж не варто забувати якою ціною було то зросійщення , саме тому зараз активно відбувається відторгнення російського впливу на мову а не польського , угорського чи іншого. Це природні нормальні процеси - спочатку радикальні, деколи невірні, перебільшені а з часом все відшлефується.
Російське розуміння ’эстетики и красоты речи’ в силу ісотричних і сучасних подій - не варте уваги. З точки зору естетики і красоти мови араба в українській чи будь-якій іншій мові завжди знайдеться що змінити, і так з точки зору кожного носія певної мови.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ длякураГАЛЯ
Якраз революціонерка , комуністка, більшовичка, патріотка, навіть бандерівка нікого не торкає, а торкає психологиня, адвокатка. Як так
Девушка Прасковья• 20 января 2023
Ірина Фаріон - дуже суперечлива особистість, але безумовно авторитетний спеціаліст в галузі філології, не погодилась би з Оксаною Забужко (яка, до речі, літературознавець, а не філолог). Сюди тягнути простирадло з її інтерв‘ю на тему фемінітивів не буду, кому цікаво, пошукайте.
Ну і нік мені дали
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляЛеди Репях
А лікарка-терапевтиня? А Віце-прем´єр-міністерка?)
Здесь на минутку• 20 января 2023
Ответ длякураГАЛЯ
Бо тягнуть все що можна й не можна аби тільки опиратися процесу відторгнення впливу росіянського. Вперто що завгодно і мови іншої групи і фемінисток і прання у річках.... що завгодно аби знецінити і принизити будь-яку автентику, будь-яке відродження українського в зародку. Хто навмисно а хто від глупості бо не всі хто має ’мнєніє’ має знання...(((
Плекаю думи• 20 января 2023
Мені навпаки феміністки це приниження кваліфікації жінки. В професії не має бути розділення. Типу хірург це крутий спец, а хірургиня таке шось.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляШапкаУшанка
Отношусь нормально в большинстве случаев
Не понимаю только одного, откуда взялась эта легенда, что в русском языке нет феминитивов. Полно же, как давно устоявшихся, так и новых.
- поэтесса, стюардесса, адвокатесса, принцесса
- директриса, актриса,
- учительница, воспитательница, водительница, участница, начальница, работница
- студентка, журналистка, активистка, лауреатка
’Психологиня’ давно нормализованное слово. Но ’членкини’, правда, нет
У них и авторка, редакторка, докторка активно продвигаются.
- директриса, актриса,
Феминитивы у них при этом считаются просторечьем, литературщиной и т.д.
Мэри Попкинс• 20 января 2023
Ответ дляДевушка Прасковья
Ну і нік мені дали
’Авторитетний спеціаліст’ ця стара комуняка лише у лайці та розпалюванні ненависті до української мови.
Це про Фаріон. Бо і Забужко теж комуняка.