пышка_мышка• 20 января 2023
Як відноситеся до фемінітивів?
Точніше до їх нав´язування. От чесно, мене вже місцями це бідбішує. Ну блін, не подобається мені членкиня/ психологиня/ стоматологиня і ТД. Хтось хоче показати, що він жінка профі? Окей. То не навязуйте це іншим як єдиний вірний варіант.
А взагалі, оці всі так звані виступи за рівність з чоловіками.... Можна так, щоб без перегибів? Так, ми маємо мати одинакові права в суспільстві. Не має бути ніде дискримінації за гендерним признаком. Але коли деякі упороті починають боротися щоб не відкривати двері, не дарували квіти і ТД. То бажання підійти , стукнути в сказати, що дорогенька, ти можеш сама все що завгодно робити. Не потрібно добиватися того, щоб це використовували з усіма. Мені блін подобається, коли чоловік відкриває і притримує двері, допомагає нести важку сумку, дарує квіти, оплатить нашу вечерю і ТД. Ну не може фізично бути у нас на 100% однаково. Чоловік не може народити дитину, а жінка підняти ті грузи, які може підняти чоловік. Не потрібно йти проти природи. Ну , або дайте можливість не таким " продвинутим" залишитися все таки слабкою жінкою, а не феміністичною тяговою кобилою
Бубль Гум)• 20 января 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
это вы так решили?
А чому мені мають нав’язувати?
Катастрофа• 20 января 2023
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Так, добавилась самка осла в наш зоопарк...
Самиця)
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Ви хочете сказати, що вона істина в останній інстанції?
Вона хоче сказати, що на фемінитиви є і інший погляд.
Ананомчикус• 20 января 2023
А яким чином фемінітиви співвідносяться з радфем, які ви описуєте далі, я не знаю. Можливо, на якихось їх спеціалізованих форумах і обговорюється, що дарувати квіти або допомогти з важкою сумкою це дискриманація і порушення прав, але це погляди окремої групи людей, які НЕ нормалізуються в суспільстві і ніяк не заважають вам отримувати квіти чи наприклад, голити ноги.
Як саме боряться з цим ті жінки, яких автор описує у стартпості і під час якої у автора виникає бажання щось їм сказати? Вони ходять на мітинги, може, створюють петиції? Чи вся їх боротьба - це написати на спеціалізованому форумі (бо на неспеціалізованому за таке одразу заклюють), що їх це ображає і це треба заборонити?
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляУспокойся_Успокойся
После слова ’кобіта’ читать дальше не стала. Это не украинский язык и не украинское слово, сори
Дарма, цікава і логічна думка. Я не люблю і не використовую всіляких членкинь, але задумалась. Бути снохою не хочу.
Бабка-ежика• 20 января 2023
Ответ дляПЛЮС-МИНУС
это вы так решили?
У авторки є її думка і - неправильна. Тоді виникає питання, нащо було питати думку інших? Щоб спробувати нав´язати свою?
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Да нет, просто в отличие от анонима на советчице тетя, которая вся такая утомленная нарзаном и тупостью примитивного населения, которая свысока через губу цедит истинные знания об украинском языке, как бы немного обязана сама этот язык знать. И уважать. А не суржиком изрекать высшие истины
Як ви ставитесь до таких слів, як мрія? Які взагалі штучно вигадані? Теж гидуєте вживати? Як ставитесь до допомоги, що надходить від Польщі? Також зневажаєте, як і її мову?
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Дивно , що замість своєї думки ви просто копіпаст одної із ’ лідерів’ думок.
Мова є живою , у кожного регіону свій діалект. І досить дивно тягнути як лише один вірний варіант діалект одного регіону.
У нас зараз просто якийсь ..... З цими ’ правилами’. Особливо дико виходить, коли нав´язують це з міксу ’ феміністки+ аби не як у раші’.
Цікаво. Тобто помилки це є норма? Правила не потрібні? На курсах німецької для біженців також така думка проканає?
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
У мене було 12 з української мови. А зараз дивлюся: літери я не правильно пишу, правила не знаю, та й мову , виходить, не знаю. А ще якщо врахувати, що я вдома можу не літературною, а рідною балакати)) то взагалі . Мене тут якось звинуватили, що я росіянка і просто через Гугл транслейт зробила переклад. І щоб ’ не вийо.... Та разгаваривала мсвоим рузьким’. А я виросла в україномовній родині , центральна Україна і зі специфічним діалектом , який місцями звучить як суржик
Галицький діалект також специфічний.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляboringmovie
сьогодні почула - послиця! ну від ’посол’.
було б прикольно, якби не так смішно.
Посолка правильно. Не плутати з розійсим синонімом слова ’ засол’.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Як говорила моя бабуся: застав дурня богу молиться то він і лоб поб´є.
От коли дивлюся на деякі ситуації - то згадую цю бабусину приказку
Точно. Не знаєш - подивись у словнику. Але ж ні, дурень сам вигадає, хоч він ні разу не Пчілка. От і виходять послиці і історички.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляboringmovie
так, зараз вводять правила укр мови аж дореволюційні. те, шо я вчила, теж вже не правильне)
Зараз намагаються знищити в мові насаджене під час радянщини.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Взагалі оці всі і Забужко і ТД накинулися із-за того, що одна автор написала, що вона психолог, а не психологиня. Їй так більше підходить. Чому не можна залишити можливість обрати як ти будеш себе ідентифікувати? Ми ж за вільний вибір. Чи вибірково? Іноді просто бажання залишити назву англійською. Щоб не чіпали тебе
Цікаво, а в Англіі теж можна з помилкою писати посаду/ професію?
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляМеня не звали
Удалено администрацией...
Просто трохи більше читала, ніж ви.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляпышка_мышка
Ну чому не правильно? А яка українська є правильною? Західний діалект? Центральної частини України? Чи східної? Мова жива, вона розвивається, росте, змінюється, адаптується до часу. У нас багато запозичень з усіх мов , не лише російської. Багато є вже застарілими та не вживаними словами.
Цікаво. Англійську здаємо на сертифікати, класифікуємо знання, і ніхто не поре при здачі про живу мову. На курсах німецької для біжегців ніхто не переконує вчителів, що мова жива і неправильно то правильно.
В країні відбувається дерусифікація і декомунізація. Ви проспали останні 20 років? Не потрібно виправдовувати радянщину своєї свідомості живою мовою.
Нифига_ни_ни• 20 января 2023
Мне нравится тенденция с феминитивами. Думаю, когда-то и ’вчителька’, ’секретарка’, ’студентка’ звучали дико и непривычно, а сейчас обычные слова. С новоиспеченными феминитивами через поколение тоже может так быть.
ЗлойанОним• 20 января 2023
Ответ дляСтрекоза любви
От знову ви феміністок образили!? Чому одразу «огірок»? Може я хочу бути «морською огуринею» чи «огурчинею»
При чому тут взагалі фемінізм до української традиції самовизначення жінки?
кураГАЛЯ• 20 января 2023
Ответ дляБубль Гум)
Різко негативно відношусь. Я інженер, а не інженериня, чи інженерка. Бісить.
Особливо, ще психологиня, політкиня…
Я - інженерка, і ставлюся(зауважте,) а не відношуся до цього нормально. Ці мовленєві правила для грамотної особи не проблема.
Люди обурюються суржикк , але водночас не вважають за потрібне слідувати правилам української мови.
Это вообще дуристика полная.
Вот был нормальный украинский язык, начали придумывать дурацкие правила/слова и тд, это ужасно.
Категорически против.
Касательно женщина’я сама все’-флаг им в руки. Я лично могу всё сама/но это не естественно,мужчина должен быть мужчиной, иначе нафиг он сдался
Категорически против.
ХуАнита• 20 января 2023
Мені цікаве це явище. Цікаво Оксана Забужко висловилася. Щось в цьому є. Хоча особисто я раніше не замислювалася над цим питанням. «Учитель», «редактор» особисто для мене не звучав і досі не звучить образливо. Але те, що українські жінки завжди були з характером і власною думкою, це факт. Зараз явище фемінітивів мене дуже дивує, в хорошому сенсі, цікаво бачити нові для мене слова «математикиня», «наукиня», «нотариусиня». Тож будемо навчатися:-)
кураГАЛЯ• 20 января 2023
Ответ дляstarlink
Это вообще дуристика полная.
Категорически против.
це саме українською літературною без мовленнєвих гугл.помилок можете відтворити .
Я вважаю, що фемінітиви в укр.мові мають обговорювати україномовні, якщо Ви спілкуєтнся російською, от чого Вам торкають україномовні фемінітиви, Ви все одно не вживатимете таку лексику
Ответ длякураГАЛЯ
Обсуждать этот вопрос должны все граждане вне зависимости какой язык используют в повседневной жизни.
Украинский на работе/в документах часто используют все(так или иначе часто).
И что тут обсуждать ? Это бред и всё. Раньше было лучше и правильнее/логичнее